Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Vanesa my mielismy juz wszystkie 3 i na szczescie maly zniösl dobrze bez problemöw!

iza-majka u nas tez wichura straszna raz leje raz slonce ale mimo wszystko wychodzimy bo musze na te masaze ale tak by wözkiem pojezdzic to sie nie da.

Marta ledwo widac ale widac sliczne malenstwo!
Na zajaczka kupilam mu 5 par buciköw.
Ja nigdy bez malego sie jeszcze nie ruszylam chyba bym niepotrafila nawet jakbym mogla.

gabrycha to nie wesolo u was i trzymam mocno kciuki byscie nie musieli isc do szpitala i by szybko przeszlo! A w jaki sposöb sie zaziebila na dworze czy tak od siebie.kaszle strasznie?

U nas jakos leci maly wscieka sie wkladajac cale rece do buzi i wszystko co pod reka, pokazuje powoli swöj charakterek ale jest kochany!

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za dobre słowo, kochane jesteście, na szczęście dzis jest o niebo lepiej i chyba nas szpital ominie, pani doktor super dobrała leki i jak to ona powiedziała dziś się ją juz dużo lepiej słucha.

Vanesa karmie mm.

MartaA to zapalenie to jakiś francowaty wirus, mało kaszle jak juz to przy jedzeniu i co ciekawe gdyby nie to ze zaczeła swisczec to nie byłoby zadnych objawów, nawet goraczki nie miała i nadal nie ma.

Odnośnik do komentarza

Hej,
gabrycha - współczuję choroby u córeczki. Dobrze, że tak szybko poprawa. Może się udać wszystko bez przenoszenia chrzcin.
Marta89 - ładna córcia :) Nasz synek jakoś na zajączka konkretnie nic nie dostanie. Ale rodzina przyjeżdża do nas za miesiąc i dostanie trochę prezentów od nich. No i do tego ja zamówiłam kilka zabawek Lamaze dla niego i wezmą do bagażu. Ja zostawiam Antośka z tatą kiedy idę na siłownię. Ale wtedy zawsze ma butelkę z moim mlekiem a ja staram się wrócić jak najszybciej i po treningu zawsze dzwonię się pytać czy wszystko ok czy też mam wracać na sygnale ;>
iza-majka - my mamy piękną zimę tej wiosny :p Serio, napadało chyba więcej śniegu niż wcześniej przez 3 miesiące.
larissa - to dobrze, że rehabilitacje są niepotrzebne i samo się wyrównało. My idziemy do fizjoterapeuty za 3 tygodnie, może też mi pokaże co i jak :)
Róża - ja jeszcze nie byłam na basenie z małym. Ale z tego co widziałam (na zdjęciach z pływalni) to tylko pieluchomajtki albo takie pieluszki jednorazowe do wody.
Gabi - no to pięknie mała potrafi przespac. U nas rekord do tej pory to 6 godzin nieprzerwanego snu. Pojedyncze noce są takie, że budzi się co 1-2 godziny. Ale tak to zazwyczaj pobudka co 4-5 godzin

Nieciekawie macie dziewczyny z tymi drętwieniami. Mnie bolał kręgosłup jakieś 1,5 tygodnia ale na szczęście już odpuścił i znowu jest ok.
Buziak Antka już wygląda powoli lepiej na diecie. Ale zaostrzyłam sobie rygor i wykluczyłam mleko, jajka, wołowinę, soję, orzechy i kilka innych. Chleb muszę sobie piec sama, bo w sklepowych są "śladowe ilości mleka" i nie chcę ryzykować teraz. Jak się wszystko zaleczy, to powoli przetestuję co jest niedobre.
No i teraz będzie dziwnie ze świętami wielkanocnymi, jak nie jem jajek, heh. Spędzamy je znowu tylko w trójkę. Mam w planach zrobić białą kiełbasę. Do tego będzie ćwikła i szynka na stole. A tak poza tym?? Muszę poszukać przepisów na ciasta bez jajek.
A jak u was przygotowania do świąt?

