Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Marmi moze to wlasnie tak dziwnie zabrzmialo ze tylko do granicy...Bo to bylo tak ze jak już wyjechalismy z Polski to juz byla noc a maly strasznie sie krecil wiec wyjmowalam go z tego fotelika co jakis czas jak nie spal i kladlam na chwilke na kanapie z tylu zeby mógł sie wyciagnac bo przeciez w nocy dziecka nie wyniose na dwor.Ja jechalam z nim z tylu choc nie lubie tego bardzo ;-/ A na kolanach go nie trzymalam bo on jest na to za malutki

I pozatym chyba dobrze ze go wyciagalam bo jak zajechalismy na miejsce na meza słuzbowe stare mieszaknie i obejzalam moje dziecko to caly brzuszek i boczki mial tak jakby odparzone ;-( Nie wiem od czego to mu sie stalo...W aucie nie byo ani za zimno ani za goraco. Teraz jest juz dobrze, zastosowalam kremy i oilatum do kapieli i podzialalo.
Gps mielismy i wlasnie po ominieciu tego jednego zjazdu gps pokierowal nas inna trasa ;-)
A mój A. nie stanal nigdzie zeby ja sprawdzic bo nie pomyslal ze moze nas pokierowac przez Szwajcarie ;-)))

Odnośnik do komentarza

Ooo... to moze ja jeszcze o tej glukozie... Jako ze niedawno sama to przechodzilam tyle ze w Polsce. Ta glukoza w smaku niby nie jast az taka zla- jest baaaardzo slodka i jak dla mnie mętna. Nie wiem jak w Fr ale w Pl mozna bylo dodac do tej glukozy kilka kropel cytryny ;-)

Ogolnie ja sie czulam przez pierwsza godzine dobrze, a w trakcie drugiej odziny po wypiciu tego "nektaru" mialam straszne rewolucje zoladkowe ;-(

Mam nadzieje ze Marmi u Ciebie bedzie lepiej ;-))

Dziewczyny a co polecacie na wypadnanie wlosów?Mi po urodzeniu Alexa wlosy to garsciami wychodza ;-(

Odnośnik do komentarza

Marmi wielkie gratulacje. Bedzie chlop, super, ekstra.
Juz mowilam, ze Ci zazdroszcze???;-);-);-)

Poza tym, glukoza jest bardzo slodka w smaku, Ty chyba lubisz slodkie i kubki sakowe masz w miare przyzwyczajone?? Na mnie ta slodycz nie zrobila wiekszego wrazenia. Poza tym proponuje Ci wziac sobie kanapke, po pobraniu krwi zaraz wsun kawalek kanapki np z szyneczka i wszystko przejdzie. Na pocieszenie. Porod jest bardziej meczacy, zreszta przeciez wiesz.

Marzenka wez do lekarza karte szczepien Aleksa. On Ci powie co jeszcze trzeba. We francji, to lekarze robia szczepienia. Wczesniej wypisuja recepty na szczepionki i Ty wykupujesz lek w aptece i mu zanosiszµ. Troche inaczej niz w pl.

Marmi jeszcze raz wielkie GRATKI. Dbaj o siebie, a kilogramy to zrzucisz po ciazy, dwojka dzieci plus wielki dom... bedzie ok.

No to co staramy sie wyslac nasze dzieci od wrzesnia do przedszkola, uwazam to za bardzo dobry pomysl, to dokladamy wszelkich staran.

Buziaki

Odnośnik do komentarza

MArmi Kochana i ja sie przylaczam do GRATULACJI, super, bedzie sliczna parka siostry i braciszka, pelna rownowaga sil w rodzinie!
No i fakt, trzeba bedzie uaktualnic numery, moj tes sie zmieni jak przyjdzie karta sim :)
Kilogramami sie nie stresuj, ja taki tekst slyszalam na kazdej wizycie, wiadomo, ze trzeba uwazac i az tak sobie nie folgowac, ale z drugiej strony kobieta w ciazy wladaja inne zmysly niz rozum :)

Marzenka, tak jak Paulina pisze ze szczepionkami, lekarz na nie daje recepte a Ty wykupujesz i wracasz do rodzinnego albo do wybranego pediatry w zaleznosci kto sie bedzie opiekowal Alexem. My mamy rodzinnego od "malych rzeczy" jak przelotne przeziebienia i pediatre od prowadzenia Annabelle pod katem szczepien, kontroli rozwoju itp.

