Skocz do zawartości
Forum

czy słyszy


Gość Ana13

Rekomendowane odpowiedzi

mój syn ma skończone 5 miesięcy. Miesiąc temu przy okazji wizyty u pediatry zapytałam o słuch synka ponieważ nie odwracał główki do źródła dźwięku pani dr klasnęła w dłonie i stwierdziła że mój maluch nie słyszy bo powinien chociaż mrugnąć. Obecnie odwraca główkę gdy klaszczę lub gdy hałasuję ale nie zawsze. Gdy śpi nie ma szans go obudzić ale kiedy nie śpi czasami głośny dźwięk np syrena powoduje że zaczyna płakać. Czy możliwe jest że jednak nie słyszy?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Mika17. Należy zgłosić się do specjalistów. Surdologopedy, Laryngologa.
Pamiętaj, że wszystkie dzieci, na całym świecie głużą jednakowo (zarówno słyszące, jak i niesłyszące). Dzieci niesłyszące nie gaworzą! Gaworzenie pojawia się ok. 5-6 m.ż.
Ważne jest, żeby nie przegapić pierwszych objawów.

Odnośnik do komentarza
Gość ZjemCiMiśkaaa

Układ słuchowy osoby normalnie słyszącej przetwarza dźwięki od poziomach od 0 dB do 120 dB.
Stopień ubytku słuchu (tzw. głębokość niedosłuchu) zależy od tego, jak głośny musi być dźwięk, aby osoba badana była w stanie go usłyszeć. Im wyższy poziom dźwięku, który jest zaledwie spostrzegalnych przez pacjenta (tzn. poziom progowy), tym większy niedosłuch.
Rodzaje niedosłuchu:
Mały: 20-40 dB
Duży: 65-90 dB
Średni: 41-65 dB
Głęboki: powyżej 91 dB
Mowa ma jakieś 60-64 dB.
Tak ściślej mówiąc twój mały może słyszeć dzwięk dopiero od jakiegoś progu (np, normalnej kowersacyjnej mowy nie usłyszy, ale krzyk już tak). Ważne, żeby przebadał je laryngolog i stwierdził na jakim poziomie twoje dziecko słyszy :) (Nie ma ludiz kompletnie głuchych.. tak przynajmniej mnie uczono)
I czy jest to wada ucha środkowego, czy wewnętrznego.
Są już operacje, po których ludzie odzyskiwali słuch na tyle by usłyszeć szept :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...