Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc kobietki:)
Ja sie zastrzele...pojechalismy wczoraj w poszukiwaniu kurtki dla mnie i prezentu dla dzieciakow (Poldka i siostrzenca) i wychodzac z jednego sklepu chcialam podniesc malego na rece i jak mi w plecach nie trzasnie...mialam cos takiego 2 lata temu i myslalam ze to to samo ale tym razem nie przeszlo i w nocy pojechalismy do szpitala na urgance bo tu nie ma w weekend lekarza a nie moglam z bolu spac tak mnie rwaly plecy.Nie moglam ruszac ani reka ani noga,nawet przy przekrecaniu glowy na bok darlam sie z bolu...Zrobili przeswietlenie i wyglada na to ze kregoslup jest ok czyli ze to miesniowe,dostalam leki przeciwbolowe w konskich dawkach i nie wolno mi NIC robic.
Kurcze ja nigdy nie choruje,nie wiem co mnie wzielo pod koniec tego roku ze ciagle cos mam .
Nie wiem czy isc do innego lekarza bo pani w aptece poradzila mojemu zeby mimo rtg zabral mnie do osteopaty bo podobno czasem moze byc drobiazg nie do znalezienia.

Pati u nas w wigilie bylo w fr polsko-francusko ale ja tam specjalnie fanem kuchni polskiej nie jestem wiec mi obojetne co na stole stoi(chociaz po polsku tez gotuje i to wcale nierzadko).
Uciekam dziewczyny,udanego weekendu zycze wszystkim ,buziaki

Odnośnik do komentarza

Dotka, cholera, ale Ci sie trafilo! Sluchaj oni Ci zrobili zwykle RTG , na którym widac tylko kości, nie widac zas ukladu mięsniowego i przekroju kregow, a to moze byc wysuniecie jednego z dyskow. Zeby to stweirdzic powinnas miec zrobiony rezonans magnetyczny, na ktorym sa widoczne tkanki miekkie. Tak przypuszczam z opisu, bo 5 lat pracowalam na oddziale RTG I Rezonansu, mnie to wyglada na typowa dyskopatię, ale zeby byc pewnym trzeba miez zdjecia przekrojowe RM. Dobrze ze dostalas zastrzyk rozkurczający, musisz lezec, lezec i jeszcze raz lezec, dopoki sie nie uspokoi, pozniej powinnas zaczac specjalne cwiczenia. Najgorsze czego teraz absolutnie nie powinnas robic to wszelkie czynnosci skręcania tułowia jak np. przy parkowaniu tylem auta, czy cofaniu, kiedy dolna czesc ciala sie nie rusza a gorna skręca. Nie chce sie nadto wymadrzac, bo dalsze decyzje naleza do lekarza ortopedy czy osteopaty ktorzy Cie beda widzieli osobiscie. Trmaj sie cieplo i dawaj znac jak sie czujesz!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

witam wieczorem

caly dzien zabiegana bylam, kupa rzeczy do zalatwienia, kilometrow nabilismy, kasy troche poszlo, wreszcie kupilam nowa drukarke bo stara zmarla, tzn sie popsula i nie chce drukowac choc reszta funkcji dziala..

dotka, kurcze, ale sie zalatwilas, mnie by trafilo jakbym miala sie nie ruszac, wspolczuje i zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!!

Odnośnik do komentarza

No wlasnie mnie tez trafia bo nie lubie nic nie robic:(
Pati mojemu znajoma kobitka w aptece powiedziala wlasnie ze samo rtg nie wystarczy,lekarz kazal przez tydzien tabsy brac i sie oszczedzac a pozniej zobaczymy.Srodki przeciwbolowe podane w szpitalu dopiero przestaja dzialac i zaczyna znowu mnie bolec ale wykupilam tabletki i sie nafaszeruje na noc.
Dobrze ze Mikolaje kupione na poniedzialek i posprzatane w miare wiec nic nie musze robic.
Ide sie kapac i zaraz polozyc bo czuje ze zaraz siedziec w normalnej pozycji nie bede mogla ,babcinka ze mnie hihi

