Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Insana
curry czyli Jezus powinien być jakimś mutantem genetycznym wg Ciebie?

Co do całunu chodzi o sposób w jaki powstał a nie ze istnieje sam w sobie : ogłoszone w 2011r. wyniki badań(ośrodka badań jądrowych) stwierdzają że odbicie nastąpiło w skutek gwałtownego wybuchu energii , który spowodował przypalenie zewnętrznych włókien tkaniny i powstanie idealnie płaskiego obrazu. Błysk który do tego doprowadził musiałby mieć moc 34 000 miliardów watów promieniowania ultrafioletowego próżniowego. Obecnie aparaty mogą wytworzyć moc o sile kilku miliardów watów. Wniosek: współczesna nauka nie jest w stanie wytworzyć tego typu wizerunku.

helena wszystkie objawienia prywatne (czyli fatima lourdes itp, oraz cuda, całun itp nie są obowiązkiem aby w nie wierzyć jednak jednoznacznie są uznane za prawdziwe przez Kościół a nie że Kościół nie jest pewien ich prawdziwości ale my jako wierni nie mamy grzechu nie wierząc w nie.

iwa dokładnie tak samo pisałam , że nie mówię że to cud .. ale np w miejscach objawień bardzo dużo takich przypadków - w każdym około 2 tyś to tyle by było błędnych diagnoz a co z tymi co odzyskali wzrok albo nie wiem zaczynali chodzić i nie było to bynajmniej chwilowe lecz trwałe.

jbio wklejam aby nie było niedomówień, ja nie muszę się zastanawiać ja to wiem doskonale i ty też to wiesz bo nie masz odpowiedzi na większość pytań które zadałam a nic tak nie demaskuje twojej organizacji jak jej własne publikacje. Ja ci nie zabraniam pisać o Kościele katolickim ani o żadnym innym więc każdy może pisać na jaki temat chce. Z resztą teraz nie udawaj cierpiętnicy bo sama zaczęłaś temat - że my katolicy tak ślepo wierzymy w to co nam się od pokoleń przekazuje .. a teraz jakbyś się od tego odcinała i czuła napastowana- kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Na wszystko idzie znaleźć wytłumaczenie ,racjonalne wytłumaczenie a nie że jakiś tam cud,ślepota-może był jakiś ucisk którego nie umieli wykryc,chodzenie-mogła być równie blokada psychiczna.

Odnośnik do komentarza

curry

Wiecie co? Ja już nie mogę czytać tego wszystkiego o tych biednych ŚJ. Wałkujemy tych biednych Świadków jakby nie było gdzieś jakichś prawdziwych sekt typu Sekta Rajneesha, czy inne takie... :Oczko:

to akurat sekta hinduska a ś.j to wywodząca się z chrześcijaństwa obie są równie "prawdziwe" lecz bardzo inne ze względu na pochodzenie
Źródło: IANS
Kathmandu: Piętnaście lat po śmierci Osho, kontrowersyjny guru hinduskiej sekty, znany również jako Bhagwan Rajneesh, zmartwychwstał w Rosji - podają jego wyznawcy z Nepalu.

Charyzmatyczny guru, który proponował wyzwolenie od mentalnych i seksualnych zakazów, stał się sławny w latach siedemdziesiątych, gdy w Pune w zachodnich Indiach umiejscowił swoją siedzibę.

Młody student architektury z Janakpur w południowym Nepalu brał udział w jego odczytach i był pod tak wielkim wrażeniem, że postanowił założyć zakon u boku kontrowersyjnego guru i rozprzestrzeniać jego nauki w himalajskim królestwie.

Osho Tapoban, założone przez zakon Swami Anand Arun w latach osiemdziesiątych, ma dzisiaj 55 centrów w Nepalu. W Stanach Rajneesh został zamieszany w liczne sensacyjne skandale związane z podejrzeniem o usiłowanie zabójstwa, otrucia, podpalenia i podsłuchiwania. Otrzymał wyrok w zawieszeniu na 10 lat za oszukanie władz imigracyjnych oraz polecenie opuszczenia kraju w ciągu pięciu dni. Umarł w 1990 r. w zapomnieniu. Jednakże jego zakony w Nepalu pracują nad tym, by pamięć o Osho nie zginęła.

Według Arun obecnie istnieją centra Rajneesh w Azji i w Europie w ponad 50 krajach, włącznie z królestwami muzułmańskimi, jak np. Iran, gdzie panuje niewielka wolność religijna. Obecnie nepalskie zakony spoglądają w stronę byłego Związku Radzieckiego, aby się tam rozprzestrzenić.

"Rosjanie zainteresowali się naukami Osho w latach siedemdziesiątych, kiedy zaczęli przybywać do Pune, aby wysłuchiwać jego odczytów." - mówi Arun, który będzie miał serię odczytów w kilku rosyjskich miastach w dniach 2-29 września.