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Gabrycha dobrze, że jest poprawa!! Teraz te choroby są takie dziwne, że czasem znajomi opowiadają, że dzieci mają zapal oskrzeli a jedynym objawem był katar... Jak byłam w szpitalu z mala, to były dzieci z bezobjawowym zapal płuc... Osluchowo ok a na prześwietlenie wychodziło.
Ja byłam dzis u lekarki z guzkiem. Twierdzi, że to krwiak. Mamy smarować tydz i jeśli nie zejdzie umówić się do chirurga...
Mae, podziwiam Cię za power. Ja miałam plany ćwiczyć, ale odkąd mąka gorzej śpi w nocy to padam jak mucha szybko.
Czasem oglądne serial i chwile pojeźdze na stacjonarnym . Dzis mam plan, zaraz jak uśpie mała, wskakuje na rower i oglądam ostatni odcinek serii Żywych trupów :)

Odnośnik do komentarza

Martaa wychodzę sama jak idę do lekarza czy na szybkie zakupki. Oczywiście zawsze jest tel czy wszystko jest ok. Tatuś uwielbia zostawać sam z córeczką, mają wówczas czas tylko dla siebie. Max zostawiłam Gabrysię na 3h. Słodka córeczka
Róża na basen w samym pampersie lub pieluchomajtkach. Tak widziałam na zdjęciach
Gabrycha super, że tak szybko córeczka wróciła do zdrowia. Będziecie chrzcić?
larissa dzięki. Jakiej firmy pampki polecasz na basen?
Mae w pierwszy dzień świąt mamy chrzciny u rodzinki. W drugi będziemy jeździć od stołu do stołu (dziadkowie i teściowie). Ciekawe jak to wyjdzie logistycznie. W każde święta więcej czasu spędzamy w samochodzie niż przy stole :( męczące to jest
Ostatnio zauważyłam, że córeczka prawą rączką nie łapie tak mocno jak lewą. Powiem o tym pediatrze na najbliżej wizycie.
Na święta będę piekła babę i mazurka. Uwielbiam jajka w majonezie.
Pogoda za oknem koszmarna. Ładniejsza była w wigilię :) Pewnie znowu będzie śnieg w Wielkanoc a w poniedziałek zamiast lać się wodą będziemy rzucać się śnieżkami i lepić bałwana haha
Drugi dzień spędzimy w domu ach co za pogoda

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny 5 dni temu pisałam że Kubuś jeszcze nie przekreca się na boczki a dziś nie tylko pięknie się kręci i przesuwa po macie to jeszcze pierwszy raz przekręcić sie na brzuszek;) chyba oficjalnie rozpoczęliśmy czas kiedy nie można zostawić go samego na łóżku;) teraz sie z tegi ciesze ciekawe co powiem za miesiąc;)

Marta89 ja praktycznie bez Kubu nie wychodzę choć są wyjątki w ostatnią sobotę Kuba został u teściów od 15 do 22 a my z mężem byliśmy u znajomych 70 km od domu, wcześniej taka odległość nie robiła na mnie wrażenia ale teraz wiedziałam że nie jestem w stanie wrócić do domu w 5 minut wiec trochę się stresowalam ale wszystko dobrze wyszło jak wróciliśmy to mały smacznie spal;)i teraz pewnie częściej będziemy korzystać z tego że babcia chce zostać z wnukiem;)

Gabrycha super rok na urodzenie;) zdrówka dla córki!!!

MartaA widzę że też masz prezenty od Zajączka na Wielkanoc u mnie też jest taka tradycja;) i też już kupiłam prezent dla Kuby;) u mnie w domu jest taki zwyczaj że wystawia się buty w sobotę wieczorem a w niedziele rano sprawdza się w butikach co przyniósł zajączek;) najmłodsze dzieci zawsze wystawiają kalosze żeby dostać jak najwięcej prezentów;) prawdziwy przystojniak ;)

Mae u mojego Kuby skóra się znów pogorszyła niby też trzymam dietę ale u mnie to efektów nie daje raz jest super a za parę dni znowu gorzej; (

Gabi my też juz 3 dzień w domu ja chce na spacer;) mi też się wydaje ze Kuba chwyta lepiej lewą ręką niż prawą, może będzie leworęcznych ale dla mnie to nie problem;)

Jeszcze się pochwale i przyznam się do błędu mianowicie niestety Kuba był przyzwyczajony do zasypianie w wózku i do bujania; ( i zaczęłam go przyzwyczajać do zasypianie samemu i tak pierwszy dzień 2,5 godziny płaczu utleniania i odkładania do kołyski, drugi dzień 40 minut placzu tulenia i głaskania po główce a wczoraj 30 minut juz bez placzu tylko glaskanie po główce;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki unas taki wiatr ze masakra myslałam ze w nocy ona wyleca heheh

Bylismy wczoraj na szczepieniu MAriettka płakała biedulka cała droge do dodmu skarzyła sie nam ! W domu si e uspokoiła wieczorem ok 18 była juz marudna i tak do kapieli noc przespała budziłasie na cyc co 2 godz goraczki narazie nie mamy !

