Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

hej hej
cos tam drukowalam niedawno, gdy trafie do szpitala to bd poinformowane natychmiastowo :D
moja corka mnie troche musztruje i gdy juz nadrobie w czytaniu chce odpisac to wtedy ona chce bym ja przytulala i wiecznie mnie wola w domu czuje sie jak jakas kaczka tzn gdy ja ide nawet siku odrazu za mna idzie Vanessa a za nia pies i tak caly dzien placza mi sie pod nogami, dobrze ze ten tydzien moj ma na rano do pracy to teraz on bd sie produkowal :D

w poniedzialek mam wizyte, co do wagi to sie nie waze i nie chce wiedziec ile juz mam, od 2 miesicy praktycznie siedze w domu, leze i jem,
brzuch nadal mi twardnieje i miewam skurcze lekkie a kopniaki to czasem czuje tak nisko, ze az strach, ciaza blizniacza nie nalezy do latwych choc moj brzuch jest maly to ciezko mi sie wykapac, skarpety zalozyc itp...
a moj nazywa mnie wieolrybkiem z wezykiem(podusia) bo przemieszczam sie z lozka na kanape i zawsze z podusia

pralam juz troszke ciuszkow, ale nie prasowalam nie wiem mysle o tym by potem jeszcze raz wyprac i zamiast prasowania bd korzystala z suszenia ciuchow w suszarce to szybsza metoda na zabijanie bakterii i odejdzie mi troche pracy,
ilosc prania mnie odstrasza teraz w tygodniu robie z 7 -8 pralek a gdy dojdzie mi 2 dzieci to nie wyobrazam jak to bd, chyba stary bd w weekendy pral :D

Wasze zwierzakki sa slodkie mmm.. ja tez mam yorczke taka tylko do przytulania i podrapania

A plany zeby urodzic na 38 tydzien super szkoda, ze nie mozemy sobie zamowic takiego terminu :D u mnie przy pierwszej ciazy nic sie nie dzialo i musili mi wywolac bo bylam 5 dni po terminie, teraz tez chce jak najszybciej o ile jest mozliwe 35-36 tydzien to bym chciala bo nie wiem ile jeszcze psychicznie pociagne

Gabi82 nie martw sie cc, ja bd walczyc zeby mi zrobili :D
Lenson super, ze sie dogadaliscie, ale nie pozwalaj na wiele, on nie jest pepkiem swiata i dla Ciebie to tez jest nowa sytuacja i jakos nie swirujesz a nawet gdybys to Ty nosisz w sobie dziecko i masz prawo do wszytskiego 3m sie

no i jak chce odpisywac to mala mi sie obudzila i musze do niej isc , moze jutro bd mogla popisac 3m sie i NO STRESS pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak wasze nocki minely?moja dobrze po za tym ze zgubilam sie w liczeniu ile razy siusiu bylam he he. Nuri to fakt kazdy inaczej liczy zgubic sie mozna. Ale nie wazne nasze malenstwa jak stwierdza ze bede chcialy wyjsc to i tak wyjda. Co do tych skurczy.myslalam ze tylko ja mam a cos bierzecie na nie? Ja mam mase lekow . Ale to i na podtrzymanie i takie tam. Co do psiaczkow nie mam. Milego dzionka

Odnośnik do komentarza

na skurcze takie nocne lydkowe itp magnez ;-))
a ja w nocy nie chcodze siku wg ... przez 1trymest latalam jak glupia a teraz w ciagu dnia czesciej i tyle

a wlasnie przesylam wam cos na temat macierzyństwa
cos czuje że po porodzie bede mieć brzuch Gruzina - tak przez ciąze mnie owłosiło ;-)))
no i co znaszymi pupilami i ztym wyjałowieniem wszsytkiego na dole odpoweidzi poplakałam sie ze śmiechu ;-)))

