Skocz do zawartości
Forum

Niechciana ciąża


Gość zrozpaczona

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm najlepiej na spokojnie ciężko doradzic jak bo scenariusza nie napiszesz. Ale mialam koleżankę (miałyśmy wtedy po 17lat) ktora pochodzila z bardzo konserwatywnej i katolickiej rodziny noe bylo mowy o jakiś wpadkach bo co ludzie powiedzą. .. no ale wpadla tez pamiętam panikowala a jak sie okazalo rodzice przyjeli naprawdę dobrze wiadomo sprawiala im zawód ojciec nie odzywal sie tydzień. Jednak później pomogli mogla skończyć szkole i na studia isc. A wunczek jest oczkiem w gowie dziadków. Takze napewno nie bedzie tak zle. Powodzenia trzymam kciuki.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza
Gość cicha doro

najlepiej najpierw sama ochłoń, co się stało to się nie odstanie, taka rozmowa na pewno będzie dla Ciebie stresująca a to nie jest dobre dla dziecka. a ojciec dziecka? jesteście razem? będzie przy was?
rodzicom też daj czas na poukładanie sobie takich rewelacji, pewnie początkowa reakcja może nie być za fajna, ale też muszą się oswoić z tą myślą i mam nadzieję, że będą Cię wspierać.
ja też się bałam reakcji rodziców, a miałam sporo więcej lat ;) po prostu siadłam i powiedziałam będziecie dziadkami.

Odnośnik do komentarza

Hej, trzymam za Ciebie kciuki, mam nadzieje, ze rodzice przyjma ta wiadomosc dobrze. Niezaleznie od ich reakcji, pamietaj, ze sa miejsca gdzie mozesz otrzymac pomoc i wsparcie - jako przyszla mama, w szczegolnosci jako bardzo mloda mama. Jesli potrzebowalabys porozmawiac z kims albo uzyskac praktyczne informacje (np gdzie w swoim miescie szukac pomocy) mozesz zadzwonic np tutaj 116 111, to bezplatny telefon. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiem że jesteś mloda i trudno powiedzieć co bym na Twoim miejscu zrobiła ale skoro rozpoczelas współżycie to musisz się liczyć z konsekwencjami. Spróbuj porozmawiać z rodzicami może nie będzie tak źle i Ci pomogą. Ja mam 28 lat i dwa lata temu zdecydowaliśmy się z mężem na dziecko i nie możemy się doczekać. Staramy się a nie wychodzi. Żałuję że wcześniej się nie zdecydowałam. Co postanowisz to trzymam za Ciebie kciuki. Jeśli zdecydujesz się urodzić to wielki szacun dla Ciebie.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Gość kasia1234d

ciaza tez nie koniecznie jest zdrowa, nie kazda i nie dla każdego, dlaczego nie proponować takich tabletek nawet nieletniej? to ze nie letnia to już nie ma prawa o sobie zadecydować? i tak ona by potrzebowala zgody rodzicow jeśli by poszla po nie do lekarza, a jak oni by się nie zgodzili a ona chciała i tak to wtedy rozstrzyga to sad rodzinny. proponowanie nie legalne to już inna kwestia no bo jednak wywoluja poronienie które do przyjemnych nie należy i odbywa się zazwyczaj wspitalu taka procedura, choć z drugiej strony no gdybym ja wpadla majac 16lat to bym na glowie stanela by się rodzice nie dowiedzieli bo moja dupa to nie nich interes i takie tabletki były by swietna opcja na załatwienie kłopotu.

Odnośnik do komentarza

Jak twoja dupa to nie ich interes to gdzie była twoja głowa jak się puszczałaś?- można by zapytać.Bo seksu 16 inaczej nazwać nie można.A poza tym poki nie jestes pełnoletnią to ich ineteres.Dlaczego maja ponosić konsekwencje twoich czynow i na wszystko się godzic nie mając nic do gadania.Bo ty tak chcesz???
Seks nastolatkòw to nie jest miłość 2 dorosłych,odpowiedzialnych ludzi tylko zwykłe puszczanie się.Zabawa w dorosłość.Niestety trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny.Jesli nie miało się głowy w odpowiednim miejscu jak się brało za seks,to teraz trzeba ponieść konsekwencje swojej bezmyślności i stanąć na wysokości zadania i wychować dziecko.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia1234d

