Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

U nas wiosna pełną gębą. Wczoraj zmieniłam kombinezon na wiosenny. Bałam się, że może za wcześnie. Po spacerku sprawdziłam, ciepły karczek miała.
Vanesa do pół roku, toż to wszystkie włosy mi wypadną i nie będzie już co czesać haha
larissa a nie możesz iść do lekarza kiedy przyjmuje zdrowe dzieci? Ja tylko tak chodzę, nawet jak miała katarek. Nie wiem czy u ciebie w przychodni jest oddzielne wejście dla zdrowych dzieci.
Megi moja też od paru dni budzi się po 5 i zamiast spać to cudnie uśmiecha się. Dziś nie miałam siły wstać, mąż zmienił małej pieluszkę i mnie obudził na karmienie haha
Aleksandra po umyciu włosów wanna pełna jest włosów i jak rozczesuję je na mokro to na grzebieniu też jest ich mnóstwo :(

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Witam nowe mamy:)
Ja tak na szybko nadrobilam i możliwe ze komuś nie odpowiem wiec przepraszam bo i mnie z pamięciami od ciazy wciąż kiepsko jak mnie cos na moment rozproszy nie pamietam ci miałam zrobić czy powiedzieć.
Gabi
U mnie tez włosy lecą a ze długie to wszedzie je widac mimo ze chodzę w związanych to niw ma miejca gdzie by sie na nie nie natknąć :/
Rechotka
Bardzo fajnie Ze chrzciny sie udały i mały tez spokojnie wszystko zniósł .

Megi
Jednej strony fajnie jak tak dziecko do ciebie i ty najwaNiejsza ale gorzej jak sie cos chce zrobić i wtedy tylko ty i nikt inny. Dobrze ze z ciwmieniucha juz nie ma problemów i fajnie ze masz gości Cos sie dzieje i zawsze ktos pomoże :)

Marta a
Super ze juz dom prawie na ukończeniu chyba każdemu marzy sie domek. Teraz będziesz mogła poszalec z pokoikiem Semiego:)
A synuś moze pomoże mamie i bedzie grzeczny i pozwoli posprzątać:)

Vanesa
Marietta mała księżniczka;) słodka kruszynka. Jak oczka jest lepiej?

Moja Hania tez jak by mogła to by dwie ręce na raz do buzi wsadzila i rękawy tez mokre. Słonika jej zakładam bo nieraz nadprodukcję tyle tej śliny ze pod broda tez mokra. Śmieszna jest taka jak rozmawiamy z mężem albo na skypie tez wtrąca sie do rozmowy w czasem to przekrzykuje:) kupiłam jej gryzaczkow to pobawi sie troche ale do buzi nie wsadza do buzi tylko rączki lub gruzie sliniak.
Ja wprowadzać bede cos koło 5-6 miesiąca.
Super ze wasze maleństwa sie tak ładnie rozwijają i nabywają nowe umiejętności :)
U mnie dzis ładnie słonecznie co na uk nie tak czesto wiec wyruszamy niedługo na spacer a wieczorem przylatuje bratowa z bratankiem i jestem happy bo od urodzenia małej nikt nas jeszcze nie odwiedził praktycznie bo tu mało znjomych mamy wiec na palcach jednej ręki moge policzyć kto był w odwiedzinach a z Polski to pierwsze odwiedziny:) wszyscy czekają na nas jak pod koniec kwietnia Przylecimy na co tez nie moge sie doczekać :)
Miłego dnia dla mam i dzieciaczków :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr44
spróbowałam tego uspokajacza, co prawda ciągu dnia nie na noc, ale chciałam przetestować, bo akurat były awantura nie wiadomo z jakiego powodu;-) znieruchomiała, od razu przestała płakać i przez kilka minut słuchała, potem chyba przypomniała sobie przyczynę płaczu i zaczęła znowu marudzić;-) śmiesznie to wyglądało, dobre i te parę minut, będzie w sam raz na wyjścia z domu, po wizycie u lekarza, żeby ją czymś zająć, także dzięki;-)
no ale zobaczymy może faktyczne skok rozwojowy, może powróci moje spokojne dzieciątko;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Roza87 - witaj :)
MartaA - no to faktycznie masz dużo pracy teraz, ale za to własny dom... ehh :) No i jak któraś z dziewczyn przede mną wspomniała. Będziesz miała niemałą radość z urządzania pokoiku Gugusiowi.
Megi - dobrze, że u Was lepiej z problemami skórnymi. U nas jest duża poprawa na diecie eliminacyjnej jeśli chodzi o policzki. Natomiast ciemieniucha nie odpuszcza. Co się wyczesze, to po dniu-dwóch znów żółte skorupy. Czas na inną metodę. Może twój Colinek reaguje też tak na tych wszystkich gości? Chociaż skok też prawdopodobny.
iza-majka - u nas powiem też waga nie jest jakaś imponująca. Antek urodził się 3700 a teraz ma niemal 3 miesiące i waży około 5,9 kg. Niby przybiera ciągle teraz na wadze, ale trochę się boję, czy z kanału centylowego nie wypadnie, bo jest na granicy.
Gabi - no to masz baaardzo wczesne pobudki. Ciekawe co będzie po zmianie czasu.
Vanesa - śliczna Marietka. Nam jeszcze brakuje sporo do ubranek 68. W sumie nadal przynajmniej połowa ubrań które używamy to rozmiar 56. Dopiero teraz odkładam te najmniejsze do pudełka. Co do rozszerzania to chyba przy mm nie ma konieczności już w 4 tygodniu, bo mieszanki są zazwyczaj wzbogacane w omega-3, żelazo itd...
Aleksandra - gratulacje dla Witka, że się potrafi już tak obracać :) U nas pobudki są około 7. Ale też nie wiem co będzie ze zmianą czasu.

