Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

A mi się wydaje ze albo kiedyś kobiety mniej się przejmowały jak dziecko płakało. A po drugie ja np nie słyszę od mojej babci czy innych starszych osób żeby dziecko miało kolki. Może to kwestia tego ze wtedy jak dziecko płakało to mówili że jest przełamane i naciągali a może to takim maluszkóm pomagało pozbyć się gazów a może to kwestia jedzenia, dzieciaki pili mleko od krowy a teraz dać takiemu dziecku mleko od krowy to na drugi dzień można z nim do szpitala jechać, bo krówa zjadła tyle opryskow, że to mleko to jedna wielka trucizna dla takich małych stworzonek. No i tez kiedyś organizmy były silniejsze a teraz niby zdrowe ale i tak wciągamy sama chemię. Kiedyś jeszcze na studiach pojechałam do niemieć na pracę sezonowa, zrywanie borówek amerykańskich. Dodam że były ekologiczne i sprzedawane tylko w sklepie ekologicznym za dużo drożej. I wszystko było ok, tylko ze rosły metr od autostrady a w rurach do podlewania leciała woda z rdza.... No i tyle na temat "EKOLOGICZNE W DZISIEJSZYCH CZASACH"
Hehe ale wywód zrobiłam :-D

https://www.suwaczki.com/tickers/xrotyx8dtke0asvb.png

Odnośnik do komentarza

Małgosia zaszczepiona. Wzielismy 6w1 a za dwa tygodnie rotawirus. Na razie spi jak suseł. Urosla i wazy teraz 4600 i 60 cm wzrostu :-D rosnie a to najwazniejsze. 300 g nadwagi :-D
Na czole ma takiego sinego pryszcza. Myslalam ze cos ja ugryzlo ale smarowalam tydzien fenistilem i bez zmian... lekarz stwierdzila ze to naczyniak i ze obserwowac. Powinien sie sam wchlonac. Dodam ze to prawie na srodku czola i juz trzy osoby zwrocily mi uwage, ze mala sie uderzyla.... :-(
Skierowanie na profilaktyczne badanie bioderek juz mam. Musze zapisac mala do kolejki.
Na kolke i ulewanie stosuje taka technike ze jak je lapczywie to robie wiecej przerw i odbijam.
Mala ostatnio tez na spacerach tylko plakala. Trwalo to z tydzien ale na razie minelo...oby nie wrocilo. Posilkowalam sie smokiem, ktory byl oscentacyjnie wypluwany :-D

http://fajnamama.pl/suwaczki/xl0y2rx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda32

Antjee moja córcia też ma naczyniach na lewym podudziu i to dość sporego w stosunku do jej ciałka nam też kazali go obserwować :-/ wiem co czujesz mnie wszyscy się pytają o tą bliznę na główce po tym jak lekarz małą skaleczył przy cesarskim cięciu, Bogu dziękuję że to z boku na skroni gdzie rosną włosy a nie na oczku albo czole bo to nacięcie ma ok 2 cm :-/ była u mnie położna bo zadzwoniłam mała od 2-3dni okropnie się drze od 18 do 21 nie mogę jej uspokoić za nic :-( prostuje nogi wręcz krzyczy sztywna cała oczywiście kolka :-S więc kochane dostałam delicol i wyspytała mnie o dietę więc moje drogie mam zrezygnować z nabiału bo się okazuje że laktoza wzmaga kolkę. A ja sobie mleko do kawy inki lałam, jogurt nat, kefir, masło naturalne więc teraz to odpada :-/ ale mogę masło roślinne no i pomidora sparzonego,ogórka raz w tygodniu na oliwie z oliwek usmażoną rybkę powiedziała że powoli trzeba ją przyzwyczajać, z przypraw do pieczenia mogę odrobinę pieprzu ale mam zrezygnować z jabłek oprócz pieczonych.Więc niestety muszę na jakiś czas zrezygnować z mleka i jego przetworów :-/ mała trochę urośnie i spróbujemy, narazie nie chcę jej męczyć

Odnośnik do komentarza

Nasza mała tez ma naczyniaka na dole główki (tył ). Na szczęście jest to takie miejsce ze przykryje włosami.
Magda oby Wam pomógł delicol bo my musieliśmy zmienić na bobotic forte i jest o niebo lepiej. Jest też tańszy i więcej tych kropelek (od smaku malinowym ).

Dziewczyny które rodziły sn, mmacie jeszcze szwy w środku czy juz Wam się rozpuścily?

Odnośnik do komentarza

Magda u mojej malej jest jeszcze jeden zlokalizowanu na cipciuni malenka czerwona plamka. Kurcze naczytalam sie i naogladalam o tych naczyniakach i popadam juz w paranoje.
Nabial tez ogranoczam. Lyzka mleka do inki i dwa razy w tyg. serek zolty. Dr mnie pocieszyla ze juz niedlugo bedzie mozna podjesc jak male podrosnie i dojrzeje.
Po szczepeniu na prawde duzo spi. Budzilam do jedzenia ale bardzo chciala. Z cyckow sika znow. juz musialam sciagac . Po kapieli troche podjadla i spi dalej..

http://fajnamama.pl/suwaczki/xl0y2rx.png

Odnośnik do komentarza

Delicol jest to lek o innym zupełnie działaniu niż Bobotic forte. Delicol zawiera laktaze - enzym ułatwiający trawienie laktozy, natomiast Bobotic forte jest na wzdęcia i gazy zalegające w brzuszku. Może lepiej się sprawdził u was Bobotic, bo przyczyną płaczu/kolki były wzdęcia a nie zbyt mało laktazy wytwarzał żołądek maluszka.

