Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Brzoska takie czasy.. Nie martw sie, maz sie ogarnie znajdzie prace!! Zobaczysz. U nas tez nie jest łatwo. Mi sie skończył zasiłek dla bezrobotnych :( pech to pech i jestem z córka na Przemka utrzymaniu. Darii ojciec nie płaci nic mimo zasadzonych alimentów. :(
Aniołkowa wracaj do formy szybciutko. Juz po wszystkim. Teraz bedzie tylko dobrze.

Sweetlove bardzo wierze i pragnę zeby z maluszkiem było ok. Trzymaj sie. Buziaki dla cudownego męża !!!

Usia ja czuje delikatne muśnięcia. W dole brzucha w rożnych str brzucha. Ostatnio na wysokości pępka, od 2 dni mocniejsze dziwne cos... Nie potrafię tego nazwać.

Dziewczyny wczoraj przyjechała do mnie moja przyjaciółka :)))) nagadać sie nie możemy. Jest cudownie. Wreszcie ktoś swój, bo ja tu sama jak palec. Ciagle zremy ja gołąbki,oni krewetki a mi śmierdzą fujj. Brzuch mam dziś jak w 7 mcu kulam sie ledwo co haha

Jutro mam wizytę ciekawe co i jak z babelkiem??
Miłego wieczorku Wam zycze.

Odnośnik do komentarza

Dowiedzialam sie w pracy ( mam uowe do porodu) ze jesli do porodu nie dojdzie czyli usuna moja ciążę to nie przedluza mi umowy rowniez ... :( kazali mi isc na zwolnienie bo " pani magdo kobieta w ciąży nie jest produktywna a pracownik ktory ma o czym myslec nie mysli o sprzedazy " dodam ze pracuje w banku, jestem w tym od kwietnia , za pierwszy moj kwartał dostalam nagrode za wyrozniajaca postawe w pracy a w drugim bylam najlepsza w oddziale i wiem , jestem pewna ze sie byli ze mnie zadowoleni. ... jak przyszlo co do czego to stałam sie balastem bo pozwolilam sobie na JEDEN tydzien obsuwy... wtedy kiedy dowiedzialan się o wadzie malenstwa.. powiedzialam w pracy o wszystkim ale to ich nie zobligowalo do tego zeby okazac ludzkie uczucia....
mam nadzieję ze nasz okruszek okaze sie twardzielem i ze stanie sie cud :(

Odnośnik do komentarza

Sweetlove,
ale jak to masz umowe do porodu? umowe masz na czas okreslosny i jezeli konczy sie po 3 miesiacu, a widomo ze tak sie ewentualnie moze juz tylko skonczyc, to ona sie przedłuza do dnia porodu. Co oznacza, że TEORETYCZNIE jezeli zakonczysz ciaze wczesniej niz konczy Ci sie umowa to jestes normalnym pracownikiem i nie ma przeszkod zeby ta umowe przedluzyc tak jakby Ci ja przedłuzyli jakbys w ogole w ciazy nie byla. Jezeli byś ciąze zakonczyła po dacie zakonczenia umowy to ona sie do dnia porodu przedłużyła, wiec jest dluzej o ten czas miedzy jej wygasnieciem a datą porodu. Wiem, że to straszne co powiem, ale na zmarłe dziecko tez przysługuje urlop macierzyński. Chyba 8 tygodni. nie mam przed soba przepisow. jak kwalifikują to jako poronienie a nie porod, to praktyka pokazuje ze sie idzie na zwolnienie ktore jest kontynuacja tego co masz teraz i jeszcze jakis czas nie jestes bez srodkow do zycia tylko ze wtedy masz juz 80 % a nie 100 jak przy macierzynskim.

Nie stresuj sie tym, to naprawde jest pryszcz w porownaniu do tego co masz na glowie.