"Od 1979r. Osho rozpoczął wprowadzanie ich w tajniki filozofii." Jednak gdy komuniści rządzący Związkiem Radzieckim zakazali działalności religijnej, pierwsza siedziba Rajneesh, mieszcząca się w piwnicy biura biznesmena, zaczęła działać w tajemnicy. "Ponieważ prasa nie była zainteresowana tekstami religijnymi, pierwsze tłumaczenie wykładów Osho na język rosyjski zostały przeredagowane i rozkolportowane w tajemnicy" - powiedział Arun.

Gdy w maju 1981r. Rajneesh opuścił Pune wraz z 18 towarzyszami i udał się do Stanów, kontakty rosyjskich zakonów z nim stawały się coraz rzadsze. "Nie dość, że było ich zdecydowanie niewielu, to jeszcze było niemożliwe, aby dostali paszport i wizę Stanów Zjednoczonych." - twierdzi Arun. Jedyną zatem opcją było dla nich skontaktowanie się z Katmandu, a dziś zakony Osho w Nepalu rozprzestrzeniają jego nauczanie w Moskwie, Leningradzie, Kijowie i Taszkiencie. "Po reformie Gorbaczowa i glasnostii Rosjanie zaczynają się otwierać na filozofie religijne" - mówi Arun. "Z powodu wcześniejszych prześladowań w ubiegłych dekadach są oni spragnieni religii i dzisiaj Rosja ma szansę stać się zagłębiem religijnym."

Odnośnik do komentarza

IWA23
Insana
curry czyli Jezus powinien być jakimś mutantem genetycznym wg Ciebie?

Co do całunu chodzi o sposób w jaki powstał a nie ze istnieje sam w sobie : ogłoszone w 2011r. wyniki badań(ośrodka badań jądrowych) stwierdzają że odbicie nastąpiło w skutek gwałtownego wybuchu energii , który spowodował przypalenie zewnętrznych włókien tkaniny i powstanie idealnie płaskiego obrazu. Błysk który do tego doprowadził musiałby mieć moc 34 000 miliardów watów promieniowania ultrafioletowego próżniowego. Obecnie aparaty mogą wytworzyć moc o sile kilku miliardów watów. Wniosek: współczesna nauka nie jest w stanie wytworzyć tego typu wizerunku.

helena wszystkie objawienia prywatne (czyli fatima lourdes itp, oraz cuda, całun itp nie są obowiązkiem aby w nie wierzyć jednak jednoznacznie są uznane za prawdziwe przez Kościół a nie że Kościół nie jest pewien ich prawdziwości ale my jako wierni nie mamy grzechu nie wierząc w nie.

iwa dokładnie tak samo pisałam , że nie mówię że to cud .. ale np w miejscach objawień bardzo dużo takich przypadków - w każdym około 2 tyś to tyle by było błędnych diagnoz a co z tymi co odzyskali wzrok albo nie wiem zaczynali chodzić i nie było to bynajmniej chwilowe lecz trwałe.

jbio wklejam aby nie było niedomówień, ja nie muszę się zastanawiać ja to wiem doskonale i ty też to wiesz bo nie masz odpowiedzi na większość pytań które zadałam a nic tak nie demaskuje twojej organizacji jak jej własne publikacje. Ja ci nie zabraniam pisać o Kościele katolickim ani o żadnym innym więc każdy może pisać na jaki temat chce. Z resztą teraz nie udawaj cierpiętnicy bo sama zaczęłaś temat - że my katolicy tak ślepo wierzymy w to co nam się od pokoleń przekazuje .. a teraz jakbyś się od tego odcinała i czuła napastowana- kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Na wszystko idzie znaleźć wytłumaczenie ,racjonalne wytłumaczenie a nie że jakiś tam cud,ślepota-może był jakiś ucisk którego nie umieli wykryc,chodzenie-mogła być równie blokada psychiczna.

nom może tak być(w jakiejś części przypadków- tak samo jak nie można powiedzieć że homeopatia to tylko placebo bo placebo w przypadkach niektórych chorób daje 20% efekt uleczenie) )
ale dużo takich przypadków niewyjaśnionych i nagłych ozdrowień zwłaszcza w przypadku raka chyba trudno wytłumaczyć. z reszta w Jezusa też wątpili jak widzieli na własne oczy jego cuda ale nie w ich prawdziwości tylko w pochodzenie( pytali jaką mocą uzdrawia czy tą pochodzącą od boga) więc nie ma co wymagać że ktoś uwierzy jak nie widział skoro byli tacy co widzieli a nie uwierzyli.

