Skocz do zawartości
Forum

Mamusie październik 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Anushka
Wrocilam, uffff :36_2_53:
Maluszek chcial sie pochwalic mamusi jak ladnie skacze :36_3_8: Ma dokladnie 6,5 cm w 13 tyg i jest piekne :) Wyniki morfologii w porzadku za to w moczu ZNOWU krew :/ W poniedzialek zapisal mnie na dokladniejsze USG bo nie mialam tego PAPPA robionego... Jestem przeszczesliwa ze wszystko jest ok :36_1_67:

:yuppi: gratki :)

Odnośnik do komentarza

Daisy88
lutka
Daisy88
Na pewno rozki trzeba miec dwa. I kocyki bym grube tez dwa kupila. Ja robilam liste ze strony PAULINKA artykuły dla dzieci - sklep - E-paulinka i wyszlo cos ok 1,500. (Ale to z nudow, bo wiekszosc dostane::):. Sliniaki raczej niepotrzebne i stojak.. zalezy kto ma ile miejsca (ale Dla mnie to zbedne, tj. bujak, zawieszka do smoczka, myjka, termoopakowanie, materac do kapieli). I na pewno trzeba miec co najmniej 2 posciele.

dziewczyny jeśli mogę doradzić coś. Na początek kupujcie tylko niezbędne rzeczy - ja wiem, że przy pierwszym dziecku chce się mieć wszystko bo wszystko wydaje się być niezbędne - ale później wychodzi na to, że kupę kasy poszło się paść. Np mnie w ogóle nie przydały się rożki, były zbędne. Bez śłiniaków nie wyobrażałam sobie życia, bo moje dziecko produkowało takie ilosci śliny, że czasami zmieniałam je co 15 minut. Natomiast kocyków miałam ze 4 i wszystkie wykorzystywałam.
Reczniki mozna miec swoje, zwykłe duże. Te typowo dziecięce często po roku są już za małe i zalegają w szafie.
Większość rzeczy wyjdzie dopiero w praniu. Np częśc dzieci nie chce nosić czapeczek bo od razu wyją.

Nie wiem dlaczego akurat do mojego postu gdyz ja nic nie kupuje wszystko dostane od siostry ::):. A rozki u mnie w szpitalu obowiazkowo (jak ktos nie ma to daja szpitalne). Siostra ma 4 za kazdym razem kupowala po 2 :).

bo między innymi tez się wypowiadałaś, no i pisałaś o tych rożkach, które akurat mnie się w ogóle nie przydały - źle mi się w nich trzymało dziecko.
ach i posciel, też tylko kasę wyrzuciłam, bo Młody nigdy nie spał pod tą mniejszą pościelą taką do łożeczka. Poszewki tez 2 pary kupiłam,z których przydały mis ie jedynie poszwy na podusie i ochronniki na szczebelki. U nas super sprawdziły się śpiworki, ale np mojej kuzynki córa nie dała się do niego włożyć.

Odnośnik do komentarza

artam w szkole rodzenia tłuamczyła nam to położna. Dziecko w brzuchu ma bardzo mało miejsca, jest ściśnięte, i jak sie urodzi to nagle biedactwo nie wie co ma zrobić, nie kontroluje ruchów kończyn. Natomiast takie wysciskanie rożkiem/kocykiem/pieluszką daje mu namiastkę tego ściśnięcia w brzuchu. Często pomaga się uspokoić.

Odnośnik do komentarza

artam
O właśnie, a widziałyście jak zawijane są noworodki w szpitalu?

Ja grubszych spodni nie kupuje, w końcu cała ciąża w lecie :smile_move:

Też tak mam, chce mi się jeść, mam wielką ochotę, tylko nie wiem na co:36_19_1:

mam ciuchy po siostrze, która rodziła w październiku zeszłego roku. Ale jakies takie ogromne mi się wydają :hahaha:

Odnośnik do komentarza

artam
Larissa właśnie zjadłam pomarańcze ale to nie to idę szukać dalej :smile_move:

Zaraz też skoczę chyba coś poszukać bo złapał mnie mały głód znowu ;P
Najgorsze jest to, że przeważnie co zjem, to zaraz "oddam" ;P a wtedy zaś jestem głodna ale boję się cokolwiek ruszać żeby nie było powtórki z rozrywki :Śmiech:

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9flw19zy0watr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyeqf2595zc.png
Wrzesień 2018 - aniołek 7tc [*]

Odnośnik do komentarza

lutka
artam w szkole rodzenia tłuamczyła nam to położna. Dziecko w brzuchu ma bardzo mało miejsca, jest ściśnięte, i jak sie urodzi to nagle biedactwo nie wie co ma zrobić, nie kontroluje ruchów kończyn. Natomiast takie wysciskanie rożkiem/kocykiem/pieluszką daje mu namiastkę tego ściśnięcia w brzuchu. Często pomaga się uspokoić.