Praca zawsze sie znajdzie. Bedzie dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb738iikxifozcp4.png

Odnośnik do komentarza

Sweetlove myśl pozytywnie i postaraj sie byc dobrej mysli :) Trzymam za was kciuki. Niestety korporacje sa bezlitosne i pracuja tam czesto (nie zawsze) zmanipulowani ludzie ktorych wciagnąl ten system,. Mozna tylko pomyslec ze sa biednymi ludzmi ktorzy sa odcięci od wlasnych uczuc.

Usiu ruchy na poczatku sa delikatne musniecia jakby Ci mala rybka w brzuchu plywała , apotem juz czujesz mocniejsze kuksance :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9hdge4jiq3gt8.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ccwa1kdmwbrx5.png

Odnośnik do komentarza

Sweetlove
Powiedzial mi ze umowe przedłużają do porodu a dokladnie mam ja do 31 pazdziernika a pozniej chroni mnie kodeks i przechodzę pod opiekę zus ....
Przykro mi tylko ze teraz musze myslec o takich pierdolach.... :(

no to tak i nie tak.
Jak jestes na zwolnieniu, to pierwsze 33 dni masz zasilek/wynagrodzenie wyplacany przez pracodawce, pozniej dopiero zus. ale jakbys nie byla na zwolnieniu masz prawo przychodzic do pracy i dostawac za to wynagrodzenie do dnia porodu. wiec nawet jak poszlas na zwolnienie to mozesz wrocic do tej pracy przed porodem,jesli chcesz.
co do tego ze chroni cie kodeks pracy no to faktycznie tak jest. ale tak jak pisalam, to nie jest tak, że z dniem porodu stracisz przyslugujace Ci środki.
Co do wspolczucia no to przykro mi ze tak trafilas, im wieksze miasto tym bywa duuuzo gorzej.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb738iikxifozcp4.png

Odnośnik do komentarza

To tak tylko dla informacji i mam nadzieję, że żadna nie będzie musiała z tego korzystać: jeżeli chodzi o poronienie,to teraz jest tak, że jeżeli ma się już kartę ciąży i niestety dojdzie do poronienia lub potrzebny jest zabieg, to można powiedzieć w szpitalu, że chcesz aby wypisali akt zgonu (nie zależnie czy to 7 tydz. czy 13...). Jeżeli płeć jest nieokreślona to robi się domniemanie (rodzice ustalają czy to chłopczyk czy dziewczynka). Z tym jedzie się do urzędu i oni wypisują świadectwo urodzenia z odpowiednią adnotacją. Należy się wtedy macierzyński (ale nie pamiętam ile,bo nie brałam), dni okolicznościowe i ubezpieczenie, jeżeli jest socjal w pracy, to też można się starać.
Przechodziłam przez to i nie było z niczym problemu. Zabieg miałam w 11 tyg, natomiast synek zmarł w 8.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70710.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-69100.png

Odnośnik do komentarza

Nie nawidze NOCY!!! Kurczę spac nie moge :( miejsca nie moge sobie znaleźć , jeszcze trochę to zeswiruje. Ostatnio rozdrażniona chodzę, kłócić mi sie chce i afery kręcę. Ech... I do tego chaos mam w głowie!! Zero mózgu :( straszne. Mdłości, bóle głowy i mega zgaga ,kwas nie wiadomo skąd. :(

Świetlice- Co do pracodawców ... Szkoda gadac !!! Zero współczucia!!! Tak sie nie robi, ale uważam ze zło powraca i obróci sie przeciwko niemu.
Moj pracodawca rownież nie przedłużył mi umowy, wiedząc ze odeszlam od męża sadysty i despoty z dwójka dzieci i ze mieszkam na stancji... Wspomnę, ze pracowałam w domu dziecka i dobro dzieci to jego priorytet. Tylko ze nie działało to w stosunku do pracownikow. Zero empatii i tyle.
Dziewczyny mam pytanie odn piersi, czy wasze tez sa takie ogromne, twarde?? Moja otoczka jest na pół piersi i jest taka ,,spuchnięta,, taka mięsista. Wcześniej były lekko flaczate i cienka skorka, a sutki mam twarde jeden aż siny i wielkie jak pokrętła do radia???? Masakra. Wyglądam jak sex bomba:(
Od kiedy zaszłam w ciąże ciagle mi rosną i mrowia i swędzą.

