Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Weekend i po weekendzie.. Dlaczego te weekendy leca tak szybko ;(
U nas powoli, znowu w domu syf, jak to zawsze gdymaz jest w domu, wtedy ogrania mnie nieograniczony len! Bo dlaczgo ja mam sprzatac jak on lezy i balagani, nie! Poniewaz odkurzyl to zmylam naczynia i basta ;)
NOce znowu koszmarne> Przenioslam lozeczko Adasia do drugiego pokoiku. BEde wolniej reagowac na jego przebudzeia a i moze jemu sie odechce.. NIe wiem co to>> Chyba nie zabki bo po masci sie nic nie zmienia. Czuje ze to po prostu brzuszek>> Kupy Adas sam nadal nie robi, kazda kupa jest zymuszona termometrem albo czopkamim, nie chce pic butelki, i osttnio odmawia tez piersi. NIe wiem co sie dzieje, moze ma jakis okres dojrzewania psychicznego i to przezywa tak buzliwie> Zobaczymy jak bedzie wygladala dzisiejsza noc, trzymajcie kciuci zebym choc troche pospala.
Nasz Artus zaczal okres buntu> Krzyczym zlosci sie niesamowicie, i zaraz wedruje w kacie, co powoduje jeszcze wiekszy krzyk. Niestety z nami nie ma dyskucji wiec jest tlumiony ale biedny bardzo to przezywa.. Zidac ze chce miec wlasne zdanie, mowic innym co maja robic, byc niezalezny, no ale na to niestety jeszcze za wszesnie.. Podwaza nasz autorytet to konczy sie sromotna bolesna porazka.. Baaaaardzo to przezywa, ma zle snym budzi sie z placzem... Ale chyba trzeba to przeczekac.. Na pewno tez Adas tez ma na to wplyw, gdyz artus zdal sobie sprawe ze juz nie jest sam, i ze Adas rosnie i ze to prawdziwy czlowiek o ktorego mama musi zbac, karmic, uczyc itd..

Ehh, bycie rodzicem to ciezka praca!! ;)

Pozdrawiam Was, buziaczki

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

Dzien Dobry,
Juz po weekendzie, takze prosze o powrot na forum.
Moniq, skad Ty czerpiesz tyle energii, Disneyland, kiermasz, to sa nielada wyzwania, a pewnie dzisiaj juz w pracy jestes. Dzieci pewnie bardzo sie cieszyly z Disneylandu, kawalek drogi mieliscie, Ty prowadzilas?

Ula, kobitko, odpoczywaj.Serdecznie wspolczuje, ja nawet nie bede mowila, ze Milla niegrzeczna, bo to wszystko male piwo, przy ym co Ty przezywasz z Adasiem, a jeszcze Artus okres buntu. I jak to wszystko ogarnac, zeby dziecko zrozumialo i zeby nie wpadlo w jakis kompleks odrzucenia...

A mnie weekend to sie zaczyna :-) G. ma 2 nocki wolnego. Spedzimy troche czasu normalnie.
Pozdrawiam, odzywajcie sie.

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny, no i mamy kolejny poniedzialek, czas leci strasznie szybko, za chwile bedzie po swietach. Nam sie tydzien zaczal nieciekawie, od kosztow 300 euro praktycznie wyrzuconych w bloto. A to dlatego, ze A. tak sie rano spieszyl do firmy, ze na stacji do firmowego samochodu diesla wlal benzyne, samochod stanal mu na srodku autostrady, 40 min. czekal na pomoc, pozniej holowanie, czyszczenie itp Po tym wszystkim, juz spozniony na wszystkie spotkania załapał mandat . Dobra nowina w tym wszystkim jest , ze po trzech miesiacach testowych dostal umowe na stale. Skonczy sie wreszcie praca na dwa etaty bo musial zamknac wlasna firme, jako ze nie mozna pracowac jako architekt w korporacji i miec wlasna dzialalnosc o tym samym profilu. Zatem nareszcie w weekendy bedzie mial wiecej czasu dla nas, a nie na nadrabianie zaleglosci u siebie.
Annabelle tez cos mi sie niegrzeczna robi od kilku dni, na wszystko reaguje placzem i chce zeby ja nosic, chodzac przy tym po mieszkaniu, a mnie juz kregoslup wysiada bo 5,5 kg robi swoje w takich ilosciach. Nic jej nie dolega, to tylko taki kaprysik, poniewaz jak jest na rekach to zanosi sie smiechem i wrecz szaleje. Dzis wzielam ja na przetrzymanie, bo mimo ze ma dopiero 3 miesiace, to troche dyscypliny musi byc, inaczej nam na glowe wejdzie za pare miesiecy :) Plakala, ale w koncu sie poddała, bo wie, ze z mama nie da rady .
Ide sie z nia pobawic, bo ja energia rozpiera.
Pa pa

