Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Insana
Helena
Insana

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

czary mary wez paleczke do reki
czary mary wyczaruje ci.... czas na wszystko to co chcesz

ratunku piszę do psychologa eksperta co sądzi o twojej wypowiedzi

:36_2_25:

jestem niezmiernie ci wdzieczna
nie wiem co bym bez ciebie zrobila

Odnośnik do komentarza

Insana
no straaaaaaaaaaaaszne wygarnąć komuś że należał do ONz bana mi za to !!!!!!!!!!!!!!!!

jaki jad to jakaś paranoja już serio- niewygodne pytanie to jad ..:36_2_25:

no miłość bliźniego- ja jej ukazuję, że nie jest nautralna jej organizacja a że wklejam dokumenty potwierdzające moje słowa to coś bardzo złego? no nie rozumiem . udowadniam bo zarzuca mi jbio że piszę sobie tak z głowy :D

jadzik dlatego to piszę aby już wiedziała skoro nie wiedziała , i podawaj przykłady bo mi ciężko się domyślić o czym akurat ty myślisz mając na myśli hipokryzję :

pisałam w wyborczej teraz nie pracuję w zawodzie :D
tylko tu się udzielam -przez 3 lata nie nastukałam tu tylu postów co przez ostatni miesiąc na tym wątku

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

TO TYLKO przykład : jeszcze dot ONZ- to tak jakby głosić wszem i wobec jakim się jest cnotliwym, że się do burdelu w życiu by nie poszło i potępiać na głos tych co to robią a w ukryciu być współwłaścicielem albo czerpać inną korzyść z nierządu no ale samemu się tego nie robi- ręce się ma czyste i lśniące :D:D:D

Ech... Trudno mi z Tobą dyskutować... Zarzucasz Jbio, że nie odpowiada na Twoje pytania, a sama też dajesz takie odpowiedzi, które nie za wiele wyaśniają... Jak sie zarzuci coś KK i Ty wiesz, zę faktycznie tak było, to piszesz że księża też ludzie, lub coś w tym stylu... Jakoś nie chce mi sie w taki sposób pisać, jaki Ty narzucasz, ja podobnie jak Iwonek nie lubię takich przepychanek, sorki.

Co do pisania, to moja mała ostatnio bawi sie sama dużo... RAz mi nawet właczyła kompa sama i mówi, "mama pisze" :D Ale dzisiaj też mi wyłaczyła jak chciała iść na drzemkę i powiedziała do kompa "dobranoc" :D

curry
Oopsy Daisy
Jadziku jeszcze żadnych skurczy niet?

Jadzia idzie w zaparte :Oczko:

Nie ja, tylko moja dizdzia... Dobrze jej tam chyba w brzuszku ::): Moze urodzi się 12. 12. 2012 :D Fajna data ::):

Helena
jadzik
Helena
Curry, Iwa o zeberkach z Wami nie pogadam - bo nie lubie:lol:

A ja nie jadam świnki... I tu "niespodzianka" ze względów religijnych, Prawo Mojzeszowe zakazuje :D

JAdzik, a to pisze w bibli, czy jak?
a to tak jak u islamistow ze swinia "nieczysta"?

ja krowki nie lubie(chyba ze te slodka mordoklejke:lol:)
po za tym czerwone miecho nie jest zdrowe
chociaz o swiniaku tez mowia ze nie zdrowe:D

Tak, w księdze kapłańskiej (jak zwykle za biblią Tysiaclecia):