Odnośnik do komentarza

KK wcale się nie upiera przy oryginalności całunu, bo Ci sami naukowcy z Włoch odkryli, że plamy krwi na całunie wskazują, iż człowiek, którego w całun ów owinięto żył. Co to znaczy? To znaczyłoby to, że Jezus żył kiedy go weń zawijali...a to znaczy, że nie było zmartwychwstania. Z tego co wiemy z PŚ, Jezus był martwy kiedy ściągano go z krzyża. Gdyby udowodniono coś innego, informacja o zmartwychwstaniu tego człowieka musiałby przepaść. Dlatego KK dał wolną decyzję wiernym w uznaniu czy całun jest prawdziwy. Co do lasera... badania te już są w trakcie kontrbadań gdyż udało się odtworzyć całun identycznie bez udziału laserów reproduction - La* Sindone* di* Torino

Odnośnik do komentarza

Insana
jbio
Insana

jbio wklejam aby nie było niedomówień, ja nie muszę się zastanawiać ja to wiem doskonale i ty też to wiesz bo nie masz odpowiedzi na większość pytań które zadałam a nic tak nie demaskuje twojej organizacji jak jej własne publikacje. Ja ci nie zabraniam pisać o Kościele katolickim ani o żadnym innym więc każdy może pisać na jaki temat chce. Z resztą teraz nie udawaj cierpiętnicy bo sama zaczęłaś temat - że my katolicy tak ślepo wierzymy w to co nam się od pokoleń przekazuje .. a teraz jakbyś się od tego odcinała i czuła napastowana- kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Ale ja nie udaje cierpiętnicy, dzięki za komplement.
Odpowiedziałam na wszystkie pytania, i dalej odpowiadam, nie wiem więc o co ci chodzi.
A co do publikacji, jak na razie nie przytoczyłaś z nich nic konkretnego...
A inne opracowania wyrwane z kontekstu nie rajcują mnie.
Tak więc jeszcze nie zginęłam, i nie mam zamiaru polec w tej walce :)

no właśnie nie odpowiedziałaś na żadne z moich zwłaszcza to czy objawienia pochodzą od Jehowy czy od ludzi - dawałam cytaty - więc co jest prawda skoro strażnica mówi raz, że pochodzą od Boga raz od grzesznego człowieka??? kilka stron wcześniej powinno być a może kilkanaście. A może prawda jest zmienna? Bo tak to należy tłumaczyć skoro raz jest tak a raz inaczej? Bardzo mnie to nurtuje- jak wiele kwestii na które niestety nie odpowiedziałaś. Odpowiadasz tylko dziewczynom na proste pytania z biblii. Ale w tej kwestii trudno będzie się porozumieć chyba że zrozumiesz że masz inną , przerobioną wersję biblii bez 7 ksiąg z dopisanymi 280 razy słowem Jehowa pomimo, że go nie ma w oryginale nawet raz jest błąd że Jezus zamieniono na Jehowa ale to już szczególik.
Tak samo nie ma słowa "wszelkiej krwi" tylko "krwi" słowo wszelkiej zostało dopisane tylko w waszym wydaniu pomimo, że jedno słowo orginalne miało odpowiadać jednemu słowu tłumaczonemu. więc jakim cudem "wszelkiej" się pojawiło? Może aby uwiarygodnić zakaz jedzenia kaszanki i transfuzji nie wiem jakie były intencje.

Strażnica sama przyznaje się do własnych błędów, próbując jednocześnie wyjść z twarzą, odnośnie nie aktualnych już nauk. Tłumaczą się w ten sposób, "Nieraz jakiś werset biblijny bywa wspominany lub przytoczony dosłownie i zastosowany w sposób, który zdaje się pozostawać w sprzeczności z zastosowaniem ogłoszonym dawniej. Czasem przyczyną tego może być okoliczność, że jaśniejsze światło zrozumienia pozwala na sprostowanie poprzedniego poglądu" Jeśli w pewnej nauce zamierzają dokonać zmiany, ogłaszają ze powstało "nowe światło", czyli nowa prawda która została dana ludziom. Automatycznie byłe już "nowe światło" przestaje być światłem, i jest nie aktualne. Ciekawe, że za każdym razem Strażnica zapewnia nas że światło które świadczy pochodzi prosto od Boga. Czyżby zatem Bóg ciągle zmienia zdanie, czy może ŚJ zwalają wszystko na Jehowę?

Jaką oni mają pewność że ich nauki dziś głoszone są prawdziwe skoro w przeszłości okazywały się one być fałszywe? Jeżeli Strażnica nie gwarantuje niezmienności swej nauki, to i obecna jej wykładnia staje się niewiarygodna w stosunku do tej, która będzie przypuszczalnie za rok, dwa lub trzy

"według swojego uznania" daje "coraz jaśniejsze światło", więc z tej informacji wynika logiczny wniosek, że skoro "Niewolnik" się pomylił, to właściwie nie on jest winny i odpowiedzialny za omyłki, tylko Bóg, który dał zbyt słabe światło. Dopiero gdy świadkowie w dość bolesny sposób przekonali się o swej pomyłce (po r. 1975 dość dużo świadków opuściło szeregi zboru), otrzymali nowe światło, które w 1995 r. znowu okazało się pomyłką.

