Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Insana
nie pisałam że ty jesteś dziecinna tylko jbio tak w ogóle.. nie zrozumiełas mojej wypowiedzi kolejny raz.

Pisałam posta ale mi wcięło- owszem wyjaśniłam co mam na myśli pisząc o ograniczeniu nie że jesteś głupia czy niewykształcona tylko ograniczasz wszystko do tego co pozna, udowodni nauka - bynajmniej to co pisałaś na temat teorii ewolucji skłania mnie do takich wniosków.
Pisałaś , że naukowcy potrafią przeprowadzić wielki wybuch w laborator no ale przecież tym który jest autorem tezy o wielkim wybuchu jest ksiądz jezuita i to że potrafimy poznać jaki był jego przebieg minuta po minucie nie daje nam wiedzy co było wcześniej i co go zapoczątkowało na to nauka nie umie odpowiedzieć i nie twierdze że jest to potwierdzeniem istnienia boga ale też nie można tego jednoznacznie odrzucić. Wg mnie twoje poglądy to klasyczny racjonalizm naukowy i nie wiem czemu się tego wypierasz.

Zapytam: o co Ci chodzi? Ja się niczego nie wypieram.
Poza tym nie będę dyskutować z Tobą o nauce, bo brak Ci podstawowej wiedzy. Nauka od dawna wie co spowodowało wielki wybuch.

Zacznę rozumieć Twoje wypowiedzi jak będziesz pisała poprawnie gramatycznie i stylistycznie. Przeczytaj swój post, którego "nie zrozumiałam". Ja nie zrozumiałam, czy Ty nie napisałaś poprawnie?

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana
a cały problem w tym , że Ś.J maja gotowe odpowiedzi tylko na wybrane wątki dlatego tez jak było o Piotrze czyli skale były 2 dni przerwy aby się zapoznać z tematem ale i tak nasze fragmenty nie zostały wzięte pod uwagę jakby nie zostały przeczytane..

iwa dobrze, że jednak nie odbierasz mnie jako chamska bo się staram kulturalnie przedstawiać co wiem. Może za mało się podlizuję ale nie umiem zawsze miałam kłopot z koleżankami nie umiałam z nimi zbytnio się dogadywać wolę męskie towarzystwo . .. nie to ze was nie lubię tak po prostu i moja córeczka tez tylko w przedszkolu z chłopakami się bawi samochodami..

A kto tu się podlizuje?
Hmmm ja też zawsze wolałam męskie towarzystwo.

hahaha no nie rozwalaj mnie proszę ..

Nie rozwalam nikogo ani niczego. Naucz się mówić wprost, a nie aluzjami.

Odnośnik do komentarza

curry oni nie myślą źle tylko są manipulowani, a nawet jak wyrażą swoje watpliwości sa odrazu sprowadzani do parteru grożąc że się ich wydalki ze wspólnoty a wiesz co się dzieje z człowiekiem wydalonym ze zboru? własna matka i własny ojciec już się do takiej osoby nie odezwa do końca zycia- bo w piśmie jest napisane nie będziesz kochał dzieci ponad Boga i taka maja interpretacje.. i czy to jest normalne taki terror psychiczny? takie trzymanie na uwięzi człowieka? To sa w większości dobrzy ludzie tylko nie mają nawet dostępu do informacji jakie ja tu przedsatwiam bo całe ich zycie to słuzba- mają bardzo mału czasu dla siebie, generalnie nie oglądają nawet tv bo to strata czasu i zgorszenie, nie studiują sa mało wykształceni- studiowanie to grzech, narażanie się na zgorszenie i kontakt z innowiercami.. jakie taki człowiek ma prawa? tu są łamane podstawowe prawa człowieka i jego godnośc- jedni drugich śledza jak Cie przyłapia na paleniu papierosa dostajesz wezwanie przed sąd zboru- czy to nie jest upokażające? nie musicie odpowiadac :D

Odnośnik do komentarza

curry
Insana
curry

A kto tu się podlizuje?
Hmmm ja też zawsze wolałam męskie towarzystwo.

hahaha no nie rozwalaj mnie proszę ..