Kpl 11,03 Bedziecie jedli kazde zwierze czworonozne, które ma rozdzielone kopyta, to
jest racice, i które przezuwa.
Kpl 11,04 Ale [nastepujacych zwierzat], majacych rozdzielone kopyto i przezuwajacych
nie bedziecie jedli: wielbład, poniewaz przezuwa, ale nie ma rozdzielonego
kopyta - bedzie dla was nieczysty;
Kpl 11,05 swistak, poniewaz przezuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - bedzie dla was
nieczysty;
Kpl 11,06 zajac, poniewaz przezuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - bedzie dla was
nieczysty;
Kpl 11,07 wieprz, poniewaz ma rozdzielone kopyto, ale nie przezuwa - bedzie dla was
nieczysty.
Kpl 11,08 Nie bedziecie jedli ich miesa ani dotykali ich padliny - sa one dla was nieczyste.
Kpl 11,09 Bedziecie jedli nastepujace istoty wodne: wszystkie istoty wodne, w morzach
i rzekach, które maja płetwy i łuski, bedziecie jedli.
Kpl 11,10 Ale kazda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach
sposród wszystkiego, co sie roi w wodzie, i sposród wszystkich zwierzat wodnych,
bedzie dla was obrzydliwoscia.
Kpl 11,11 Beda one dla was obrzydliwoscia, nie jedzcie ich miesa i brzydzcie sie ich
padlina.
Kpl 11,12 Wszystkie istoty wodne, które nie maja płetw albo łusek, beda dla was obrzydliwoscia.
Kpl 11,13 Sposród ptaków bedziecie mieli w obrzydzeniu i nie bedziecie ich jedli, bo sa
obrzydliwoscia, nastepujace: orzeł, sep czarny, orzeł morski,
Kpl 11,14 wszelkie gatunki kani i sokołów,
Kpl 11,15 wszelkie gatunki kruków,
Kpl 11,16 strus, sowa, mewa, wszelkie gatunki jastrzebi,
Kpl 11,17 puszczyk, kormoran, ibis,
Kpl 11,18 łabedz, pelikan, scierwik,
Kpl 11,19 bocian, wszelkie gatunki czapli, dudek i nietoperz.
Kpl 11,20 Wszelkie latajace czworonozne owady beda dla was obrzydliwoscia.
Kpl 11,21 Ale bedziecie jesc sposród czworonoznych latajacych owadów tylko te, których
[tylne] konczyny wystaja ponad nogami [przednimi], aby [mogły] skakac
na nich po ziemi.
Kpl 11,22 Nastepujace sposród nich mozecie jesc: wszelkie gatunki szaranczy, wszelkie
gatunki soleam, wszelkie gatunki chargol i wszelkie gatunki chagab.
Kpl 11,23 Wszystkie inne gatunki latajacych owadów czworonoznych beda dla was
obrzydliwoscia.
Kpl 11,24 Nastepujace zwierzeta czynia człowieka nieczystym. Kazdy, kto dotknie sie
ich padliny, bedzie nieczysty az do wieczora.

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

czary mary wez paleczke do reki
czary mary wyczaruje ci.... czas na wszystko to co chcesz

Insana-z tego co pamiętam, to Ty lubisz gry online, jeśli nadal grasz, to im poświecasz trochę czasu, który inne dziewczyny poświęcaja forum::):

Odnośnik do komentarza

Dzieki Jadzik :wink:

"Kpl 11,10 Ale kazda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach
sposród wszystkiego, co sie roi w wodzie, i sposród wszystkich zwierzat wodnych,
bedzie dla was obrzydliwoscia."

czyli np owoce morza,tak?

wiekszosc z wymienionych to dla mnie obrzydliwosc:hahaha:

a jak myslisz czy moglo na poczatku chodzic o dzika z tym wpieprzem?
no bo wymienione tu sa zwierzeta nie domowe-wiec czemu swinia tam by byla?
tak tylko sie zastanawiam:wink:


Kpl 11,22 Nastepujace sposród nich mozecie jesc: wszelkie gatunki szaranczy, wszelkie
gatunki soleam, wszelkie gatunki chargol i wszelkie gatunki chagab.

a to musze poogladac na necie:wink:

Odnośnik do komentarza

Helena
Dzieki Jadzik za cytaty:wink:

"Kpl 11,10 Ale kazda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach
sposród wszystkiego, co sie roi w wodzie, i sposród wszystkich zwierzat wodnych,
bedzie dla was obrzydliwoscia."
czyli np owoce morza,tak?

wiekszosc z wymienionych to dla mnie obrzydliwosc:hahaha:

Tak, owoce morza niet ::): Ale jak jeszcze jadałam wszystko, to też nie lubiałam... Krewetki, ble... :Oczko:

Helena

a jak myslisz czy moglo na poczatku chodzic o dzika?
no bo wymienione tu sa zwierzeta nie domowe-wiec czemu swinia tam by byla?
tak tylko sie zastanawiam:wink:

Może i o dzika, ale w tamtych czasach zwierzęta domowe też były chyba inne... Sama nie wiem...

Helena

Kpl 11,22 Nastepujace sposród nich mozecie jesc: wszelkie gatunki szaranczy, wszelkie
gatunki soleam, wszelkie gatunki chargol i wszelkie gatunki chagab.
a to musze poogladac na necie:wink:

To, że można coś jesć, to nie znaczy, że trzeba :Oczko: Szarańczy bym nie zjadł chyba... :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry z rana :)
Widzę, że wczoraj jeszcze pisałyście, ładnie :)

JADZIK ja podziwiam ten Twój zbór za takie stosowanie się do Prawa Mojżeszowego.
Tylko nie czekaj do 21.12.2012 :)

INSANA czasu to ja mam tyle na forum ile go potrzebuję. Podobnie jak u Agi potrafię go rozdzielić na wszystko.

Tak se wczoraj myślałam i dzisiaj nad ranem o jednej sprawie.

INSANA możesz myśleć, pisać, mówić o Świadkach co chcesz, ale prawdziwej miłości , którą widać w tej Organizacji nie odbierzesz.

Ja w swoim długim życiu nie raz jej doświadczyłam na własnej skórze.
Bez względu na to w jakim byłam zborze-w jakiej miejscowości zawsze się ją odczuwało.

Powiedz mi gdzie znajdziesz bezinteresownego człowieka, który wiedząc, że jesteś w ciężkiej aczkolwiek nie tragicznej sytuacji finansowej, bez żadnego powiadomienia kładzie Ci na stole przed wyjściem pieniądze, o których nie masz zielonego pojęcia?
A 2 noce wcześniej ryczysz w duchu, że brakuje Ci 100 f do czynszu i Boże skąd je wziąć?

Albo jak jedziesz za granicę do pracy, kto o Cb bezinteresownie zadba i wyciągnie pomocną dłoń?
Jak znajomy Cię wystawił i nie masz gdzie nocować to idziesz na dworzec i tyle.
Nikt Cię obcego-znając może 3 dni nie weźmie do siebie, nie da jeść i nie położy spać , bo z jakiej paki?

Ewentualnie, weźmie ktoś dla Cb 5 dni urlopu bezpłatnego i za free będzie pomagał odbudowywać spalony dom? Tak, że po 5 dniach wprowadzasz się jak do nowego?

Takich przykładów mogę mnożyć, ale te 3 przeżyliśmy osobiście.

Zresztą Ty wiesz swoje, a ja wiem swoje. Ja żyję w tej Organizacji i naprawdę się cieszę, że w niej żyję.
Nawet popełniane błędy "GÓRY" nie sa dla mnie odstraszające, bo zbyt wiele rzeczy jest prawdziwych i na prawdę...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Dzieńdobry :Hi ya!:

Od rana płacz był w domu, bo dziecko niedospane, więc cąły poranek pod znakiem łez i moich nerwów.