Więc powiedz mi chociaż raz co jest prawdą i czy jest na pewno prawdą bo może za jakiś czas się okazać, że nią nie było.. Nie wydaje ci się to dziwne, podejrzane chociaż w małym stopniu? Czy bóg by okłamywał swoje ukochane dzieci podając im fałszywe informacje? Czy jeśli to słowo pochodzi od człowieka warto za nim iść bo jeśli to nie Bóg mu daje prawdziwe światło to jego pycha więc nie ma to nic wspólnego z bogiem? Jest tylko fałszywym prorokiem wprowadzając zamieszanie w umysłach niewinnych ludzi?
Zastanów się nad tym
.

Ale co cię obchodzi co u nich jest prawdą a co nie,co ty próbujesz udowodnić,nam że ŚJ jest takie złe czy interesujesz się tak dogłębnie bo chcesz przejść do tej organizacji.

Odnośnik do komentarza

Insana
curry

Wiecie co? Ja już nie mogę czytać tego wszystkiego o tych biednych ŚJ. Wałkujemy tych biednych Świadków jakby nie było gdzieś jakichś prawdziwych sekt typu Sekta Rajneesha, czy inne takie... :Oczko:

to akurat sekta hinduska a ś.j to wywodząca się z chrześcijaństwa obie są równie "prawdziwe" lecz bardzo inne ze względu na pochodzenie
Źródło: IANS
Kathmandu: Piętnaście lat po śmierci Osho, kontrowersyjny guru hinduskiej sekty, znany również jako Bhagwan Rajneesh, zmartwychwstał w Rosji - podają jego wyznawcy z Nepalu.

Charyzmatyczny guru, który proponował wyzwolenie od mentalnych i seksualnych zakazów, stał się sławny w latach siedemdziesiątych, gdy w Pune w zachodnich Indiach umiejscowił swoją siedzibę.

Młody student architektury z Janakpur w południowym Nepalu brał udział w jego odczytach i był pod tak wielkim wrażeniem, że postanowił założyć zakon u boku kontrowersyjnego guru i rozprzestrzeniać jego nauki w himalajskim królestwie.

Osho Tapoban, założone przez zakon Swami Anand Arun w latach osiemdziesiątych, ma dzisiaj 55 centrów w Nepalu. W Stanach Rajneesh został zamieszany w liczne sensacyjne skandale związane z podejrzeniem o usiłowanie zabójstwa, otrucia, podpalenia i podsłuchiwania. Otrzymał wyrok w zawieszeniu na 10 lat za oszukanie władz imigracyjnych oraz polecenie opuszczenia kraju w ciągu pięciu dni. Umarł w 1990 r. w zapomnieniu. Jednakże jego zakony w Nepalu pracują nad tym, by pamięć o Osho nie zginęła.

Według Arun obecnie istnieją centra Rajneesh w Azji i w Europie w ponad 50 krajach, włącznie z królestwami muzułmańskimi, jak np. Iran, gdzie panuje niewielka wolność religijna. Obecnie nepalskie zakony spoglądają w stronę byłego Związku Radzieckiego, aby się tam rozprzestrzenić.

"Rosjanie zainteresowali się naukami Osho w latach siedemdziesiątych, kiedy zaczęli przybywać do Pune, aby wysłuchiwać jego odczytów." - mówi Arun, który będzie miał serię odczytów w kilku rosyjskich miastach w dniach 2-29 września.

"Od 1979r. Osho rozpoczął wprowadzanie ich w tajniki filozofii." Jednak gdy komuniści rządzący Związkiem Radzieckim zakazali działalności religijnej, pierwsza siedziba Rajneesh, mieszcząca się w piwnicy biura biznesmena, zaczęła działać w tajemnicy. "Ponieważ prasa nie była zainteresowana tekstami religijnymi, pierwsze tłumaczenie wykładów Osho na język rosyjski zostały przeredagowane i rozkolportowane w tajemnicy" - powiedział Arun.

Gdy w maju 1981r. Rajneesh opuścił Pune wraz z 18 towarzyszami i udał się do Stanów, kontakty rosyjskich zakonów z nim stawały się coraz rzadsze. "Nie dość, że było ich zdecydowanie niewielu, to jeszcze było niemożliwe, aby dostali paszport i wizę Stanów Zjednoczonych." - twierdzi Arun. Jedyną zatem opcją było dla nich skontaktowanie się z Katmandu, a dziś zakony Osho w Nepalu rozprzestrzeniają jego nauczanie w Moskwie, Leningradzie, Kijowie i Taszkiencie. "Po reformie Gorbaczowa i glasnostii Rosjanie zaczynają się otwierać na filozofie religijne" - mówi Arun. "Z powodu wcześniejszych prześladowań w ubiegłych dekadach są oni spragnieni religii i dzisiaj Rosja ma szansę stać się zagłębiem religijnym."