Odnośnik do komentarza

Helol:)
Witam was na totalnym haju :D
Tablety dzialaja ale spac dzis nie moglam ,dostalam oprocz tych przeciwbolowych jakies ktore mam brac przed spaniem zeby zasnac ale mimo zazycia budzilam sie co chwile z walacym jak na maratonie sercem.
Moniq mam pytanko ,mam doplacic za drugi scrap?Czek juz wypisany lezy wiec doloze w gotowce najwyzej co?Poza tym masz w podpisie przy profilu Tours a w adresie tego nie podalas rozumiem ze to twoj region i listy dochodza na adres ktory wyslalas mi mailem(tzn.Tours nigdzie nie dopisywac)?
Jutro wysle na pewno czek bo bede w miasteczku ,musze do HG isc z Poldkiem i do apteki wiec zachacze os skrzynke.Przepraszam cie za zwloke ale przez ten snieg mam balagan z organizacja dnia .
Widzialam ze piszecie o polskich kontach,ja takiego nie posiadam wiec platnosci wysylkowe z Polska to u mnie tez cudowanie i zazwyczaj nie chce mi sie kombinowac i prosic zeby ktos mi cos przyslal.
Ide zaraz film ogladac,moze szwagierka dzis zajrzy do nas wiec sie nie bede nudzic.

Odnośnik do komentarza

dotka, witaj

kochana, z tym drugim scrapem to zrob jak chcesz, na jeden sie tylko umawialysmy ale ze mialam dwa zdjecia (zawsze wywoluje dwa w razie czego: brak inspiracji czy wypadek przy pracy) a tu to jakos samo mi sie zrobilo, nie bede wiec Ciebie zmuszac do placenia za ten drugi, zrobisz jak bedziesz uwazac :lol:
nie ma sprawy w kazdym razie :)
a w ogole to jak sie masz, lepiej juz z ta blokada?

ja ide tez przed tv, dzieci na drzemce to i ja skorzystam ze spokoju, mialam pojechac pochodzic po sklepach ale zaczelo padac i mi sie odechcialo, zostaly mi jeszcze jakies drobiazgi na swieta do dokupienia no ale jeszcze mam czas :)

Odnośnik do komentarza

Heja:)
Mikolaj byl dziewczyny?
Ja zebow juz od czekolady nie moge domyc :D
Moje plecy dzis lepiej,nie wiem czy to zasluga tabletek czy mija,moze jednak to bylo miesniowe a nie problem z kregoslupem i wydobrzeje w kilka dni.Tak przynajmniej powiedzial lekarz,jezeli za tydzein nie bedzie poprawy to do specjalisty...
Wyskoczylismy dzis na zakupy prezentowe i w tym roku bylo latwo.Poldek dostanie duplo a jego kuzyn lego dla starszakow,oboje akurat tym sie ostatnio fascynuja.
Moje dziecko odebralam dzis jako ostatnie z creche ,gnalismy bo myslelismy ze on tam juz zasnal albo placze bo w dzien nie spal a ten siedzi sobie i sie bawi w najlepsze jakimis zwierzakami,pozegnal sie ladnie z paniami az mi lezka z dumy sie zakrecila .
Ula co tam u ciebie?Lepiej troche?Co z lekarzem ,poradzil cos sensownego?
Reszta kobietek jak tam przed swietami?
Uciekam na kolacje,mam nadzieje ze cos skrobniecie.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Troche mam zaleglosci, ale i czasu troche wiecej, bo G. polazl do pracy.

Moniq, my do PL pojedziemy przed samymi swietami i do 5 stycznia wrocimy (o ile pojedziemy). Jak masz jakies zyczenia zakupowe to wal prosto z mostu, inne kobitki tez, tylko zeby to nie bylo nic duzego, z wszystkim innym dam rade, nawet jak juz bede w pl, to piszcie, bo praktycznie co dziennie dostep do netu bede miala.

No i wlasnie, nie wiadomo czy pojedziemy, bo tesciowa na wykonczeniu, nie wiem czy lekarz pozwoli jej jechac do pl, a samej jej nie zostawimy. Ja stawiam, ze jej nie pozwoli, ciezko z nia. W piatek ida do lekarza do szpitala... zobaczymy.

Kilka ostatnich dni korzystalam, ze G. w domu i robilam przedswiateczne porzadki(takie z wyrzucaniem wszystkiego co tylko stoi i kurz zbiera) juz prawie, prawie, tylko jeszcze zostalo mi okno w sypialni i mozna ubierac choinke.

Doti strasznie mi przykro, ze Cie tak wzielo przed swietami i wyjazdem. Mnie tez bardzo bola plecy, ale to od dzwigania Milli. Ale teraz ucze ja, zeby wiecej bawila sie na podlodze i w lozeczku, bo inaczej zostane kaleka.

