Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jadzik

Nic poza konsekwencją nie możesz wprowadzić. To typowe zachowanie dwulatka, więc nie masz się o co martwić. I na pewno nie powalaj mu jeść dużo słodyczy, bo one dodatkowo pobudzają. U nas jest tak samo i czasem wychodzę z siebie bo nie wyrabiam. Pociesza mnie myśl ze to mija, a konsekwencja i twarde granice procentują ::):

Odnośnik do komentarza

to jest właśnie bunt dwulatka i ja tez przez to przechodzę, ciężko jest czasem, ale po prostu tłumaczę i przytulam i staram się być konsekwentna, ale są bardzo trudne momenty...a co do słodyczy, to mam taką metodę, ze staram się wyprzedzić Olę, to znaczy przynieść jej coś do jedzenia zanim powie, że jest głodna, bo u nas jak jest głodna, to właśnie chciałaby jeść słodycze...trzymaj się i bądź dzielna, każdy bunt kiedyś mija

Odnośnik do komentarza

kochanie pocieszę się - jeżeli twoje dziecko tak reaguje to tylko oznacza, że dobrze się rozwija - okres 2 r.ż. to czas buntu, stawiania na swoim, przekraczania granic i bezsensowanych awantur - trzeba być konsekwentnym, wyprzedzać akcje awantury i przede wszystkim przeczekać - trzymaj się - mój ma teraz 4 latka i wydaje mu się że zjadł wszystkie rozumy:D

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ewelina, moja też niejadek, ale ostatnio się poprawiło, jedynie pić chciała, soczki albo kakałko. Jednak nie wiem czy dzięki temu że pije tran, czy dlatego że więcej na świeżym powietrzu jest. Ale na pewno dużo pomaga u nas atmosfera przy posiłkach. Jak z mężem byliśmy spięci że ona prawie nic nie je, to było gorzej. Jak odpuściliśmy to posiłki wyglądają lepiej ::): Teraz potrafi czasem nawet dwa obiady wtrąbić :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dzieciaki w tym wieku to przede wszystkim właśnie mówią nie z zasady, by wydłużać sobie granice. Konsekwencja oczywiście, ale warto powoli wprowadzać też kwestię wyboru między jednym a drugim. Dziecko czuje się pewniej i czuje, że to ono wybiera samodzielnie. Myślę, że to dobrze, że dzieci mają takie etapy w życiu bo to znak że świetnie się rozwijają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...