Pani dr pochwaliła wczoraj ze ładnie przybiera mina cycu wazy 6300 i ma 3miesiace i 1 tydz :) nastepne szczepienei 12 maja osttanie 5w1!

Dzis pogoda taka samm jak wczoraj nadwor nie ma co cwychodzic bo normolnie głowy poorywane !

MartaA semi mały przystojniak :) kochany jest :) mieszkacie juz e domku ???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

No widzisz Marysia :) kilka dni i juz nowe umiejętności :) ja wczoraj mówiłam lekarce, że moja tez na bok i się nie przekreca action film, cztery razy przy pani dr się przekręcila.
Gabi, ja kupowałam pampy w rossmanie. Ja pojechalam do fizjo właśnie dlatego, że mała łapala lepiej jedna ręką, w ogóle jedna wyciągala wyżej, druga niżej. Jak to zauważyłam to zaczęłam masować jej dłonie taka mala piłeczka z wypustkami a przy karmieniu dłonią. Staram sie tez 'zagarniac' ręce do przodu. Zabawki daje raz do jednej raz do drugiej.
Vanessa, leginsy małej sa obledne:)

Odnośnik do komentarza

Hej laski!
Marietta cudowna !
My dziś w domu siedzimy :-( pogoda jest okropna.
U nas w skrócie jest spoko, ciekawie. Hubek właśnie skończył 4 miesiące. Dalej karmie go piersią ale ostatnio je babardzo często. Kupiłam laktator i odciagam mleko żeby zwiększyć laktacje. Noce też sa troszkę upierdliwe bo budzi się co 2 godziny czasem częściej :-( mam nadzieję ze jeszcze trochę i to minie. Czy wy wprowadzacie już inne pokarmy?

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Marta a
Jestem bardzo na bierząco i juz wczoraj widziałam zdjęcia ha ha :) teraz wyczytałam ze walisz mi tu komplementy. Wiec ja tez oficjalnie mogę powiedzieć ze ciocia Marta jest mega spoko babka :)

Vanesa
Malutka słodziutka :)
Biedna ze tak płakała

Mae
U nas tylko prezenty nic po za tym rok temu nawet nie pamietam jak nasze święta wyglądaly ale pewnie normalnie śniadanie jak co niedziele i tyle . Mysle ze jak Colin bedzie wiekszy to dopiero zacznie sie tak fajnie robic prezenty pochowane Mikołaj itd :)
U nas buźka juz gładka skóra na główce troche sucha ale smaruje oliwka a ciałko tez gładkie .

Marta89
Zrobiliście odbicie stopek ?
My jedziemy do jakiegoś wielkiego sklepu dla dzieci i tam coś wybierzemy mysle nad jakaś druga matą.

Gabi
Z pieluchami nie pomogę dopiero czekamy aż zaczną sie zajęcia na basenie

U nas ciagle pada i wieje !
Colinek uwielbia soczek marchewkowy i jabłkowy ze słoiczków jedliśmy narazie marchewkę dynie biała marchewkę i ziemniak z marchewka . Tylko dynia była ble resztę wcina

W sobotę bylismy w szpitalu colin 3 razy na pół śpiocha miał drgawki ale od razu jak przytuliłam przeszło wiec padaczka to nie jest . W prYszlym tygodniu idziemy do neurologa podłącza mu jakies kabelki do główki i sprawdza czy wszystko ok . Lekarz kazał sie nie martwić niby to normalne ze mogę takie coś być u baby .

Odnośnik do komentarza

Megi no widac ze mu smakuje!
My z mezem wielkanocy tez tak nie robilismy tylko sniadania i tyle ,wiecej Boze Narodzenie a na Mikolaja juz nie moge sie doczekac a jak Gugus podrosnie bedzie szukal jajek na Wielkanoc.

iza-majka möj ostatnio tez tak czesto je dzis w nocy mialam wrazenie ze co godzine bo ciagle mialam go przy cylku!
Ja pröbuje dawac soczki i papki ale sie krzywi od wszystkiego!

Larissa dobre z tym filmem!