Widzę, że poruszyłyście temat chrzcin/komunii. Ja mam za rok komunię u chrześnicy i już się zastanawiam co takiego jej dać. Teraz się praktycznie nie widujemy odkąd mieszkam za granicą. A ja jestem przeciwniczka takich drogich prezentów komunijnych jakie niektórzy dają: laptopy, tablety, smartfony itd.
Co do skoku to u nas nie wiem czy to już było czy jeszcze trwa. W ciągu dnia nawet jest ok, ale wieczorami tylko rączki. W nocy jest mieszanka - albo śpi ładnie, albo pobudko co 1-2 godziny i nie ma tu reguły... Zastanawiam się też, czy może ząbkowanie się nie zaczyna. Antoś ma na dziąsłach jakby zarys zębów jedynek i coś białego tam też widzę. Ale ciężko mi się przyjrzeć, czy to jakaś torbielka, ząb czy inne licho bo ciągle językiem zakrywa.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Aha, zapomniałam spytać.
Czy ustaliłyście kiedy Wasze maluszki będą miały imieniny? Bo mnie ostatnio dziadkowie pytali a tymczasem Antoniego jest tyle razy w roku, że nie wiem. Niby powinno być te najbliższe od urodzin. Ale Antoniego jest już 28 grudnia, a to trochę dużo tych okazji by było: mikołajki, święta, urodziny, imieniny. Wszystko w grudniu, a potem cały rok nic? Trochę głupio. Czy może wybrać od konkretnego świętego jako patrona?

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane!

Mi rece odpadaja,wszystko mnie boli jak u starej baby!
Od noszenia,dzwigania i roboty. Wybieram sie juz prawie 4 miesiac do lekarza ze wzgledu dretwienia moich palcöw u reki (pisalam kiedys) byla tylko jedna reka,prawa teraz dolaczyla lewa! Chyba to od kregoslupa do tego bola mnie nie raz biodra. Kolana dzieki Bogu przeszly.Jutro mam Termin u dermatologa chce pare drobiastek usunac i zapytac sie o pryszcze bo odkad sie Semi urodzil mam ich coraz wiecej jak nastolatka! Zreszta odkad urodzil sie Gugus czepia mnie sie wszystko a przed tem nigdy nic nie bolalo (opröcz kregoslupa) jestem osoba energiczna i robotna ale teraz zawsze jakas dolegliwosc mi dokucza,co mnie zaniepokoilo krwawie juz 3 tydzien raczej leci mi cos brazowego prawie czarne,myslalam ze to od tego zastrzyku anty bo sie nie dostaje okresu i myslalam ze moze sie cos reguluje ale juz 3 tydz to dziwne,musze isc do Gina no i detysta mnie kur...tez czeka! Latanie tylko po lekarzach!