Lutka czyli sama sobie zaprzeczasz.

Odnośnik do komentarza

Daisy88
Maz wroci pozniej wiec mam chwile ;).
Larissa ja badania prenatalne miedzy 11-14 z testem Pappa i w 20 tc mam za darmo. Inwazyjne by mi robili gdyby Pappa wyszedl z podwyzszoonym ryzykiem (i oczywoscie gdybym sie zgodzila na aminopunkcje :P).

To nie wiem czemu mi nic moja ginekolog nie mówiła o tym teście Pappa i nie dała żadnego skierowania.

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9flw19zy0watr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyeqf2595zc.png
Wrzesień 2018 - aniołek 7tc [*]

Odnośnik do komentarza

artam
O właśnie, a widziałyście jak zawijane są noworodki w szpitalu?

Ja grubszych spodni nie kupuje, w końcu cała ciąża w lecie :smile_move:

Też tak mam, chce mi się jeść, mam wielką ochotę, tylko nie wiem na co:36_19_1:

Moj tato zawsze wiazal w szpitalu w rozek hihihi ::):, aby dzidzius sie nie podrapal :). Ja licze na pomoc siostry i dziadkow ;). Szkola rodzenia mojej siostrze sie nie przydalo wie sie nie wybieram ::):.

Odnośnik do komentarza

Larissa
Daisy88
Maz wroci pozniej wiec mam chwile ;).
Larissa ja badania prenatalne miedzy 11-14 z testem Pappa i w 20 tc mam za darmo. Inwazyjne by mi robili gdyby Pappa wyszedl z podwyzszoonym ryzykiem (i oczywoscie gdybym sie zgodzila na aminopunkcje :P).

To nie wiem czemu mi nic moja ginekolog nie mówiła o tym teście Pappa i nie dała żadnego skierowania.

Larissa skierowanie dostalam ze wzgledu na wczesniejsze ciaze. Ogolnie badanie jest płatne, ale niekiedy wypisyja... ktos tu mial skierowanie ,,bez wskazan" jesli sie nie myle.

Odnośnik do komentarza

Daisy88
Larissa
Daisy88
Maz wroci pozniej wiec mam chwile ;).
Larissa ja badania prenatalne miedzy 11-14 z testem Pappa i w 20 tc mam za darmo. Inwazyjne by mi robili gdyby Pappa wyszedl z podwyzszoonym ryzykiem (i oczywoscie gdybym sie zgodzila na aminopunkcje :P).

To nie wiem czemu mi nic moja ginekolog nie mówiła o tym teście Pappa i nie dała żadnego skierowania.

Larissa skierowanie dostalam ze wzgledu na wczesniejsze ciaze. Ogolnie badanie jest prywatne, ale niekiedy wypisyja... ktos tu mial skierowanie ,,bez wskazan" jesli sie nie myle.

Aha. Pewnie moja ginekolog daje właśnie kobietom, które miały w jakiejś ciąży problemy albo ze względu na wiek, np. po 35 roku kiedy są bardziej prawdopodobne różne choroby wrodzone. W końcu to badanie do tanich nie należy więc każdemu nie dają tak po prostu.

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9flw19zy0watr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyeqf2595zc.png
Wrzesień 2018 - aniołek 7tc [*]

Odnośnik do komentarza

Larissa
Daisy88
Larissa

To nie wiem czemu mi nic moja ginekolog nie mówiła o tym teście Pappa i nie dała żadnego skierowania.

Larissa skierowanie dostalam ze wzgledu na wczesniejsze ciaze. Ogolnie badanie jest prywatne, ale niekiedy wypisyja... ktos tu mial skierowanie ,,bez wskazan" jesli sie nie myle.

Aha. Pewnie moja ginekolog daje właśnie kobietom, które miały w jakiejś ciąży problemy albo ze względu na wiek, np. po 35 roku kiedy są bardziej prawdopodobne różne choroby wrodzone. W końcu to badanie do tanich nie należy więc każdemu nie dają tak po prostu.

