Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Lilka 33, lekarz powinien zlecić dodatkowe badania (przynajmniej w Polsce tak robią). Np. poziom białka CA 125.
To może być torbiel endometrialna. Jeżeli tak jest, to CA 125 jest podwyższone, ale znacznie niższe niż przy nowotworze.
Ja w listopadzie miałam usuwaną 7 cm torbiel z jajnika. W styczniu miałam już kolejną, mniejszą, która się sama wchłoneła.
W ciąży się tego nie usuwa, bo wymaga to pełnej narkozy. Faktycznie to może mieć wpływ na przebieg ciąży.
Znam dobrego lekarza, który to operuje i leczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Witam ja dzis bylam na zakupach i widzac te wszystkie malenkie ciuszki to wszystkie bym od razu kupila az sie lepiej robi no ale powstrzymalam sie. Kurcze ile taki malutki czlowieczek nam juz trosk przynosi i zarazem szczescia jak go zobaczymy na usg albo ruchy czujemy.
A co do wrzesniowek ktore sa po stratach to jak dla mnie wszystkie jestescie tu mile widziane bo i takie sa uroki ciazy. I ja nie bede szla na inne forum bo komus sie nie podoba ze tu jestem jako mamusia po stracie. Myslam ze w tobie catarisa jest wiecej serca skoro jestes po in vitro. To tak samo jakby ci ktos napisal ze mamusie po in vitro nie sa tu mile widziane i niech zaloza sobie swoj wlasny watek. To jest publiczne forum i kazdy ma tu prawo pisac o czym chce a nie prywatne Catarisy i Joanny.

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Amilka, jedyne z czym się mogę z Tobą zgodzić to to, że jest to publiczne forum.
... nie podoba mi się reakcja Pań, które zdecydowały się na szerszy pakiet badań genetycznych, sugerując, że te które tego nie zrobiły są niedoświadczone, wiedzę mają jak za krola swieczka, na sile przekonują (czasami nie wiem, czy nas czy same siebie) i jeszcze na koniec piszą, ze czują się atakowane.... powiem wiecej ... to ja czuję się atakowana takimi wpisami. KAŻDA ROBI CO CHCE I NIKT NIE MA PRAWA KRYTYKOWAĆ. Jak się komuś coś nie podoba to tam są drzwi

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaAniolkowa

CATARISA nam, mamom po stratach zapropnowala przeniesienie na forum " po poronieniach.Moze w ogóle zrobić usuwanie smutnych tematow, problemow z badaniami , naszych obaw.Plećmy o mieszkaniach, remontach , i o tym co sie podoba tym które nie mialy przykrych doświadczeń. temat powonieniowy byl tu najmniej poruszany a nawet jakby , to mamy do tego prawo.Życzę ci zebys nigdy sie nie przekonała o tym co my przeszłyśmy .Ja tez po pierwszej ciąży bylam hej do przodu, aż życie mi pokazalo ze nigdy nie mozna byc niczego pewnym.Z góry przepraszam za mój Nick ,on pewnie tez jest nie na miejscu

Odnośnik do komentarza

zaczyna mnie to wkurzać ...
jak dla mnie możecie pisać o in vitro, poronieniach, bolach w krzyżu, zatwardzeniu, farbowaniu wlosow, przeprowadzkach, rozwodach, goleniu cipek przed porodem, itp.... czytać możemy sobie wszystko albo wybiórczo, wypowiadać się na każdy temat, bądź na żaden ... niech każda robi co chce, nie życzę sobie jedynie krytyki, sugerując, że jeśli się nie zapisałam na PAPPA to jestem nieodpowiedzialną, tępą podlotką ...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