Nie rozwalam nikogo ani niczego. Naucz się mówić wprost, a nie aluzjami.

póki co mam prawo wypowiadać się w sposób jaki mi pasuje- taki mam styl i wiesz dobrze co mam na myśli

Odnośnik do komentarza

curry
Insana
nie pisałam że ty jesteś dziecinna tylko jbio tak w ogóle.. nie zrozumiełas mojej wypowiedzi kolejny raz.

Pisałam posta ale mi wcięło- owszem wyjaśniłam co mam na myśli pisząc o ograniczeniu nie że jesteś głupia czy niewykształcona tylko ograniczasz wszystko do tego co pozna, udowodni nauka - bynajmniej to co pisałaś na temat teorii ewolucji skłania mnie do takich wniosków.
Pisałaś , że naukowcy potrafią przeprowadzić wielki wybuch w laborator no ale przecież tym który jest autorem tezy o wielkim wybuchu jest ksiądz jezuita i to że potrafimy poznać jaki był jego przebieg minuta po minucie nie daje nam wiedzy co było wcześniej i co go zapoczątkowało na to nauka nie umie odpowiedzieć i nie twierdze że jest to potwierdzeniem istnienia boga ale też nie można tego jednoznacznie odrzucić. Wg mnie twoje poglądy to klasyczny racjonalizm naukowy i nie wiem czemu się tego wypierasz.

Zapytam: o co Ci chodzi? Ja się niczego nie wypieram.
Poza tym nie będę dyskutować z Tobą o nauce, bo brak Ci podstawowej wiedzy. Nauka od dawna wie co spowodowało wielki wybuch.

Zacznę rozumieć Twoje wypowiedzi jak będziesz pisała poprawnie gramatycznie i stylistycznie. Przeczytaj swój post, którego "nie zrozumiałam". Ja nie zrozumiałam, czy Ty nie napisałaś poprawnie?
a więc co spowodowało wielki wybuch?

edit bo ja czytałam kilka dni temu artykuł gdzie fizyk jądrowy z polskiego instytutu na ten temat się wypowiadał więc jestem ciekawa jaka ty masz informację zapewne ten mój fizyk to naukowiec przez małe n a ten twój przez duże ale no porównajmy wersje

Odnośnik do komentarza

Georges Lemaître ? Wikipedia, wolna encyklopedia
Georges-Henri Lemaître (wymowa ?/i) (ur. 17 lipca 1894 w Charleroi, zm. 20 czerwca 1966 w Leuven) – belgijski ksiądz katolicki i astronom, jeden ze współtwórców współczesnej kosmologii relatywistycznej. Jako pierwszy zastosował w kosmologii fizykę kwantową, Rozwijał idee Alberta Einsteina. Stworzył hipotezę Wielkiego Wybuchu (nazywał ją Hipotezą Pierwotnego Atomu). Przewidział istnienie promieniowania reliktowego.

Georges Lemaître urodził się 17 lipca 1894 roku w Charleroi w Belgii. Odbywał tam też studia średnie w kolegium jezuickim. W 1910 roku przeniósł się z rodziną do Brukseli, gdzie zapisał się do Kolegium św. Michała w Etterbeek. Planował przygotować się tam do studiów górniczych, które rozpoczął w 1911 roku na uniwersytecie w Leuven.

Ukończył studia w 1914 roku i zaraz po wybuchu I wojny światowej wstąpił do wojska. W 1919 roku wrócił do Leuven, aby uzyskać doktorat z matematyki i fizyki. Po jego uzyskaniu, w październiku 1920 roku Lemaître wstąpił do seminarium duchownego dla opóźnionych powołań w Mechelen. Święcenia kapłańskie przyjął 22 września 1923 roku[1].