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

witam

niestety tak aktywny week end spowodowal jedynie wielkie opoznienia i nadrabianie zaleglosci nie tylko rodzinnych

doczytalam co u Was,
pati, bravo dla meza i nie zadroszcze przejsc porannych, no ale nie ma tego zlego...

paulina, do eurodisneylandu jest jakies 200km ale jechalismy TVG, to byl wyjazd z mojej pracy tzn dzien Comité d'entreprises, czyli rozne komitety firm organizuja wyjazdy, wiec ludzi duzo i kolejki
wiec moj K nie mial ochoty sie w to pchac i pojechalam tylko ja z Natankiem, Noas zamaly jeszcze nie korzysta z atrakcji jak wieksze dziecko, z nim pojedziely za kilka lat :)
wyjazd sie udal, zimno bylo ale ze sloneczkiem wiec ok

ulalal, co z tym buntem? dasz rade, nowa kompozycja rodziny niestety xw niczym rzeczy nie ulatwia, ale jak wszedzie i u wszystkich przejdzie mu bunt i wyjdziecie na prosta
czasem trwa to dluzej niz u innych, u nas trwalo dlugo a i do tej pory niestety to nie bracia najlepsi na swiecie a wrecz przeciwnie...
no ale co zrobic, takie maja charaktery.. eh

dobra lece, popisze moze wiecej jutro
buziak

Odnośnik do komentarza

Hej .. Jak u mnie, ano powolutku.
Moniq, mysle ze nie bedzie dlugo, stlumimy to od razu, zeby sie nie rozpedzil..
Poza tym Postawilam lozeczko Adasia w pokoiku obok. W pierwsza noc spal 4h, ale dzisiaj znowu sie budzil niesamowicie. Roznica jest taka ze ja pozniej reaguje, bo niania tez dziala z lekkim opoznieniem, no i ze Adas ma cisze, nikt mu nie chrapie, rano sie nie kreci. Artus za to sie budzi bo jak Adas placze w pokoju obok, ciezko spac drugiemu dziecku..
Wiec zmiana pokoki na wiele nie nie zdala i czuje ze wszsytko wroci w krotce na swoje miejsce.

Artus mnie martwi bo caly czas pokasluje, nie duzo ale 2-3 razy dziennie, i w nocy tez. NIe goraczkuje ale ten kaszel trwa juz ponad miesiac i nawilzanie tez nie pomaga..
Za dwa tygodnie idziemy do pediatry na szczepionke to mu powiemy.
No i wciaz mam problem z Adasiem.. Odmawia piersi.. I nie chce pic mleka z butelki.. Trwa to juz tydzien.. Kiedy go przystawiam odwraca sie w druga strone a gdy go przytrzymuje to placze.. 5h nie jadl i nie chcial..
Ratuje sie kaszka na mleku Nestle (tu jest tylko taka bez owocow, ale dodaje troche cukru) no i daje mu marcheweczke i jabluszko.. Czasem napije sie pare lykow z piersi, ale doslownie kilka lykow i zaraz sie odrywa.. Piersi mam obolale i jak juz nie moge wytrzymac to odciagam sobie mleko laktatorem. Dzisiaj w nocy Adas nie chcial piersi. Dalam mu wiec moje wczesniej sciagniete mleko z kaszka waniliowa i wypil cala butelke na spiocha.. potem nie pil juz cala noc tylko sie budzil co godzine.. Wiec rano mialam dwa kamienie w piersiach i glodnego nie chcacego cycka Adasia. BUtelki tez nie chcial.. Wiec o 11 dalam mu piers, po praru lykach sie oderwal, zrobilam kaszke, zjadl kilka lyzeczek i plakal, wiec go uspilam. NIe wiem co sie dzieje.. Dobrze ze chociaz pije to odciagniete mleko z butelki w nocy..Ale tak czy siak na dniach pewnie strace mleko.. bo sama nie bede sobie ssac....
Teraz nie dosc ze noce mam zawalone to jeszcze mi jesc nie chce.. Dobrze chociaz ze ta kaszka i marchewka mu wchodzi.. Ale to znowu pociaga za soba zaparcia. Bo to przeciez ryz i marchewka.. A kupe Adas robi TYLKO z termometrem, juz od 2 tygodni.. Dzisiaj rano tez zrobil, gestaja jak Artur! Dalam mu taki proszek do rozpuszzania w jedzonku, na poprawe pracy brzuszka, moze mu pomoze.. NIe mam pomysmow co to moze byc.. Moze go garlo boli, albo to zabki... Ale wczoraj przed snem dalam mu przeciwbolowy, i tez sie budzi i tez nie chcial pic.. Glupia jestem. A pediatre mamy do dupu wiec pewnie zignoruje jak Alban mu powie ze dziecko sie w nocy budzi.....
No nic, czekam!
Prezenty dla rodziny juz kupion,e zostal jeszcze Artus, po ktorego prezent pojedziemy w weekend. Kupimy mu taki duzy sklepik z kasa :) No i cos jeszcze na pewno, aole wybierzemy w sklepie.
Artus jest telemanikiem. Nie chce ze mna bawic, tylko by ogladal TV. ZA to z Adasieml sie bawi, i to jest wazne.
Ok koncze, czas spac
BUziaczki