http://demotywatory.pl/4352930/Macierzynstwo

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki, mam do Was pytanie:
Otóż w środę stała się ogromna tragedia dla naszej rodziny. Dziesięcioletni syn kuzynki utonął w stawie. Dziś jest Jego pogrzeb, wiele osób odradza mi, abym na niego szła. Przed pogrzebem ma się odbyć msza, podczas której będzie wystawione ciało Małego. Podobno jest w okropnym stanie, dlatego też rodzina namawia mnie, abym sobie darowała. Jednak ja bym nigdy sobie nie wybaczyła, gdyby mnie tam nie było. Nie wiem co mam robić. Pomocy!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry :) u mnie od rana pada i tak ma byc caly dzien:/ ja juz obudzilam sie po 7 wyspana masakra jak moge pospac to nie spie a Hanka jak najbardziej spi dalej:)
Kowalcia88
link ktory dodalas SUPER i na pewno prawda i tylko prawda ale ujeta tez w bardzo fajny sposob:)
Soqlka
Bardzo mi przykro z powodu takiej tragedi w waszej rodzinie :( wielka strata:(
Jesli chodzi o Twoja obecnosc wydeje mi sie ze moze czesc z wystawieniem ciala powinnas opuscic wydaje mi sie ze to moze byc zbyt duze przezycie. Fakt cala sytuacja to wiele emocji ale moze obecnosc tylko na cmentarzu bedzie lepsza to moje zdanie tak mi sie wydaje ale decyzja nalezy do Ciebie.
Gabi82
Wiem ze wiekszosc matek chciala by rodzic naturalnie ale tu chodzi o Twoje zdrowie ktore jest bardzo wazne dla malenstwa rowniez:) wazne zebys ty i malenstwo bylo zrowe i zgadzam sie ze wszystm co dziewczyny pisza:) wiem ze jak kazdy masz prawo na swoje emocje w tej kwesti ale bedzie dobrze :):) sciskam mocno glowa do gory:)a ciuszki super
Przypomnialo mi sie ze mialam podejscie od poczatku kiedy dowiedzialam sie ze bedzie dziewczynka: NIE DLA ROZOWEGO:) a rzeczywistosc zewryfikowala wszystko i co otowrzy sie szuflade u Hani w pokoiku bije roz po oczach:):)
ale ciezko jest kupic nie rozowe:)moza ale wymaga to wiele szukania wybierania i selekcji:):)
Milego dnia dla Was slyszlam ze w Poslce dzis ladna pogoda wiec na pewno samopoczucia powinny byc dobre:):)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Kochane dziewyczyny naprawdę Wasze dobre slowo i wsparcie jest nieocenione ! Dzeikuje Wam za otuche ;) Na weekend jeszcze zostaje w szpitalu... Ale najwazniejsze żeby z moim skarbem było dobrze.. więcej odpisze Wam z domu, bo na telefonie mi strasznie niewygodnie.

Soqlka
Bardzo mi przykro. Myslę, że taka decyzja powinna byc tylko Twoja.. To sa silne emocje.. Jesli Twoi bliscy obawiaja sie, bo bedzie widac cialo malego, to moze nie wchodz do kosciola, a porzegnaj go tylko na cmentarzu.. 8 lat temu moj Brat majac 20 lat utonal w morzu... Jego cialo po 2tyg w wodzie było w takim stanie że nie otwierali trumny.. Tyle lat minęło a tak tesknie.. to straszne gdy młode osoby odchodza.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra przykra historia z twoim bratem!
Soqlka ciezka sprawa ja chcialam ostatnio kogos odwiezic na cmentarzu akurat byla tesciowa,powiedziala ze mam tam nieisc ze to nie jest miejsce dla ciezarnych ze mam isc po urodzeniu,zapytalam czemu powiedziala (jest z innej religi) ze jest tam tak samo duzo ludzi jak u zywych ze niezycza by miec dziecko i ze nieidzie sie wogölne z nieurodzonym na cmentarz.Potrwalo troche u mnie by to przerealizowac,strachu mi narobila i nieposzlam z obaw,wiem ze to moze glupota ale mnie tak nastraszyla ze sie balam.Dlatego decyzja nalezy do ciebie ale ja bym na twoim miejscu nieszla bo to nie odwiedziny tylko pogrzeb wiaze sie z emocjami ktöre niebeda ci w takim stanie potrzebne,przyjdziesz z powrotem i bedziesz myslec co by bylo gdyby........ itd

Odnośnik do komentarza

Nelson- cesarkę będę miała ze względu głównie na problemy z biodrami, kiedyś miałam oprację, takie tam dawne czasy i dlatego. Do mnie to chyba nie dociera, że to już niedługo, chociaż z drugiej strony to nie mogę się doczekać:) już chciałabym tulić maleństwo.
Cudne macie swoje zwierzaki. MłodaFasolka, ale śliczny ten Twój kocurek.
Wogóle atmosfera tutaj jest wspaniała, tak się cieszę, że trafiłam na te forum.
Ja mam ogólnie bezobjawową ciążę i cieszę się z tego powodu, wiadomo jestem trochę bardziej zmęczona i senna, a poza tym nic. Każdy pyta czy mam jakieś zachcianki, mdłości, a ja nic. Więc to chyba dobrze.
Na ostatniej wizycie lekarz poinformował mnie, że będę musiała iść do szpitala na dwa/trzy dni, będę musiała brać zastrzyki na rozwój płuc, sterydy. Czytałam, że dużo kobiet też tak miało, ale mimo to trochę się tym martwię.
Soqlka- bardzo mi przykro. Decyzję musisz podjąć w zgodzie z sobą, nie to co powinnaś itd. najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie i zdrowie teraz.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia. U mnie słonko.