Niedługo po święceniach Lemaître uzyskał stypendium na wyjazd do Cambridge University. Następnie odwiedził Kanadę i Stany Zjednoczone, gdzie zatrzymał się dłużej w Harvard College Observatory, gdzie opublikował swoje prace o Wszechświecie de Sittera i gwiazdach zmiennych, oraz w Massachusetts, gdzie rozpoczął regularne studia w MIT, a następnie uzyskał tam kolejny doktorat.

W kwietniu 1927 roku Lemaître zainteresowany odkryciem prawa Hubble'a opublikował swoją najważniejszą[2] pracę pt. Wszechświat jednorodny o stałej masie i rosnącym promieniu, wyjaśniający prędkość radialną mgławic pozagalaktycznych (Un universe homogène de masse constante et de rayon croissant rendant compte de la vitesse radiale des nébuleuses extra-galactiques)[3].

W 1940 roku Lemaître został członkiem Papieskiej Akademii Nauk, a w 1960 roku jej prezesem, którym pozostał do śmierci. Za jego rządów do Akademii nowi członkowie byli powoływani bez względu na narodowość i wyznanie. Między innymi przyjęto do niej Paula Diraca i Johna Ecclesa.

Pierwszą poważną chorobą Lemaître'a był zawał serca w 1964 roku. Kryzys nastąpił 9 czerwca 1966 roku. Lemaître został umieszczony w szpitalu, gdzie Odon Godart odwiedził go 16 lub 17 czerwca, by porozmawiać o odkryciu przewidzianego wcześniej przez Lemaître'a promieniowania tła. Lemaître zmarł 20 czerwca 1966 roku. Został pochowany na cmentarzu w Charleroi.

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana

hahaha no nie rozwalaj mnie proszę ..

Nie rozwalam nikogo ani niczego. Naucz się mówić wprost, a nie aluzjami.

póki co mam prawo wypowiadać się w sposób jaki mi pasuje- taki mam styl i wiesz dobrze co mam na myśli

Nie wiem co masz na myśli, nie jestem wróżką. Ale chyba nie chcę wiedzieć.

Insana
curry
Insana
nie pisałam że ty jesteś dziecinna tylko jbio tak w ogóle.. nie zrozumiełas mojej wypowiedzi kolejny raz.

Pisałam posta ale mi wcięło- owszem wyjaśniłam co mam na myśli pisząc o ograniczeniu nie że jesteś głupia czy niewykształcona tylko ograniczasz wszystko do tego co pozna, udowodni nauka - bynajmniej to co pisałaś na temat teorii ewolucji skłania mnie do takich wniosków.
Pisałaś , że naukowcy potrafią przeprowadzić wielki wybuch w laborator no ale przecież tym który jest autorem tezy o wielkim wybuchu jest ksiądz jezuita i to że potrafimy poznać jaki był jego przebieg minuta po minucie nie daje nam wiedzy co było wcześniej i co go zapoczątkowało na to nauka nie umie odpowiedzieć i nie twierdze że jest to potwierdzeniem istnienia boga ale też nie można tego jednoznacznie odrzucić. Wg mnie twoje poglądy to klasyczny racjonalizm naukowy i nie wiem czemu się tego wypierasz.

Zapytam: o co Ci chodzi? Ja się niczego nie wypieram.
Poza tym nie będę dyskutować z Tobą o nauce, bo brak Ci podstawowej wiedzy. Nauka od dawna wie co spowodowało wielki wybuch.

Zacznę rozumieć Twoje wypowiedzi jak będziesz pisała poprawnie gramatycznie i stylistycznie. Przeczytaj swój post, którego "nie zrozumiałam". Ja nie zrozumiałam, czy Ty nie napisałaś poprawnie?
a więc co spowodowało wielki wybuch?

edit bo ja czytałam kilka dni temu artykuł gdzie fizyk jądrowy z polskiego instytutu na ten temat się wypowiadał więc jestem ciekawa jaka ty masz informację zapewne ten mój fizyk to naukowiec przez małe n a ten twój przez duże ale no porównajmy wersje

Połączenie materii i antymaterii w dużym skrócie.