Ja to tylko dla przykładu dałam akurat tą sektę.

Odnośnik do komentarza

ja czytalam na wiki* o Osho
tam jakos tak bardziej obiektywnie niz na psychomanipulacji:wink:

najbardziej rozsmieszylo mnie:
np

Określił siebie mianem "guru ludzi bogatych", twierdząc, że materialne ubóstwo nie posiada wartości duchowych. Stwierdził, że stanowczo lepiej medytuje się jadąc Rolls-Roycem, niż podróżując na grzbiecie osła.

*czy ktoras z Was ma w domu tradycyjna encyklopedie?
ja korzystam tylko z wiki, szybciej znalezc;)
i nie trzeba dokupowac aktualizacji:lol:

Odnośnik do komentarza

Helena
ja czytalam na wiki* o Osho
tam jakos tak bardziej obiektywnie niz na psychomanipulacji:wink:

najbardziej rozsmieszylo mnie:
np

Określił siebie mianem "guru ludzi bogatych", twierdząc, że materialne ubóstwo nie posiada wartości duchowych. Stwierdził, że stanowczo lepiej medytuje się jadąc Rolls-Roycem, niż podróżując na grzbiecie osła.

*czy ktoras z Was ma w domu tradycyjna encyklopedie?
ja korzystam tylko z wiki, szybciej znalezc;)
i nie trzeba samemu dokupowac aktualiza

Ja gdzieś mam ale w tym burdelu po przeprowadzce i w takiej ilości kartonów to ja nic nie mogę znaleźć. Nawet zimowego płaszcza nie mogę znaleźć :36_19_1:

Odnośnik do komentarza

Insana
IWA23
Insana
curry czyli Jezus powinien być jakimś mutantem genetycznym wg Ciebie?

Co do całunu chodzi o sposób w jaki powstał a nie ze istnieje sam w sobie : ogłoszone w 2011r. wyniki badań(ośrodka badań jądrowych) stwierdzają że odbicie nastąpiło w skutek gwałtownego wybuchu energii , który spowodował przypalenie zewnętrznych włókien tkaniny i powstanie idealnie płaskiego obrazu. Błysk który do tego doprowadził musiałby mieć moc 34 000 miliardów watów promieniowania ultrafioletowego próżniowego. Obecnie aparaty mogą wytworzyć moc o sile kilku miliardów watów. Wniosek: współczesna nauka nie jest w stanie wytworzyć tego typu wizerunku.

helena wszystkie objawienia prywatne (czyli fatima lourdes itp, oraz cuda, całun itp nie są obowiązkiem aby w nie wierzyć jednak jednoznacznie są uznane za prawdziwe przez Kościół a nie że Kościół nie jest pewien ich prawdziwości ale my jako wierni nie mamy grzechu nie wierząc w nie.

iwa dokładnie tak samo pisałam , że nie mówię że to cud .. ale np w miejscach objawień bardzo dużo takich przypadków - w każdym około 2 tyś to tyle by było błędnych diagnoz a co z tymi co odzyskali wzrok albo nie wiem zaczynali chodzić i nie było to bynajmniej chwilowe lecz trwałe.

jbio wklejam aby nie było niedomówień, ja nie muszę się zastanawiać ja to wiem doskonale i ty też to wiesz bo nie masz odpowiedzi na większość pytań które zadałam a nic tak nie demaskuje twojej organizacji jak jej własne publikacje. Ja ci nie zabraniam pisać o Kościele katolickim ani o żadnym innym więc każdy może pisać na jaki temat chce. Z resztą teraz nie udawaj cierpiętnicy bo sama zaczęłaś temat - że my katolicy tak ślepo wierzymy w to co nam się od pokoleń przekazuje .. a teraz jakbyś się od tego odcinała i czuła napastowana- kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Na wszystko idzie znaleźć wytłumaczenie ,racjonalne wytłumaczenie a nie że jakiś tam cud,ślepota-może był jakiś ucisk którego nie umieli wykryc,chodzenie-mogła być równie blokada psychiczna.

nom może tak być(w jakiejś części przypadków- tak samo jak nie można powiedzieć że homeopatia to tylko placebo bo placebo w przypadkach niektórych chorób daje 20% efekt uleczenie) )
ale dużo takich przypadków niewyjaśnionych i nagłych ozdrowień zwłaszcza w przypadku raka chyba trudno wytłumaczyć. z reszta w Jezusa też wątpili jak widzieli na własne oczy jego cuda ale nie w ich prawdziwości tylko w pochodzenie( pytali jaką mocą uzdrawia czy tą pochodzącą od boga) więc nie ma co wymagać że ktoś uwierzy jak nie widział skoro byli tacy co widzieli a nie uwierzyli.