Ja sama sie zdziwilam, ze dostalam, bo nie wiedzialam, ze niepowodzenia rozrodu tez wliczaja. Anushka chyba dostala skierowanie bez wskazan. (Chociaz moge sie mylic). A przeziernosci Karku nie robiliscie itp ?

Odnośnik do komentarza

Daisy88
Larissa
Daisy88

Larissa skierowanie dostalam ze wzgledu na wczesniejsze ciaze. Ogolnie badanie jest prywatne, ale niekiedy wypisyja... ktos tu mial skierowanie ,,bez wskazan" jesli sie nie myle.

Aha. Pewnie moja ginekolog daje właśnie kobietom, które miały w jakiejś ciąży problemy albo ze względu na wiek, np. po 35 roku kiedy są bardziej prawdopodobne różne choroby wrodzone. W końcu to badanie do tanich nie należy więc każdemu nie dają tak po prostu.

Ja sama sie zdziwilam, ze dostalam, bo nie wiedzialam, ze niepowodzenia rozrodu tez wliczaja. Anushka chyba dostala skierowanie bez wskazan. (Chociaz moge sie mylic). A przeziernosci Karku nie robiliscie itp ?
Przezierność karku dzisiaj mierzyła, wyszło 1,73. Dosyć długo dzisiaj trwało USG bo wszystko dokładnie sprawdzała i mierzyła, serduszko, wątrobę, rączki, nóżki, główkę.
Wg BPD dzidzia ma 13,2 tyg a wg CRL - 12,5 tyg.

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9flw19zy0watr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyeqf2595zc.png
Wrzesień 2018 - aniołek 7tc [*]

Odnośnik do komentarza

Daisy88
lutka
artam w szkole rodzenia tłuamczyła nam to położna. Dziecko w brzuchu ma bardzo mało miejsca, jest ściśnięte, i jak sie urodzi to nagle biedactwo nie wie co ma zrobić, nie kontroluje ruchów kończyn. Natomiast takie wysciskanie rożkiem/kocykiem/pieluszką daje mu namiastkę tego ściśnięcia w brzuchu. Często pomaga się uspokoić.

Lutka czyli sama sobie zaprzeczasz.

nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

lutka
Daisy88
lutka
artam w szkole rodzenia tłuamczyła nam to położna. Dziecko w brzuchu ma bardzo mało miejsca, jest ściśnięte, i jak sie urodzi to nagle biedactwo nie wie co ma zrobić, nie kontroluje ruchów kończyn. Natomiast takie wysciskanie rożkiem/kocykiem/pieluszką daje mu namiastkę tego ściśnięcia w brzuchu. Często pomaga się uspokoić.

Lutka czyli sama sobie zaprzeczasz.

nie rozumiem.

Bo pisalas, ze rozek jest zbedny. A tak naprawde prawie kazda go kupuje... ale ok nie ma o czym pisac, bo zakupow nie robie wiec o rady tez sie nie prosilam, chociaz je dostalam ::):.

Odnośnik do komentarza

Daisy88
Larissaa to prenatalne mialas ::):. Pappa jest osobno, my moglismy sie zgodzil badz nie (ale nawet sie nie zastanawialam). A wiesz co sprawdzaja w 20tc ?

Tak właśnie myślałam czy to nie było to ale nie byłam pewna ;P
Wiem tyle co piszą w necie. Tu masz stronkę z badaniami w poszczególnych tygodniach: Kalendarz badań w ciąży - Mamy z Canpolu radzą - Canpol

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9flw19zy0watr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyeqf2595zc.png
Wrzesień 2018 - aniołek 7tc [*]

Odnośnik do komentarza

Daisy nie pisałam, ze jest zbędny, tylko, że dla mnie okazał się zbędny - co miało być jedynie przykładem na to, żeby nie kupować od razu wszystkiego.
Napisałam również, że dziecko lubi być ściśnięte (choć zapewne nie każde), ale żeby uzyskac ten efekt wystarczy również kocyk, który dla mnie był dużo wygodniejszy, bo bardziej miękki, czułam dziecko. W rożku mi się zsuwało. Tak, że nigdzie nie przeczyłam sama sobie ;)

Każda mama ma lub będzie miała własne doświadczenia i preferencje.

A co jest złego w radach? Mozna skorzystać lub nie. Dzielimy się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniem, tyle. A każda zrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...