Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny

Ja się melduje... Ciężko z czasem.. Ten rok paskudnie się zaczął. Mieliśmy y juz w rodzinie 5 pogrzebów plus dwa znajomi rodziców.. Wczoraj mogą babcia miała stan przedzawalowy, od wczoraj jest u nas. O oprócz swoich dwóch córek mam jeszcze babcie :) babiniec. Moja lekarka chora... Musze czekać do końca tygodnia żeby się dowiedzieć co to mała ma na czole. W sumie jest mniejsze i odkąd psikam octeniseptem to się zmniejszyło i jakby zaschlo wie jestem dobrej myśli.
Jak może pamiętacie, moja starsza miała wzmożone napięcie i była reh wiec spr mlodsza i pani dr stwierdziła, że może y pojeździć, bo lewa rączka jest słabsza od prawej. Sama to widzę, że prawa ładnie łapie a lewa gorzej. Ma pyt co do tych mostków które robią Wasze maluchy. Bo starsza robiła takie coś, że odchylala głowę do tylu i potem układała ciało w literę C. To wyglądało jakby chciała się przewrócić na brzuch, ale nie umiała.. Wtedy reh mieli, że to jest nieprawidłowe i mam jej na to nie pozwalać. Od wczoraj widzę, że mlodsza tez zaczyna tak robić... I to w jedna stronę. A jak wygląda to u Waszych maluchów?
Co do reh kręgosłupa i poprawy w trakcie to ja odczulam dopiero po jakimś czasie od zakończenia jej...

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, jestem z wami choć ostatnio coraz mniej czasu niestety. Moja córuś teraz mniej sypia, jak sie uda 30 min po jedzeniu to juz jest super choc tyle ze w nocy nadrabia bo spi nawet po 9 godzin. Do tego wszystkiego za 2 tyg chrzciny wiec roboty coraz więcej no i jeszcze swieta a co za tym idzie porządki, mycie okien, firanki itp.

Odnośnik do komentarza

Larissa przykro mi z powodu pogrzeböw,przykra sprawa.
To fajnie ze to na czole sie juz zmniejsza napewno przejdzie,co do mostköw to möj robi jak go sie wklada do maxi cosi to sie wypina by chyba wyjsc bo przy tym jest tez wielkie marudzenie.

gabrycha fajnie ze sie odezwalas odprez sie troche,okna sie same umyja,nam sie tez cos nalezy !

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane i ja się melduje. Czytam was w miarę regularnie ale jakoś weny i czasu brak na pisanie.
U nas wszystko w miarę ok. Hubek za tydzień skończy 4 miesiące ! Wow. Niestety albo stety nie jest już takim aniołkiem jak wcześniej. Pokazuje swój charakterek. Krzyczy, nie lubi być sam, nie lubi się ubierać- szczególnie ręce, grymasi wieczorami. Heheh.
Ale poza tym ładnie rośnie, cudownie się uśmiecha, leży na brzuszku i obraca się na plecy, ładnie bawi się zabawkami.
Za niecałe 3 tygodnie mamy chrzest. Więc też troszkę ogarniania było :-)
Jedynym problem jaki mamy to jedzenie. Niunio je co dwie godziny. I w dzień i w nocy. Je krótko ale często. Wkurza mnie to trochę bo chociażby wyjście na basen ma powrót na sygnale :-) chcę jak najdłużej go karmić własnym mlekiem i dlatego myślę o laktatorze. Jak u was wygląda jedzenie?
Pozdrawiam wszystkie mamusie i postaram się odzywać częściej bo faktycznie szkoda tego forum :-)
A to mój szkrab ;-)

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_27211.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_27212.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Larisa
U nas podobnie jak u Marty wkładam małego to nagle wystawia cała pupę do góry i płacz chyba juz nie lubi maxi cosi . A jak leży to obraca sie na boczek i potem coś go zaciekawi i patrzy za siebie i wyglada jak C do tego jeszcze odpycha sie nożkami i wtedy obraca sie na brzuszek . Lekarz to wczoraj widział i nic nie powiedział zeby było coś nie tak .

