Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Megi1992

Halo mamusie ;)

Mam pytanko !
Co stosujecie do kąpieli i czym smarujecie maluszki ?

U nas Colin na wszystko ma alergie na oliwki na mleczka z bubchen hipp I Penaten a wiem ze pisaliście o jakiś kosmetykach sa to dla alergikow ?

Vanessa
Gdzie twoje zdjęcie obiecałaś cioci Madzi he he :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :-)
Meggi u nas tez mała miała strasznie sucha skóra po bubchenie teraz kapiemy ja w szarym mydle albo marsylskim a smarujemy balsamem Emolium. I teraz ma super skore

Śliczne są dzieciaczki a jak się zmieniaja
U nas mała zasypia między 22-23 i pierwsza pobudka kolo 4:30 później kolo 7 i tak kolo 9 wstajemy. Ale w ciągu dnia spi bardzo mało czasem ma drzemki po 15 minut. A zasypia ja wam same dzieciaczki czy musicie je usypiac, jeśli tak to jak to robicie? U nas zasypia przy cycu ale od tyg musimy ją usypiac tzn wozić w kołysze przez 15 minut to zasnie

Przepraszam ze nie odpisze wszystkim ale nie dam rady, czytam na bieżąco ale problem jest żeby napisac

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa - ja pisałam kilka dni temu, że młody przespał około 5 godzin. Kolejne pare dni było po staremu (czyli pobudka co 2 godziny). A dzisiaj znowu przespał dłużej, bo aż 5,5 godziny w jednym ciągu :) Także może się wkrótce zmieni na nowy rytm wstawania.
gabrycha - no aż ciężko wytrzymać widząc jak dziecko płacze, że jest kłute... Ale co zrobić, tylko wyprzytulać to jakoś zapomni.
Marta89 - my w ciągu dnia usypiamy w ten sposób, że Antek dostaje cyca i kiedy widac że jest już mocno zmulony to ląduje w kołysce. Chwilę tata trzyma mały palec w buzi i jednocześnie pozostałe palce trzyma blisko oczu, tak że mały odruchowo zamyka powieki. Wystarcza 2-3 minuty, smok do buzi i młody śpi.
Megi - my stosujemy tylko oliwkę Hipp do kąpieli. A potem już niczym nie smaruję. A przy okazji co do trądziku to od wczoraj próbuję mu smarować poliki własnym mlekiem. Zobaczymy jakie będą efekty. Dzisiaj policzek mniej zaogniony, ale za to dość suchy. Z maścią się póki co wstrzymuję.
MamaMa - mam pytanie co do BLW. Zamierzasz kupić książkę? Bo w internecie ciężko znaleźć dużo konkretów. Wszystkie artykuły są do siebie podobne. Dlatego się zastanawiam nad książką, bo rodzina by mi mogła przywieźć za miesiąc.

Za nami pięknie przespana przez Antka noc. Spał ciągiem jak wspomniałam 5,5 godziny, potem prawie 3, a potem już rano ta jak wstajemy. Za to za oknem szaruga i próbuję znaleźć w sobie motywację do spaceru i do treningu na siłce. Odkąd ruszyłam tyłek to schudłam 1 kg, więc w końcu coś ruszyło. A przed nami jeszcze 9 kg...
Mam pytanie do mam, które mają dzieci w wieku Antośka, czyli jakoś 10-11 tygodni. Jak wasze dzieciaczki utrzymują główkę w pionie? I jak dźwigają głowę położone na brzuszku? Bo u nas kiepsko w tej materii. Miesiąc temu, a nawet jako noworodek, Antek lepiej dźwigał głowę niż teraz. Ostatnio się rozleniwił i położony na brzuchu nawet nie miał ochoty ćwiczyć tylko się zajmował własną piąstką. Zbliżają się 3 miesiące i już by wypadało żeby potrafił dłużej utrzymać głowę. Ale u nas to tylko jeden wielki płacz i główka w górze na max 3-4 sekundy... :/ A jak go noszę w pionie to głowę trzyma krótko usztywnioną, a tak lata na boki i do tyłu jak chce.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Megi
My kapiemy w oilatum od początku bo tak nam kazali w szpitalu, maly mial strasznie wzruszona skórę. Ale jak skończymy aktualne opakowanie to chce odejść od emoliemtow, sprobujemy jak zareaguje na coś innego. A smaruje kremem do twarzy i ciała Latopic.