Dzis przyszla sypialnia juz powoli widac jak sie to wszystko w dom zmienia a nie budowe.
Gugus odkryl nowa zabawke i ja uwielbia,jak zmienianialam pampersa zostal worek od nich jak Gugus dorwal ten worek to dziecka nie ma! Moze dlatego ze szelesci, no i tak ten worek zostal na przewijaku i za kazdym razem sie nim bawi.Coraz ciezej jest mu zmienic pampersa bo sie ciagle obraca, przewaznie na lewa strone i widze ciagle jego dupke z zaciesnietymi jajeczkami,slodki!
Möj tez sie budzi w nocy i nie chce dalej spac cieszy sie i smieje do mnie ale go mecze,kolysze by znöw usnol,po pöl godz spi dalej.
Czesto sie smieje jak sie z kims rozmawia chyba go to bawi albo sie wysmiewa!Wczoraj maz go gilgotal po szyi to sie wkoncu tak na dluzej glosno posmial az milo bylo!
Piastki w buzi ciagle chociasz teraz kciuka ssie i sie do tego denerwöje. Jak jest spiacy poloze do lözeczka,wlacze karuzele to sam zasypia,w ciagu dnia nawet sporo spi a na dworze to juz wogöle,dzis spal mi na tarasie ze 3 godz na sloneczku (z parasolem).
Siedzac mi na kolanach przewraca sie na wszystkie strony,robi takie pozycje ze mnie dziwi jak on tak moze no i czesto robi mostki np w maxi cosi chce wstac i robi mostek a jak go sie chce posadzic na kolana to on chce stac! Wyprostöje nogi i stoi skubany (trzymajac go naturalnie) juz nie chce lezec chce stac lub siedziec.
Co do dokarmiania mi moja lekarka kazala po ukonczeniu 4 miesiaca dawac marchewke i jabluszko a od 6 owoce,miesko i kaszki. Ja pröbowalam ale nie chce narazie i nie bede go zmuszac moze to dla niego za wczesnie,poczekamy.

Megi fajnie ze ciemieniuszka i grzybica przeszly,jeden Problem z glowy a raczej 2!
Dzis zjadl az pöl lyzeczki marchewki ale ja polykal przynajmniej a nie plöl,fajnie ze Colin pije herbatke möj nie.

Mae tu sie imienim nie obchodzi nawet nie wiem kiedy by wypadaly u nas.
Juz bym wlasnie chciala robic poköj Gusiolka!

AgaPo he..he..niezly kumpel!
U mnie to samo z pamiecia takze sie nie martw! Idie do sklepu po chleb przychodze z jajkami!

Gabi u nas 18 stopni tez dzis spiworek z maxi cosi wypralam i polozylam go w cienszy kocyk i tak byl troche mokry.
Wlosy mi tez wypadaja.
Co do sprzataczki to jak kiedys juz wspominalam nie lubie obcych w domu jak wiesz nawet nie mialam poloznej!
I zeby sie tak nie skonczylo jak u Megi hi..hii

Aleksandra ja tez farbuje i wypadaja ale kiedys przestana i wyrosna nowe, dopöki lyse nie zostaniemy jest ok, urok ciazy niestety!
Myslalam ze twöj tez mial ciemieniuszke bo Megi sie ciebie radzila jak nie to przepraszam cos mi sie popierd...
Jak möwisz bedzie ciezko mi to wszysko ogarnac bo kolezanki pracöja,tesciowej nie bedzie miesiac a moja Mama moze przyjechac jak przyjdzie dodatkowe lözko,a juz teraz mi rece opadaja a jeszcze tyle roboty i konca nie ma!
Co do zmiany czasu trzeba wypröbowac ale powiem ci ze möj teraz chodzi röznie spac bo nie raz przychodze z budowy 0 22 i dopiero o 23 idzie spac a jak jestem w domu to miedzy 20-21 takze nie widze u nas röznicy,zawsze o 7 na nogach!