Paulina, my bedziemy wysylac Annabelle do przedszkola we wrzesniu, ale pytanie jeszcze do ktorego, w marcu sa tu tzw drzwi otwarte w wiekszosci placowek i mozna sie zorientowac co do miejsca, opieki itp. Wiem, ze to niepoprawne co napisze, ale ja nie jestem poprawna politycznie, A. tez nie i bedziemy szukac przedszkola katolickiego, byc moze okarze sie prywatnym, bo tam jest mala szansa na " male arabki" ;) a swoje obserwacje z A. mamy w tej kwestii.

Spadam, robic Buritos, o 12 szef wraca glodny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

hej

mój też się zmieni więc podam jak karta dojdzie :) w sumie to już jakiśtam wybrałam, nawet go pamiętałam jeden dzień ... :D

Marmi nie martw się tym testem bo wypicie tego napoju to zaden problem, ot bardzo słodkie coś, ale tylko jeden kubeczek i po sprawie. Ja się gorzej czułam po tym ale to dla tego że byłam na czczo, poza tym po słodkościach to ja tak często mam.

Monia kochana mam do Ciebie pytanie odnośnie tych fotelików Bebe Confort, czy Tobie boki też 'latały' czy ja już coś troszeczkę zepsułam? Odkąd je rozszerzyłam Marta jest bardziej zadowolona i już nie marudzi, nawet jak siedzę przy kierowcy :) my też na trasie dłuższej niż dom-sklep siadamy z Martą z tyłu.

Marzenka rozumiem że wyjmowałaś synka na postojach? Bo jak przeczytałam to podobnie do Marmi miałam dziwne wrażenie że jechałaś z dzieckiem poza fotelikiem. Może troszeczkę przewrażliwiona jestem na tym punkcie ale wychodzę z założenia że nigdy nie wiadomo co się zdarzy, Tuśka zawsze w foteliku, my zawsze z zapiętymi pasami, nawet jeśli jedziemy tylko kawałeczek.

Pati, ja jestem tak długo poprawna politycznie jak długo nie chodzi o dobro mojego dziecka ;) niestety z moim mężem nie jest tak łatwo i już (!!!) zaczynamy debaty o szkołach Marty :D czego się boję to przepełnionych szkół, gdzie dziecko jest anonimowe, a klasy liczniejsze niż 30 osób.

Paulina a jak Ci idzie w szkole? Gadasz już jak stara francuzka ?

Dotka jak poszukiwania lodówki ? Ja zapomnialam jeszcze powiedzieć iż bardzo jestem zadowolona że zamrażarka jest po postacią dwóch niezależnych szuflad, może troszkę bajer, ale otwieram tylko tą którą potrzebuję bez wpuszczania ciepła do drugiej ;)

Mam jeszcze do Was pytanie, czy Wasze dzieciątka śpią dalej w śpiworkach czy pod kołderkami? Ja właśnie zastanawiam się nad zakupem kołderki dla Młodej, na razie śpi z nami pod naszą, natomiast jak wsadzę ją w śpiworek to trudniej jej się przekręcać z boczku na boczek i częściej się wybudza... z drugiej strony te wszelkie opowieści o morderczych kołdrach, śpiworek bezpieczniejszy, ale jak pod naszą nic jej się nie dzieje to może i pod swoją będzie dobrze. Macie jakieś zdanie w tym temacie?

Uciekam i ja do gotowania, dzis escalope a la creme, tak się wysilam ;) T właśnie wysłał mi wiadomość że są jakieś problemy z rejestracją samochodu. No cóż, coś za lekko nam szło by było prawdziwie ;)

Buźki

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Ja wlasciwie przedszkole mam juz upatrzone. Jest niezaduze i jak chodzilam na spacery z Milla to widzialam, jak nauczciele fajnie sie bawia z dzieciakami. Nie jest to nasze najblizsze przedszkole, bo do tego kolo nas, to w zyciu jej nie posle. Moze tez z braku poprawnosci polityczej... bo to przesada. Mamy tez w okolicy katolickie, pewnie prywatne. Chociaz ja tak do konca nie mam nic przeciwko temu, zeby kiloro dzieci bylo innej rasy. Przeciez wystarczy wyjsc na ulice i widac istny misz masz. Zreszta najpierw zobaczymy jak to bedzie w szkolach publicznych. Jakbym zauwazyla, ze moje dziecko cos nie tak, to zawsze mozna zmienic.
Mysle ze trzylatki, nawet z rodzin patologicznych i arabskich, sa nadal malymy dziecmi.