Mae
Nie jestem w temacie co do plesniawek, bo nie widzialam Twojego ostatniego postu chyba, ale my mamy podobny problem. Tyle za ja u siebie a nie u Malego.(to znaczy u niego nie wiem czy to nalot z mleka czy też plesniawki)
Dziś kupilam witamine C, clotrimazolum, probiotyk dla małego, Apthin. I chce nystatyne ale muszę isc do lekarza najpierw. Chodzi o to że ja po tych piersiowych problemach i antybiotyku nabawiłam się grzybicy brodawki:/ tak mi się wydaje... Koszmarnie kłuja mnie piersi.
A czytalam że w tym wypadku zawsze trzeba stosować leczenie i u mamy i u dzidzi. Bez względu na to czy u tej drugiej osoby są jakies objawy. Także jeśli nie stosujesz nic u siebie to polecam też sprobowac żeby to nie wracało. Chyba że zaczęłaś już kurację :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

A bioderka mamy w porządku :-).
Nie pisalam Wam chyba jeszcze, bylismy na szkoleniu z masażu shantala. Maly był bardzo grzeczny. :) nawet jak wszystkie dzieci chórem się spłakały to on był twardy ;D a z masażu jestem bardzo zadowolona, malutki też:-) za tydzien następne zajęcia.
Uciekam, bo tak jak mowilam jeszcze tydzien urlopu mojego męża. Ale będę was nadrabiać :)

Milego weekendu babeczki :-*

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Dzięki dziewczyny juz wlasnie napisałam mamie kupiła emolium emulsję do ciała i krem I dIsiaj wyślę zobaczymy jak na to mały zareaguje bo szczerze juz nie wiedziałam co mam z nim robic a skórkę ma sucha .

Odnośnik do komentarza

Mae no ja koniecznie chce kupic ksiazke .W internecie jest bardzo duzo grup ale co mama to inna opinia .A artykuly tak jak mowisz wszystkie o tym samym . Mysle ze lepiej sie wyedukowac u zrodla . Jesli masz mozliwosc to popros rodzine a jak nie to pewnie tam gdzie mieszkasz mozna kupic po angielsku Baby Led Weaning.
Juz nie moge sie doczekac az mala sama usiadzie I zacznie wcinac brokuly . :) Ty jestes w troche lepszej sytuacji bo pewnie pierwsza pomoc masz w malym paluszku a ja bede musiala sie podszkolic :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Mae niemartw sie kazde dziecko potrzebuje swojego czasu zeby nabyc okreslone umiejetnosci :) nasza dama nie lubi za bardzo nabrzuszku i tez malo podnosi glowke wczoraj skonczyla 9 tygodni :) a we wtorek jakja polozylam po kapieli ba brzuszku zeby plecki nasmarowac to odrazu jakos na ramionach sie sparla glowa wysoko Ze hej i siup na plecki bylam w szoku! Czasami pisze na fb zdziewczynaz sali szpitalnej ktora tez urofzila 2 stycznia i wiecie ze jej maly w tym samym dniu sie przekrecil smiejemy sie ze ida leb w leb :D
Fasolka wiem co czujesz ja nie mam silnej woli amoja zguba sa slodycze di zrzucenia mam jeszcze 2kg do wagi z przed ciazy ale to nadal bedzie70 kg :(
Na odparzenia i inne zmiany skorne polecam kremochronny weleda baby brat mi przywiozl z niemiec ale w polsce pewnie tez dostepny :) krem do twarzy i cialadoskonale zagoil nam pupcie w jeden dzien gdzie bepanthen sudocrem czy puder sie nie sprawdzal.