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
Mnie grypa powalila,wczoraj myslalam ze mi glowa peknie a dzis od rana mam katar swojego zycia.Nie wiem co jest,nigdy nie chorowalam,chyba sie starzec zaczynam :D
Ula no kurcze nieciekawie,cos jest nie tak skoro piersi nie chce,taki maluch musi jeszcze pic mleko,moze to na prawde zeby?
Z tym pobudzaniem do kupy przy pomocy termometru to ekstrema,probowalas mu juz przez kilka dni mleko na heparze robic?Marudzenie,niejedzenie i nawet pokaslywanie to moga byc zeby,slini sie wiecej niz zawsze?U nas przy zebach zawsze byl kaszel i lekka goraczka,nigdy biegunki ale za to wieeelkie kupska.Wtedy wiedzialam od razu ze to zeby.
Za to cycka nigdy moj zarlok nie odmowil.Mam nadzieje ze padiatra ci cos doradzi,macie swojego lekarza rodzinnego?Idz moze do niego jezeli jestes niezadowolona z pediatry?
Jesli to jednak bylyby zeby to nic nie zrobisz wielkiego,mozesz podawac na noc doliprane ,zelem smarowac,bursztyny na szyi wieszac i czekac...
Mimo churchlania i smarkania sprzatam dzis chatke bo mam straszna ochote dekorowac kazdy kat,mysle ze za kilka dni bedzie juz u nas swiatecznie :)

Odnośnik do komentarza

Mysle ze gdyby byl chory to nic by nie jadl i nie pil ,przy bolu gardla tez ale moge zgadywac wiecej niz ty ,najlepiej isc do lekarza bo on sie na pewno meczy ,nie pije nic wiec ma zaparcia i boli go pewnie brzuszek wiec marudzi .
Powiedz po wizycie co doktor powiedzial bo sama jestem ciekawa.

U nas spadlo w 3 godziny sniegu po kolana!!!

Odnośnik do komentarza

witam

kurcze, kurcze co ja czytam

ula, mysle nad tym Twoim maruda, to nie jest normale zeby ni piesi ani butli, glodny byc musi choc jak pomyslec logicznie, przy zaparciach mniej sie brzuszek oproznia i glodny jest mniej niz powinien
na gardlo nie stawiam, plakalby przy kazdymm lyku, a tak nie jest, a czy w ciagu dnia dajesz mu wode do picia?? sporobuj i niech bedzie to hépar

sytuacje z termometrem tez znam bo Natanek jak byl malutki to dlugo tak robilismy, ale trzeba probowac roic to inzczej bo organizm sie przywyczaja do takiego wywolywania kupy i potem nie potrafi inaczej! probuj te saszetki forlaxu, w aptece zapytaj, ale 6 miesiecznemu brzdacowi mozesz juz dawac
a powiedz, jak robi kupe to jaka, takie zbite male bobki czy normalna? bo jak bite male kupki to stanowczo za malo pije