Francuski ok, wczoraj mialam test, w poniedzialek wyniki. I gadam, moze nie gramatycznie i troche zapominam slow, pod presja, ale gadam, ze znajomymi, na placu zabaw... rozumiem co gaworza w tele.

Milla szaleje, koncze, buzki

Odnośnik do komentarza

Tak, na postojach i jak przychodzil czas karmienia- bo moj maly je w nocy 2 razy jeszcze...I tez zawsze w foteliku nawet na krotkich odcinkach tylko sie musze umeczyc zeby fotelik zamontowac w aucie bo moj A. nie potrafi a pasy trzeba mocno naciagnac bardzo. Zreszta wiecie co moj Alex wazy juz ok 7,5kg-8kg ;-) fotelik mamy do 10 kg i synek ledwo sie juz miesci...i teraz przyjdzie czas na zakup nowego fotelika ale tu jest problem bo Alex jeszcze nie siedzi wiec takiego fotelika siedzacego miec nie moze, a jak kupimy lezacy tyle ze do wiekszej wagi to pojezdzi w nim chwile...I badz tu madry

Odnośnik do komentarza

marzenka uf a ja cały poranek w myślach się denerwowałam, że dziecko nie w foteliku wozisz (bo uważam, że nie ma nic głupszego niż nie zapinanie pasów w ciąży i wożenie dzieci ot tak nie w foteliku). co do twojego Alexa to spory chłop z niego, jak sobie pomyślę, że moja Zosia to do 13 miesięcy w tym pierwszym foteliku jeździła to mi się to dziwne zaczyna wydawać, że chyba za mała trochę jest ;) może poszukaj takiego co da się go położyć? my mamy maxi cosi tobi i trochę na leżąco dziecko w nim jest, wiem że maxi cosi pebble też tak można dość sporo położyć.

kasia moje dziecię dalej w śpiworku, bo z kołdry się rozkopuje i budzi się z zimna. kupujemy sterntalera bo jakościowo są ekstra i cieplutkie. no i prać można ile się chce i wypełnienie się nie niszczy.

paulina to ani się obejrzysz a jak stara francuzka będziesz mówić ;)

pati daj przepis na buritos :D

no to od września do przedszkola.. zapłaczę się chyba na śmierć ;) jeszcze tylko trzeba odpieluchować. nie wiem czy Zosia się tak łatwo da, szczególnie jak braciszek się urodzi może się uwstecznić nieco, no ale zobaczymy. plan jest taki, że ją dajemy. muszę spojrzeć kiedy u nas są drzwi otwarte, fajnie byłoby zobaczyć jak to wszystko w środku wygląda.
poza tym głodna jestem, ograniczam się dziś do minimum, na lunch troche zupy z zosią, na śniadanie dwie kromki bagietki i w brzuchu mi burczy niemiłosiernie... że też ten lekarz mi powiedział, że "całe życie trzeba być na diecie". myszy go zjedzą.

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

To zapaskudze posta przepisem ;) No wiec buritos w moim wydaniu jest proste jak budowa cepa ale pyszne :) Kupuje gotowy kit na ktory skladaja sie placki fajitas, sos (ale ten z miejsca laduje w koszu bo wali chemia), i mieszanka przypraw. Dokupuje mielone mieso, tarty ser i salate. Mieso smarze w mieszance przypraw a placki zawijam w folie alu i wsadzam do piekarnika na 5 min zeby zmiekly. Jak mieso jest gotowe, a placki cieple to kazdy wypelniam miesem, serem i salata. Zwijam i taki rulonik owijam kazdy z osobna w folie. Wychodzi mi 8 rulonow i jak jest juz pora jedzenia to wkladam je do piekarnika na 10min, zeby sie tam w srodku wszystko zgrzalo i ser rozpuscil; Ot gotowe! Kazdy sobie pozniej sam na talerzu odwija z folii.