AMILKA, zgadzam sie z tobą w 100 % i aż nie mogę uwierzyć że Catarisa pozwoliła sobie na to .Tak jestem mama 3 aniołków i nie mam zamiaru tego ukrywać żeby komuś poprawic samopoczucie.Powiem ci wiecej w 11 tygodniu ciąży urodziłam mojego maleńkiego Antosia do badań genetycznych ,byl piekny , taki maleńki i taki doskonaly .Patrzylam na niego , nie mogąc sie z nim rozstać, był drugim , którego straciłam.Miałam ochote zawinąć go w chusteczkę i zabrac do domu bo nie chcialam wracać kolejny raz bez,mojego maleństwa, to pustka nie do wypełnienia.Moj synek ma akt urodzenia ,tak samo jak będzie pewnie miało twoje dziecko....są różne kolory macierzyństwa ale ty chyba powinnaś najlepiej wiedzieć bo jestes po in vitro.Prawda jest taka że wiecej tu rozmawiamy o problemach Joanny niż o poronieniach.A ja nie pozwolę wcisnąć sie w kąt .Mam 4 dzieci jedno przy sobie i troje w niebie.A teraz jestem w ciąży z piątym , i mam termin na wrzesień i NIE MAM ZAMIARU wynosić sie na inne forum żeby komuś nie psuć nastroju swoją osobą.Nie czytaj naaszych postow i tyle. POZDRAWIAM WSZYSTKIE ANIOLKOWE WRZESNIOWECZKI :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k0n0qg66u.png

Odnośnik do komentarza

Zadna nie napisala ze ta która nie zdecyduje sie na test PAPPA-A jest tępą podlotka.Nie przypominam sobie również żeby ktoras pouczała.Każda napisala swoje zdanie i przedstawia swój punkt widzenia dlaczego tak a nie inaczej.Nie przypominam sobie żadnych nacisków

Odnośnik do komentarza

Nieesia, super pomysł :)
ja mam już jedną drobnostkę dla swojej "Zosi" :) koleżanki zamówiły kapciuszki wykonane ręcznie, specjalnie dla nie ;)

mamunia5, nieładnie, że pozdrawiasz jedynie anialkowe wrzesniowki - proszę o nie wprowadzanie tu obozów .... przykro mi, że niektóre z nas mają ciężkie chwile za sobą, ale to nie oznacza, że są gorsze bądź lepszy albo mają prawo krytykować bądź być krytykowane

monthly_2015_02/wrzesniowki-2015_25442.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgoi6zfeqr.png

Odnośnik do komentarza

Mamusie aniolkow in vitro i wszystkie inne rodzimy we wrześniu prawda? I po co tu jesteśmy? Chyba nie po to żeby obrzucać się błotem i pluć jadem na lewo i prawo? Ja chcę miło spędzić tu czas do września i dzielić się zarówno radościami jak i smutkami. I wolałabym żeby nikt nie nazwyał mnie panią po stracie bo obecnie jestem dziewczyną przy nadzieji. Tak przy okazji jakie miłe chwile miałyście w tym tygodniu?

Odnośnik do komentarza

Karolina 83 dziękuję Ci za odp i rade jeśli chodzi o badania niestety w Norwegii bynajmniej tutaj gdzie mieszkam nie skierowali mnie nigdzie dopiero 3 marca mam kolejne usg nawet badania krwi nie miałam a jest to 11 tydz do polski tez nie mogę lecieć jestem tu sama z mężem nie mam rodziny przyjaciół dlatego postanowiłam napisać żeby się podzielić swoimi obawami i nawiązać znajomości ale widzę ze burzliwe się zrobiło na temat mamusiek po stratach . Oczywiście też się ciesze z maleństwa pod sercem tylko się boje może więcej bo juz straciłam także życzę Wam wrzesnioweczki samych radosnych dni bez obaw

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem dlaczego test PAPP-A budzi tyle kontrowersji. To badanie z krwi jak każde inne. Zrobiłam ten test wczoraj i muszę przyznać, że większe emocje wywołał na mnie test na HIV, bo w latach dziewięćdziesiątych mój stomatolog nigdy nie zakładał rękawiczek :)
Jestem stanowczo przeciwna cenzurowaniu wypowiedzi na forum oraz zwracaniu uwagi o czym powinno się pisać a o czym nie.
Rozumiem, że niektóre tematy mogą budzić jakieś obawy, ale bez przesady. Nie jest to powód do atakowania innych. Na stres i podwyższone ciśnienie polecam melisę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...