Skocz do zawartości
Forum

P-ciała p/peroksydazie tarczycowej


Rekomendowane odpowiedzi

Droga Ateno !

Z prośbą o poradę piszę do Ciebie. Odebrałam dzisiaj wynik ww przeciwciał tarczycy.
Zmartwiły mnie one strasznie ::(:

wynik to 94 przy normie podanej <12 ::(:

Nie znalazłam jednoznaczych interpretacji przy podwyższonym wyniku. Czy to bardzo beznadziejny wynik ? ::(:
Zmartwił mnie ten wynik bo doczytałam że niedoczynność może powodować problemy z poczęciem a pozniej poronienia o innych sprawach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza

Roniu
generalnie hormony potrafią rozregulować cały organizm, niestety w tych procesach przoduje tarczyca. Jeśli chodzi o badanie anty TPO to poziom przeciwciał rośnie w chorobach tarczycy na tle autoagresji m.in. choroba Hashimoto i Graves-Basedowa. Twój wynik absolutnie nie jest, jak to napisałaś "beznadziejny". Kochana teraz najważniejsze jest to, ze wiesz co jest przyczyną, masz ogromny punkt zaczepienia, odpowiednie kleki powinny Ci wyregulować organizm i myślę, że wtedy skończą się Twoje problemy.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Droga Ateno dziękuje za odpowiedź. Bardzo mi popmogła. Wróciłam niedawno od swojej pani endokrynolog powiedziała że ten wynik w moim wieku nie jest niczy strasznym, że ludzie leczą się z wynikami przekraczającymi 1000. Dostałam Letrox chyba na wspomaganie działania tarczycy, gdyż powiedziałam jej że zalezy nam na ciąży, a coś nie idzie nam w nią zajść. Mam nadzieję że to wystarczy i pomoże. Ufam jej, komuś trzeba. Od jutra zaczynam łykać pół tableteczki rano na czczo. 3maj kciuki oby pomogło i dało efekty w postaci lepszych wyników.
Dziekuje Ci raz jeszcze :Usteczka:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...