Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Szałwia nie umiem napisać wiadomości prywatnej...
Co do skracania szyjki, będąc 2 tyg temu na wizycie lekarz powiedział mi, że mam krótka szyjkę i dlatego mam się oszczędzać. Nic innego nie robie tylko leżę i czasem coś w domu posprzątam, a mimo wszystko od wczoraj boli mnie podbrzusze i dolna część pleców.
Pozostaje mi leżeć i czekać na poniedziałkowa wizytę, no chyba, że będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza

Masz podobna sytuacje do mojej,powinnas dostać jakis lek na podtrzymanie.A leżenie rzeczywiscie najlepsze,ja niestety mam problem z ciągłym leżeniem.Wydaje mi sie ,że jeszcze tyle rzeczy mam do zrobienia.I jeszcze chodze do szkoły rodzenia ale obawiam sie ,że nie dotrwam do końca bo juz jest mi ciężko poruszać się...:))))))))))

Odnośnik do komentarza

Ja z szyjką nie mam problemu, ale miałam skurcze wiec biorę nospe i luteinę i jest wszystko ok. Co do spania budzę sie ze 2 razy ale śpi mi sie dobrze może za sprawą poduchy dla kobiet w ciazy. Jeśli chodzi o ruchy to nie liczę bo jak sie juz zacznie kręcić to intensywnie wiec zawsze jest ich wiecej niż 10 ;) zwracam tylko uwagę by odzywała się rano i wieczorem ;))

Odnośnik do komentarza

szałwia
Masz podobna sytuacje do mojej,powinnas dostać jakis lek na podtrzymanie.A leżenie rzeczywiscie najlepsze,ja niestety mam problem z ciągłym leżeniem.Wydaje mi sie ,że jeszcze tyle rzeczy mam do zrobienia.I jeszcze chodze do szkoły rodzenia ale obawiam sie ,że nie dotrwam do końca bo juz jest mi ciężko poruszać się...:))))))))))

Żebym tylko przetrwała do tej poniedziałkowej wizyty :)

Odnośnik do komentarza

Ja też mam na 9 kwietnia, ja słyszałam ze w ciagu godziny powinno sie naliczyć 10 ruchów, jeżeli bedzie wiecej to mozna skończyć liczenie. A znów gdzies indziej wyczytałam zeby po posiłku położyć sie na lewym boku i liczyć ruchy w ciagu dwóch godzin. Ale moj lekarz mi nic nie mówił, że mam liczyć dlatego też nie wiem jaka szkoła jest właściwa ;)

Odnośnik do komentarza

witam,
od paru dni śledzę wasze wpisy i wkońcu postanowiłam że coś sobie napiszę. :)
Termin mam na koniec kwietnia. Wczoraj byłam na wizycie, wynik- krótka szyjka czyli czeka mnie leżenie i progesteron. Z tego stresu noc nie przespana i dodatkowo wylałam na nogę świeżo zaparzona melisę, ktora patrzyłam z nadzieja ze wkoncu zasnę. Rano jak wstałam to poczułam sie jak by mnie przeziębienie chwyciło- mam nadzieje ze jutro juz przejdzie i jest to tylko wynik mojego stresu. Teraz juz będę doceniać każda przespana noc i dobre samopoczucie a nie traktować to jak cos normalnego :) - przynajmniej do porodu. Głowa do góry z każda minuta jesteśmy wkońcu bliżej przytulenia naszego maleństwa :)

Odnośnik do komentarza

Czesc Stare i Nowe dziewczyny! Zaczęłam wczoraj 35 tydzień i w nocy nie mogłam spać miałam silne bóle bioder. Co do ruchów "kartę ruchów" dostałam miesiąc temu i liczenie polega na obserwacji przez 12 h i odliczenie 10 i więcej z tym że aby zaliczyć 2 ruchy musi być między nimi odstęp minimum 20 min . Ruch jeden po drugim liczony jest jako jeden. Tak bynajmniej mi kazali liczyć.
Pampuch co do skurczu ja też tak mam ze jak dziecko się wypycha to czasem cała macica mi twardnieje ale zaraz puszcza. Nocne wizyty w WC to 2-3 razy. Moja energia życiowa mi spadła- nic mi się nie chce.