Insana
nie jestem panią od polskiego i tylko forumowe trolle jak już nie maja argumentów wytykają innym błędy językowe . kumać?

Jeśli chcesz być dobrze zrozumiana wypowiadaj się jasno. Wtedy nie będzie niedomówień i wątpliwości. Kumać? Dlaczego nazywasz mnie trollem?

Odnośnik do komentarza

Insana
Jak ktos wierzy w wymysły zagubionego człowieka - mającego problemy z wiara mam tu na myśli załozyciela organizacji który raz był adwentysta raz protestantem raz ateista spotkał 2 giego takiego samego i razem bez zadnego przygotowania zaczeli zgłebiać Pismo to nic dziwnego że doszli do wniosków jakich doszli .

Czy można wierzyć w coś co pochodzi od grzesznych i w dodatku zagubionych ludzi? no ryzykowne i to bardzo

Więc wg ciebie jeśli nie byli całe życie w jednej organizacji religijne, to byli zagubieni? Może byli zagubieni w tych co byli na początku, a potem się odnaleźli... ::): W KK też pewnie krążą opracowania książkowe grzesznych ludzi... Nie uwierzę jeśli nie... Nie uważam żeby je odrzucać, ale wszystko trzeba konfrontować z Pismem innej opcji wg mnie nie ma ::):

I to prawda, już trochę się znamy i znam ton Twoich wypowiedzi, nie tylko na temat religii i zdążyłam się przyzwyczaić i nie odbierać ich osobiście :Oczko: Choć czasem mnie rażą mimo wszystko...

Odnośnik do komentarza

nie będę któryś raz tłumaczyć się co mam na myśli nazywając ateistów ograniczonymi w swoim postrzeganiu świata- ja wszystkim ubliżam tylko mi nikt nie ubliża wszyscy są cacy ;) i niech tak będzie .

no może przesadziłam z tym trollem ale to dla nich bardzo charakterystyczne zachowanie stąd moje skojarzenie.

Odnośnik do komentarza

jadzik
Insana
Jak ktos wierzy w wymysły zagubionego człowieka - mającego problemy z wiara mam tu na myśli załozyciela organizacji który raz był adwentysta raz protestantem raz ateista spotkał 2 giego takiego samego i razem bez zadnego przygotowania zaczeli zgłebiać Pismo to nic dziwnego że doszli do wniosków jakich doszli .

Czy można wierzyć w coś co pochodzi od grzesznych i w dodatku zagubionych ludzi? no ryzykowne i to bardzo

Więc wg ciebie jeśli nie byli całe życie w jednej organizacji religijne, to byli zagubieni? Może byli zagubieni w tych co byli na początku, a potem się odnaleźli... ::): W KK też pewnie krążą opracowania książkowe grzesznych ludzi... Nie uwierzę jeśli nie... Nie uważam żeby je odrzucać, ale wszystko trzeba konfrontować z Pismem innej opcji wg mnie nie ma ::):

I to prawda, już trochę się znamy i znam ton Twoich wypowiedzi, nie tylko na temat religii i zdążyłam się przyzwyczaić i nie odbierać ich osobiście :Oczko: Choć czasem mnie rażą mimo wszystko...

nie że nie byli w jednej tylko że żadna im nie pasowała więc stworzyli swoja własna ;) powywalali co nie pasowało co potrzeba napisali i tak powstała owa organizacja bynajmniej jej podstawa nie jest Pismo święte.

Pismo w przekładzie to które jest używane przez ta organizację jest oficjalnie nazwane jako profanacja pisma i pracował nad nią anonimowy zespół jej przekład jest też bardzo zbliżony do przekładu pewnej osoby zajmującej się spirytyzmem - duchy podpowiadały mu jak ma wyglądać to pismo pytanie tylko jakie to były duchy? co z reszta jbio chyba kiedyś pisała o tej osobie.