Larissa ja bym na twoim miejscu mimo wszystko poszla do lekarza,ostatnio nawet napotkalam sie na taki artyköl z dzieciecymi naskörniakami i byly 3 zdjecia röznych,takze to sprawdz lepiej.
Möj bedzie mial pieprzyka kolo ust bo juz sie z taka jasna kropeczka urodzil.

Rechotka super ze chrzciny udane i ze bioderka sa wporzadku!

Vanesa a czemu chcesz tylko do miesiaca karmic?
Marietta sliczna! Prezety tez super!

Roza87 jak möj marudzi i nie umie usnac stara metoda,wlanczam suszarke i za 2 min mlodego nie ma!
Ja tez uwielbiam Zare i dla malego i dla siebie,kupöje czesto tam.

iza-majka jak zrobisz ta sesje to sie pochwal! No wlasnie Fasolki i Lensona jakos nie ma!

Odnośnik do komentarza

Mae sama nie wiem co to bedzie po zmianie czasu. Oby nie robila mi pobudek po 4 :) Wybralismy juz date imienin, beda na wiosne tj 23 kwietnia
AgaPo gryzaczka to tylko trzyma jak jej wloze do reki. Do buzi woli pchac rece. U nas tez dzikich tlumow odwiedzajacych nie bylo. Tylko najblizsza rodzina pokazala sie w grudniu, a tak to mama przyjedzie jak cos potrzebuje. Sliczna Haneczka. Tylko wycalowac
IzaMajka moja od paru dni podczas karmienia piersia jest nerwowa. Macha rekoma, nogi chodza, odrywa sie co chwile od cyca i zlosci. Musze jej pod nos przystawiac bo sama nie raczy poszukac cycunia :)
Chyba to skok bo w 14-19tyg wypada nastepny

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

AgaPo
Lecicie w kwietniu do polski ? A powiedz mi rozmawiałaś na ten temat z lekarzem doradzałeś sie kogoś ? Teraz nie zrozum mnie złe zrobisz jak uważasz Ale my przeprowadzaliśmy taks rozmowę z naszym i odradził wyjazdów do ok 8 msc dziecko jest za małe wszystko jest nowe co chwile na nowe umiejętności dom to jego "oaza" gdzie wszystko zna a tu nagle jest wyrwany i gdzies w nowym gdzie wszystko poznaje i przezywa takie dziecko to nie dorosły ze gdzie pojedzie jest dobrze . Tylko nie bądź zła ok :) tylko zapytałam zrobisz jak uważasz

My juz od 6 na nogach :) zaliczyliśmy kąpiel bo Colin postanowił przywitać mame wielkim prezentem na cale plecy :)

Marta a
Teraz Semi sie juz tak nie zmienia :) ile wazy ?

Odnośnik do komentarza

Megi wlasnie Semi sie smial ogladajac Colinka!Slicznego ma kolege!

Jeszcze nie pröbowalam spaceröwki ale juz mozna w sumies pröbowac.
Co do wyjazdöw moja kolezanka majac 3 tygodniowego dzidziusia jechala z nim autem do Wloch a jak mial 3 miesiace lecieli cala rodzina do Australi 20 godz samolotem i nie mieli zadnych problemöw,pytalam jej bo sama bym chciala jechac na urlop i szczerze nie mam zadnych obaw,maly lubi jezdzic byc na dworze i ludzi.
Megi a wiesz tez jacy sa lekarze eden möwi tak drugi inacej tak jak z tym jedzeniem mi möwil od 4 miesiaca a Gabi chyba nie pamietam od 6 miesiaca i by nie zaczynac wczesniej,dlatego moim zdaniem trzeba wypröbowac i zabaczyc czy sie da.
Musze dzis Gugusia zwazyc to ci napisze. A powiedz mi jak tam u was z glöwka?
Noc byla okropna jak by mnie czolg przejechal wszystkie stawy mnie Bola a przewaznie u rak sa takie obciazone i nie mam w nich sily.Lece do dermatologa zaraz.