http://fajnamama.pl/suwaczki/hgipr58.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madzix ja byłam pewna , że te 10 ruchów ma być liczone w ciągu 1 lub 2 godzin, a nie 12. Mnie lekarz nigdy nie kazał liczyć ruchów, zawsze pyta tylko czy czuje ruchy i gdybym ich dłużej nie odczuwała to mam dać znać- szczerze nie spytałam ile to jest według niego dłużej. Fakt faktem ,ze to moja druga ciąża i on nie tłumaczy mi wszystkiego jak pierwiastce, ale jak było z pierwszym dzieckiem nie pamiętam. Ogólnie na razie nie martwię się tym bo mała często się rusza łącznie z nocą w ciągu ciąży miałam 2 przypadki ,że nie czułam ruchów około 8 godzin, ale jak się okazało był to słabszy dzień malutkiej , a potem wszystko wracało do normy. A to ,że ruchy niby powinno się liczyć w ciągu godziny lub dwóch wiem od koleżanki której lekarz tak kazał je liczyć. Widocznie są rożne metody liczenia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5q3j3qj.png

Odnośnik do komentarza

Mi moja gin tez dała właśnie Asmag Forte, więc zażywam juz jakiś czas.
U mnie 34 tydz, miałam dziś wizytę-Malutka waży 2250.
W ogóle nie wiedziałam że istnieje coś takiego jak "karta ruchów". Ja jakoś specjalnie nie liczę ruchów, tylko wtedy jak Malutka jest dziwnie spokojna.
Co do skurczy, to tylko co jakiś czas cały brzuch robi mi się twardy jak kamień ale to ustępuje. Innych rzeczy nie zauważyłam.

Odnośnik do komentarza

Witam mamuski. Co do liczenia ruchow to u mnie wyglada to tak : 3 razy dziennie mniej wiecej o tych samych porach,rano,poludnie,wieczorem a miedzy ruchami ok 10 sek przerwy. W ciagu 30 min ok 10 ruchow a jak bedzie 6-7 to tez jest ok. Wlasnie leze w szpitalu i polozne tak wlasnie mowią.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, czy mogę dołączyć?
Czytam forum od kilku dni i chciałabym się podłączyć pod "wspólne odliczanie" - jeśli mogę tak nazwać oczekiwanie na Nasze Skarby.
Ja mam termin na 15 kwietnia, ale mam trudną ciążę więc muszę być przygotowana na wszystko i w każdej chwili-mój mąż się śmieje, że święta spędzimy w szpitalu...ale czas pokaże.
Tak jak większości z Was dokucza mi ból kręgosłupa, częste wstawanie w nocy (3-4 razy) do wc, a także skurcze(myślę że Braxtona). Od 2 dni twardnieje mi brzuch i Maleństwo jakieś bardziej ruchliwe. Ruchów nie liczę bo lekarz zalecił mi tylko obserwować i dać znać jakby się znacznie zmniejszyły.
Fajnie, że jest takie forum, bo dużo przydatnych rzeczy wyczytałam.
Pozdrawiam Was wszystkie i życzę zdrówka dla wszystkich"dwupaków" :)

http://s7.suwaczek.com/201503264964.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki :)
alga mamy taki sam termin :)
Mi tez dzisiaj strasznie twardnieje brzuch i za chwilę puszcza, dziś ciągle leże i odpoczywam... I dzień się strasznie dluzy przez to... No ale trzeba to trzeba.
Ruchów też nie licze, no chyba, ze mały ma słabszy dzień. Ale właśnie teraz nie wiem czy to moje liczenie ma sens jak tu czytam co lekarz to inna opinia, a mi mój nie powiedział jak... Wiec wzielam sposób z neta... 10 ruchów na godzinę po posiłku.

http://www.suwaczek.pl/cache/e0bdbdb270.png

Odnośnik do komentarza

Co do ruchów to gdzies tak w 35 tygodniu lekarz powinien dać kartę ruchów.Natomiast jeżeli zauważymy że dzidzius się nie rusza,bo najczęściej w tedy spi he he ,to trzeba troszke popukać w brzuszek delikatnie opuszkami a jeżeli nic,to wtedy nalezy ze tak powiem nacisnąć dłużej palcem ,wtedy to juz naprawdę musi sie zdenerwować,ale innego wyjścia nie ma;)))))))))))

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonana czy do końca ciąży uda mi się wszystkie strony przeczytać więc chyba zacznę od końca ;) ale jeśli pozwolicie to z miłą chęcią się do Was dołączę :) i nie jestem "2-packiem" tylko "3-packiem" oczekującym bliźniąt dwukosmówkowych/dwuowodniowych Synusia i Córeczki :) A termin wg. OM wypada na 30 kwietnia ale pewnie tyle to nie pochodzę :) Pozdrawiam Wszystkie kwietniowe przyszłe Mamusie

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...