strata mleka sie nie stresuj kochana, najwazniejsze zeby Adas sie urlegulowal z jedzeniem a juz ktore leko to nie wazne
a skoro wprowadzasz mu nowe smaki to zamiast marchewki wprowadz tez szparagi zielone, to pomaga przy zatwardzeniach, no i ewentualnie kompociki ze sliwkami, hipp robi i jeszcze chyba bledina tez, na pewno znajdziesz przyczyne i to rozwiazeci

aha, mysle ze jesli maly ma kloki i zatwardzenie to moze wplywac tez na jego niespokojny sen, na wybudzanie sie, tak troche gdybam ale probuje szukac w pamiecie podobnych sytuacji akie byly u mnie

aha, i jeszcze jedno, chlopcy u Ciebie sa w domu, Arus nawet jak sie czasem obudzi w nocy to sie tez nie martw, odespi to sobie bo przeciez do przedszkola jeszcze nie chodzi i nie ma musu ze trzeba wstac i isc do szkoly np, pewnie ze starszemu trudniej jak jest rodzenstwo bo jak on przyszedl na swiat to wszyscy na pacach chodzili a tu z braciszkiem wiekszy balagan, ale przzezyjecie to Wy wszyscy a za rok bedziesz sie z tego smaic

dotka dobrze mowi, jak nie jestes zadowolona z pediatry to moze masz fajnego rodzinnego? nie ma obowiazku chodzenia do pediatry jak nie lubisz!!

dotka, zazdroszcze sniegu choc wcale nie mialabym ochoty jezdzic po nim tu taj w Tours :)

Odnośnik do komentarza

MOniq, dziekuje za rady, glowkujesz tak jak ja.. Jakbym czytala swoje mysli. Problem w tym ze on NIC nie chce pic. Probowalam camomile, wode.. Moze jutro lyzeczka mu dam..
Teraz przed snem dalam mu przeciwbolowy, posmarowalam zabki i troche cycka pociagnal, moze z 60ml; ale zawsze cos.
Jutro zadzwonimy do pediatry, trzeba cos z tym zrobic.
Tymczasem czekam na telefon z HG, ze zarejestrowali Artusia :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

Ula ,Moniq ma racje,sliwka pomaga przy zatwardzeniach dosc szybko,bledina tez robi czysta sliwke chyba nawet.Powiedz jak on je te kaszki?O stalej porze cala porcje czy moze jak zaplacze to kilka lyzeczek(lykow)?
Przede wszystkim plynow na pewno przyjmuje za malo ale dziwi mnie ze nie pije jak mu proponujesz.
Kurka no nie zazdroszcze ,pewnie padasz na nos.Zadzwon (albo maz) do waszego rodzinnego i powiedzcie mu co maly ma moze od razu was przyjmie i cos poradzi ,ja bym tak zrobila ,problem moze byc blahy tylko jak sie czlowiek codziennie w napieciu dziecku przyglada i szuka co moze mu dolegac to najczesciej nic nie znajduje.

Moniq moj M wlasnie mi oznajmil ze moge sie z autem do wiosny pozegnac bo zimowek(opon zimowych) nie bedziemy zakladac (ja do pracy codziennie nie jezdze) wiec jestem unieruchomiona w naszej wiosce a jutro planowalam jechac Poldkowi prezentu szukac :(

Spadam dziewczyny bo tesc ma dzis imieniny i grzane winko pijemy ,mam nadzieje grypsko wystraszyc :D
Spokojnej nocy mamusie ,Ula ty bidulko w szczegolnosci ;)

Odnośnik do komentarza

ula, dzwon do lekarza, tzn niech m dzwoni! bo tak nie mozna czekac wiecznosc! jak potrzebujesz to ja moge zadzwonic jak m nie moze!! jutro sroda to pamietaj ze jestem w domu i moge !!

dotka, my zimowek tez nie zakladamy no ale my w centrum Fr to inaczej niz u Ciebie :) Poldkowi zawsze mozesz cos przez internet znalezc, ale spiesz sie bo czas dostawy sie wydluzy niedlugo z racji swiat!

grzane winko, hym!!!! mam nawet przyprawe polska do grzanca i grzanego wina, chyba sobie zaraz zrobie!!

dobrej ocki, Ula, trzymaj sie dzielnie, a mozesz sie polozyc wczesniej jak maz jest w domu? bo skoro maly i tak duzo nie pije to moze bys pospala tak od 21szej a maz na posterunku z dziecmi? zawsze to kilka godzin w spokoju, nawet jesli korki do uszu bys miala zalozyc (boules Quies)...