Co do Wigilii to w zeszlym roku troche po polsku, troche po francusku... ale ja miesa w Wigilie nie jem, tak juz mam, nie jestem praktykujaca katoliczka, no ale jakos mam tak w glowie, tak samo jest w Srode Popielcowa i Wielki Piatek.
Takze wyglada to tak, ze ja jem po polsku, a G. po pl-fr, bo lubi kapuche z grochem i grzybowa. A propo kapuchy, to kupuje w Carrefour na polskim stoisku taka w sloiku, ona jest juz tak na w pol ugotowana chyba z firmy ROLNIK, a groch to zwykly, bialy Jas.

Wtrace tylko, ze moja siostra ma sie juz lepiej, jest w domu i ciagla rehabilitacje, rozpoczela tez indywidualne nauczanie, siedzi w domu i sie byczy;-)

Co do prezentow, to ja mam ponoc dostac cos extra, no zobaczmy!!! No a G. to jemu jeszcze nie wiadomo co przyniesie Mikolaj, bo on nie lubi niespodzianek i zobaczy co mu sie spodoba, to musi byc impuls. Milla ma juz kupiona zabawke, Mr Cookie, czy co takiego. Taka wielka glowa z otworami o roznych ksztaltach i tam sie wrzuca i dopasowuje klocki no i to spiewa i uczy cyferek. Zastanawiamy sie jeszcze nad troterem, ale takim do pchania z tablica interaktywna, no ale sie zobaczy. Mysle ze akurat ona bedzie miala prezenty w nosie, wazne, zeby dostala biszkopcika i wtedy jest najszczesliwsza.

Ja o Mikolajkach dzisiaj zapomnialam, G. tez nie obchodzi. Moze i dobrze, bo moja falda brzuszna nadal istnieje i chyba jej u mnie dobrze...

Koncze, bo jestem padnieta. Jutro kolejny ciezki dzien.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

dzień dobry dziewczyny!!

trochę z butami do was włażę ale skromnie chciałabym prosić o przyjęcie mnie do wątku.

co prawda my jeszcze w Niemczech ale sercem ciągle we Francji. mąż szuka pracy i chcemy najdalej w wakacje przyszłego roku być już w jego ojczyźnie. celujemy jakoś w rhone-alpes, alsace lub franche-comte, zobaczymy czy się uda. a za dwa tygodnie lecimy do teściów wygrzewać tyłki na słoneczku (co prawda teściowa narzeka, że u nich zimno - popołudniu tylko 8 stopni ;) jak dla mnie to tropiki bo u nas przez ostatnie dwa tygodnie było w okolicach -15 ;)

jeszcze was nie poczytałam ale zaraz się za to zabiorę.
przyjmiecie mnie biedną polsko-francuską sierotkę? ;)

moniq widzę, że tu cię częściej można dorwać ;)

dotka tak spojrzałam na pierwszą stronkę - annecy to trochę marzenie mojego męża. nie powiem mi te okolice też jak najbardziej odpowiadają więc może już niedługo będziemy sąsiadkami :D

pozadrawiam!!!!

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowa mamusie:)
Niestety nie mieszkam w Annecy,Moniq sie pomylila i zapomniala zmienic,jestem kolo Lyonu...
Co porabiasz w Niemczech?Dlugo tam jestescie?Bardzo sympatycznie wspominam ten kraj ale mysle ze tu tez ci sie spodoba.

Paulina dobrze ze z siostra lepiej,humor pewnie od razu masz inny co?

Ja wlasnie robie slynne paupiettes i dogladam tu jednym okiem co piszecie.Chcialam dzis polatac po sklepach jeszcze bo Poldek potrzebuje nowe buty a ja spodnie ale leje tak ze nigdzie chyba sie nie ruszymy.

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny :D
ja też mam nadzieję, że na dłużej bo jak tak patrzę na początek wątku to na waszym miejscu bym ze mną nie rozmawiała ;) dziewuchy tylko wpadały, zadawały pytanie i wypadały ;)

moniq tak z tego co wyczytałam na pierwszych 10 stronach wątku: ja też z października - urodziny dzień po tobie :D