Insana ja piszę z pracy, ostatnio roboty mało. W domu odpalam kompa najczęściej dopiero jak dziecię śpi. W dzień przyznam ze nie mam czasu, bo po pracy i odebraniu dzieck a z przedszkola to już gotowanie, sprzatanie, zakupy itd, trochę czasu chcę dziecku poświęcić. Zresztą mój smyk nie da mi posiedzień przy laptopie, więcej nerwów by mnie to kosztowało niz przyjemnosci. Ale jakbym nie pracowała zawodowo a dziecko było w przedszkolu to wiadomo czasu na forum byłoby znacznie więcej. Choć ja zwolenniczką przesiadywania całymi dniami na kompie nie jestem, jakoś tak mam wrazenie ze życie przez palce ucieka, bo człowiek tak siedzi i się napromieniowuje :D

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
w końcu udało mi się doczytać.. uff.
uprzedzam, że dziś nie będę miła.;)ale szlag mnie już tu trafiał przy czytaniu.

IWA23

A co do sexu no to nie uważam że jest przereklamowany i z rana uwielbiam :)

uff... to znaczy, że nie tylko ja lubię to;)

Insana
helena
tak przestępstwo karane ekskomunika czyli wywaleniem z kościoła - ale się uśmiałam dobre to było - chodzi o to aby oprócz zaufania używać rozumu ..

Insana. ekskomunika to nie wywalenie z kościoła, tylko ograniczenie praw w Kościele. doczytaj może coś o swoim kościele zanim zaczniesz zbierać haki na inne..

Insana
jadzik a jakiś jeszcze Kościół (katolicki nie tylko KRK :P) założył Jezus z tego co wiem przekazał wszystko w ręce Piotra czyli skały na której zbuduje jego Kościół nic mi nie wiadomo aby było więcej tych Kościołów ( wiem tylko o odłamach które powstały dużo później jak np anglikanie, luteranie itp)

Bo jak zwykle Twoje jest jedyne. owszem dla Ciebie tak, ale jest mnóstwo ludzi, którzy nie myślą tak jak Ty i dla nich istnieje coś innego i to uważają za prawdziwe.
poza tym gdzie w Piśmie Świętym jest napisane, ze to własnie kościół katolicki jest tym właściwym?? ja tam niczego takiego nie widzę..

Helena

Insana non stop wytykasz cos swiadkom jegowy, jakby twoj kosciol rzymsko katolicki byl chodzacym idealem....jakby nigdy nei robil czegos na przekor swoim zasadom,jakby nie manipulowal ludem, jakby wladza koscielna nei tworzyla swoich zasad dla dobra wlasnego
co ty chcesz w koncu pokazac?
co udowodnic
?

ponawiam pytania Insana. dlaczego wzięłaś sobie za punkt honoru wytykanie wszystkiego Świadkom? chcesz, żeby Asia teraz powiedziała- o faktycznie ta dziewczyna z forum ma rację. idę do KK? bo nie rozumiem celu wytykania tych wszystkich spraw Świadkom i tego natarczywego atakowania wyznania jbio.

Insana

otóz mylisz się- gdyby Kościół był w organizacji zrzeszających pedofilów przyznałabym ci rację - zły tok rozumowania- wiesz ja się na takie bajery nie nabieram :)

ok. KK nie zrzesza pedofilów, ale bądźmy szczerzy robi wszystko aby zamieść pod dywan i wyciszyć sprawę.. KK też nie jest idealny. Tworzą go ludzie, którzy też popełniają błędy!

curry

Wiesz co, jak na taką wierzącą osobę, tak teoretycznie bliską Bogu masz w sobie dość niewiele tolerancji i życzliwości do ludzi.

podpisuję się pod tym.

Insana

a czy wiara jest tożsama z tolerancją ? ja mam być tolerancyjna dla ludzi jako takich a nie dla: chamstwa, kłamstwa itp itd ja nie muszę się z tym zgadzać i to tolerować. dlatego jak nie masz pojęcia czym jest wiara to lepiej się nie wypowiadaj.

nie jest tożsama, ale tu nie tylko o tolerancję chodzi, ale zwykły szacunek do drugiego człowieka..