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki. Maz bedzie dzwonil, po doktora, bo nie ma co czekac.. Maly odmawia piersi i butelki. Dzisiaj balam mu 50ml cherbatki strzykawka..
Dotka, kaszke daje mu ok 11 rano i zjada prawie cala, z 160ml wody, oczywiscie druga polowe kaszki mu niemal wmuszam, no ale musi jesc i koniec. Zaraz go zwaze.
DZiwne jest to ze w ciagu dnia on jest nadzwyczaj spokojny. Dzisiaj nawet nie mialknal. Tylko rano bo byl glodny, po kaszce zasnal i nie ma dziecka. Dalam mu ta kaszke o 11.20, potem spal, ok 13.45 troche tej cherbatki i o 15 zaproponuje mu piers.. Jak nie bedzie chcial to dam mu marcheweczke albo jabluszko.. Potem znowu spac - wszyscy - i ok 18-19 dam mu znowu kaszke jak mi odmowi piersi.
Wczoraj polozylam go o 21, dalam mu przeciwbolowy i posmarowalam zabki, spal do godziny 2:00, wiec ladnie..I wypil troche piersi jak sie obudzil, wiec sie ucieszylam. Potem jak go kladlam to budzil sie co 10minut. O 4 sie poddalam i dalam go mezowi. Poszedl z nim na dol, maly 30minut poplakal, potem znowu zaproponowalam mu piers, nie chcial to go uspilam, i spal od 5 do prawie (o 7 troche pociagnal cycka - bylam w szoku)8, potem uspilam i do 9. Tej nocy Artus biedny nie spal ze 2godziny przez placz Adasia, ale MOniq masz racje, odespi..
JEzeli chodzi o butelke, to mysle ze sek w smoczku. Maz w weekend pojedzie i kupi mi wszystkie mozliwe rodzaje. A co tam, bede testowac.
Zauwazylam ze Adas kaszle, moze sie przeziebil, zapalenie ucha, i jak pije to go boli?
Kolejna zgadywanka.
Dziekuje kochane za pocieszenia i rady, ze wszystkich kozystam, sprawdzam, probuje.
NIe jest tak zle jak wyglada/ Adas je ta kaszke i cosik mu zawsze daje, wiec nie gloduje. Tylko obsorbuje mnie masymalnie a i sie martwie niesamowicie..
NIestety czuje ze pediatra nic nie pomoze ani rodzinny. Ale nie ma jak lekarz.. Trzeba isc.
Zaraz polece zwazyc Adasia, czy nie spadl na wadze.
BUziaczki dla was!!

Jak sie czujesz Dotka??

Waga wyszla 9kg, wiec jest ok.

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

ula, :)

waga 9kg jak sie ma do poprzedniej? tyle samo, mniej wiecej??

jesli chodzi o butelki, wiem ze maluchy maja problem z przejsciem z cyca na butelke (tzn wiem z opowiesci bo moje tylko butelkowe) ale ja naprawde polecam butelke DODIE albo zwykla albo te wieksza, przeciw kolkom

Biberons et Tétines | Loghman.fr
na tej stronce te kolkowe sa niebieskie rozowe i fioletowe a zwykle maja forme trojkatna
do tego smoczki albo silikonowe albo gumowe, w przeciw kolkowych chyba tylko silikon jest

a co do Adasia, jemu sie chyba pory pomylily w dzien spi a w nocy harce :)

z tym zapaleniem ucha, widzialabys na pewno ze boli go uszko bo instynktownie by je pocieral dotykazl i krecil sie w jego strone, na zapaleniu ucha znam sie doskonale, Natanek mial przy kazdym nowym zabkowaniu :lup:

mysle ze najwazniejsze obecnie to jest zatwardzenie, kup owoce ze sliwkami, mozesz tez kupic z borowkami hipp chyba robi, bo borowki czy jak kto woli jagody pomagaja przy zatwardzeniu, no i wmus w niego troche heparu, sa teraz we Fr soki owocowe dla maluszkow, =Bledina robi o ile pamietam, rozrzedz to z heparem, moze mu posmakuje!