Wiesz widząc magika jak np chowa karte i wyciąga ją np z pod czapki przypadkowego człowieka to też jestem pod wrazeniem i prawie wieże ale wiem że na to jest wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza

Insana

no właśnie nie odpowiedziałaś na żadne z moich zwłaszcza to czy objawienia pochodzą od Jehowy czy od ludzi - dawałam cytaty - więc co jest prawda skoro strażnica mówi raz, że pochodzą od Boga raz od grzesznego człowieka??? kilka stron wcześniej powinno być a może kilkanaście. A może prawda jest zmienna? Bo tak to należy tłumaczyć skoro raz jest tak a raz inaczej? Bardzo mnie to nurtuje- jak wiele kwestii na które niestety nie odpowiedziałaś. Odpowiadasz tylko dziewczynom na proste pytania z biblii. Ale w tej kwestii trudno będzie się porozumieć chyba że zrozumiesz że masz inną , przerobioną wersję biblii bez 7 ksiąg z dopisanymi 280 razy słowem Jehowa pomimo, że go nie ma w oryginale nawet raz jest błąd że Jezus zamieniono na Jehowa ale to już szczególik.
Tak samo nie ma słowa "wszelkiej krwi" tylko "krwi" słowo wszelkiej zostało dopisane tylko w waszym wydaniu pomimo, że jedno słowo orginalne miało odpowiadać jednemu słowu tłumaczonemu. więc jakim cudem "wszelkiej" się pojawiło? Może aby uwiarygodnić zakaz jedzenia kaszanki i transfuzji nie wiem jakie były intencje.

"według swojego uznania" daje "coraz jaśniejsze światło", więc z tej informacji wynika logiczny wniosek, że skoro "Niewolnik" się pomylił, to właściwie nie on jest winny i odpowiedzialny za omyłki, tylko Bóg, który dał zbyt słabe światło. Dopiero gdy świadkowie w dość bolesny sposób przekonali się o swej pomyłce (po r. 1975 dość dużo świadków opuściło szeregi zboru), otrzymali nowe światło, które w 1995 r. znowu okazało się pomyłką.

Więc powiedz mi chociaż raz co jest prawdą i czy jest na pewno prawdą bo może za jakiś czas się okazać, że nią nie było.. Nie wydaje ci się to dziwne, podejrzane chociaż w małym stopniu? Czy bóg by okłamywał swoje ukochane dzieci podając im fałszywe informacje? Czy jeśli to słowo pochodzi od człowieka warto za nim iść bo jeśli to nie Bóg mu daje prawdziwe światło to jego pycha więc nie ma to nic wspólnego z bogiem? Jest tylko fałszywym prorokiem wprowadzając zamieszanie w umysłach niewinnych ludzi?
Zastanów się nad tym .

Od początku , to co pamiętam.
Biblia od zawsze składa się z 66 ksiąg w starożytnych językach

WIKIPEDIA coby nie było, że moja Biblia
Na Stary Testament składa się, w zależności od uznawanego kanonu:
39 ksiąg – kanon hebrajski, uznawany przez żydów i wyznania protestanckie. Starożytny, tradycyjny kanon żydowski wymienia znanych obecnie 39 natchnionych ksiąg, jednak wylicza 24 lub 22 księgi, łącząc niektóre obecnie znane księgi. To drugie zestawienie wymieniające 22 księgi że łącząc Księgę Rut z Księgą Sędziów, oraz Lamentacje (Treny) z Księgą Jeremiasza uzyskuje ilość ksiąg równą ilości liter w alfabecie hebrajskim
46 ksiąg – kanon katolicki (lub 47 jeśli za odrębną księgę uznać List Jeremiasza, który w wydaniach katolickich stanowi 6 rozdział Księgi Barucha)
49 ksiąg – kanon prawosławny (lub więcej, w zależności od lokalnego kultu – prawosławni uznają wszystkie księgi, które pojawiły się w Biblii greckiej – Septuagincie

Kanon hebrajski 39 ksiąg, a co mnie obchodzi katolicki czy prawosławny ja idę do podstaw.

Nowy Testament składa się z 27 ksiąg:
Cztery Ewangelie – zapis życia i nauczania Jezusa Chrystusa:
w tym trzy Ewangelie synoptyczne:
Ewangelia Mateusza
Ewangelia Marka
Ewangelia Łukasza
oraz
Ewangelia Jana
Dzieje Apostolskie – księga opisująca początki Kościoła, po wniebowstąpieniu Jezusa, ukazane na tle działalności niektórych apostołów (św. Piotr, św. Paweł, św. Jakub Starszy i Młodszy)
księgi dydaktyczne – zbiór listów pisanych przez apostołów:
13 listów Pawła z Tarsu
List do Hebrajczyków (powstały prawdopodobnie w środowisku Pawłowym, skierowany do jednej z gmin judeochrześcijańskich, prawdopodobnie w Jerozolimie)
7 listów powszechnych (św. Jakuba, 1 i 2 św. Piotra, 1, 2 i 3 św. Jana, św. Judy Tadeusza)
Apokalipsa, zwana też Objawieniem świętego Jana – księga prorocka