Marta a
Głowa do góry Semi jest dzielny i bedzie ok po szczepieniu :)
U mnie cały dzien lecą bajki wiec aż musiałam zobaczyć o co chodzi z samotem . Masakra .
Ja kupuje z hippa koncentraty i to mu bardzo smakuje Ale robię pół na pół .
Czekałam na ten moment aż bedzie miał 4 msc :) a tu proszę jak szybko .
Buzki dla Semiego od ciotki i powodzenia u lekarza :*

Vanesa
Gdzie te twoje zdjęcia ??????? :) będę czekać uparcie

My dzisiaj od 4:30 na nogach colin chciał sie bawic :) ale nie potrafię mu być zła .

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki wsze skarby sa cudowne iza majka widze za mały uwielbia na brzuszku na macie :)

MartaA biedulko spowolnij troche bo kregosłup całkowicie nawali ah powiem Ci ze wszesniej nie miałam problemow z bolacymi kolanami itd to faktycznie chyba przez dzwiganie małej ....

Mea wspołczuje ci z ta aleria masakra ....ale badz dobrej mysli i szukaj dalej alergenu a moze na kurz ma alergie??? Masz dywany lub zwierzaki w domu ???

Aga Po ropka samoistnie znikneła czy stosowałas tak długo jakies kropelki czy tylko przemywałas rumiankeim lub sola ???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Iza Majka moja tez je co 2 god i w dzien i w nocy mimo ze odciagam laktatorem zeby przed spaniem wypiłajak najwiecej to przespi od 20 do 24 apotem co 2 godz juz mysle czy o tej 24 jej tez butli mojgo,mleka nie dac by przespała kolejne 4h hubek cudny :) Laktator super sprawa bez niego bym si enie ruszyła a czasem uciekne na 3 godz 4 nawet :)

Dziewczyny jak to jest z ta waga czy wasze pociechy jak podwoiły juz swoja wage to przybieraja juz mniej ??? moja ma 6200 i ma 3 miesiace od tyg waga w miejscy juz stoi ???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

MartaA idź do ortopedy. Ja zapisałam się też i idę za 2 tyg. Znając życie nic nie stwierdzi. W nocy tak drętwieją mi ręce że nie mam siły podeprzeć się i przewinąć Gabrysi, nie wspomnę o wzięciu jej na ręce :(
Dziś rano jak oddychałam to zakuło mnie w okolicach serca. Od kilku nocy mały żarłoczek je co 2 godz!!! Nie mam siły wstawać, jestem padnięta.
Uważaj na synka :) będzie łamać serca dziewczynom :)
larissa współczuję. Dobrze, że zmniejsza się to na czole. Moja podnosi się na nóżkach zwłaszcza podczas zmiany pieluszki
Gabrycha ach te porządki świąteczne, w tym roku nie będę spinać się. Jak nie zdążę przed to resztę posprzątam po świętach. Zakres prac będzie uzależniony od córeczki :)
Iza-majka słodziak z Hubcia. W dzień Gabrysia je co 3-5h a w nocy co 2h. W nocy possie jedną pierś 5-7 min na śpiocha. Dłużej nie chce
Vanesa mamusia laska, a córeczka sama słodycz
Mojej ostatnio woda nie smakuje, nie chce jej pić, widocznie z piersi wystarczy
Córeczka zasypia nam a raczej pada między 20-21 i śpi do 7 z przerwami na jedzonko :)
Podczas zmiany pieluszki podnosi pupcię do góry lub odpycha się nóżkami z dużym impetem. Założę pampersa a ona wiercąc się wyciąga go :) skarpetki standardowo ściąga. Coraz ciężej jest zmieniać jej pieluszkę, tak strasznie wierci się.
U nas Gabrysia za 2 tyg skończy 4 miesiące
Tragedia z tym samolotem, jak usłyszałam o niemowlakach to aż ciarki przeszły mnie