Odnośnik do komentarza

Marta
Tu nie chodzi o podróż bo to jak najbardziej dzieci lubią tylko o sam pobyt i zmianę otoczenia jednak to jest mały człowieczek co ledwo poznał swój dom a tujuz zmiany . Napisalam każdy zrobi jak uważa dla mnie to za szybko i za duzo wrażeń .
Daj znać co u dermatologa

A główka dalej krzywa ! Colin spi bawi sie leży na lewym boku a poprawy brak :( 24 mamy u4 zobaczymy co lekarz powie . I zrobimy termin w klinice

Ah mój lekarz zalecił tez nie wiec niż 2 godz spaceru Ale to akurat głupota dla mnie skoro jest ładna pogoda colin jest dobrze ubrany itd

Ah a kiedy Semi z ciocia nas odwiedza :)?

Odnośnik do komentarza

Megi1992 u nas na U4 lekarka powiedziala ze glowka wciaz troche krzywa ale najwazniejsze ze nie ma przykurczu miesni I ze mala sama czasem obraca na druga strone ,bbo tego obawiala sie najbardziej Stwierdzila ze to sie samo wyrowna.

A co do podrozy I zmiany otoczenia to pewnie zalezy od dziecka bo kiedy jezdzimy do Wroclawia to ja nie widze roznicy w jej zachowaniu .:)
Na spacerowke poczekamy az Malutka zacznie siadac albo jak wyrosnie z gondoli pod warunkiem ze da sie opuszczac ja do pozycji lezacej a nawe nie wiem bede musiala sprawdzic heh

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

mamaMa nam lekarka powiedziala to samo ze glöwka sie wyröwna z czasem, by sie nie martwic. Oj Wroclaw moja ojczyzna!

Megi bedzie dobrze wyröwna sie! Jeszcze nie widzialam dziecka z krzywa glowa!
Bylam u dermatologa zlezeruje mi pare pieprzyköw i zabarwien do tego poradzil bym zrobila sobie Fruchtsäurebehandlund / Peeling to jakis kwas owocowy,musialam kupic taki krem,pianka by przygotowac sköre na twarzy i dekolcie,musze 2 tyg tym czyscic a po 2 tyg bedzie peelowac stary naskörek tym kwasem.Bede czerwona jak burak! Ale czlowiek sie w ciazy nacierpial a teraz wszystko wychodzi,tyle piglöw nie mialam nawet w 16 roku zycia!
A po karmieniu wygladze zmarszczki na czole botoxem i bede jak nowa ha..ha
Wazylam malego kurde barylka sie zrobila 6.900 kg.
Ty bys przyjechala na lato u mnie jest gdzie spac 6 pokoi kochana! Bedziemy sie ganiac po nich i leniuchowac na tarasie a maluchy beda moze juz w piaskownicy.

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Gabi, Marta, Aleksandra, dzięki za rady byłam wczoraj u lekarza. Niestety, nie ma u nas dni lub godzin, wejść dla chorych i zdrowych wszyscy siedzą razem. Pediatra miał urlop a internista powiedział, że nam obserwować tydz. Jemu to wygląda na naczyniaka. Mnie juz po oblał w gabinecie. Jeszcze naczyniaka u nas nie było... Jak oglądałam fotki w necie to załamałam się. Po nd pojadę prywatnie do swojej lekarki, bo jest teraz na sympozjum.

Odnośnik do komentarza

MataA ja tez mam proplem z kolanem cos mi siekło i strasznie boli byłam w aptece ale niczym nie wolno smarowac gorace okłady robic ;/ chyba sei rozsypuje hehe
Miałam na mysli do 6 misiaca bede karmic 6 gdzies umkneła :) semi przystojniak mama lacha jak nic :)

Meggi tez mysle ze głowka si e wyrowna :) sama moja tez miała takie wklesłe miejsce jak by ale widze ze sie powoli wyrownuje :) moj mi pomniejszy zdjecie i wstawie nic si e nie martw hehe :)

Colin przystojniak zdjecie w kamizelce jeansowej 1 klasa jak by profesjonalista robil :)