Więc nie wiem czego czepiłaś się , że w PŚ w przekładzie nowego świata jest właśnie te 66 ksiąg???
A może wiki też kłamie?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio

Odnośnie krwi. Nawet jeśli w NŚ jest wszelkiej krwi a nie krwi, to jakie ma to znaczenie skoro nie wiadomo jak było naprawdę w oryginale? Nie lepiej przyjąć tego do wiadomości , że nie wolno krwi, co to za różnica czy w kaszance czy transfuzji?

Mówisz, że raz piszemy, że pochodzimy od Boga a raz od grzesznego człowieka.
I to i to jest prawidłowe.
Stworzył nas Bóg, więc pochodzimy od niego. A zrodzeni zostaliśmy z Adama i Ewy, których stworzył właśnie Bóg, gdzie tu widzisz jakieś zaprzeczenie?

Jak powiem, że chleb upiekł Janek , to zaprzeczę , że powstał w piekarni Antka?

Coraz jaśniejsze światło...
Czy ja dobrze czytałam , że w KK wiele rzeczy się zmieniało , bo zmieniał się system czy zrozumienie teologów czy księży?
Tu jest podobnie. Niewolnik pod natchnieniem ducha św stara się zrozumieć to co mówi, Biblia. Bardzo często jednak, w miarę głębszego wnikania dostrzega swój błąd i stara się to naprawić.
Nie wydaje mi się to ani dziwne, ani nieprawdziwe, wręcz przeciwnie, cieszę się, że starają się Biblię zgłębiać jeszcze bardziej, przez co ja mogę ją bardziej rozumieć.
No ale Św. Jehowy są doskonali więc nie powinni popełniać błędów prawda?

Słowo pochodzi od człowieka, ale my wierzymy, że pod natchnieniem ducha świętego.
Przepraszam a wszelkie dogmaty KK to pochodzą od kogo?
Skoro je ustalano na soborach czy gdzie tam, a nie ma ich w Biblii?

Na pytania dziewczyn odpowiadam chętniej, bo one nie chcą wyśmiać czy lżyć organizacji , tak jak jest w Twoim przypadku.
A jeśli uważasz , że zadają proste pytania, to proszę zadaj je innemu wierzącemu katolikowi niech im na nie wszystkie odpowie...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
a ja zakupy połowiczne bo po pierwszych ,my do auta a tu Gówno....elektronika siadła
i znajomy po nas przyjechał a auto zostało ,z M się tak pożarłam ,że mam dość wszystkiego

Przykro mi... czasem są takie dni do d....
:36_2_20:

Odnośnik do komentarza

INSANA coś dla Cb odnośnie imienia Bożego w Biblii.

JHWH

Tetragram zapisany alfabetem fenickim (na górze i w środku) i współczesnym hebrajskim, opartym na alfabecie aramejskim (na dole)
JHWH, IHWH ( hebr. יהוה) – imię Boga w Biblii hebrajskiej, w języku polskim zapisywane zwykle jako Jahwe (dawniej Jehowa).
W najstarszej wersji hebrajskiej imię Boga zapisywano czterema literami jako: יהוה. Są to czytane od prawej do lewej spółgłoski jod , he , waw , he , które tworzą tak zwany tetragram (z gr. tetragrammaton – dosł. cztery litery). W języku polskim odpowiadają im spółgłoski: JHWH. Nie są znane samogłoski, których używano do pierwotnej wymowy. W języku polskim, obok współcześnie dominującej formy zapisu "Jahwe", występuje także starsza forma - "Jehowa".