Odnośnik do komentarza

Larissa - mój synek jak leży ma pleckach to też się nieraz wygina w literę C i gibie na bok. Tak jakby chciał się przewrócić ale nie może. Jak obraca się celowo na boczek, to wtedy inna technika, podnosi nóżki i ciągnie w bok. Współczuję tej sytuacji z pogrzebami i teraz chora babcia.
iza-majka - Hubek ma zdaje się tą samą bluzę ze Smyka szarą jeśli widzę dobrze na zdjęciu z fotelika :) Z zamkiem z koala i kapturem uszkami? Ja karmię małego średnio co 2-3 godziny w ciągu dnia. Ale w nocy zazwyczaj śpi ładnie i budzi się do karmienia około 1 w nocy a potem gdzieś godz. 6.
MartaA - daj znać jak dzisiaj po szczepieniu. U nas wczoraj było zupełnie ok, synek był grzeczny, żadnej gorączki itd.
Megi - to faktycznie niezła kluseczka z twojego Colina :o I tak masz dobrze z wagą, bo u mnie jeszcze 9 kg na plusie w porównaniu z wagą przed ciążą. Udało mi się przez miesiąc zrzucić dwa kilo i waga znów stoi. Czemu zmieniacie dietę na wegetariańską?

Byliśmy wczoraj na kontroli i szczepieniach. Mały całkiem dzielnie zniósł te kłucie. W domu nie było żadnych problemów na szczęście.
Waga wynosi teraz 5840 g i mierzy 61 cm. Czyli przybrał teraz 540 gramów w ciągu miesiąca. Nie jest to jakaś rewelacja ale najważniejsze, że nie wypadł z kanału i oscyluje około 25 centyla (a urodził się taki średniaczek na 50 centylu).
Dzisiaj z kolei idziemy do lekarza rodzinnego, żeby zobaczył co dalej z alergią. Policzki są nieco lepsze dzisiaj, ale wysypka rozszerzyła się na szyję. Także ciekawe co dalej.
Wczoraj wyczułam u małego powiększone węzły chłonne z tyłu głowy i na szyi. Nie miał żadnej infekcji, którą bym zauważyła. Także pokażę to przy okazji lekarzowi, czy znajdzie przyczynę.
Wychodzimy niedługo na dwór, a tu u nas śnieg prószy :/// Nie wiem jeszcze w co Antka ubiorę, żeby nie zmarzł.
Miłego dzionka dziewczyny :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae tak bluza jest ze smyka. Kupiłam ją zamiast kutrki na okres przejściowy.
A zapomniałam się wam pochwalić że moje dziecię śpi samo w łóżeczku. Tzn usypia. Ja nie mam tyle cierpliwości jeśli chodzi o usypianie w ciągu dnia wiec albo usypia mi na ręku albo w leżaczku i go przenosze do łóżeczka a wieczorem mąż go kładzie, sam leży obok i pilnuje aż uśnie. Najgorszy jest ten błagalny wzrok "zabierz mnie stąd". Hehe.
Ach dziś spacerek będzie :-) piękna pogoda :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć ja tak na szybko przy wolniejszego chwili napisze więcej :)
Vanesa
Hania od urodzenia miała ropiejace oba oczka spowodowane zatkaniem kanalikow lzowych i od poczatku przeżywałam tylko przegotowaną woda. Zawsze rano i wieczorem chyba ze bywaly dni ze bardzo ropialo to i 10 razy dziennie i ponad miesiac temu przetkalo sie jedno a tydzien temu drugie i jak pisałam przeżywałam jedynie przegotowaną woda:)
Moja Hania wczoraj miała ostatnia dawkę szczepienia i na szczęście noc minęła spokojnie. Jak pomyśle ze w niedziele minie juz 4 miesiące aż cieżko uwierzyć :)
Pozdrwiam:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny! My po ostatniej szczypionce,jak narazie maly spokojny i spiacy ja tez dzisiaj jestem do dupy bo mi w nocy strasznie rece zdretwialy az chcialo mi sie plakac do tego maly chce ciagle w nocy jesc,dobrze ze spi kolo mnie to nie musze go wyciagajac dzwigac jeszcze w nocy z lözeczka .Gugus tylko chwile poplakal przy uklöciu tak to byl dzielny,pojechalismy zaraz po na moje masaze pözniej na zakupy,przyszlismy do domu i oboje jakos podlismy,wtuleni w siebie zasnelismy i pospalismy ze 2 godzinki maly byl caly spocony ale nie ma temperatury.Wstalismy wzielam sie za obiad maly sie przygladal. Jemu ugotowalam marchewke z gruszka i zmiksowalam,mniam,mniam pychotka stygnie! Zapakowalam malego i wyszlismy godzine temu jeszcze na spacerek po 40 min przyszlismy,maly dalej spi.A ja jestem jakas zrabana dzis, moze to pogoda chociasz bylo ze 20 stopni a my przespalismy.

