Skocz do zawartości
Forum

Powrót do pracy mamy karmiącej a dieta 6-miesięczniaka


maszeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam dylemat związany z powrotem do pracy. Zosia ma skończone 6 miesięcy, w związku z tym, że wiedziałam iż do pracy wrócę właśnie teraz, już miesiąc temu postanowiłam przyzwyczajać córeczkę do stałych pokarmów. Moja decyzja uwarunkowana była tym, że córka nigdy nie jadła mleka modyfikowanego i nie chciałam jej go wprowadzać tak długo jak to będzie możliwe, a odciąganie również nie wchodzi w grę, ponieważ moje piersi nie chcą współpracować z laktatorem od samego początku.
Kiedy więc Mała 5 miesięcy zaczęła poznawać nowe smaki. Teraz zjada już zupkę (ze słoiczka, bądź przygotowywaną przeze mnie), owocki (jabłko, i inne dozwolone po 4 i 5 miesiącu) poza tym pierś na żądanie.
Chciałabym dowiedzieć się czy jadłospis jaki proponuję swojej Córce jest prawidłowy czy powinnam w nim coś zmienić.
6:00 - 7:30 - mleko (pierś)
9:30 - 10:00 - rozcieńczony soczek lub woda (40ml), +pierś (niewielka ilość - jedynie by usnąć) :)
12:30-13:00 - zupka (ok. 130 ml)
15:30 - 16:00 - mleko (pierś)
17:30 - owoc +nieco mleka (piersi) do popicia
20:00 - kaszka/kleik na wodzie (100 ml) +pierś
1:00 - pierś

Zastanawiam się również nad tym, czy powinnam już wprowadzać kaszki mleczne? do tej pory Zosia zjadała jedynie klieki ryżowe/kukurydziane robione na wodzie z dodatkiem ugotowanego jabłuszka lub bananka oraz z dodatkiem kaszki manny (ekspozycja na gluten).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Gosia

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Plan żywienia wydaje się być prawidłowy.
Jedynie zmniekszyłam bym odrobinę odsęp pomędzy soczkiem a zupką na max 2 h.
Proszę tylko pamiętać aby zupka (obiad) zawierała zarówno białko (mięso np. indyk, królik, cielęcina, młoda wołowina lub jajo), a także warzywa np, brokuły, burak, ziemniak, dynia, marchewka, pietruszka, seler, oraz tłuszczu będącego źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych np. olej lniany, nierafinowany olej rzepakowy, nierafinowana oliwa extra virgin). Nienasycone kwasy tłuszczowe omega -3 są niezbędne do budowy mózgu dziecka.
Z czasem ( 7 -8 miesiąc) proszę zrezygnować z piersi o godzinie 1 w nocy.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Odnośnik do komentarza

Dziękuję serdecznie za odpowiedź... niestety sprawa się nieco skomplikowała, ponieważ Zosia przeszła zapalenie oskrzeli i wszystko jej się pomieszało... mam nadzięję, że wróci do normy, bo zaczęła budzić się w nocy częściej :( a w związku z tym, że wróciłam do pracy pozwoliłam jej na spanie przy mnie, żebym nie musiała co chwilę wstawać... wiem, że popełniam błąd ale jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy, kiedy ona krzyczy w niebogłosy dopominając się jedzonka.
Na chwilę obecną jej dzień wygląda następująco:
7:00 Pobudka i mleko (pierś)
8:30 drzemka
10:00 kaszka mleczna (na 160ml wody)
12:30-13:00 obiadek
drzemka
15:00 pierś
17:00 deserek
20:00 kaszka (90 ml) + pierś

Co robić, żeby przesypiała całą noc bez jedzenia?
Pozdrawiam
Gosia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...