Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Helena
IWA23
curry

Hmmm dla mnie to jest tak. Jbio nie jest natarczywa, odpowiada po prostu na ataki. A jak ma to robić? Przedstawia kontrargumenty. Dla mnie nie są ani trochę natarczywe. Wypowiedzi Insany bulwersują bo są personalne, wypowiedzi jbio nie. Trudno żeby wierzące KK bulwersowały się wypowiedziami Insany jeśli Insana z nimi nie dyskutuje bezpośrednio podważając ich poglądy.

Ale ja nie piszę tylko o wypowiedziach Jbio do Insany ale ogulnie z całej dyskusji,jak jest jakaś dyskusja na temat PŚ to Jbio tak długo będzie wklejała cytaty że jest tak jak ona pisze tak jak by chciała aby jej wkońcy przyznać rację czy to nie jest w pewien sposób
natarczywe?
ja np tych cytatow nie odebralam jako natarczywe-moim zdaniem wyjasnia jak to jest w jej wyznaniu

Insana
no dobrze ale wy tu pisząc na KK również jakby naokoło krytykujecie nas katolików

naokolo? "wy"?
nie przesadzaj

naokoło czyli tak jak wg curry ja wyrażam się o innych czyli nie wprost tylko aluzjami

curry właśnie do tego momentu dążę- i mitem jest zarówno twierdzenie że to świadczy o istnieniu Boga ale również mitem jest zasłanianie się takimi lukami w nauce-że niby boga nie ma- więc jednoznacznie stwierdzić nie można na podstawie tylko nauki czy jest czy go nie ma i tu pojawiają się właśnie nie tylko nasze wierzenia ale doświadczalne znaki działalności boga- tzn cuda, objawienia, opętania które nie są podstawa naszej wiary ale ja tylko umacniają.
Ja tu tez mam podstawę do ewentualnego focha, bo skoro nie mam związku z wiedza( jak piszesz)czyli mam związek z głupota czyli w domyśle (aluzji) nazwałaś mnie głupkiem w dodatku nie umiem pisać więc w domyśle jestem nie tylko głupkiem ale nie umiejącym się wysławiać głupkiem.
Ale wiesz ja się nie obrażam nie będę tego jakoś specjalnie roztrząsać na forum

tak 21 grudnia kończy się kalendarz majów- mój ma datę do 31 grudnia więc może przeżyjemy trochę dłużej... a jak to się ma do tego błędu w wyznaczaniu nowej ery? bo ja nie ogarniam tego

Odnośnik do komentarza

poza tym w reklamie toyoty oficjalnie wystąpił przedstawiciel majów i powiedział że jednak końca nie będzie więc czym się przejmować. :P

edit a tak na serio to tego nie wiadomo kiedy nastąpi wiadomo tylko , że będa znaki przepowiadające ale nie koniec świata jako koniec tylko przyjście Jezusa a to nic strasznego na to wszyscy czekamy .

Odnośnik do komentarza

iwonek
Dzięki helena...no no a ja narzekam że w domu siedze.... ale mlodszy od wrzesnia chory - już 3ci antybiotyk, przedszkolak tez chory, wymiękam z nimi ::(:
Nie wiem jakby moja praca wyglądała z moimi choruszkami...
Nie ten wątek;) ale wam tez przedszkolaki tak chorowaly? i znosiły chorobę do domu? :(

moja Amelka bardzo chorowała jak zaczęła chodzic do przedszkola i to się ciągnęło 2 lata dopiero w tym roku jest naprawde dobrze (czyli i tak ma katar ale nie przeradza się w nic gorszego) bo było kiepsko jeden antybiotyk za drugim ciagle zapalenie zatok, gardła i angina na przemian. I to tez miało związek z niezdiagnozowanym refluksem teraz bierze leki może dlatego jest lepiej.
Chyba każdy musi przez to przejść jak nie w przedszkolu to potem by chorowały najgorzej jak rodzice oboje pracują to jest wielki problem :/

Odnośnik do komentarza

IWA23
Oopsy Daisy
To co mam brać kredyt i lecieć na jakąś wyspę bajeczną? czy co :sofunny:

E nie szalej,tam kredyt będziesz brała na gapę jedź/leć :)
Przy najmniej jak końca świata nie będzie to długu nie będziesz miała.

ahaha faktycznie jak nie będzie to kredyt zostanie :D

Odnośnik do komentarza

Iwa no w sumie racja - w razie gdyby koniec świata odwołano to nie będę w plecy:sofunny:

Swoją droga mój w niedzielę wylatuję het daleko , i zobaczymy się dopiero po świętach.Nie zobaczę go już ?:alajjj:

Ja tam w żaden koniec świata nie wierze, to że kalendarz majów kończy się w tym dniu to nic, może im zabrakło atramentu i papieru :sofunny: nie dopisali reszty, bo nie mieli czym :sofunny:

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

a wracając do wymiany zdan między jbio i insana, to ja się duzo przy was ucze dziewczyny:)
Szkoda jbio, że jednak nie odpowiadasz na niektóre pytania, bo to jeszcze bardziej usystematyzowałoby wiedzę, a tak zostaje w głowie, to co pisze Insana;)

Insana, bo chyba częśc posta wcięło, Wy macie jakies spotkania Dk calego Trojmiasta? Byłam kiedyś na Istopniu z małżeństwem z Gdańska:) od jak dawna jestes w DK?

