Skocz do zawartości
Forum

Ciąża problemem...


Gość Magdalenka23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalenka23

Witam,
Mam problem, nie tyle ze sobą co z moim chłopakiem. W skrócie: Jestem w ciąży (10 tydz.), pracuje na zlecenie (co nie daje mi żadnych praw), mieszkam z mamą (bezrobotna, bez prawa do zasiłku) i bratem (student dzienny, pracujący dorywczo). W praktyce to ja pokrywam koszty utrzymania rodziny. Mój chłopak (bezrobotny) od ponad roku aktywnie, ale niestety bezskutecznie poszukuje pracy. Nie mamy własnego konta (mieszkania czy pokoju), u mnie w domu nie ma miejsca nawet na postawienie łóżeczka dla dziecka. Aktualnie finansowo nie stać nas na dziecko (i wszystko co się z tym wiąże). Ciąża jest nieplanowana. Ja chcę urodzić (z myślą, że jakoś sobie poradzimy), mój chłopak jednak psychicznie nie może poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Myśli o samobójstwie (bywają momenty kryzysowe gdzie muszę chować wszystko czym mógłby zrobić sobie krzywdę). On chce bym usunęła ciążę i każe mi wybierać życie jego lub płodu. Proszę poradźcie mi gdzie mogę uzyskać pomoc, gdzie się zgłosić po pomoc dla chłopaka i dla nas obojga (mieszkam w Warszawie). Proszę zachowajcie dla siebie rady w stylu "rzuć go", "po co Ci taki chłopak" itp. Wiem, że mnie kocha, tylko sytuacja go przerasta...

Odnośnik do komentarza

no to problem jest i przykro mi, że przez to przechodzisz - moim zdaniem dobrze, ze bronisz dziecka i życia dziecka, on nie dojrzał do ojcostwa, ale nie przejmuj się, ma na to jeszcze dużo czasu - znam małżeństwa, gdzie ojciec nie chce dziecka, ale w czasie ciąży, jak widzi zdjęcia usg, jak dziecko kopie, to mu się zmienia, a potem jak się dziecko urodzi, to dumny tatuś jest, więc daj mu czas, jeśli chce niech odejdzie i wróci jak dorośnie...nie daj się szantażować emocjonalnie, dziecko już jest! i nie ma co myśleć, co by było gdyby...to niczego nie rozwiąże, skoro teraz nie ma pracy, a szuka jej od roku, to znaczy, ze jest niezarady życiowo - czy jest zarejestrowany jako bezrobotny? a jakie macie wsparcie ze strony rodziny?

na umowę zlecenie masz ubezpieczenie i przysluguje Ci prawo do macierzyńskiego (żadnych praw nie masz jak pracujesz na umowę o dzieło)

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że ciąża raz jest planowana raz nie, i w żadnym przypadku nie można powiedzieć że jest problemem... o dziecku na świecie jak będzie też nie powiesz że jest problemem prawda? Teraz na pewno zadajesz sobie pytanie "czemu ja musiałam wpaść?", " czemu nie zaszła w ciąże kobieta która bardzo chce mieć dzieci z mężem i wyczekują dziecka przez lata, a ty w tym momencie życia nie chcesz?" pocieszę cię bo to chyba normalna reakcja. Ja wierzę, że wszystko po coś jest także nie planowane maleństwo. Mając 22 lata wpadłam z ukochanym facetem bez ślubu, ja bez pracy on za granicą, po namowach jego kumpli zaczął mnie i moją rodzinę wyzywać a nawet wyrzekał się dziecka, ja uległa i słaba dziewczyna ulegałam i wybaczałam z obawy że sobie nie poradzę sama, bez środków na życie, w domu z rodzicami i rodzeństwem. Ale wiem że Bóg chciał bym sama to dziecko wychowała (nie będę opisywać czemu tak mówię bo zeszło by mnie sporo czasu, ale wiem ze mam racje), i właśnie Bóg z córką z dnia na dzień dodają mi siły do życia. Na szczęście mam wsparcie w rodzinie... a patrzenie na córcie sprawia tyle radości ze nie da się opisać....
Twój facet zrozumie dopiero jak dziecko się pojawi ze to jest powód do dumy mieć dzieciątko a nie do popełniania samobójstwa, tym na pewno nie rozwiąże sprawy tylko tobie bardziej skomplikuje życie. Próbuj z nim rozmawiać. jeżeli nie zrozumie to zostaw go bo teraz będziesz mieć ważniejsze sprawy jak maleństwo, a w ciąży nie warto się denerwować, bo możesz maleństwu zaszkodzić (wiem co mówię), wiec spróbuj się dogadać i postawić sprawę jasno albo chce ciebie i dziecko albo żadnego z was.
Magdalenko23 nie przejmuj się z czasem samo życie się ułoży. Życzę powodzenia i szczęśliwego rozwiązania

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

kochana to bardzo trudna sytuacja w jakiej się znalazłaś, jednak ja jestem zdania że życie po coś stawia przed nami takie sytuacje, że zawsze coś jest po coś tylko w danej chwili nie wiem po co - odnośnie samobójstwa - warto zawsze prosić o poradę specjalistę, bo zarówno sam mężczyzna ale i ty macie problem z dźwignięciem trudności - warto nie da się zmanipulować emocjonalnie a jednocześnie nie mieć do siebie wyrzutów że nie zrobiło się wszystkiego by komuś bliskiemu pomóc - postaraj się poszukać pomocy w poradniach, u specjalistów i oczywiście dla swojego zdrowia psychicznego pisz z nami - z chęcią sobie porozmawiamy - a ciąża to cudowny dar - zrozumiesz to na pewno po czasie - trzymam kciuki

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...