Vanesa narzyczona Semiego jak zawsze piekna i wystrojona tak ma byc!
Moze ominie ja to po tej szczepionce!
Jeszcze nie mieszkamy tam Vanesa zostalo wykafelkowanie lazienki,wc i mojego pokoju. Teraz w swieta idziemy tam sprzatac bo reszta mebli przyjdzie w nastepnym tygodniu ale co z tego jak meble sa a Kibla nie ma! ha..ha..maz robi tam po pracy dlatego sie tak wszystko dluzy,biedak jest wyczerpany robota!

marysia gratulacje!
Möj na macie lapie zabawki wiszace rekami i nogami! Wszystko co jest pod reka,jest taki ruchliwy ze ciezko go nie raz utrzymac,jedzac z cycka wklada mi reke do buzi,liczy chyba zeby,bawi sie moim nosem,ramiaczkiem od biustonosza a nawet raz wyciagnal mi wkladke! Spokojnie nie umie polezec czy zjesc. Juz tez nie moge go nigdzie samego zostawic tak bryka! Oj bede napewno za nim ganiac!

Gabi jak znajde polski majonez tez zrobie jajka w majonezie bo nie jadlam juz klika lat az mi sie chce!
Babke tez bym zjadla ale trzymam jeszcze diete i tak juz tym majonezem zgrzesze.

U nas sypal dzis snieg,pözniej slonce i tak w kölko!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0ann156nl0.png

Odnośnik do komentarza

martaA heheh kto wie wszytko mozliwe ze beda para heheh :)

Fjnie masz juz duzo zrobione w domku ja dopiero na etapie pradu i tynkow miejmy nadzieje ze do Bożego narodzenia zdazymy ze wszytskim :)
Podaj adres wysl e Ci majonez Polski :):)
MOja tak samo bawi sie ramiaczkami z biustonosza pizamki ehhehe bieze wszytko do buzi co popdadnie :)
Moja jeszcze sie nei obraca na boki i na brzuszek sama jestem ciekawa kiedy to zrobi ale jest bardzo rozmowna rozmawia ze mna czesto hehhehh po swojemu :) goraczki nie ma wiec chyba co najgorsze za nami jest radosna ..

Ja zostawiam moja mała jak ide na zakupy lub do pracy :) na 2-3 godz jest wtedy z mezem :) ma mleczko odciagniete :)

Iza Majka moja tez pije co 3 godz o 21 zasypia budzi sie o 12 a potem juz co 2 H tez czekam kiedy sie to zmieni bo chce juz ja do łozeczka na noc kłasc ale jak mam ja wyciagac co 2 godz to wole znia spac narazie bo karmie ja na lezaco i nie wyobrazam sobie jej wyciachac 3 razy do karmienia .... jak by jadła raz to nie ma problemu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Marysia - no u nas po wprowadzeniu diety była duża poprawa. Po czym po tygodniu nagle małego znów wysypało i to jeszcze gorzej. I teraz nie wiem, czy zjadłam coś co miało "śladowe ilości mleka", czy też zaszkodziła mu soja lub jeszcze inny alergen. Teraz baaardzo powoli zmiany się wycofują, ale ciągle są dobrze widoczne. Szczególnie jak mały płacze albo leży na tym policzku. Także czekam na moment, aż skóra będzie ładna i ograniczyłam jeszcze bardziej dietę, żeby wyeliminować więcej potencjalnych alergenów. Obawiam się tylko, czy to nie jest aby reakcja na coś dodatkowego. Np. na proszek, kosmetyki albo kota...
Megi - piękniś z tego Colina. Widać że buziak już ładny.
iza-majka - o ile nie będzie problemów z wagą to zamierzam wprowadzać inne pokarmy od 6. miesiąca. Za miesiąc dostanę książkę o BLW i zacznę się przygotowywać.
Vanesa - świetne te leginsy małej. No i obowiązkowa opaska u małej księżniczki :)

Antoś zrobił dzisiaj tacie prezent urodzinowy i obrócił się pierwszy raz z plecków na brzuszek :))) Ostatnimi dniami wieczorem wyginał się strasznie na przewijaku. Dzisiaj jak poznał nową umiejętność, to potem miała spory problem z ubraniem go na noc, heh.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae, Gabi82 dzięki za informację, dobrze że nie trzeba jeszcze stroju szukac na basen.
Dajcie znać jak zaczniecie chodzić na basen, ciekawa jestem jak się maluchom spodoba.
Vanessa35 śliczna córeczka, a w tych opaskach wygląda przesłodko, sama mam bzika na punkcie ozdób na głowę, zwłaszcza że moja mała ma całkiem długie włoski.
Megi1992 współczuję drgawek ale skoro lekarz mówi że to normalne to pewnie tak jest, daj znać co wyszło na badaniach

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...