Ja daję na razie Delicol, bo tak zalecił lekarz.. ale nie widzę poprawy. Za tydzień mam wizytę i może mi zmieni lek na coś na wzdęcia własnie.. mam w domu Bobotic i Espumisan i może jeszcze zamówie Sab Simplex.

Ja miałam całkowicie wyeliminować nabiał z diety, ale też nie widzę efektów. Z resztą chyba przy alergii na białka mleka krowiego albo nietolerancji laktozy Mała by miała jakieś objawy typu biegunka czy wysypka albo podniesiona temperatura a nic takiego u niej nie obserwuje.

Zresztą wydaje mi się, że powodem płaczu większości naszych malców jest niedorozwinięty układ nerwowy i maluchy tak po prostu płaczą + oczywiście zalegające gazy, bo tego ciężko uniknąć.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371urp0iifm.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda32

Widzicie a część dziewczyn tu mówi że je wszystko... W każdym razie jak ten delicol nie pomoże to mam espumisan. Wczoraj wieczorem było trochę poprawy. Moja mała to nie to że płacze ona się drze jak oddzielona że skóry i nie mogłam jej uspokoić aż się zanosi i prostuje sztywna... A to wolę już naprawdę jeść same bułki,ryż i kurczaka jak ma mi tak dziecko cierpieć.

Odnośnik do komentarza

Kiedy zaczely sie u was takie problemy? My mamy już 2 tyg i na razie z brzuszkiem ok i boje sie ze to przede mną dopiero. Co do diety to uwazam co jem, jem nabial ale tylko na jeden posilek, tak to warzywa korzenne, mieso gotowane lub duszone, ryz na mleku z jablkiem, banany, pomidora i jajka raz na dwa dni. Duzo majeranku uzywam i pije herbatki na laktacje i moze pomagaja tez na brzuszek. Dodatkowo jak mi przyśnię to ja odbijam w trakcie jedzenia żeby sie obudzila.

Odnośnik do komentarza

Na rozstepy sposobu nie znam. Profilaktyke stosowalam ale przyszedl czas i i tak sie zrobily :-( teraz mam stare juz blade po pierwszej ciazy i nowe czerwone po drugiej. :-(
A u mnie po szczepieniu drugi senny dzien ale glod wygrywa i dzidzia sie wybudza. Ja tez spiaca jestem i glowa mnie boli. Nawet na spacer nie poszlismy pierwszy raz. Ale malenka usmiechnela sie dzis do mnie. Swiadomie. Zawolalam synka zeby zobaczyl i jego tez obdazyla bezzebnym usmiechem od ucha do ucha. Yeahh:-D

http://fajnamama.pl/suwaczki/xl0y2rx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda32

Kaseya
Kiedy zaczely sie u was takie problemy? My mamy już 2 tyg i na razie z brzuszkiem ok i boje sie ze to przede mną dopiero. Co do diety to uwazam co jem, jem nabial ale tylko na jeden posilek, tak to warzywa korzenne, mieso gotowane lub duszone, ryz na mleku z jablkiem, banany, pomidora i jajka raz na dwa dni. Duzo majeranku uzywam i pije herbatki na laktacje i moze pomagaja tez na brzuszek. Dodatkowo jak mi przyśnię to ja odbijam w trakcie jedzenia żeby sie obudzila.

Moja ma 21 dni zaczęło się 4dni temu wcześniej spała i jadła.Ja też jadłam trochę nabiału już nie jem.

Odnośnik do komentarza

Sandra : Lekarz mówi że do końca tak nie powinno być, kazala podawać prebiotyk i obserwować jeszcze, mówi że tak może być okolo miesiąca. Ale jak ja patrzę na tą ilość śluzu to boje siebie ze w tych jelitach może coś się dziac. Więc na własną rękę zrobilam posiew kału, wyniki mamy miec w poniedziałek. Moze to cos wyjaśni. A chcialam dodac ze prebiotyk bierzemy od tygodnia a poprawy żadnej :((((

http://fajnamama.pl/suwaczki/5q3j3qj.png

Odnośnik do komentarza

no to mała dzisiaj dala nam popalić... Mądra mamusia stwierdziła że może odstawi kropelki sab simplex bo może nie są już potrzebne, wiec od wczoraj popołudniu przestałam dodawać kropelki, krzyk zaczął się o 23 i trwa do dziś. Do tego głodna, pociągnie raz i krzyczy. Masakra. Juz jej wmusilismy kropelki na łyżeczce ale one chyba faktycznie muszą krążyć w organizmie cały czas.u
Kaseya
moja mała do 3 tygodnia jadła i spala. Jak mówiłam wszystkim ze takie grzeczne to mi mówili że jeszcze da popalić. I faktycznie po 3 tygodniu zaczęły się ataki płaczu. Jak dostaje kropelki to płacze tylko godzinkę przed południem i godzinkę na wieczór, jak nie dostaje... Cały czas

https://www.suwaczki.com/tickers/xrotyx8dtke0asvb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!! Trzymam za wszystkie maluszki kciuki aby jak najszybciej przeszły wszystkie przypadłośc... A my walczy dalej z trądzikiem niniemowlęcym, i dodatkowo z suchościa skóry na buzce. Niestety mam utrudnione bo nie możemy żadnych kremów itd. Mamy trzymać na sucho:(
Najbardziej mnie denerwuje to ze każdy się pyta czemu dziecko ma takie potowki...:/ i weź człowieku tłumacz setny raz!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730o15ssba.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...