Odnośnik do komentarza

Widze, ze Burza Mozgow trwa.
Ja za wiele ni pomoge, nie mam zbyt wielu doswiadczen w tej dziedzinie. Jak Milla byla tylko na mleku to zdarzaly sie zaparcia, no ale to tylko hepar do mleka i po sprawie. Probowalam termometru, ale to bardzo rozleniwia jelitka dziecka i ponoc trzeba jak najrzadziej. Jak zaczela jesc warzywa to jej przeszlo i mamy co dziennie kilka kupek. No i ja uzywam kaszek zbozowych, bo ryzowe to rzeczywiscie zapychaja, moze Ula sprobuj, one sa od 6 miesiecy, no ale Adasiowi tylko tydzien brakuje, to chyba mu nic nie bedzie, no chyba ze sie myle.

Moniq dzisiaj wyprobowalam Twoj przepis na paupiettes i powiem Ci, ze chyba wszystko dobrze zrobilam, bo wyszlo bardzo smacznie, G. tak zrobionych jeszcze nie jadl i byl mile zaskoczony, bo jak Mu powiedzialam mniej wiecej co i jak, to byl sceptycznie nastawiony. Takze Dziewczyny, polecam, smacznie i szybko, przepis jest na 38 stronie watku - wczoraj szukalam:-)

Pati co do pieniedzy wyrzuconych w bloto to moj byl lepszy. Jak w zeszlym roku, w pazdzierniku przyjechalam do Francji, to mieszkalismy w domu, ktory kupil ze swoja ex, czekalismy az sie sprzeda, w kazdym badz razie, jak jak przyjechlam to zauwazylam, ze jest popsuta spluszka w kibelku i tygodniami prosilam, zeby ja naprawil, on oczywiscie, ze pozniej, pozniej, ze ten dom sprzedaje to po co bedzie jeszcze w niego inwestowal (chodzilo o jakies 50euro) no i w maju sie wyprowadzalismy, no i trzeba bylo zrobic rozliczenie za wode, jak przyszedl rachunek za wode, to prawie plakal i najgorsze, ze nie mogl sie na nikim wyzyc, bo ja chcialam zeby naprawil, 1109 euro poszlo ze sciekami. Teraz juz zawsze sprawdza czy nie leci woda, wylacza tv przed zasnieciem i nie pali wszystkich swiatel w mieszkaniu, tylko dlatego, ze Mu sie nie chce zgasic. A tak naprawde, to bardzo mi Go bylo wtedy zal, wkurzyl sie strasznie, ze musi zaplacic, az tyle za swoja glupote i lenistwo. Fakture kazal mi gleboko schowac, zeby nie musial na nia patrzec.

A ja tak naprawde nie wiem czy kupowac juz prezenty, czy nie, bo oczywiscie Polske zasypalo, no i Niemcy ponoc tez. Mamy jeszcze 3 tygodnie, zobaczymy. Jakby co to suszone grzyby mam na zupke, kapuste z grochem zrobie, rybke obsmaze i jakos sie opeka, tylko w tym mieszkaniu nie ma miejsca na ladna, duza choinke, no ale zobaczymy...

Milla dzisiaj pierwszy raz wstala na nozki w lozeczku, o wlasnych silach. Byla z siebie bardzo dumna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

paulina, witaj

super ze sie paupiettes udaly, ja mam zawsze chrtnych do ich jedzienia i czesto robie duza ilosc (w moim zaroodpornym garnku) i czesc przekladam do pojemnika i daje do zamrazarki, potem mam jak znalazl
zreszta ja mroze bardzo duzo rzeczy, lubie gotowac ale lubie tez robic duze ilosci, dziele na porcje i mam dzieki temu kupe roznych rzeczy pod reka, no ale do tego potrzebny duzy zamrazalnik a to nie kazdy ma

o rany, tyle kasy za wode, wcale sie nie dziwie!!! wscieklosc m rozumiem ale nie tylko Polak madry po szkodzie, wszyscy sie ucza na wlasnych bledach, i cale szczescie!!
co do pogody, ja nie wiem ale na zime sie zanosi nielza!! choc moze jeszcze cieplo wrocic!! kto wie!
kapuste z grochem!!! o rany!!! chyba z 15 lat tego nie jadlam!! a masz ten bordowo bialy groch?? czy z innego robisz??? a kapuste?? kiszona polska??