Kasia, ja tez jestem wierna spiworkom z jednego wzgledu .... dziecko sie ZAWSZE rozkopuje a mama ZAWSZE spi gorzej majac swiadomosc, ze maluch moze marznie. Sprawdzilam to jak mialam tylko jeden spiworek i go wypralam a Annabelle spala pod kolderka. Efekt byl taki, ze ja sie budzilam co 20 min. zeby ja przykryc, a mala co prawda spala ale byla zmarznieta. No chyba ze macie w pokoju ukrop, ale to tez niezdrowo :)

A poza tym to doszlam do wniosku, ze we Francji z przecenami sie w ogole nie dostosowali do pory kiedy rodzilam dziecko ;))) i teraz przecenione rzeczy sa na nia za duze a w przyszlym roku beda za male a te co sa dobre, za 3 miesiace beda za cieple ... szukam dziury w calym, nie :)))) Ale tak na powaznie to chyba najwiecej fajnych rzeczy i cen jest wlasnie dla dzieci, troche zgadujac co do wzrostu Annabelle ( bo jest wyzsza niz pokazuja metki z wzrostem na jej wiek) zaczelam jej kupowac rzeczy na 2 latka na przyszly rok. Pojdzie dziewczyna do szkoly to niech ma :)

Marmi, ja tez "walcze" z wkladka na toalecie, pierwszy dzien Annabelle zalapala i robila, ale juz teraz z radoscia tam siada bez powodu, chyba tylko po to zeby pokatemplowac i zedrzec troche papieru z rolki. No ale probujemy, nikt nie mowil ze bedzie latwo.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

wiecie co to moje dziecko poki co jest nienormalne bo sie nie rozkopuje ;) ale w miedzyczasie doszlismy z T do wniosku, ze nie ma co świrować bo tak czy inaczej wyląduje u nas w poszukiwaniu przytulenia ;) Szczerze Wam powiem że rozmyślałam opcję kołderkową i spanie na swoim bardziej ze względu na T ale jak jemu to nie przeszkadza...im więcej tym nas weselej :D

Pati, przepis super, smaku narobiłaś, chyba jutro wygonię T do sklepu niech mi placki przywiezie ;) ja zazwyczaj robię z piersią kurczaka, sałatą lodową, serem i pomidorem i sosem czosnkowym lub pseudoguacamole, tylko wtedy to już nie nazywa się buritos a ... no jakoś tam na pewno się nazywa ;) niemniej nie wpadłam nigdy na pomysł zawijania w sreberka (jako ten świstak :D). Mówisz że na przyszły rok Annabelle na dwa latka kupujesz? :) To zupełnie tak jak ja, za tym rozmiarem będę rozglądała się jak już ruszę na soldy ;) aktualnie Tuśka ma prawie 7 miesięcy a nosi ubrania na roczek.

My byliśmy dziś na rehabilitacji z Tuśką, jak się me dziecie biedne spłakało ... tak się płaczem umęczyła że już 3 godzina leci jak ona śpi.

Wracając jeszcze do kwestii śpiworków, to też jestem ich zwolenniczką, do tej pory Marta non stop w śpiworku spała, tylko jak się chciała przekręcić to się przebudzała, teraz za to śpi jak suseł i pobudki ma tylko do jedzenia, zatem winy doszukuję się w śpiworku. Tak się zastanawiam że może po prostu zrobię przerwę i za jakiś czas dam śpiworkowi kolejną szansę...

Marzenka, co do fotelika to są np 0-18 kg, takie siedzonka ale z wkładką rozkładające się do leżenia, więc może warto zastanowić się nad takim lub jak już będzie bliżej 9 kg to kupić normalny fotelik z funkcją rozkładania, musisz się rozejrzeć po necie, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

kochane zagladam ale tyle piszecie a ja nic nie ponotowalam i juz nie wiem co komu mialo byc
tak z pamietci to KASIU, fotelik nasz z tego co pamietam to nie telepal sie jak go rozkrecilam, to co w nim lubilam to ze mozna go bylo na pollezaco ulozyc, swoja droga Marzenko, wlasnie taki fotelik jak nasz jest do chyba 14kg (nie pamietam) i jest pozycja siedzaca i pollezaca, nam pasowalo bardzo i na dlugie trasy i na krotkie