Janek:) Mój Skarb
http://www.suwaczek.pl/cache/d6ff3e8e20.png

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek, u mnie tez piekna pogoda. Kolejna pralka z ubrankami wstawiona :D

Ada28 Carolineee tez miała podawane te sterydy dla płucek, więc pewnie potwierdzi, że to dla dobra dzidzi :)

Soqlka ogromnie współczuje tego, co spotkało Twoją rodzinę ! Nie wiem jak silną osoba jesteś i jak przeżywasz pogrzeby itd. Ja chyba nie zdecydowałabym się by spojrzeć na ciało dziecka będąc w ciąży, także to Ty wraz z mężem musicvie zdecydować.

Wizyty w tym tygodniu :
poniedziałek : sylwunia
wtorek : Lenson

Ktoś jeszcze?? Chwalić się !!! :)

Odnośnik do komentarza

Tez dostaje teraz te zastrzyki na plucka. W pierwszej dobie dostalam, pozniej po 24 godzinach i nie wiem czy jeszcze. Podobno boli po tym noga, ale mnie nie bolala. Moze na brzuchu bylam zbyt skupiona zeby czuc;)

Powodzenia na wizytach :)

Ps.nie moge sie zalogowac na komorce:/

Odnośnik do komentarza

Ada28, 4leks4ndra- zastrzyki dają nam pewność, że maleństwo jak się wcześniej urodzi, bedzie mogło samodzielnie oddychać! Mnie osobiście, te zastrzyki uspokoiły bo wiem, że gdyby doszło do wcześniejszego porodu to malutka była by cała i zdrowa, już dobrze rozwinięta, a jedynie z niższą wagą - tak mi to wyjasniła p.doktor, aczkolwiek powiedziała, że najpiej urodzić po 34tc, że to taki bezpieczny wiek ciąży jeśli chodzi o poród wcześniaczy. Co do zastrzyków to były to moje pierwsze domięsniowe zastrzyki, dostałam dwie dawki, drugą po 24h i więcej sie nie podaje, jedynie w ciąży bliźniaczej bodajże 3 dawki. Przy pierwszym piekł mnie tyłek i zaczeła boleć noga i cały pośladek, ze nie mogłam usiąsc, a przy drugim tylko zapiekło i już :) Dostałam w 27tc+2d , po tygodniu płucka już są rozwinięte, więc już jestem spokojna. Dla dobra maleństwa warto wziąć takie zastrzyki, nie są szkodliwe.

soqlka- przykro mi z powodu tej tragedii... jeśli mogłabym coś doradzić, to jedynie to, że ty powinnaś zdecydować sama o tym, czy chcesz isć czy nie. Moim zdaniem jakieś straszenie itd. że zmarli źle życzą to głupota... nad obecnością w chwili odsłonięcia ciała bym się mocno zastanowiła, raczej ja osobiście bym się nie zdecydowała. Ale pamiętaj, że to twoja decyzja. :) Trzymaj się! :*

Śliczna pogoda, super słoneczko świeci, aż chciało by się wyjść na spacer.. ale mi pozostaje leżenie z termosem gorącej herbaty... a dodatkowo towarzystwa znów dotrzymuje mi katar i chrypka... jak nie przejdzie w ciągu kilku dni to wybiorę się do lekarza. Życzę wam miłego weekendu! :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Ja poraz pierwszy od dłuższego czasu przespałam całą noc :-), mój mąż pojechała na szkolenie i nie budziło mnie jego chrapanie
Mam w sobie taką energię do pracy a i pogoda sprzyja, na dworze świeci słoneczko
soqlka- przykro mi z powodu tej tragedii... u mnie jest taki zwyczaj że na godzinę przed mszą wystawiana jest trumna z ciałem i tam można się pożegnać ze zmarłym, a po tym jest zamykana. Ja osobiście unikam takich spotkań, wolę zapamiętać osobę za życia. Nie wiem jakie stosunki miałaś z kuzynką, jeżeli byłyście zżyte bardzo to myślę, że powinnaś iść, ale darowałabym sobie oglądanie ciała. w innym przypadku nie poszłabym, i nikt nie powinien mieć pretensji do Ciebie, zawsze można powiedzieć, że się źle czułaś...

a zastrzyki na rozwój płucek to prawie rzecz normalna (w przypadku ciąż zagrożonych) no i przedewszystkim dla dobra naszych dzieci, chronią przed późniejszymi powikłaniami w przypadku narodzin w ósmym miesiącu

Odnośnik do komentarza

Halo dziewczyny u mnie od rana lato :) byłam juz na zakupach teraz jakieś śniadanko a potem mamy zamiar jechać z mężem po komode chce juz wkoncu mieć ubranka i wszystko ładnie na swoim miejscu .
Marta a , Sylwusia
Jakie środki do prania kupujecie dla maluszków do prania? Byłam dzisiaj w rossmanie i kupiłam persil sensitiv gel na zdjęciu jest mama z bobo ijeszcze z frosch baby Wäsche - Spüler to drugie znalazłam na dziale dla baby.