Moja droga nastolatki potrafia być dojrzalsi niż nie jeden dorosly np 40 latek. A dorosłe/pełnoletnie kobiety się nie puszczają? Dorosłe nie biora tabletek? Skrabanki? Faceci nie spieprzaja jak dupki? Dorosłość nie oznacza pełnoletności a na sex każdy jest w innym wieku gotowy a na dziecko jeszcze w innym ja mam 30 i na dziecko gotowa nie jestem to może się puszczam bo sex uprawiam? I może mam nie uprawiac? I też może bym tak sprawę zalatwila jakbym wpadła. A może spytać rodziców czy mogę? Niestety tak już w tym kraju jest ze nawet iść do lekarza bez rodziców nie mozna przed 18 w innych krajach o tym nastolatki decydują same. Skoro już zaszła to się nie odstanie i to ona ponosi tego konsekwencje bo dziecko nie jest na dwa lata tylko na całe życie. A rodzice mogą ale nie muszą jej pomóc. Więc to ona powinna decydować czy to dziecko chce czy nie bo to na jej przyszłości się odbije a nie jej rodziców

Odnośnik do komentarza

Uwazam ze jesli ktos jest dorosly na sex to powinien ponosic konsekwencje swoich czynów bez znaczenia 16 20 30 czy 40 lat. Nie interes rodzicow czy wspolzyje to rownie dobrze nie interes jak jest w ciąży. Za swoje bledy czy wybory sie placi. Nie zaluje zadnej gowniary ktora zaszla w ciążę i zadnego gowniarza ktory zaplodnil z wyjatkiem gwałtów. Jesli chce tabletki to jej decyzja i nie mam wspolczucia dla zadnych konsekwencji z tym związanych. I niech mi nikt nie mówi bo on mi kazal. A co zagrozil ze ciebie zabije?? To sie idzie na policje.
Tyle ludzi nie moze miec dzieci a tu takim ku..wa sloneczkom gimnazjalnym zachciewa sie bzykania a potem o jejku jest ciaza i co teraz mama mnie zabije. Trzeba myslec co sie robi.

Odnośnik do komentarza
Gość mama to ja

To jest wlasnie bezstresowe wychowanie
Rodzice zamiast uczyć wartości w zyciu mówić o zabezpieczeniu sie to dają kase glaszcza i mysla ze będzie dobrze
Kazda matka powinna wziazc swoja 15 latke do ginekologa powinna brać pigulki dowiedziec sie jak najwięcej o zabezpieczeniu
Każdy chłopak powinien miec zabezpieczenie ze sobą
Rodzice nie mysla o dzieciach ale pozniej maja pretensje ze dzieci w ciazy
Swiat sie przekreca do góry nogami
Mówią w tv nie bic dzieci nie dawać klapsów przez te chore gadanie dzieci zamiast miec w sobie odpowiedzialność pewne wartości to robią cos o czym kompletnie nie maja pojecia a pozniej pytania czy przez rajstopy zajdę w ciaze??itd
Wiadome ze nie należy sie na dzieciach wyżywać ale ludzie rozmawiajcie ze swoimi dziećmi
Kazda mloda dziewczynka powinna urodzić dziecko chyba ze byl to gwalt to wtedy aborcja

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaKos

Nawet gdy był to gwałt to jest to życie niewinne dziecko wiec czemu ma umrzeć? Albo wszyscy zasługują na życie nie ważne czy z głupoty gwałtu czy upośledzone czy zdrowe albo nikt nie zasługuje. Jeszcze dojdzie znowu do tego że beda ludzi dzielić na tych gorszych i lepszych. Dziecko nie jest winne gwałtu to raz a dwa po gwalcie można zazyc tabletkę ellaone w ciągu 5 dni. Tabletki wczesnoporonne można zazyc jeszcze przed miesiączka lub zaraz po jej nie pojawieniu się czyli mniej więcej 2-3tygodnie do namysłu . A nie odrazu skoro gwałt to należy się aborcja Bóg wie do którego tygodnia

Odnośnik do komentarza

Ciaza z gwałtu jest innym "zjawiskiem " niz nawet z przygodnego seksu. Zarowno i chyba przede wszystkim obciążeniem dla matki jak i potem dla dziecka. Predzej czy pozniej wyjdzie fakt gwaltu. Nikt nie chcialby byc w skorze i matki i dziecka.
Psychika nie zna granic i nie uwierzę w to ze matka moglaby kochac i patrzeć na dziecko z gwałtu tak samo jak nie z czynu karalnego. Jesli jestes za to proszę daj sie brutalnie zgwalcic i życzę Tobie dziecka a nastepnie porozmawiamy jesli urodzisz dziecko.