Odnośnik do komentarza

Mimi u nas tez są 3 wizyty, ostatnia jest koło półroku
Mae moja mała w piątek skończyła 11 tyg i nie lubi na brzuszku leżeć, czasem ładnie podniesie główkę a czasem nie, raz jej się zdarzyło obrócić z brzuszka na plecy. U każdego dziecka jest inaczej. Macie fajnie ze wasz maluszek tak ładnie spi, moja jak żadne przy cycu to jak się ją odlozy to od razu się budzi
Meggi nam Emolium bardzo pomoglo
Tez się zastanawiam nad metoda blw tylko trzeba poczytać na ten temat.
Nie umiem doda zdjęć :-\

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
Mae
Nie przejmuj sie ja tez czekałam na to zeby Hania głowę podniosła a raczej głowę to troche ciągnęła ale rak nie używała a w tym tyg zaczęła a jutro bedzie 14 tyg wiec Antos ma czas. Odnośnie wagi poczekam do czwartku bo kolejne ważenie i zobaczę jak przybrała.

Vanesa
Marietta jak mała laleczka slicZna:)

Megi
Ja stosuje olejek do kąpieli i kr QV ale nie wiem czy one tylko w uk czy wszedzie bo mi health visitor przepisała jak małej po urodzeniu luszczyla sie skóra i tak juz używam cały czas.
Młoda fasolka
W sumie ciężki temat i trudno powiedzieć. Moj bratanek ma autyzm ma w tym momencie 5 lat i cieżko powiedzieć co było przyczyna bo nikt do tej pory nie jest w stanie powiedzieć co powoduje autyzm. Prawda taka ze szczepionek skojazonych kiedys nie było a autyzm był. Dyskutować ludzie dyskutowali i bedą. Ile interesu koncernów farmaceutycznych i innych jest w szczepieniach a ile jest dobra a ile łza moze kiedys sie dowiemy ale wydaje mi sie i to moje zdanie ze jak przy każdej sprawie bedą za i przeciw a człowiek musi sam wg siebie zdecydować. Chyba za duzo chciałam powiedzieć i to ładu i składu nie ma :/
Ja jestem happy bo Hania zaczęła sie śmiać w głos dzis pierwszy raz i zrobiła mi super prezent na urodziny a maż tez sie postarał i dostałam bransoletkę :) koleżanka z rana zrobiła mi niespodziankę i wpadła na herbatke z tulipanów ktore bardzo lubię i karta upominkowa do ZARY:) jeszcze pogoda za oknem piękna była słoneczko i 15 stopni :) sympatyczny dzien zakończony na relaksie w wannie. Jednak dzien urodzin jest fajny:):)
Miłego wieczoru:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra no to gratulacje :)
Mam pytanie do mam ktorym maluszki przesypiaja cale noce. Czy w dzien cos wam spia? Moja zasypia kolo 21 i budzi sie 5-6 a w dzien rzadko kiedy spi ewentualnie na rekach. Chociaz wczoraj zdarzylo sie jej spac 3'5 h ale to taki pojedynczy przypadek. Lepiej ze spi w nocy niz mialo by byc na odwrot ale w dzien niC kompletnie nie moge zrobic :/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Troche czasu zajelo mi nadrobienie was i odpisanie :) Kilka podejsc bylo bo mala rozrabiaka przeszkadzala mamusi :)
Aablik 8h snu maluszka zazdroszcze. Moja max przespala 6h, zdazylo sie to pare razy. Moja coreczka tez wyciagnie smoka po czym zaczyna marudzic. Zauwazylam kilka razy ze wyciagnie sobie sama po czym wlozy do buzi
Nam na ciemieniuszkę na brwiach i glowce pomogla zwykla oliwka bambino
Aleksandra fajnie ze maz ma urlop. Zuch chlopak z Witusia a mamusia dumna i zadowolona z pierwszego obrotu :)
AgaPo ja tez obawiam sie ze Gabrysia malo przybrala na wadze. 4 lutego wazyla 4580g a teraz jak staje z nia na wadze wychodzi 5300g (w ubranku). We wt mamy szczepienie to dowiem sie. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek
Mae super ze mezowi prezent podoba sie. Nie wiem co to jest BLW, pierwsze slysze. Gabrysia od niedawna zaczela ladnie dzwigac glowke. Wczesniej byl jeden wielki placz. Tracilam nadzieje ze bedzie cwiczyc podnoszenie glowki
Megi my używamy mydelka i oliwki bambino od samego poczatku.
Martaa córunia w ciagu dnia sama zasypia, nie usypiam jej na sile. Klade ja na mate pobawi sie i zasypia sama. Nie kupowalam bujaczka, hustawki itp. W sumie w dzien malo śpi, glownie na spacerze czy podczas jazdy samochodem. W domu lapie drzemki. Jedyne lulanie ale nie zawsze to jest po kapieli. W nocy przy piersi zasypia.

