Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aneta Maj

Monitoring w przedszkolu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta Maj

Jak się Wam podoba opcja podglądania dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu? Tak, zeby wiedzieć co tam się dzieje podczas, gdy my jesteśmy w domu, czy też w pracy.

Nie kusi Was taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie kusi bo i po co - oczywiście moje dziecko jest monitorowane ale jedynie w przedszkolu mają to tego wgląd i mi to bardzo pasuje

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwonaa

Ja mam podgląd na to co się dzieje w przedszkolu, bo jest tam zamontowany monitoring. Przedszkole przystąpiło do programu "Bezpieczny brzdąc. Spokojny Rodzic."(informacje o programie tutaj: internetowe-przedszkole.pl) i mamy możliwość wykupienia sobie abonamentu na podgląd on line.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze, to nie do końca jestem przekonana do tego pomysłu. Szkoda, że ludzie nie mają do siebie zaufania, i że są ludzie, przez których traci się to zaufanie.
Nie pracuje w przedszkolu, ale nie chciałabym wciąż być monitorowana.
Ale skoro placówką to odpowiada, cóż, mają prawo (?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam w pracy monitoring na początku było bardzo nieswojo ale idzie się przyzwyczaić do wszystkiego. Tylko że nie wiem czy kusi mnie do podglądania tego co dzieje się w przedszkolu jeśli nie mam żadnych złych sygnałów od dzieci to po co ingerować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony fajnie, gdybym mogła zobaczyć jak syn sobie radzi w przedszkolu, ale z drugiej strony kto mi zagwarantuje, że dzieci nie będzie tą drogą obserwować jakiś nieodpowiedni człowiek? Raczej wolałabym, aby nie było monitoringu w takim miejscu. Poza tym ja nie czułabym się komfortowo, gdyby mnie obserwowali rodzice podczas opieki nad ich dziećmi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Justa N
A skąd niby dzieci mają wiedzieć, że jest monitoring?

wbrew pozorom dzieci szybko mogą wyłapać takie rzeczy, to może potem wpłynąć na ich zachowanie w domu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beatabeata

na jakiej podstawie mowisz ze masz zaufanie do przedszkola,na domniemaniu! ? ok krzywda teoretycznie nie powinna sie wydarzyc ale slyszy sie o wypadkach zlego traktowania dzieci.Nie jest to nowosc,.Nie mozna z gory zakladac ze dziecko bedzie krzywdzone ,to fakt, ale tez nie mozna miec 100% pewnosci ze nikt nigdy ,zadna pani przedszkolanka nie szarpnie dziecka! no bo skad.Niezaleznie od przedszkola trzeba trzezwo myslec.A i dla przedszkolanek nerwy puszczaja i takie powinny zmienic zawod!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beatabeata

za monitoringiem jestem jak najbardziej w przedszkolu,skoro w sklepach sa itd to dlaczego w przedszkolu ma nie byc,zadna krzywda nikomu sie nie stanie ,a skoro ktos jest przeciwny widocznie ma cos na sumieniu.......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie porównałabym sklepu do przedszkola :) nie mam niczego na sumieniu, ale jakoś ten monitoring budzi mój sprzeciw. Prowadziłam zajęcia z dziećmi. Byłam otoczona rodzicami, czasem stali za szybą obserwując zajęcia. I nie przeszkadzało mi to. Częściej przeszkadzało to dzieciom :p
Gdyby sobie jakaś pani nie radziła i chciała prosić o pomoc, to wtedy łatwiej obserwować poprzez monitoring, niż będąc fizycznie w sali. Ale wyłącznie w takich sytuacjach bym coś takiego zaakceptowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikawa zgadzam się z Tobą w 100%.
Beata idąc Twoim tokiem rozumowania, powinnaś być przeszukiwana w każdym sklepie, bo "przecież ludzie kradną".
Posyłając dziecko do przedszkola, szkoły z założenia masz jakieś choćby minimum zaufania, bo przecież dziecko tam zostawiasz.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nina

u nas w fun&play jest dostęp do monitoringu online i bardzo dobrze mi to robi na psychikę ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Misia

Niestety prawda jest taka że rodzić posyła dziecko do przedszkola bo musi a nie dla tego bo chce i ma zaufanie do obcych ludzi. W przypadku dzieci nie możemy nikomu ufać w 100% i nawet nie powinniśmy. Ja byłabym za monitoringiem jednak nie dostępnym dla każdego rodzica. Bałabym się wtedy o prywatność mojego dziecka że mógłoby to trafić w niepowołane ręce, często to właśnie rodzice okazują się najgorsi. Jednak mógłby ktoś np pedagog przedszkolny obserwowac w gabinecie co się dzieje w salach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż.. z perspektywy rodzica może dobry pomysł, ale nie chciałabym być na miejscu wychowawców,którzy jednak cały czas są monitowani. Trochę taka presja na tych nauczycielach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Misia
W dniu 23/1/2020 o 11:50 AM, natalia34 napisał:

Cóż.. z perspektywy rodzica może dobry pomysł, ale nie chciałabym być na miejscu wychowawców,którzy jednak cały czas są monitowani. Trochę taka presja na tych nauczycielach.

No i dobrze ze czuli by presję. Bardziej by się przykładali do swojej pracy a tak totalna zlewka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...