Jutro jedziemy na bioderka na 8 rano poraz 2
a we wtorek na szczepienie .... a jak sobie wspomne to juz mi słabo ze krolewna bedzie cierpiec znowu ..
Dziewczyny szczepiłyscie dzieci Pentaxinem bo jest podobno wycofany !Jestem ciekawa czy dadza tym osobom jakies zamiennieki co szepiły pentaxinem ! MSAAKRA BRATOWA MA TERAZ PROBLEM!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Marta A mi ostatnio drętwieją ręce, ale tylko w nocy. Czasem nie mam siły jak podeprzeć się na rękach. Od połowy stycznia drętwieje mi palec u nogi i boli mnie noga. Na spacerze kuleję z bólu, w domu to samo. Nie ma znaczenia w jakich butach chodzę, na bosaka jest to samo. Boję się jak podnoszę małą, by nie polecieć z nią. Muszę się asekurować. Byłam u ortopedy, który skierował mnie do neurologa. Oboje lekarze nic nie stwierdzili. Nic nie widzą, a noga jak bolała tak boli. Jaki duży Semi
Megi zmienimy na spacerówkę jak Gabrysia zacznie siedzieć sama. Mam dużą gondolę więc jeszcze trochę pojeździmy nią :) Mój nie mówił mi nic co do długości spaceru. jedynie aby nie chodzić po sklepach. Chciałam zacząć chodzić na basen, powiedziała abym zaczekała jeszcze z miesiąc, bo choroby. Dziś byłyśmy półtorej godz na spacerze a później 4,5h jeździła ze mną samochodem. szkoda siedzieć w domu w taką pogodę. Główka na pewno wyrównają się
larissa85 kurcze nie ciekawe masz wieści. Przejdź się jeszcze prywatnie. No to zdrowe dzieci zarażają się od chorych, powinien być podział w przychodni
Wszyscy jak jeden mąż mówili mi, że jak urodzę, to syfy mi znikną. Podczas ciąży cera poprawiła się i sporadycznie jakiś się pokazał. Cieszyłam się, bo od 15 lat nie miałam takiej twarzy haha. Teraz znowu zaczęły wyskakiwać i to w jakiej ilości. Załamałam się. Nie dosyć, że waga stoi mi w miejscu to jeszcze te syfy!!!!!!!!!!!!!!! Nic tylko załamka

Odnośnik do komentarza

Gabi jak bylam mloda möwili ze syfy znikna po pierwszym okresie,pözniej po urodzeniu to kiedy ku...wkoncu znikna?
A te twoje böle moga byc tez od kregoslupa,mnie niby troche pobolewa nie raz wcale ale palce dretwieja a w nocy to juz wogöle jestem kaleka!Czytalam wlasnie ze to sygnaly od kregoslupa ale jak pöjde z tym do lekarza to ci powiem co to za holerstwo!
U mnie tez waga stanela a tak sie juz jaralam!

Vanesa dzieki ! Oh te kolana ja chyba mge kazdej odpowiedziec na temat choröbsk ktöre sama przechodze! he..he mam powera jestem non stop na chodzie ale z bölem i to mnie dobija! Z kolanami mialam prawie 3 miesiace problem jak jedno przeszlo zaczelo drugie ale samo od siebie przeszlo,mi sie wydaje ze to od dzwigania sie robi bo niosac maxi cosi z malym i zakupy poczölam znöw böl w kolanach,moze to przez obciazenie.
Powodzenia na bioderkach!

larisa wspölczuje ci pewnie sie zamartwiasz moze bedzie dobrze moze to nic zlego i samo zniknie,co powiedzial lekarz jak to leczyc co z tym robic?
ojej widzialam zdjecia jestem przerazona! Jak duze jest to i gdzie?

aabik a ty gdzie sie podziewasz?

Odnośnik do komentarza

larissa moja Malutka ma naczyniaka na nozce na piszczelu od urodzenia .Powieksza sie bo rosnie razem z nia ale podobno po roczku w wiekszosci zanikaja stopniowo . Te ktore nie znikaja mozna laserowo usunac potem . Nie wiem czy mamy to samo na mysli bo u nas to taka czerwono truskawkowa 1.5 cm odstajaca plama .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...