Odnośnik do komentarza
Gość ~aabalik

Witam

odpisze ogólnie bo z telefonu pisze

Ja małego myje tylko mydłem w płynie Biały jeleń i jest ok. czasami używam mleczka do ciała hipotecznego z nivea i do buzi lato pić.

Wojtuś śpi od 19.30 do 7 z przerwami na jedzenie o 1 na śpiocha i o 5 sam się budzi ale zaraz zasypia. między 8 a 10 jakaś drzemka a później po 2 godziny snu od 11 i 15. to takie regularne. czasami mu się zdarzy nie spać a i spać po 3 lub 4 godz.

AgaPo - Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, wyrozumiałość i przede wszystkim cierpliwości :-)

Wojtuś nie lubi leżeć na brzuszku, jak go kładę to wielki płacz jest, za to w pionie prosciutko główkę trzyma.

Dziewczyny a jak Wasze zwierzaki reagują na maluchy?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie ngniewajcie sie ale bede odpowiadac ogolnie bo zregoly pisze z tele.
Moj maly roznie spi chodz ostatnio przespal od 21 do 4:30 bosko najczesciej budzi sie tak kolo 3. W dzien spi do 10 potem buszuje do 13 i idziemy na spacerek na spacerku spi i na tarasie go wozku zostawiam to wyspi mi do 3,5 h potem drzemka kolo 18 ale to tylko 40 minut i okolo 21 kladzie sie na noc juzwiec nie nazekam. Wieczory z mezem mam spokojne a w nocy przysypia przy butelce. Ja malego nie usypiam jak mial dzien pelen wrazen to potrafi jeszcze po spacerze Przy karmieniu zasna

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

AgaPo
Śmiech dziecka, najpiękniejszy prezent ever !! :-)
I ode mnie spóźnione spełnienia marzeń :-*

Mini88
U nas są różne okresy. Nieraz w dzień spi ze dwa razy po 5 minut, a nieraz z 5 razy po godzinie.. A metod na usypianie mamy ze sto i ciągle jedna przestaje działać i od nowa trzeba się produkować. Ostatnio lubi przy piersi zasnac, ale potem loteria czy się da odłożyć. W bujaczku kiedyś spal czasem a od dwóch tyg wcale. Ostatnio zasnął w lozeczku przy szumie i karuzeli. Mój k z kolei usypia go na kanapie przy suszarce :D Jedno działa zawsze- samochod lub spacer. Jak mamy dzień że gdzieś jedziemy albo łączymy to ze spacerem to potrafi ze trzy godziny spac.
A noc to już u nas od dwóch miesięcy jest tak samo.. Między 18 a 19 idę z nim do sypialni i wtedy między 19 a 20 zasypia przy piersi. Rano wstaje ok 6. A w nocy nieraz budzi się co 2.5 h a nieraz potrafi 7 h przespać. Reguły nie ma. Ale oby zostalo jak jest jak najdłużej... :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Malivka22
Witamy was :-) opowiedz coś więcej o sobie :-) to twoja pierwsza dzidzia?

Gabi82
Polskie rozwinięcie blw to bobas lubi wybór. Jest to metoda rozszerzania diety maluszka. Chodzi o to ze dziecko nie dostaje papki lyzeczka do buzi, tylko układasz przed nim np kluseczki i sam uczy się jeść, poznaje smaki. To tak w skrócie. Ja sama jeszcze muszę więcej na ten temat doczytać bo wciąż się zastanawiam jak rozszerzać dietę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...