Skocz do zawartości
Forum

Skaza białkowa


Pycia1612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wydaję mi sie,że to odpowiedni watek..mój synek około 10 dni temu dostał uczulenia jakiegoś...mieszkam w Uk i przychodnie w weekend były zamkniete..więc pojechałam prywatnie do polskiej kliniki..Pani Doktor odrazu stwierdziła skaze białkowa..dała mu syrop...maść cholesterolowa i mleko nutramigen..jednk mój brzdąc nie toleruje tego mleka..miał okropne kolki dwa dni..strasznie smierdzące kupki i pierdy..cały czas bolał go brzuszek..więc wczoraj poszłam do angielskiego lekarza do mojej przychodni......powiedziałam mu tez o tym,że mój maluszek nie przybiera tez na wadze jak powinien..poniewaz jego waga urodzeniowa wynosiła 3930kg a teraz wazy około 6.700..Pani Doktor z Polski powiedziała,że to wina właśnie mleka... w Angli do 1 roku życia nie robia dzieciom testów na alergie pokarmowa ..ale ze względu na jego wage zrobia mu je...za tydzien jade do Polski..więc testy zrobimy dopiero około 20 kwietnia..i angielski lekarz przepisał mi tylko maść hydrocortisone..co do syropu antyhistaminowego powiedział,że to moja wola czy będe dawac..a jeśli chodzi o mleko..powiedział,że wróicł by na ten czas do starego..i tak zrobiłam...i synka dzisiaj znowu wysypało..jak pomyśle..że ma sie tak męczyc jeszcze około miesiąca to mnie az serce boli:( Moje pytanie brzmi czy moge zacząć mu już wprowadzac ...obiadki i deserki od 4 miesiąca..żeby zmiejszyc troszke picie mleka?Czy po prostu musze przeczekac ten miesiąc do tych testów?W Angli wszytskie mleka na skaze białkową sa na recepte..a jesli chce sie je kupić gdzies w aptekach internetowych kosztuja wielkie pieniądze:(A sama tez nie chce sie decydowac na to

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

Podstawą diety 4 miesięcznego niemowlęcia jest mleko. Mimo ze od tego wieku można już wprowadzać pierwsze normalne produkty.
Jeżeli chodzi o Nutramigen i objawy nietolerancji, które Pani opisała to należy go odstawiać. Powinna Pani zwrócić się do lekarza polskiego, który wypiszę odpowiedni hydrolizat mleka.

W Polsce, są odpowiedni Bebilon pepti, który jest dobrze tolerowany, natomiast asortymentu angielskich mieszanek mlecznych nie znam.

Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry to:
Proszę małego kąpać w mące ziemniaczanej - 1 szklanka mąki na 30 - 40 litrów wody,
Proszę zobaczyć czy nie zmieniła Pani proszku, inne kosmetyki w domu.

Jeżeli chodzi o dietę to może Pani na ten moment wprowadzić jabłuszko tarte- może lekko być spażone oraz tarta marchewka i tu można podać 1 łyżeczkę oliwy z oliwek (korzystnie działa na skórę).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...