dotka to szkoda, że nie z annecy. koło Lyonu też super. piękne miasto i lokalizacja świetna. no i piękny budynek Calatravy na lotnisku Saint Exupéry mmmmmm. mój mąż ma sporo przyjaciół w Lyonie, studiował w Grenoble i sporo osób zostało albo tam albo właśnie przeprowadziło się do Lyon. ciekawe gdzie nam się uda osiąść :D
w Niemczech jesteśmy ze względu na pracę męża. ogólnie jest nam tu bardzo dobrze. miasteczko jest urocze, czyste i bardzo bezpieczne. tylko różnice kulturowe są niestety zbyt duże, ciężko znaleźć przyjaciół i dobre jedzenie. poza tym boje się, że dodanie jeszcze jednej kultury do małej główki mojego szkraba zasiałoby straszny zamęt.
ja mieszkam tu od marca 2009 (przeprowadziłam się po skończeniu studiów ;) a mężowi już 5 rok leci w Niemczech a 3 w tym mieście

ulalala ja zazwyczaj czytając piszę w notatniku i potem przeklejam co napisałam jako post. takim sposobem unikasz zmarnowanej pracy ;)

moja królewna śpi więc mam chwilę dla siebie :D

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Hi Dziewczyny,
Serdecznie witam nowa mame, zycze szybkiego zagniezdzenia sie we Francji:-)

Dotka, ja tez dzisiaj poupiet robie, lece szybko tylko po pieczarki i cukinie, bo zapomnialam.
Zycze smacznego, a jak kregoslup?

Ula, jednak instynkt matki wie lepiej niz niejeden lekarz, ciesze sie, ze Adas robi sam kupki.

Pati, napisz cos, walcz z zimowa depresja, ne mozna sie poddawac.

Lece, bo niedlugo moj glodomor sie obudzi, a obiadu nie bedzie i moze byc marudny.
Papa

Odnośnik do komentarza

Paulina dzieki,juz duzo lepiej sie czuje ale musze brac tabletki bo jak nie wezme to zaczyna dokuczac.Dzis nareszcie podlogi umylam.
Zgodze sie z toba ze jedzenie tutaj duuuzo lepsze :) Mieszkajac w Niemczech wazylam sporo mniej i apetyt tez mi tak nie dopisywal jak tutaj co widac po rosnacym kolku ratunkowym :D
Granoble znam tylko przejezdnie,jezdzimy od lat na wakacje zimowe co roku do malego miasteczka Corrençon ,to niedaleko.
Roznice kulturowe sa niestety wszedzie nieuniknione.Rozumiem ze chcielibyscie maluchowi przekazac jak najwiecej ze swoich zwyczajow.

Uciekam na obiad,Poldek ostatnie dwa dni bez sjesty wytrzymal (ale byl w takim stanie ze szkoda gadac),sproboje go po jedzeniu polozyc jestesmy dzis sami wiec moze zasnie,wczoraj byl M w domu maly caly rozbawiony nie mogl zasnac.

Ula czy to znaczy ze synek przesypia nocki?Z brzuszkiem tez juz lepiej?

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny, czesc nowa mamusiu, witamy w gronie :)
Melduje sie po paru dniach nieobecnosci. Choinka ubrana, trwaja prace dekoracyjne tj, zakup wszystkiego co zlote, troche po cygansku,ale swieta maja sie swiecic, prawda?
Dzis zdalam chrzest bojowy ze znajomosci technicznego jezyka francuskiego, tlumaczac panu na czym polega awaria naszego ogrzewania, pan wysluchal, cos tam pokrecil, sprawdzil i dziala = zrozumial :)
Dotka, mam nadzieje, ze to tylko kwestia nadwyrezonych miesni, masz szczescie, ze Poldek juz jako tako nie wymaga ciaglego noszenia, bo jak pisze Paulina, ja tez wkrotce dolacze do grona inwalidek z powodu noszenia 6 kg baby.
Paulina, bardzo sie ciesze,ze z siostra juz lepiej, jest w domu i na swieta bedzie z rodzina.
Mam nadzieje, ze jednak w PL nie zasniezy totalnie bo to grozi brakiem lotów, a za troche ponad tydzien ma do nas przyleciec moja siostra. Mama to da rade bo jedzie tgv z Brukselii, no chyba ze koleje francuskie zechca strajkowac, ale tego "mi" chyba nie zrobia, bo babcia jeszcze nie widziala wnuczki.
Prezenty kupione, zostal mi tylko moj A. i tu jest twardy orzech do zgryzienia, bo limit prezentow tj. paski, rekawiczki, swetery itp zostal wyczerpany w latach poprzednich, a jego zadowolic i pogodzic to z cena jest niezmiernie trudno . No nic chodze i ogladam szukajac inspiracji, moze cos wymysle.
Annabelle poki co pod wzgledem prezentu jest łatwa w obsludze, bo ja interesuje pelna butla mleka i czysty pampers oraz porzadna dawka przytulania.Niemniej kupilismy jej zestaw obiadowy bo niebawem zmiana menu nastapi, do tego jakies zabawki i niezmiennie ubranka, w tym kreacja na Wigilie w postaci pierwszej w jej zyciu ...spódnicy ;)
Poki co mamy jednak problem z jej lewym oczkiem, ktore od paru dni pociera, a w kaciku zbiera sie ropka, malo tego, ale przemywam sola fizjologiczna i jak nie przejdzie to trzeba bedzie szukac pomocy lekarza. Moze jednak do 20 grudnia sie polepszy bo wtedy mamy druga ture szczepien.
Zmykam nadrobic zaleglosci mailowe, pozdrawiam Was cieplo!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)Poldecki zasnal ja zaraz podaze w jego slady :)
Pati no chyba to jest cos z miesniami bo podejrzewam ze jezeli byloby cos z kregoslupem nie byloby tak szybkiej poprawy.Tym lepiej,podobno jak juz raz ma sie probelmy z kregoslupem to i do konca zycia.
Prezenty pod choinke dla bobasa mamy juz za soba ,teraz troche trzeba pomyslec i dziecko poobserwowac zeby cos wybrac,na szczescie widze ze moj synek ostatnio namietnie za klocki sie wzial wice nam ulatwil wybor.
Z oczkiem nie martw sie moze na zapas,u nas to sie czesto zdarza i wlasnie serum fizjologiczne przez kilka dni zakraplane pomaga,moze u was tez pomoze.