AgaPo,Mae zeby u mnie tez taki spoköj byl po tej szczypionce!

iza-majka möj tez w dzien zasypia sam a na wieczör przewaznie przy cycku.

Mae co powiedzial lekarz?

Vanesa jak ksiezniczka w raju twoja mala a ty super wygladasz !
Vanesa ja jestem nie raz caly dzien na biegu i karmie gdzie sie da,nie sciagam mleka bo mi szkoda na to czasu a w dzisiejszych czasach w kazdym sklepie handlowym jest zrobiony poköj dla mam a jak nie mam jak to lece do domu na chwile i dalej w dluga.
Tak kolana to od dzwigania a ja jeszcze taka madra pala nie raz ubiore buty na obcasie ale teraz jak narazie tylko trampki kuzwa!

Gabi pöjde do takiego Turka ktöry tak nastawia kregoslup naciagajac ze böl znika jak nic! Möj maz byl 2 lata temu u niego bo chcieli go operowac na kregoslup nie mögl chodzic byl w szpitalu,poszedl do tego turka i go tak nastawil ze ma do tej pory spoköj z kregoslupem ja mialam tez problemy ze 3 lata temu musialam miesiac chodzic na terapie i cwieczenia i przeszlo ale teraz to juz naprawde z tymi rekami przesada i böl,dlatego wybiore sie najpierw do niego chociasz sie boje bo to bedzie napewno bolec ale za nim dostane Termin u ortopedy i pewnie znöw cwiczenia itd...to pöjde tam mam nadzieje ze z bölu go nie trzasne!
Möj tez je co 2 godz takze wiem co to jest czlowiek zmeczony,niewyspany i jeszcze z dretwymi rekami! Tylko ja w sumie mam zaraz od 7 powera nie wiem skad tyle sily biore ale dzis jestem naprawde do dupy!

Megi buziak przekazany!

iza-majka sliczny ten twöj Gucio! I na bank nie zmarznie!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Dziewczyny chciałabym do Was dołączyć córcia Pola ur. 12.12.14.
mam do Was pytanie czy jak wychodzicie z dzieciakami na spacer to leżą spokojnie bo moja gwiazda jak nie jest jej pora spania to drze się w niebo głosy :(

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Czytam Was cały czas i odpowiadam na wezwanie :) Nie udzielam się ostatnio ponieważ wiele się u nas dzieje i ledwo wyrabiam na zakrętach.

Otóż mój Maluszek przez to że miałam małe łożysko ma kręcz szyi. Oznacza to, że od urodzenia ma przykurczone mięśnie po prawej stronie szyi. Skutkiem tego jest to, że bardzo dużo czasu miał głowę odwróconą w lewą stronę przez co oczywiście główka nam się znacznie odkształciła. Jeździmy na rehabilitacje i masaże, jest już lepiej choć nie idealnie. Na główkę dowiedziałam się ostatnio, że jest poduszka o nazwie Head Care, która pomaga przywrócić jej prawidłowy kształt. Szkoda, że dowiedziałam się o niej dopiero 3 tyg temu, bo jeśli stosowałabym ją znacznie wcześniej byłoby po problemie.
Jeździmy też do neurologopedy bo Fabi ma też jakieś mięśnie w buzi które narastają na dziąsła i trzeba je rozmasować. Strasznie przy tym płacze.

Staram się to wszystko dzielnie znosić patrząc jak męczą moje dziecko, a tu od paru dni pojawił się nowy problem spędzający sen z powiem. Od soboty Mały ma strasznie wodniste kupy prawie po każdym jedzeniu. Byłam z nim w pn u lekarza. Przepisał leki, jednak one nie pomogły. Dziś byłam z nim po raz kolejny w przychodni, jednak lekarz nie wie co mu jest. Nie odwadnia się, nie ma gorączki jest uśmiechnięty, morfologia ok. Ogólnie jego stan jest bardzo dobry, ale biegunka nie znika. Dostaliśmy skierowanie do szpitala. Jeśli po 2 dniach objawy nie ustąpią mamy się zgłosić na oddział. Jutro jadę jeszcze do innego bardzo dobrego pediatry, który jest ostatnią deską ratunku.

