Skocz do zawartości
Forum

Jak zrobic pierogi z grzybami?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis robie pierogi z grzybami wiadomo dwie paczki grzybow suszonych i dodam pieczarek.ale pytanie-jak sie to po kolei robi bo juz nie pamietam choroba w tamtym roku robilam ale tak na czuja improwizowalam no i zamiast zapisac sobie to zapomnialam teraz.czy cebulke sie podsmaza i dodaje grzyby czy najpierw jwe sie gotuje troche (oczywiscie wiem ze musza byc namoczone)?pozdrawiam i czekam na odpowiedzi moze ktoras ma dobry patent

Odnośnik do komentarza

Ja namaczam pierw grzyby a pozniej dusze z cebulka na odrobinie masła - nie gotuje ale slyszalam ze niektorzy gotuja w wodzie z namaczania grzybkow.Ja bym prawdziwych grzybow z pieczarkami nie mieszala - szkoda bo pieczraki si estraca w farszu a prawdziwe grzyby maja taki zabojczy smak :)
A ciasto najprostrze to maka, goraca woda i sol.

P.S. Nie lepiej ten temat przeniesc do kulinariow ?

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

ja robie podobnie tylko bez cebuli,jakos tak mi nie pasuje cebula+kapusta:D ale za to duzo "maggi"
zamiast grzybow beda pieczarki(mimo ze grzybobranie tegoroczne zaliczam do udanych),a to ze wzgledu na corke,tak na wszelki wypadk,zeby nie bylo rewelacji;)
a wiec na wigilie wystarczy jej mleko o smaku zupy grzybowej:D jesli chodzi o dania grzybowe ;)

Odnośnik do komentarza

Dzieki antalis teraz dopiero sobie przypomnialam ze to tak sie robi i faktycznie cebulka z grzybkami.a wiesz pieczarki to tak dla powiekszenia farszu bo zawsze robie (w wyscigach pierogowych z ciotka)coraz wiecej i pamietam ze w ubieglym roku zrobilam 213 pierogow.zamrozilam a potem moi sie tylko o nie dopominali po swietach.wiec myk z zamrazarki i barszczyk z kiszonych burakow ktory robie co roku i druga wigilia hehe.a ciasto wiem zaparzam zawsze wrzatkiem make do tego olej i zagniatam bez jaj czy nawet zoltka potem same sie ustach rozplywaja sa takie muslinowe.kurcze juz mi slinka cieknie hehe

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
opps:nieśmiały: A bo to wszystko przez to,ze juz mi slinka leci na mysl wigilijnych pierogow.i takie tam male niedopatrzenie z nieodroznienia :wink:

nie przejmuj sie ja w tym roku tez wielu rzeczy sobie odmowie przez cycusiowa panne ale pierogi z grzybami zjem a co tam.od paru pierogow nic jej sie nie stanie najwyzej espumisan wezme.ale juz mialam probe i jakos spokojnie to zniosla bez rewelacji.zreszta znam dzieci ktorych mamy nie odmawiaja sobie nawet bigosu i nic im nie jest zero bolu brzuszka.tylko wczoraj kupilam mase kajmakowa do ciasta ktorego i tak nie zjem ale moi cos musza jesc.i sprobowalam troche no i mala ma cala buzie wylakierowana i czerwona.kurcze a juz myslalam ze jej zejdzie teraz nie wiadomo co jesc bo wszedzie jest jakies paskudztwo dodane.

Odnośnik do komentarza

antalis
To moz eodciagaj mleko do swiat i zamroz - wtedy bedziesz mogla folgowac do woli a mala najedzona bedzie - obie szczesliwe :)

Problem w tym że julka nie umie pić z butli mało tego nawet smoka nie umie w buzi trzymać taka cycusiowa dzidzia od początku w szpitalu próbowały też ją dokarmiać ale z butli nie umiała zaparła się i nie chciała.Ostatnio spróbowałam pierozków z grzybami i nic jej nie dolegało więc jak zjem pieć to może też się nic nie stanie a po zatym nie mam zamiaru obżerać się na święta bo w ciąży musiałam leżeć plackiem i przytyłam 30kg więc mam co zrzucać zostało mi jeszcze 10 więc dietka.Pozdrawiamy z julką pa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...