Imię pisane staro-hebrajskimi literami na manuskrypcie Septuaginty
W masoreckim hebrajskim tekście Pisma Świętego (Starym Testamencie) imię JHWH w formie tetragramu występuje 6828 razy, począwszy od Księgi Rodzaju 2,4. To imię występuje częściej niż jakiekolwiek inne określenie Boga: Elohim lub El[1] (Bóg) występuje 2600 razy, Adonai (Pan) - 300 razy; a Szaddaj (Wszechmocny, Wszechmogący) - 48 razy.
Ponadto masoreci , którzy opracowali standardowy tekst Starego Testamentu, w swojej wersji zaznaczyli 134 miejsca (według Biblia Hebraica Stuttgartensia – 133 miejsca), w których wcześniejsi przepisywacze soferowie zmienili tetragram na słowo Adonai. Masoreci nie poprawili tekstu, ale zaznaczyli te miejsca w uwagach marginesowych.
Imię JHWH zostało przeniesione w formie hebrajskiego tetragramu (co potwierdzają znaleziska datowane na I wiek n.e.) do części wczesnych wersji greckiego przekładu Starego Testamentu – Septuaginty (LXX), często cytowanej w Nowym Testamencie . Jednak w żadnym ze znalezionych rękopisów Nowego Testamentu tetragram już się nie pojawia. W późniejszych wersjach greckiej Septuaginty (co potwierdzają znaleziska datowane np. na III wiek ) w miejsce tetragramu wstawiano wyrazy Kyrios (Pan) oraz Theos (Bóg).
W greckich tekstach religijnych (LXX i inne) z przełomu er tetragram zaliczano do tzw. imion świętych (nomina sacra) i zapisywano w sposób trojaki: 1. przez przepisanie do greckiego tekstu tetragramu hebrajskiego JHWH (wskutek przepisywania przypominał on greckie litery ПIПI), 2. przez zapisanie w formie IOA lub IAO (gr. IΩA, IAΩ), lub 3. przez zastosowanie skrótu od wyrazu Kyrios ("Pan") – litery KΣ połączone kreską nad skrótem (analogicznie Iesous – IΣ i inne). Z czasem wyłączna stała się trzecia opcja – Kyrios (zob. Carsten Peter Thiede Jezusowy papirus).

Występowanie w przekładach
W większości przekładów Biblii imię to zastąpiono określeniami "Pan" lub "Bóg". Tłumacze podzielili w ten sposób judaistyczną tradycję: Żydzi pomijając imię Boga, uzasadniali to poglądem, że jest ono zbyt święte, aby można je było wymawiać. Dziś część uczonych tłumaczy ten zwyczaj brakiem całkowitej pewności, jak pierwotnie wymawiano to imię.

Powiedz mi więc po pierwsze czemu się czepiasz używanego przez nas imienia Jehowa, skoro wcześniej już go używano?

I dlaczego usunięto z wielu przekładów Biblii to imię, mimo, że pierwotnie jest ponad 6000 razy.
Tak jak to jest w przekładzie NŚ...

Ciekawostka kolejna
Biblia Tysiąclecia (wyd. 1965 i następne, przekład katolicki ). Imię "Jahwe" w I wydaniu (1965) występuje w całym Starym Testamencie z wyjątkiem Księgi Psalmów. W wydaniu II (1971) również w Psalmach (łącznie około 6000 razy). Począwszy od wydania III (1976), zgodnie z decyzją polskiego episkopatu, w większości miejsc imię Jahwe zastąpiono tytułem "Pan", z wyjątkiem 21 wersetów (w sumie 23 razy). Imię pozostawiono jednak w przypisach.

Czyżby episkopat znów namieszał?

Nie moje dane a ze strony
JHWH - Szkolnictwo.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Agusia jak nam coś się z autem dzieje, to ja wolę w polu rażenia mojego ślubnego nie być, wojna gwarantowana. A co do wożenia zakupów komunikacją miejską to świetnie to znam, od przeszło pół roku jestem sama (no kot jeszcze), pójdę na zakupy i zawsze planuję niewiele kupować, ale się 2 albo trzy torby zbiorą. Kupujesz 2 jabłka 2 pomidory, chleb i jakiś sok i już jest ciężko, a co dopiero chemia albo żwirek dla kota? Kawałek autobusem przejadę, a potem drałuję od przystanku do domu obładowana jak wielbłąd.

http://www.suwaczki.com/tickers/65vq786iklsvuww1.png
http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w43r8253bs8l9.png
09.11.2012 :angel_star:Wiem, że jesteś tam
Nie widuję Cię, lecz wiem, że jesteś tam
Cały dzień i noc ktoś puka do Twych drzwi
Każdy chciałby wiedzieć jak ma dalej żyć.
Wiem, że jesteś tam
Dla każdego zawsze musisz znaleźć czas
I choć nigdy o nic nie prosiłam Cię
Dzisiaj proszę bez kolejki przyjmij mnie .

Odnośnik do komentarza

Świeżynka81
Agusia jak nam coś się z autem dzieje, to ja wolę w polu rażenia mojego ślubnego nie być, wojna gwarantowana. A co do wożenia zakupów komunikacją miejską to świetnie to znam, od przeszło pół roku jestem sama (no kot jeszcze), pójdę na zakupy i zawsze planuję niewiele kupować, ale się 2 albo trzy torby zbiorą. Kupujesz 2 jabłka 2 pomidory, chleb i jakiś sok i już jest ciężko, a co dopiero chemia albo żwirek dla kota? Kawałek autobusem przejadę, a potem drałuję od przystanku do domu obładowana jak wielbłąd.

No ja mam tak na co dzień i ze sklepu z buta bo moja mieścina nie ma miejskich,w dodatku na czwarte piętro i jeszcze z córą 2l pod pachą:):)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...