Soqlka
Myśle ze powinnaś nie iść na ten pogrzeb moze lepiej idź tam popołudniu albo wieczorem ale chodzi o ten stres cały związany z pogrzebem to lepiej nie . Moje zdanie . Przykra sprawa .

Lenson
Ja jeszcze mam wizytę we wtorek :)

Miłego weekendu
Wczoraj cały dzien leżałam dzisiaj juz musiałam cos robić :)
A jak mały bedzie chciał wyjsć to i tak wyjdzie

Odnośnik do komentarza

Wizyty w tym tygodniu :
poniedziałek : sylwunia, asiek25
wtorek : Lenson, Meggi1992
Super, któras jeszcze?? :) ja mam nadzieję, że we wtorek usłyszę że kolejna wizyta po 2 tygodniach, że dłuzszych przerw już nie bedzie :D

Co do cmentarza itd. nie wyobrażam sobie abym nie przychodziła do taty. Może to inna sytuacja, bo we wrześniu był rok od śmierci, więc stosunkowo niedawno, ale jak do Niego przychodzę i mu opowiadam co i jak to czuję sie taka naładowana pozytywną energią. W ogóle czuje jego obecność na codzień, tak jakby czuwał i patrzył gdzieś z boku.

Ps. mój syn zaraz mi wykopie brzuch chyba hehe :P

Odnośnik do komentarza

Soqlka ja byłam w sierpniu na pogrzebie babci mojego męża i pierwsze słyszę o takich zabobonach. Nie poszłam tylko do sali pożegnań. Poza tym parę razy w ciąży również odwiedzałam cmentarz. Myślę, że to jest kwestia tego kto wierzy w takie rzeczy.

Ada28 ja również dostawałam sterydy na rozwój płuc. 4 dawki co 12 godz. w wenflon, więc żadnego kucia nie było. To ile razy Ty będziesz przyjmować zależy pewnie od tego jaki steryd Ci wstrzyknął. Ja miałam coś na "D", ale nie pamiętam całej nazwy. Głowa do góry :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Asiek25 - Tak jak dziewczyny wyżej napisały... jeśli coś się dzieje to trzeba podać, ale po co pakować w siebie sterydy ` na wszelki wypadek`? Lepiej w ostatnich 3 miesiącach się nie przemęczać i trochę bardziej na siebie uważać i nie ma się co martwić :) Mnie te zastrzyki uspokoiły bo mam zagrożenie wczesniejszym porodem, miałam skurcze, szyjka się skróciła do tego pessar i nakaz leżenia jak najwięcej... jesli bym nie musiała to bym nie chciała i wystrzegała sie jak najbardziej. Lepiej jak dziecko samo rozwinie się tak jak potrzeba, bez żadnej pomocy zastrzyków. Jesli ktos był by zainteresowany to mój lek nazywał się Celeston i podawany byl domięsniowo, są też takie sterydy dożylne, ale z tym nie miałam stycznosci.

I znów sie rozpisałam :P

Mężuś robi mi tort urodzinowy, pachnie w całym domu! A ja leżę piętro wyżej, w sypialni i tylko slucham co się w kuchni dzieje, bo aż się boję co tam mu wyjdzie :D pierwszy raz tort robi, a pomaga mu internet hehe :D Ale liczą się chęci i za to go kocham <3

Odnośnik do komentarza

Magda olusia wlasnie dlatego mnie to dziwi ze mi nic takiego nie podano ja mam.rowzniez ciaze.zagrozona przedwczesnym porodem szyjke mam skrocona o polowe mam zalozony passer od prawie 3tygodni a od 6tygodniu jestem na.lakach na podtrzymanie z powodu skurczow i skracajacej sie.szyjki a jak 3tygodnie.temu trafilam do szpitala ze skurczami bardzo czestymi to dostalam tylko fenoterol dozylnie i.tydzien polezalam i wypuscili mnie . O od 6tygodni musze tylko lezec. Tylko chodzic siusiu. Hmm dlatego tego nie rozumie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...