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Iwa no w sumie racja - w razie gdyby koniec świata odwołano to nie będę w plecy:sofunny:

Swoją droga mój w niedzielę wylatuję het daleko , i zobaczymy się dopiero po świętach.Nie zobaczę go już ?:alajjj:

Ja tam w żaden koniec świata nie wierze, to że kalendarz majów kończy się w tym dniu to nic, może im zabrakło atramentu i papieru :sofunny: nie dopisali reszty, bo nie mieli czym :sofunny:

Może jeszcze dalszej części nie odkopano,może gdzie jaki zwój papirusu zakopany.
Zresztą teraz takie fajne kalendarze nawet ze zdjęciami są to po co nam jakiś mayów:36_1_21:

Odnośnik do komentarza

iwonek
a wracając do wymiany zdan między jbio i insana, to ja się duzo przy was ucze dziewczyny:)
Szkoda jbio, że jednak nie odpowiadasz na niektóre pytania, bo to jeszcze bardziej usystematyzowałoby wiedzę, a tak zostaje w głowie, to co pisze Insana;)

Insana, bo chyba częśc posta wcięło, Wy macie jakies spotkania Dk calego Trojmiasta? Byłam kiedyś na Istopniu z małżeństwem z Gdańska:) od jak dawna jestes w DK?

Moi rodzice są od 22 lat już :p teraz byli para odpowiedzialna za KWC ale ich "kadencja" minęła więc "od małego" miałam styczność z DK . Mojego męża było trudno przekonać bo wiesz on nie chciał aby to było po części wymuszone że moi rodzice są to i my będziemy ale się w końcu sam przekonał. I tak już prawie 3 lata jesteśmy. Teraz mieliśmy jechać w lutym na oaze zimową ale niestety zabrakło miejsc bo latem jest nam trudno ze względu na pracę
Co miesiąc są u nas msze - były u księdza Topolewskego w Gdyni teraz je przeniesiono do Sopotu oprócz tego dni wspólnoty i msze krucjaty ( no ale krucjata dla wszystkich nie tylko DK)
Właśnie a powiedz mi co ty osobiście sądzisz o krucjacie? (dla dziewczyn : krucjata wyzwolenia człowieka- dobrowolne zobowiązanie nie picia alkoholu przez rok albo na całe życie w jakiejś konkretnej intencji np za jakiegoś alkoholika)

Odnośnik do komentarza

Insana
Ja nie wnikam jadzik czemu odeszłaś od kościoła może jakby twój mąż był katolikiem to bys była nią nadal- ale tak zycie sie potoczyło ale może skoro jestes poszukująca osobą prawdy czy wiary prawdziwej jeszcze wrócisz na łono kościoła kiedyś może się przekonasz że Kościół nie jest zły tylko ludzie i tacy tez co w błąd innych wprowadzają :)
jadzik a jak te skórcze? ( przylizuje się wiem) bo coś pisałaś że miałaś skorcze.

Wątpię żebym do KK wróciła, ale dziękuję za zaproszenie :Oczko: KK przez te 2tys lat tak się zmienił, że można by powiedzieć ze powstaje cały czas na nowo wraz z pewnymi zmianami... Np że księża nie mogą mieć rodzin, tego bie było na początku, a w pierwszym liście do Tymoteusza jest napomnienie, żeby Ci co chcę być biskupami najpierw dobrze prowadzili swoje rodziny, wychowali dzieci... Ale KK to zmienił, bo im tak pasowało...

Co do skurczy, to teraz ich nie mam, może jeden dziennie... Za to maluszek tak wywija że ledwo siedzę, nie pamiętam żeby Oliwka tak szalała...

Oopsy Daisy
Witaj Helcia :wink:

Wy wierzycie w ogóle że coś będzie 21 grudnia?:D

Miałam pisać że majowie odwołali w reklamie,a le Insana mnie uprzedziła...:28_1_19:

Tak w ogóle, to witaj z powrotem Oopsy ::): I myślę tak jak Ty, zabrakło im miejsca i na 2012 roku skończyli, hihi:ble:

Odnośnik do komentarza

Witaj Jadzik :)

Cały czas podczas mojej nieobecności myślałam czy jak już wróce to zobaczę fotkę małej Jadzikowej, albo małego Jadźka :D

Czyli nici z bajecznej wysypy :ehhhhhh:

Kobitki me kochane idę się położyć bo przeżywam ciężkie chwile.2 tyg temu bark mi przewiało.Dzisiaj się na nerkę rzuciło.Jak to mój luby powiedział ''sypiesz się, oj sypiesz'' :no: Także spokojnej nocy :) Dobranoc

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Insana, ja kilka razy podpisywałam roczna, ale nie jestem gotowa na czlonkowska;)
Założenie dobre, ale chyba członkowska podpisałabym tylko gdyby J byłby chetny. A tak w pojedynke to chyba nie bardzo...