no wlasnie, robicie kolacje, wigilie po polsku? albo jakies chocby jedno danie? i z jakich produktow??
i w ogole jak zaopatrujecie sie w poslkie produkty? czy ich Wam nie brakuje i nie sprowadzacie?

to zostawiam pytania i ide spac, mam zaczeta Chmielewska i jestem ciekawa konca
a w ogole to zla jestem bo pojutrze mama posyla mi paczke a ja nie sprawdzilam sobie czy Chmielewska wydala jakies nowosci, no a wydala, i nie poprosilam mamy zeby mi kupila
a mogla wyslac z cala reszta :( trudno, kupie kiedys....

do jutra

Odnośnik do komentarza

Moniq,
Wlasnie nie mam duzego garka, tylko takie standardowe naczynie zaroodporne, troche male bylo, ale sie udalo:-)

1000 euro, bo woda leciala caly czas ciurkiem przez prawie rok, niby malo lecialo, ale dlugo.

Jak pojedziemy na swieta, to ja Ci moge kupic te ksiazki Chmielewskiej, pozniej Ci tu przesle jak wroce, na pewno bedzie szybciej i taniej niz znowu wysylac paczke z Polski.

Ok, ide spac, o polskich produktach napisze jutro. Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
Paulina my tez prognoze pogody sledzimy i nie wiem jak do Polski dojedziemy...wzielam sie za dekoracje swiateczne i calkiem ochota na wyjazdy mi przeszla jakiekolwiek....
Ladnie twoj M zaoszczedzil na majsterkowaniu fiu fiu...
Co do jedzonka to paupiettes faktycznie pyszne wyszly i u mnie wszystkim smakuja a duzo roboty nie ma.
Znacie moze te klopsy z miesa mielonego podawane w Ikei w restauracji (Kottbullar z sosem)?
Na innym F znalazlam przepis na nie i ostatnio zrobilam,zniknely z predkoscia swiatla ,jesli nie znacie a macie ochote to pozniej wrzuce przepis.

Poldek zasnal wlasnie,probowalismy bez sjesty sie obejsc ale to niemozliwe,on jest pod wieczor tak zmeczony ze ledwie wytrzymuje .
Ula fajne harce,my wczoraj tez snieg zaliczylismy min.sanki i balwana i dzis po sjescie cd nastapi.
Moja grypa sie zegna ,grzane winko chyba pomoglo i gora tabletek .

Odnośnik do komentarza

super ze sie paupiettes podobaja i smakuja :)
jak potrzebujecie jeszcze jakis inny konkretny przepis na cos francuskiego to pytajcie i napisze jesli znam :)

ja w Ikei nigdy nie jadlam niczego wiec nie wiem co to za klopsiki :)

dotka, wracaj do sdrowia!

ulala, swietny filmik, u nas sniegu nadal nie ma wiec jest tylko zimnica

paulina, kiedy jedziesz do Polski?
bo rozmawialam z mama dzisiaj i poza ta paczka poleci do mnie jeszcze jedna, jak sie zmiesci ksiazka to mi kupia i posla a jak nie to moze faktycznie Ciebie porosze :) ksiazka to BYCZKI W POMIDORACH Joanny Chmielewskiej z 2010r, kosztuje jakies 38zl ale jeszcze sie odezwe w tej sprawie jak bede wiedziec co i jak :) w kazdym razie dziekuje za propozycje!

ja jeszcze nie zaczelam ozdabiac, w prawdzie girlanda na zewnatrz juz zawieszona ale nie zalaczona, choinke za tydzien moze ubiore, na razie tylko kalendarz adwentowy jest z czekoladkami