KASIU co do spiworkow, i sztuke obracania sie w nim Martusia sobie wypracuje, nie martw sie, ja jestem za spiworkami, moi chlopcy spali w nich bardzo bardzo dlugo, no, dopoki sie nie nauczyli z nich wylazic, tzn poki byli w malych lozeczkach, w duzym lozku juz byla koldra, czyli tak jakos kolo 3 roku :D

pati, co do soldow, ja kupowalam zawsze na duzy zapas, bo pewne rzeczy da sie przewidziec co bedzie potrzebne, mimo sezonow ;d

poza tym w temacie szkoly i zapisow do przedszkola bo byla o tym mowa
nie wiem jak to u Was ale kochane z zapisami to trzeba wczesnie sie tym zajac, np u nas zapisy do przedszkola publicznego wprawdzie ale tak samo z prywatnymi, sa zaraz na poczatku MARCA! wlasnie widzialam ogloszenie na drzwiach szkoly, to sa wczesniejsze zapisy, a potwierdzenie calego dossier sa w kwietniu/maju
no i nad jednym sie zastanawiam i jestem ciekawa czy Wy same myslicie o tym zapisaniu czy ktos z przedszkola Wam o tym mowil
tzn chodzi mi o to, ze w zaleznosci od rodzaju przedszkola i ilosci uczniow (ja tam mowie uczniow bo we Fr przeciez system szkolnictwa zaczyna sie w momencie gdy decydujemy sie na zapisanie do przedszkola), np u nas jest tak ze do przedszkola mozemy zapisac kazde dziecko ktore w roku przedszkola bedzie konczylo 3 latka a nie dwa. Czasem biora dzieci 2.5 roczne pod warunkiem ze sa czyste i bez pieluchy nawet rezerwowej. I stad moje pytanie: jestescie pewne ze Waszedzieci beda sie kwalifikowac do przedszkola? dla mnie to bardziej zlobek niz przedszkole, mam nadzieje ze sie nikomu nic nie pomylilo...
poza tym to dodam ze w prywatnych przedszkolach sie nie orizntuje wiec nie wnikam bo moze przyjmuja dwulatki.....

marzenko, jak pisaly dziewczyny, szczepi dziecko lekarz, ogolny rodzinny lub pediatra, on wypisuje recepte na szczepionke i do niego z nia wracasz
poza tym na wypadanie wlosow z doswiadczenia wlasnego moge polecic NUTRICAP do zakupienia w patece, mnie pomogl po 3 miesiacach dzialania (kupujesz dawki na 3 miesiace)

MARMI bo od Ciebie powinnam byla zaczac, GRATULACJE chlopaka!! szczesciaro!! ja sie przyzwyczailam po latach do tego ze nie mam parki i nawet potrafie znalezc tego plusy :D ale pewnie w glebi siebie chcialaym miec parke.....
co do glukozy, da sie wypic ale zbierz ze soba cos slonego....... :D

Odnośnik do komentarza

Moni, co do przedszkola i wieku 2 lat to info w moim poscie pochodzi z pierwszej reki czyli od A. ktory juz dzwonil i sie orientowal z tym, ze sa to placowki prywatne no i mowa tu o Reims, jak jest gdzie indziej tego nie wiem.

Kasia, mnie tez sie wydawalo ze Annabelle sie nie rozkopuje, ale poczekaj jeszcze troche a zobaczysz co w czasie snu bedzie wyczynialo Twoje dziecko, jestem prawie pewna akrobacji i zwrotow o 360° :) Annabelle dlugo spala z nami, pozniej w lozeczku obok, teraz u siebie w pokoju, a byly momenty, ze my z A. spalismu na skrajach lozka a dziecko rozwalone w poprzek mimo tego, ze mamy 2 metrowej szerokosci materac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

moniq mi zapisanie do maternelle zasugerowała szwagierka i jedna i druga. bo podobno zależy od szkoły, liczebności rocznika itp itd. i tak bratanica m poszła do szkoły jak miała 2,5 roku a siostrzeniec jak miał 3,5 więc kazały mi się orientować, stąd ten pomysł.

soldy zaliczone przez przypadek, bo jadąc na zakupy zapomnieliśmy zosinej kurtki... tacy z nas rodzice. i tak oto moje dziecko zostało szczęśliwym posiadaczem czwartej kurtki i pięknej kolekcji ubranek sergent major ;) kurtkę przezornie kupiłam niby chłopięcą ale tak naprawdę unisex, młoda w niej wygląda super. a ubranka... no nie mogłam się oprzeć, oni tam takie piękności mają, że się nie da czegoś nie kupić.

a i nasz mały chłop został szczęśliwym posiadaczem phildarowskiego sweterka. jeszcze muszę go wydziergać ale to już drobniejszy szczegół, no i chłopczę musi się urodzić ;) jak kupowałam katalog będąc w ciąży z Zosią marzyłam, żeby był chłopiec, żeby móc mu wydziergać właśnie ten sweterek... w końcu się doczekam ;) ale to jeszcze poczekam bliżej porodu z tym dzierganiem.
lecę sprzątać piwnicę... w rezultacie tam będą imprezy bo jak się okazuje nawet rozdzielona na dwa weekendy parapetówa będzie dość zatłoczona. to sobie wymyśliliśmy....