Teraz już wiecie dlaczego nie udzielam się zbytnio. Codziennie jakieś wyjazdy z Małym, a teraz ta biegunka. 3majcie kciuki, aby obyło się na strachu. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Magda 111 Bardzo Ci wspóczuje i maluszkowi trzymam kciuki by te wszytkie przykre dolegliwosci odeszły w niepamieć trzymaj sie kochana nie dziwie Ci sie ze sie nei udzielasz za czesto bo nie masz kiedy ale od czasu do czasu sie odezwij do nas jak bedziesz miała chwile :) duzo zdrowka dla maluszka :):*

MartaA jak po szczepieniu dalej ok spokojny jest maluszek jakie mial dzis szczepienie 1 ukucie ?? U nas nie jest tak dobrze niema zadnych pokoi do mamm karmiacych ;/ wstaw zdjecie domku twojego :)

Aga Po a jak miałas tez tak ze ropka robiła si e coraz jasniejsza nie zielona nie zołta tak abiała ?? i potem wkoncu sama znikneła a łzawiło tez oczko ????

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Monia36 - witaj :) Mój synek średnio usypia w wózku. Jak jest faktycznie śpiący to nie ma problemu, ale spróbuje się człowiek zatrzymać... Teraz na spacerach nie rozstaję się ze smoczkiem. Mieliśmy już przypadki wręcz histerycznego płaczu na spacerach i wtedy mąż albo ja musieliśmy gnać na złamanie karku do domu. A tak chociaż smoczek trochę uspokaja gdy mały nie śpi. Czekam aż zacznie łapać zabawki, to wtedy mu powieszę coś w wózeczku.
111magda - biedny Fabian. Oby skończyły się już wkrótce te rehabilitacje i mały nie był męczony. Trzymam kciuki, żeby ten pediatra odkrył przyczynę biegunek i że nie będziecie musieli się kłaść do szpitala.

Lekarz stwierdził, że podejrzewa najbardziej jednak to mleko. Ustaliłam z nim, że jak się objawy się uspokoją to spróbuję zjeść jajko i zobaczę reakcję. Rozmawiałam z nim ogólnie o diecie, bo chciałabym jak najdłużej karmić piersią. Jakby co dostaliśmy receptę ma Nutramigen hipoalergiczny w razie potrzeby. No i mam kontrolować wagę Antośka, czy dobrze przybiera. Póki co ani testów skórnych ani z krwi nie widzi sensu robić, bo Antek jest jeszcze za mały. Ja zapisuję teraz w zeszycie wszystko co jem i na własną rękę będę prowadzić obserwację. Na pewno musimy być ostrożni z rozszerzaniem diety i robić to pod osłoną mojego mleka.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Marta, Megi dziękuję za odpowiedzi. Moja robi dokładnie tak samo, jak jej coś nie pasuje to sieć tak wygina..
Mae, jest dokładnie tak jak napisałaś.. Prawidłowy przewrót na bok to ten z podkurczeniem nóg, ale skoro lekarz Megi widział te wyginki i nic nie mówił to znaczy, że się i ja nie martwię :)
Vanessa, moja mała ma trzy mce i trzy tyg i teraz ma 7200 a ważyła 3330, wagę podwoiła pl trzy tyg temu a tak przybiera ok 160 g na tydz...
Gabi ja też w nocy i po nocy nam najgorsze bóle, nie mogę wziąć ani odłożyć małej do łóżeczka a ona jak na złość chce teraz tylko na ręce...
Marta, jeśli ten Turek jest sprawdzony to może faktycznie Ci nastawi i Ci się polepszy.... Tez bym poszła :)
Witaj Monia, cis o tym darciu wiem:) moja nie chce smoczka i podczas takiego koncertu musze uciekać szybko do domu... Wychodzę wiec na spacery tylko wtedy kiedy jest pora snu.
Mae, współczuję tej alergii. Ze starszą córka tak było. Na wszystko musiałam uważać. Teraz ma trzy lata i po niektórych pokarmach zaraz ja wysypuje...
Magda, wyobrażam sobie jak Ci przykro podczas rehab....gdy masowali starsza córke właśnie na krecz to cała przychodnia ja słyszała a mi się płakać chciało ... Jedyne pocieszenie ze to dla jej dobra było. Może mały zaraził się czymś właśnie tam gdzie jeździcie na rehab ? U nas panują wirusy żołądkowe...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...