Ale jak to zimowe? tez 15-dniowe macie? my w roku szkolnym tylko krótsze mamy.
A to szkoda, ze w lato nie bardzo, bo może bysmy się razem wybrały, jeszcze ITruth, bo ona też z DK:) No i byłby mini zlocik parentingowy:)

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

tak jadzik jest to napisane tak samo Jezus mówił że celibat to kwestia powołania i wyboru= możesz żyć w celibacie ale możesz być bezżenny i akurat jako wady ja bym tego nie traktowała a że akurat KK ma powody(nieważne jakie może i mieć te o spadkach znając chciwośc ludzka niejedna by takiego księdz wycyckała :P) aby jego kapłani byli bezżenni to ich sprawa skoro ktoś się decyduje na bycie księdzem katolickim to wie na co się pisze . Nie ma nigdzie nakazu , że maja mieć żony albo mają żyć w celibacie. Ale to już omawiałyśmy chyba co w tym złego że akurat większość obrządków katolickich utrzymuje celibat komu to przeszkadza? 3 obrządki katolickie uznają małżeństwa duchownych ormiański i jeszcze 2 nie pamiętam nie chce mi się już szukać o tej porze

Odnośnik do komentarza

iwonek
Insana, ja kilka razy podpisywałam roczna, ale nie jestem gotowa na czlonkowska;)
Założenie dobre, ale chyba członkowska podpisałabym tylko gdyby J byłby chetny. A tak w pojedynke to chyba nie bardzo...

Ale jak to zimowe? tez 15-dniowe macie? my w roku szkolnym tylko krótsze mamy.
A to szkoda, ze w lato nie bardzo, bo może bysmy się razem wybrały, jeszcze ITruth, bo ona też z DK:) No i byłby mini zlocik parentingowy:)

tak te 2 tygodniowe zimowe nam to pasuje bo ferie, w pracy lipa więc mozna by jechac zimową porą koło chmielenka np sa organizowane u nas na pomorzu

ja 1 szy raz ta roczna i tez członkowskiej chyba nie dam rady.. kurcze nie czuje się na siłach takie zobowiązanie chociaz i tak prawie nie piję

zlocik jak najbardziej może byc nawet nie przy okazji rekolekcji jak bedziecie w 3 mieście serdecznie zapraszam i licze na spotkanie

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Witaj Jadzik :)

Cały czas podczas mojej nieobecności myślałam czy jak już wróce to zobaczę fotkę małej Jadzikowej, albo małego Jadźka :D

Czyli nici z bajecznej wysypy :ehhhhhh:

Kobitki me kochane idę się położyć bo przeżywam ciężkie chwile.2 tyg temu bark mi przewiało.Dzisiaj się na nerkę rzuciło.Jak to mój luby powiedział ''sypiesz się, oj sypiesz'' :no: Także spokojnej nocy :) Dobranoc

No czekam i ja z niecierpliwością na moją niespodziankę, usiedzieć nie mogę, w poniedziałek uszyłam pokrowiec na fotel, wczoraj i dziś bawiłam się w decoupage, pierwszy raz w życiu i nawet jestem zadowolona z efektu... Jak zrobię zdjęcia moich "prac" to pokażę na odpowiednich wątkach, hihi ::): I przymierzam się do starych, nie dokończonych hafcianych (hat krzyżykowy) prac, ale przed porodem mi się ich nie uda wykończyć, bo to bardziej pracochłonne...

A Tobie zdrówka życzę, kuruj się i pozlepiaj w całość!!! :fun:

Odnośnik do komentarza

Insana
tak jadzik jest to napisane tak samo Jezus mówił że celibat to kwestia powołania i wyboru= możesz żyć w celibacie ale możesz być bezżenny i akurat jako wady ja bym tego nie traktowała a że akurat KK ma powody(nieważne jakie może i mieć te o spadkach znając chciwośc ludzka niejedna by takiego księdz wycyckała :P) aby jego kapłani byli bezżenni to ich sprawa skoro ktoś się decyduje na bycie księdzem katolickim to wie na co się pisze . Nie ma nigdzie nakazu , że maja mieć żony albo mają żyć w celibacie. Ale to już omawiałyśmy chyba co w tym złego że akurat większość obrządków katolickich utrzymuje celibat komu to przeszkadza? 3 obrządki katolickie uznają małżeństwa duchownych ormiański i jeszcze 2 nie pamiętam nie chce mi się już szukać o tej porze

O tych małżeństwach, to był akurat przykład, bo czytałam sobie wczoraj ten list i to mi przyszło namyśl::): Ale przykład na to że KK się zmienia i narzuca pewne kwestie które przez PŚ nie są narzucane... Więc nie powiesz mi że to ten sam kościół który podobno miał założyć apostoł Paweł...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...