Odnośnik do komentarza

salut salut!!!

ale milo tutaj, ruch sie zrobil niesamowity!! bardzo sie ciesze!

marmi, no tak, wielowatkowosc mi sluzy ale do czasu, na mieszanych tylko podczytuje bo na pisanie brakuje mi czasu, ale tam ruch nawet spory wiec sie nie martwie ze watek zamrze :)
milo ze do snas dolaczylas!! ja wiem ze Ty od dawna masz FR w planach :)

bardzo dziekuje za propozycje zakupow z Polski, moja prawie 20kg przesylka wlasnie wyszla z PL, przetrzymali ja dzien w Krosniewicach bo snieg (lub deszcz) nie pozwalal na droge
a co do ksiazek, to dogadam sie z DOTKA, wiec dzieki w sumie nie bede potrzebowac :)

musze sie przejechac do carrefoura, nigdy tam nie jezdze bo to nie moje rejony ale moze i u nas jest cos polskiego? reki sobie za to uciac nie dam ale sie zobaczy...

co do polskiego wigilijnego jedzenia, czy ogolnie kuchni, ja Wam powiem ze moze i ta nasza kuchnia tlusta i w ogole ale po tylu latach poza krajem z duzym sentymentem jem polskie jedzenie, naprawde, nawet najzwyklejsze, kaszanka z ziemniakami i kapusta podsmazana np, czy inny bigos,
dawniej nie lubilam zup a teraz z duza przyjemnoscia jem polskie zupy, moj K tez bardzo lubi i dosc czesto, w miare mozliwosci robie niektre z polskich potraw

dotka, przesylka poszla do Ciebie wczoraj, w ogole to chcialam zapytac czy sie zgodzisz bym scrapy potem wrzucila do siebie na bloga czy wolisz nie, ewentualnie moge zamazac buzke Poldka, choc szkoda by bylo bo urwis na fotkach niezly :)
co do Chmielewskiej to mnie interesuje jedynie 3 pozycje:
ostatnio wydane BYCZKI W POMIDORACH
UPIORNY LEGAT
i AUTOBIOGRAFIA nr 1 lub 4 lub 5

poza tym to u mnie spokoj, chinki jeszcze nie ma, jutro mialam stroic ale ide do pracy boroboty full i kilka nieobecnych wiec sie poswiecilam i ide :) wiec choinka bedzie w sobote, tylko jeszcze musze jej miejsce znalezc :)

wczoraj nieplanowanie ale zrobilam dzieciom Mikolaja, pod podusia tylko lizak i ksiazeczka ale mieli frajde bo szukali czy ST Nicolas czyli kuzyn Pere Noel cos im przyniosl :)

a na gwiazdke, choinka za mala zeby pomiescic pod nia wszystkie prezenty, co roku mowimy ze nie beda miec duzo a co rok jest tego full :lup:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...