Odnośnik do komentarza

Iwka pokrętła z radia ....dobre! sex bomba to cię tylko ciesz!

A powiedz mi karmilaś swoje 1 dziecko długo?
Ja mam większe a może bardziej pełne bo po karmieniu 15mcy były takie nie ciekawe , wyssane, sflaczałe.
Teraz tylko bolą boki i sutki wrażliwe, też są duże ale to dobrze bo mam kolezankę z porodówki i miała bardzo małe, wklęsłe sutki i nie mogła karmić tylko z kapturkami się męczyła,mały nie mógł tego ssać.
Ale mi też w 1 ciązy nie urosły za duże może o jeden rozmiar, pokarmu tez miałam mało ale walczyłam cały czas z małą przy piersi, ale to zależy od ilości gruczołów mlecznych a nie od wielkości.

Usia ja ruchy już czułam jakoś od 11 tyg, takie rozpychanie rybki,czasem taka bułka wychodziła z prawej strony a teraz to już czasem kopnięcia ale delikatne i to tylko wewnątrz brzucha bo jak przykładam rękę to jeszcze nie czuję.

http://fajnamama.pl/suwaczki/h65uolv.png

Odnośnik do komentarza

Iwka... problemy ze spaniem to niestety norma i u mnie :/
Chociaż dzisiaj pospałam, obudziłam się tylko raz a potem już rano dopiero.
Piersi może nie są jakieś wielkie i olbrzymie - ale na pewno jeszcze się powiększą - natomiast co do otoczki sutkowej to i ja mam jakieś gigantyczne :P Aż normalnie tak jakoś dziwnie to wygląda :P
Kati ładny brzuszek :)

Pracodawcy w Polsce byli, są i będą świniami jeśli chodzi o kobiety w ciąży.. jest to już od jakiegoś czasu problem, trochę są oni winni podejścia wobec pracownicy, a trochę popieprzone prawo jakie mamy w Polsce. Niestety, ale taka prawda.. Opieka prorodzinna w PL praktycznie nie istnieje - bo przepraszam bardzo, ale jak sama się nie wykłócisz i nie wystoisz w kolejkach do okienek w urzędach to nic nie dostaniesz.. A jeszcze zrobią wszystko co tylko mogą, by czegoś nie wypłacić. Z ZUS-em mój brat ma ciągle problemy.. Do 25 roku życia jeśli się uczy, to ma prawo do renty po Mamie. Nie są to małe pieniądze, bo Mama swego czasu bardzo dobrze zarabiała, ale od 3 lat ZUS ciągle coś wymyśla, żeby tylko mu nie wypłacić kasy.. A to data niby nieczytelna na zaświadczeniu ze szkoły i już mu miesiąc nie wypłacili, bo nowe zaświadczenie ze szkoły, a to proszę przynieść potwierdzenie, że został promowany na następny rok, a szczytem było już, gdy w tym roku pani urzędnik zgubiła gdzieś jego dokumenty wszystkie - "no gdzieś się zapodziały" i dzieciak przez dwa miesiące nie dostawał renty.. potem mu wypłacili wraz z jakimiś niewielkimi odsetkami, ale krew potrafi zalać...
Do końca nie wiem jak to jest z wypłatą, zatrudnieniem, ochroną kobiety w ciąży, ale wiem jedno - ani pracodawcom, ani zusowi nie powinnyście nic darować.. Należy Wam się wynagrodzenie/zasiłek i walczcie o to, nie wolno odpuszczać..

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8d3dkpav99.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...