ITruth
Jesteście najzajebiściejsze! :sofunny::sofunny::sofunny:

i pod tym też się podpisuję:D

curry
Wiecie co, ale to jest w tym wszystkim dziwne, że jakoś umiemy ładnie rozmawiać nawet na trudne tematy między sobą i mimo ogromnych różnic jakoś to się klei. I jedynie jak Insana napisze to jest dym. Przepraszam za szczerość ale tak myślę.

i z tym się zgadzam. jest nas tu trochę. każda ma trochę inne spojrzenia, każda ma inne doświadczenia, jesteśmy z różnych środowisk, ale jakoś potrafimy spokojnie normalnie porozmawiać i jakoś nigdy nie dochodziło do ostrej wymiany zdań między nami. niestety Insana ma taki styl wypowiedzi, który od razu powoduje burzę w szklance wody.
Fajnie jest rozmawiać, a nie kłócić się- Insana czy umiałabyś dyskutować a nie tworzyć pyskówkę i niefajną atmosferę?

Helena

narazie zadnej wegetarianki na horyzoncie:wink:

a w temacie miesa- czy Dziewczyny nalezace do KRK poscicie w kazdy piatek?
czy tylko np w czasie adwentu?

a Jbio u Was sa jakies posty?
ja w piątek nie jadam mięsa, post ścisły w środę popielcową i wielki piątek. w wigilię też nie jemy mięsa- choć KK to już zniósł i można zajadać się szynką w wigilię;)

IWA23

Ja poszczę jak kasy nie mam :hahaha: (taki głupi żart)

głupi, nie głupi- na pewno dobry :sofunny:

Insana

właśnie dziewczyny jak wy to robicie że mimo 2,3 dzieci macie czas na tyle postów dziennie bo widzę że cały dzień się udzielacie na różnych wątkach.

dobra organizacja to podstawa :sofunny:

Insana nie mam nic do Twoich poglądów. jedyne co mnie razi i co bardzo mi się nie podoba, to sposób w jaki atakujesz jbio i jej wyznanie. nie masz prawa oceniać ich.

jadzik weź już coś ej swojej niespodziance powiedz, żeby ujawniało się, bo ja już doczekać się nie mogę;)

no to sobie popisałam..;)
miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry
Staly sobie dziewczeta z gazetka sj- i tak sobie wzielam poczytac
nikt mnie zaczepil ne wciskal-sama sobie wzielam

uprzejmie informuje ze korzystam z neta telefonu.dzieci w pkol.obudzilam sie o 6 zrobilam pranie,wysuszylam,dosprzatalam chalpe.i jestem tetaz w drodze do rodzinnej wsi.
Za bed zdawac prawko...ni ni wcale nie mam zamiaru pobic rekordu polski w ilosci podejsciach:-D

Odnośnik do komentarza

Hej baby witam z rana::):

Co do organizacji, to powiem wam szczerze, że jak bylo parę dni ostrego pisania tu na wątku, to sprawy domowe poszly w kąt.... ze sprzataniem sie zapuściłam:lup: zorganizowana w tej kwestii to ja nie jestem :D
Ja mam godzinke przed pójsciem spac dzieci, jak jest godzina zabaw z tatą :D

Iszmaona, chciałabym mieć taka prace,zeby po necie polatac :D :36_1_21:
jak do pracy wróce to znikne z forum pewnie:Padnięty:

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez sobie szynki na stole wigilijnym nie wyobrazam;-)
Ja jak u Mamy jestem i jest piatek to tez miecha ne jadam.moja Mama od jakiegos czasu ma postne piatki.
Jak bylysmy male to nie bylo tak.

Moj m np nie uznaje postow,chociaz np w wigili tak jak ja z przyzwyczajenia bz miecha.
Ja tam ogolnie mog jesc mieso,al moge ni jesc i caly tydzien alvo dluzej.

Znow robie literowki:-(
Ciezko sie pisze w telefonie,i jeszze w takim slimaczym tempie:-P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...