Skocz do zawartości
Forum

Bezskuteczna egzekucja komornika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem wiele lat temu ok 10 wygrałam sprawę cywilną w sądzie i Sąd zasądził mojemu dłużnikowi zwrot dość wysokiej kwoty w trybie natychmiastowym niestety dłużnik nie przeją sie tym i do dziś mimo usilnych starań z mojej strony unika zapłaty kwoty którą jest mi winien, ja nie odpuszczam i co jakiś czas wysyłam pismo do komornika z prośbą o ściągniecie długu niestety w odpowiedzi słyszę ciągle to samo egzekucja bezskuteczna.
pytanie moje w tej sprawie jest takie czy istnieją jakiekolwiek sposoby poza komornikiem ściągnięcia należności? a może przez komornika tylko w inny sposób?

proszę o opinię w tej sprawie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sytuacja niezbyt ciekawa i jeśli komornik oficjalnie nie ma z czego dokonać zajęcia to szanse na odzyskanie są minimalne.
Możesz spróbować jeszcze następujących sposobów:
1. Wystawić dług na sprzedaż na jakieś internetowej aukcji długów.
2. Wpisać dłużnika do BIG-u - to też skutkuje (chociaż nie zawsze) gdyż powoduje problemy z zaciągnięciem nowych kredytów, etc.
O powyższym poinformuj dłużnika - czasami świadomość, że się "wisi" na jakiejś aukcji ogólnodostępnej w internecie jest już skutecznym motywatorem do spłaty zadłużenia.
3. Możesz też skorzystać z usług firmy windykacyjnej (jest ich dużo na rynku - www.podajemy.pl/windykacja-dlugow.html) ale firmy windykacyjne nie mają żadnych specjalnych uprawnień, więc efekt może także być
znikomy

Odnośnik do komentarza

Firmy windykacyjnej jednak nie polecam, bo tylko narazisz się na koszty dodatkowe, a skuteczność nie jest większa niż komornika, a możliwości prawne na ściągnięcie długów prawie żadne.
Jak oficjalnie nic nie ma to komornik ma związane ręce, wszystkie oficjalne konta zablokowane pewnie ma już dawno, ale przecież wiadomo, że co chwilę może zakładać nowe. Dobry komornik powinien nie tylko zablokować konta, czy ewentualne zwroty z Urzędu Skarbowego, pensje, ale poszukiwać tych kont. Ty jak wiesz o takim również to możesz zgłosić komornikowi...cóż on może być winny pieniądze nie tylko Tobie, a w pierwszej kolejności są egzekwowane długi do urzędów, Zus-u, alimenty , długi dla osoby prawnej, a gdzieś na szarym końcu te wyroki dla osoby fizycznej...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

agaluk1
Firmy windykacyjnej jednak nie polecam, bo tylko narazisz się na koszty dodatkowe, a skuteczność nie jest większa niż komornika, a możliwości prawne na ściągnięcie długów prawie żadne.
Jak oficjalnie nic nie ma to komornik ma związane ręce, wszystkie oficjalne konta zablokowane pewnie ma już dawno, ale przecież wiadomo, że co chwilę może zakładać nowe. Dobry komornik powinien nie tylko zablokować konta, czy ewentualne zwroty z Urzędu Skarbowego, pensje, ale poszukiwać tych kont. Ty jak wiesz o takim również to możesz zgłosić komornikowi...cóż on może być winny pieniądze nie tylko Tobie, a w pierwszej kolejności są egzekwowane długi do urzędów, Zus-u, alimenty , długi dla osoby prawnej, a gdzieś na szarym końcu te wyroki dla osoby fizycznej...

wiem właśnie o tym wszystkim ale firmy windykacyjne pobierają jakiś tam procent od ściągniętego długu nie muszę im płacić przed ściągnięciem należności bardziej się boję tego ze mogę narobić sobie problemów bo często takie firmy stosują przemoc i zastraszanie aby uzyskać kasę od dłużnika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...