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

witam

oczywiscie co do zapisow do przedszkola to tylko moje pytanie bo oczywiscie wiem ze wszystko zalezy od ilosci dzieci, klas i nauczycieli.... :)

poza tym to mi sie przypomnialo, ze wszystkie sa we free poza mn :lol: ja nie zmienilam :)

marmi, niezle z ubrankami w Sergent Major, przyznaj sie, specjalnie kurtki zapomnialas :sofunny:
swoja droga SM troche drogi ale na soldach zawsze cos kupie bo jakosciowo extra

poza tym to jakos mi week end przelecial przez palce, troche bylam zajeta, troche w gosci, troche z galette, kurde chcialam zadietowac lekko a tu sie nie da bo galette tu galette tam, dzis byla w pracy, jutro tez..... :D ale sobie mysle ze poki wchodze w spodnie to jest ok, mam jeszcze troche marzy to jest dobrze :)

zimno u nas, u Was tez tak mrozi???? jeszcze jutro a potem znowu deszcz na pare dni...

Odnośnik do komentarza

U mnie cieplutko ;-)
Bylismy dzis z Alexem zwiedzac nasza nowa okolice, powiem ze jest bardzo ladna, spokojna i zielona co najwazniejsze ;-) Blisko plac zabaw i przedszkole ;-)

Ah i tez bylismy na wyprzedazy w Auchan i bylo tyle ludzi ze masakra! Wózkiem nie mozna bylo porzadnie przejechac. A wczoraj bylismy jeszcze w Babou z malym i cwaniak nie spal tylko ogladal wszystko wkolo bo o ciekawilo a dzis rano dal mi taki koncert ze nie wiedzialam jak sie nazywam...Chyba za duzo wrazen mial wczoraj ;-/

Sluchajcie musze isc zapisac siebie i Alexa do lekarza (jest obok nas) i moze wiecie jak nazywa sie ten druk "zgloszniowy" aby sie zapisac? I jeszcze jedno Medicine Generale to lekarz rodzinny czy ogolny?Juz sie gubie z tym ;-/ Sam numer Assurance mojego A. wystarczy zeby sie zapisac?Czekamy na nowa karte Vital bo jakas zamiana jest...

A mam pytanie jeszcze odnosnie ubezpiecznia...to pewnie Moniq mi pomoze choc troszke...Jak wiadomo wam maz moj pracuje legalnie, ubezpiecznie jest ale cz moj A. musi mnie i syna dopisac czy to jest automatycznie? Bo szefowa mojego A. twierdzie ze automatycznie a znowu inni ze on musi to zglosic...i sami nie wiemy juz.Mamy jakies ubezpiecznie Assurance Maladie a tego Mutuela tez musimy miec???

Sorki ze Was tak pytaniami zasypuje ale nie mam kogo sie poradzic nawet a wy we FR juz pare ladnych lat ;-)

I wiecie co mojemu A. cos strzelilo w plecach dzis wieczorem...Biedak sie ruszyc nie moze, chyba to cos w rodzaju rwy kulszowej...Mowie wam az sie skrecal z bólu...Wspolczuje mu.

Milej nocy!

Odnośnik do komentarza

Puk Puk Puk ! A co tutaj taka cisza?

Szanowne koleżanki emigrantki przywołuję do porządku !!! ;) Co u Was ?? Korzystacie z pięknej pogody? Szalejecie na soldach ?