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
Zdrowko u mnie w znacznej poprawie ,dziekuje dziewczyny za pamiec :)
Zaliczylismy dzis z Poldkiem spaceros w mrozie takim ze mnie az uda piekly przez spodnie brrr...jutro podobno spadnie jeszcze wiecej sniegu.Okna popsikalam sztucznym sniegiem przez szablony z balwanami ,choinkami itp.swieczki juz porozstawialam po domu,troche orzechow w koszyczku i inne pierdolki i jest tak przytulnie kiczowato a Poldkowi podobaja sie najbardziej lampki choinkowe i male figurki.
Moniq ja tez uwielbiam Chmielewska,czytalam wiele lat temu bo myslalam ze juz nic nie pisze nowego...
Z Polskimi ksiazkami ogolnie ciezko jest bo zamowic przez internet troche drogo wychodzi z przesylka i jako ze znam niemiecki to czesciej zamawiam ich ksiazki -przesylka najdrozsza kosztowala mnie 5 euro a czesto jest za darmo.W kazdym razie za polskimi autorami od lat nie patrze i nie wiedzialam ze Chmielewska cos nowego stworzyla.
Co do gotowania Moniq masz jakies proste przepisy na rybe?Brakuje mi pomyslow,najczesciej robie w papilotach z warzywami .Poza tym u mnie sami miesozercy namietni i staram sie zawsze przemycic jakies warzywo i urozmaicac.
Wrzucam ten przepis,u nas smakowalo wszystkim,dodam tylko ze zrobilam z cielecina bo wolowiny mielonej nie lubie za bardzo (chyba ze w spagetti po bolonsku) ,swinki akurat nie mieli a poza tym cielecina chyba zdrowsza od wieprzka.Dodam jeszcze ze w przepisie wszystko jest wyszczegolnione tak ze moze wydawac sie skomplikowany ale w rzeczywiscosci przygotowanie zajmuje pol godziny i wiekszosc skladnikow pewnie macie w domu.

Köttbullar

Ide zaraz Poldusia klasc bo jeszcze bryka,milego wieczorku kobitki :)

Odnośnik do komentarza

dotka, dzieki za przepis!

fajnie masz z tym niemieckim! ja po francusku czytam i duzo w tym jezyku mamy w domu tym bardziej ze moj K mol ksiazkowy jest
ale Chmielewskiej po fr czy po ang czy po niemiecku to w zyciu nie znajde!

Chmielewska to moja ukochana pisarka, mam w domu jakies 3/4 jej ksiazek, skupuje sobie regularnie, bo jak za 30 lat juz nie bede polskiego pamietac to bede wracac do jej ksiazek i moze mi jezyk wroci :lol:
powaznie to uwielbiam jej humor, teksty i w ogole

ona pisze nadal, choc juz w podeszlym wieku jest, np w 2007r wydala trzy ksizaki, rok temu jedna i w tym tez jedna, jak chcesz to kiedys moze posle Ci do pozyczenia?
wlasnie sprawdzilam i w merlinie jest kilka brakujacych mi pozycji, zamowie sobie, posle do mamy a ona mi to przesle, jak wysyla w babelkowej kopercie to do kilograma placi 15zl wiec git :) a ze z merlina przesylka kurierska to 6zl to mi sie oplaci :) i do tego nie musze nikogo prosic zeby za mnie kase wydawal bo oni przyjmuja platnosc paypalem

no wlasnie, mam problem z ta Polska bo nie mam w pl konta otwartego i zawsze jak jakies interesy robie z Polska to musze kogos prosic zeby odebral dla mnie przelew a potem prosze zeby mi to na paypala przelali, koszmar normalnie ale co zrobic....
jak ta sierota chodze po znajomych i prosze o przyjecie przelewu dla mnie :lup:
Wy pewnie macie w pl konta, ja jak z PL wyjezdzalam to nikt o koncie w banku nie slyszal o karcie kredytowej to tylko mafiozy i miliarderzy wiedzieli :lol:

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny, nie bylo mnie pare dni, bo mialam jakis spadek formy, nic mi sie nie chcialo, tylko na basen sie zmusilam dwa razy, ale to tez poszlam tam ostatkiem checi. Nie wiem co jest...chyba zima, ktorej szczerze i serdecznie nienawidze. NIech juz beda swieta i przyjedzie siostra z mama. Co do potraw to u nas zero kuchni polskiej, 20 lat w moim zyciu byly polskie wigilie, nie widze sensu powielac tego tutaj, poza tym skoro A.przez ostatnie 3 lata spedzal ten czas w PL i dostosowywal sie do naszych zwyczajów i tradycji, to teraz zamiana ról. Mnie w to graj, bo to oznacza, ze w kuchni bedzie urzedowal A. :) Ja bede dekorowac, choinke juz mamy, jest "przeslodka" bo kupilismy mase takich malutkich, pluszowych misiaczków ;) Jest kiczowato, ale o to w tym wszystkim chodzi o tej porze roku.
No nic, zmykam, trzymajcie sie cieplo !

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...