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaKos

Ja to rozumiem ale chyba powinno się wymagać myślenia. Można zazyc tabletkę wczesno poronna. Chyba wiesz że w ciążę zachodzi się jednego dnia w miesiącu. I od tego dnia po 2 tygodniach a nawet 3 dowiadujemy się o ciąży i można zazyc tabletki wczesno poronne ale powinny być dostępne dla wszystkich a nie dla wybranych. Zgwałcona często sama jest sobie winna że tak się stało. Więc dlaczego biedne dziecko ma na tym cierpieć może je oddać do adopcji a nie zabijać. Żadne dziecko nie zasługuje na śmierć. Skoro zgwałconej źle że musi nosić dziecko to niech sama odbierze sobie życie żeby było sprawiedliwie a nie pozbywa się kłopotu bo to to samo. Nie uważam tabletek wczesnoporonnych za aborcję ale do 6tyg do poki serce nie bije. Tak jak nie mam nic przeciwko tabletce awaryjnej każdy powinien moc ja zazyc nawet 15latka. Więc każda kobieta według mnie powinna mieć do niej prawo.

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaKos

Wbrew temu co myślicie nie tylko głupie małolaty chodzą na balety, cpaja a potem płaczą że ktoś je wyruchal i ciąża. I gwałt. Kuzwa nawet 40 letnie baby się tak wlucza i też później biedne zgwalocone w krzakach czasem nawet na trzeźwo i co niby biedne dziecko ma cierpieć z tego powodu i umrzeć? Bo wyrodna matka się obudzi jak już dziecko ma nerwy wykształcone. Najnowsze badania mówią że dziecko czuje już w okolicy 6tyg. A aborcja jest bez znieczulenia.

Odnośnik do komentarza

Szesnastolatka...przecież już miesiączkuje , w szkołach uczą biologii, czy mówią o seksie, ciazy, jak dochodzi do zapłodnienia. To nie wiedziała, ze jak już tak bardzo ich poniosło ze trzeba się jednak na wszelki WYPADEK zabezpieczyć??? Żenada... Ludzie , pary po kilka lat się starają żeby mieć dzidziusia, majątek wydają na lekarzy żeby się zbadać od a do z... a taka oooojej za dużo się wypiło lub nacpalo, bzyknelismy się i dwie kreski.... wgl mi nie jest żal takich małolat nic a nic chcieli się zabawić w dorosłość to niech teraz zobaczą co to znaczy dorosłość i w wieku 16 lat być już odpowiedzialnym za malutka istotkę ...

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaKos

Wyprostuje. W ciążę zachodzisz podczas owulacji. Która jest raz w cyklu. Cykl zazwyczaj trwa 28dni czyli prawie miesiąc dlatego napisałam że jednego dnia w miesiącu. Plemniki mogą kilka dni przeżyć czekając na owulacje ale fakt zapłodnienia jest w dzień owulacji. Jakiego trzeba mieć nie farta żeby akurat wtedy być zgwalconym. Gdybym została to bym zazyla odrazu tabletkę awaryjna. Czy czekanie dwóch tygodni na okres po zdarzeniu nie jest głupota? I nie wiem na co licznie a moze będę w ciąży a może nie? To samo jak każdy inny sex bez zabezpieczenia. Może skończyć się ciąża. Więc trzeba myśleć co się robi. Podczas gwałtu wyboru nie masz ale już po masz wybór i to nie jest 1 dzień. Bo na tą tabletke masz 5 dni. Za głupotę trzrba płacić.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z Akemi Ola Katarinal....
NataliaKos czas na douczenie odnosnie owulacji itd. Przepraszam czyli do 6 tc to nie czlowiek a co dlugopis czy zajac?? Ze serce nie bije jeszcze to nie czlowiek? 5t6d jest ok a 6t0d juz morderstwo. Na co pozwalasz?? Czy ty cokolwiek wiesz odnosnie cyklu kobiety juz nie mowiac nastolatek które maja czesto rozregulowane cykle i gowno prawda ze 28 na pol i bach 14 dzien gwalt i ciaza.
Szkoda słów.. bez odp.

Odnośnik do komentarza

NataliaKos jeszcze lepiej- rozumiem,że tylko na baletach i innych tego typu imprezach dochodzi do gwałtów. Że tylko jak kobieta sama się upije lub naćpa,to jest gwałcona. A jak się nie upije lub nie naćpa,to i tak ona winna,bo śmiała wyjść wyjąć z domu? Może jeszcze jakiś tekst o za krótkiej sukience? ...

A o możliwościach zajścia w ciążę faktycznie się dokształć, bo te twoje kilka dni w miesiącu i to wtedy kiedy jest owulacja, nie bardzo ma się do rzeczywistości.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...