Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
MonikaKS

Jaki kombinezon dla wiosennego dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)
Otóż za tydzień rodzę i nadal nie mam kombinezonu dla synka. Mówiąc szczerze to trochę zgłupiałam od tych wszystkich rozmiarówek bo zauważyłam, że rozmiar rozmiarowi nie równy i dlatego wolę skupić się na tym ile cm powinien mieć tak naprawdę pierwszy kombinezonik.,

Koleżanka poradziła mi taki:
http://allegro.pl/mega-promocja-kombinezon-polar-4-pory-roku-rozm-62-i5086774921.html

Ale nie jestem pewna co do rozmiaru np.
Te polarkowe z linku powyżej mają takie wymiary:
Rozmiar z metki 62.
Szerokość pod paszkami:26 cmx2
Szer.w bioderkach:30 cmx2
Dł.całk.(do piętki):47 cm
Dł.nogawki od kroku(do piętki): 17 cm
Dł.rękawa od paszki: 15 cm.
mały niby teraz ma mieć 3,5kg

Rozmiar 68 to znowu:
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA (od ramienia - bez kaptura) 51 cm
SZEROKOŚĆ POD PASZKAMI 27x2 cm
SZEROKOŚĆ W BIODERKACH 30x2 cm
DŁ RĘKAWA OD PASZKI 18 cm

niby minimalna różnica między rozmiarami,ale jest

Na innych stronach allegro czy olx kiedy pytam o dokładne wymiary kombinezoniku to odpowiedzi mnie czasem szokują:
http://olx.pl/oferta/kombinezon-wiosenny-disneya-kubus-puchatek-CID88-ID9jErW.html

tutaj odpisano mi tak:"rozmiar 62 a wymiary to: długość od ramienia do stopki 56 szer po paszkami 28 jest to kombinezon na 0-3 mce"

tak, że zgłupiałam. Ile w końcu cm powinien mieć pierwszy kombinezonik dla noworodka na wyjście ze szpitala by maluch mieścił sie w nim przynajmniej te 1,5miesiąca? Z jakiego też materiału?
Bo może jednak patrzeć za czymś cieplejszym jak np. ten drugi disneya?

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. To moje pierwsze dziecko, a w rodzinie nie mam nikogo kto by mógł mi doradzić :(

Ciepło pozdrawiam
Monika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okrycia wierzchnie prawie zawsze są o rozmiar większe niż rozmiar z metki, więc na pewno nie kupuj 68. 62 będzie w porządku, a być może nawet 56 by starczyło. Ja bym w ogóle nie kupowała kombinezonu z rękami i nogami, bo umęczysz siebie i maleństwo. Kup śpiworek, to będzie najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BasiaBM
Okrycia wierzchnie prawie zawsze są o rozmiar większe niż rozmiar z metki, więc na pewno nie kupuj 68. 62 będzie w porządku, a być może nawet 56 by starczyło. Ja bym w ogóle nie kupowała kombinezonu z rękami i nogami, bo umęczysz siebie i maleństwo. Kup śpiworek, to będzie najlepsze rozwiązanie.

Czyli mam się rozglądać za kombinezonem o wymiarach podanych przy tym 62 polarowym dla noworodka?:
Szerokość pod paszkami:26 cmx2
Szer.w bioderkach:30 cmx2
Dł.całk.(do piętki):47 cm
Dł.nogawki od kroku(do piętki): 17 cm
Dł.rękawa od paszki: 15 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...