Marzenko, proponuję poszperać na wątku, odpowiedzi na Twoje pytania pojawiały się już wcześniej przynajmniej kilka razy. Musisz się dowiedzieć czy jesteście dopisani do ubezpieczenia męża, możliwe że jeśli załatwiał to niedawno to automatycznie dla całej rodziny, ale lepiej sprawdzić żeby później nie było niespodzianek. Generalnie nie ma z tym problemu, ale jak wszystko we Francji, zajmuje to trochę czasu - ok 3 miesięcy. Assurance Maladie to ubezpieczenie podstawowe, które pokrywa większość (ale nie wszystkie!!!) kosztów związanych z wizytami u lekarza etc. Mutuelle jest dopełnieniem tego ubezpieczenia i wszelkie koszty macie pokryte w 100%. Nikt Was nie zmusi żeby to wykupić ale uważam że warto i jest to ważne, bo nigdy nie wiadomo co nam się może przytrafić zwłaszcza że macie malutkie dziecko. Bardzo możliwe, że synek jest taki niespokojny ze względu na dużą ilość wrażeń, u nas Tusia też jest 'dziwna' i zajmuje jej kilka dni dojście do siebie po podróżach, gdzie wiele się zmienia w bardzo krótkim czasie. Cierpliwości, gdyby koncerty miały się powtarzać. Nie chcę robić Ci bałaganu w głowie, ale dla mnie lekarz rodzinny i ogólny to to samo... dziewczyny, naprostujcie mnie jeśli w błędzie żyję ! Jak papierek zgłoszeniowy się nazywa niestety nie wiem, nie pomogę. Mam nadzieję że mąż zaraz dojdzie do siebie.

Monia u nas mrozi wieczorami, w sobotę był nawet samochód oszroniony, czyste szaleństwo, co ? Monia dlaczego nie zmieniasz telefonu? Tak pytam z ciekawości. Powiem Wam że zastanawiam się jak wszystkie sieci zareagują na free, bo pewnie jakoś zareagują, nie? Tak czy inaczej 60 min i 60 sms co miesiąc za 0 czy 2 euro... nie jest źle a mi w zupełności wystarczy, aż z nawiązką, taka to społeczna bestia ze mnie:)

To się pomądrzyłam, zmykam się lenić tudzież języka pouczyć...ale chyba lenistwo wygra...

Czekam na wieści od Was i dołączam się do pytania Doti o ściereczki i jeszcze zapytuję o ręczniki, bo jakoś na sensowne trafić nie mogę ?

Buziole

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

hej !
jestem jestem.

marzenka dodam tylko że kwit wyboru lekarza to "declaration de choix du medecin traitant", podpisać to musi wybrany przez was lekarz i oddać to trzeba do cpam. imienia jeszcze nie mamy, ciężko nam się na cokolwiek zdecydować. Co prawda kilka pomysłów już jest ale jakoś do żadnego nie jestem w 100% przekonana.

kasia ja będę mieć ten nielimitowany a mój chłop ten za 2€. liczę na to, że telefony komórkowe w Polsce niebawem też zostaną dodane do nielimitowanych, bo z moich przyjaciół tylko jedna bestia ma stacjonarny.... my dodatkowo mamy jeszcze telefony niemieckie i nie wiem co z nimi zrobić (łapiemy się jeszcze na zasię niemieckich sieci kom) jakby te z free były nielimitowane do de to od razu bym zrezygnowała a tak to sama nie wiem.

ściereczki mam od teściowej i po babci m. moja sąsiadka ma identyczne, białe w czerwoną kratę albo białe z czerwonym rantem. ze 30 lat już mają i są naprawdę świetne, no i wyglądają jak nowe. znalazłam właśnie w necie o takie torchons, Qualité Garantie Cholet, 50 % coton 50 % lin, le paquet de 6, REF LB4, torchons, Qualité Garantie Cholet, 80 % coton 20 % lin, le paquet de 6, REF CR2. ręczniki ekstra są villeroy&bosh - nie farbują, bardzo chłonne i świetnej jakości. Kupiliśmy zapas będąc w Niemczech jak były w promocji w Realu ;)

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Marmi wiem ze troche spozniona jestem ale rowniez ci baaaaaaaaaardzo GRATULUJE syncia! Parka to chyba marzenie kazdego rodzica, moze sie myle ale ja o tym marze :)

Marzenka fajnie ze okolica ci sie podoba, to bardzo wazne zeby czuc sie dobrze i bepiecznie w miejscu gdzie sie mieszka. Czy twoj maz mial juz kiedys rwe? pytam bo moja mama to miala i skonczylo sie na lezeniu przez miesiac w szpitalu,zastrzykach i dlugiej rehabilitacji. Wspolczuje mu serdecznie bo wiem jak sie meczy,oby szybko minelo,musi sie oszczedzac!

Dziewczyny a co do sieci i tel. Bo ja wciaz mam pl karte i chcialabym koniecznie zmienic na fr ale nie mam pojecia gdzie jest najlepiej. Mnie by interesowala oferta w ktorej mialabym za free 1 nr,smsy do wszystkich sieci za free i 0,5-1h do wszystkich za free. Jest w ogole taka oferta w tutejszych sieciach? I ile kosztuje taka opcja?

U nas tez troche wieczorami mrozi a w dzien jak sloneczko przyswieci to jest calkiem przyjemnie ale powiem Wam ze juz teskni mi sie za takim prawdziwym ciepelkiem.

Odnośnik do komentarza

Tuska musisz porozgladac sie po operatorach bo opcje są różne. Abonament ktory mam teraz w Orange ma do 3 numerów smsy i tel za darmo i smsy do wszystkich za darmo + jakiś tam internet co miesiąc i za to wychodzi mi ok 50 - 60 euro miesięcznie. Teraz wszedl tez nowy operator free ktory ma bardzo konkurencyjna oferte, np 60 min i 60 smsow za 2 euro miesiecznie.

Marmi a ja sie zastanawiam czy moj chlop bedzie mial nielimitowany bo mowi ze tego za 2 euro (w naszym przypadku to chyba za darmo on jest ;) ) potwierdzenie dostał a tego nielimitowanego nie wiec chyba mu sie nie udalo upolowac ... sierota :D

A poza tym to się pochwalę iż dziś od rana moje dziecko na jednym pampku tak pieknie do nicniczka wszystko szło :) tak tak, pękam z dumy !

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

To i ja sie odzywam chociaz juz poudzielalyscie odpowiedzi, a dopelnieniem niech beda posty wczesniejsze na forum :)

Scierki najlepsze sa z .... holenderskiej HEMY, no fakt tutaj jej nie ma, ale jakby ktoras sie przedzierala przez belgie to warto wstapic do jakies HEMY i pokupowac fajne rzeczy do domu, w tym wlasnie sciereczki. Mnie odpowiadalo nie tylko to ze sa chlonne ale jak rzadko kiedy mozna tam dostac scierki w jednym kolorze, a nie same babcine :)
Reczniki sa za to niezle z Esprita, teraz soldy to i mozna je kupic po rozsadnej cenie.

A poza tym to u nas poczynione sa juz KONKRETNE kroki ku zalegalizowaniu nas jako pary malzenskiej. W 2010 nie wyrobilismy sie bo byla ciaza, porod i przeprowadzka moja do FR, w 2011 przeprowadzka z Troyes do Reims, zakup mieszkania, obrona mgr wiec w koncu przyszla pora juz tylko na final :) Wczoraj pobralismy wszystkie druki z merostwa, w poniedzialek jedziemy do ambasady. A dzis rano wybralismy miejsce na poslubny event :) Poniewaz nie bedzie nas wiele postanowilismy z A. ze przynajmniej bedzie ladnie i nastrojowo w tym parku:

Les Crayères

Chcemy wszystko w okolicach czerwca, moze koniec maja, zeby pogoda byla ladna, mam nadzieje,ze jak juz wszystko tu wychlapalam to nie zapeszylam, ale tak po babsku sie ciesze :) i chcialam sie z Wami ta radoscia podzielic :)

Bo cala reszta standardowo spokojnie i nudno, sprzatanie zaliczone, tygodniowe zakupy zrobione, nic tylko klapnac na kanapie i rozkoszowac sie chwila ze Annabelle tnie komara :) to lece po kawke ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

pati ja taka zaskoczona a wytłumaczenie tutaj! super, ogromne gratulacje! strasznie się cieszę :D teraz trzeba kreacji szukać ;) miejsce przecudowne i magiczne, na pewno będzie świetna impreza :D

kasia my potwierdzenie mamy z obu i to ten nielimitowany właśnie na abonament free wzięliśmy bo to jednak dużo taniej niż w standardzie wyszło. koledzy z pracy u m już podostawali swoje karty, ja jeszcze nie mam mojej...

tuska wybór telefonów jest ogromny, trzeba po prostu poszukać. co do dzieci - trzymam kciuki, żebyś i ty miała kiedyś parkę.

maszyny do szycia mi się zachciało. orientuje się któraś z was może w co warto zainwestować? podoba mi się janome 415 ale oczywiście nie mam pojęcia czy to dobry wybór. pani w sklepie usilnie próbowała mnie namówić na husqvarnę ale jakoś drogawa trochę była...
dziś na kolację mont d'or, mniammmmm.......

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...