Ja nie wnikam jadzik czemu odeszłaś od kościoła może jakby twój mąż był katolikiem to bys była nią nadal- ale tak zycie sie potoczyło ale może skoro jestes poszukująca osobą prawdy czy wiary prawdziwej jeszcze wrócisz na łono kościoła kiedyś może się przekonasz że Kościół nie jest zły tylko ludzie i tacy tez co w błąd innych wprowadzają :)
jadzik a jak te skórcze? ( przylizuje się wiem) bo coś pisałaś że miałaś skorcze.

Odnośnik do komentarza

no krążą opracowania grzesznych ludzi ale to co je łączy to niezmienność dogmatów wiary- nikt nie twierdzi że było inaczej niż jest w Piśmie ..
Co miałam na myśli to to, że moja wiara ma źródło w Jezusie- on ustanowił ten Kościól a organizacja z brooklynu(oraz np luteranie, anglikanie) została założona przez człowieka jakieś 150 lat temu bo uznał siebie za całkowity autorytet odrzucając i przeinaczając wszystko tak jakby w Kościele przez 2tyś lat byli sami idioci nieznający pisma że nie wiedza że nie ma trojcy itp itd- a o trojcy jest w kilku miejscach w piśmie napisane nie dosłownie ale jest,
Kosciół anglikański to chyba wszyscy wiemy czemu i jak powstał bo król był kobieciarzem i chciał się rozwieść a że KK mu nie zezwolił więc olał system brzydko mówiąc i siebie mianował na głowę swojego kościoła i można mu było robić co mu się podobało bez zakazów papieża.

Odnośnik do komentarza

Insana
Kilka faktów z ŚJ:
1844- baptysta W.Miller ogłasza ten rok powrotem Jezusa.. Jego uczennica naucza, że Jezus powróci do 1873 lub 1874
1852- rodzi się C.T . russel, czesto zmienia wyznania, wstępuje do YMCA, jest niewierzącym aż wreszcie adwentysta. doznaje zawodu ze w 1874r. Jezus nie przyszedł. Dziedziczy po ojcu 300tys$
1876- poznaje n.Barboura i dowiaduje się że Jezus przyszedł ale niewidzialnie 2 ata wcześniej
1878- spodziewa sie porwania do nieba..
1879- zaczyna wydawac Straznicę Syjonska, żeni się
1906- rozwodzi się
1908- reklamuje na łamach straznicy "złota pszenicę"którą można kupić przez kontakt z jego organizacją
1909- przenosi się do nowego jorku
1914- oczekuje armagedonu
1916- umiera w pociągu
1917- Rutherford wybrany prezesem organizacji
1918- aresztowany za szpiegostwo
1919- po zakończeniu wojny na mocy amnestii wypuszczony
1922- ogłasza że jezus przyszedł niewidzialnie w 1914.
1925- ogromny zawód większość zwolenników sie oddala
1929- kupuje( z funduszy zebranych przez ŚJ całego świata) parcele w san diego i buduje tam "Beth Sahrim" dla króla Dawida, Abrahama (i siebie)wyposaza go w 2 luksusowe samochody (Lincoln, Ford) . Tymczasowo, do czasu "pójścia do nieba" rezyduje w tej ambasadzie Królestwa. <salvation (Zbawienie) 1939 s. 311-312 (cytuje ją i przedstawia fotokopię książka pt. "Nasi Przyjaciele: Świadkowie Jehowy" E. B. Price, tłum. Z. Makarewicz, 1996 s. 148), w której między innymi napisano: "było rzeczą dobrą i miłą w oczach Boga, że wspomniany dom zbudowany został na świadectwo dla imienia Jehowy (...) on ciągle stoi jako świadectwo dla imienia Jehowy" (s. 311).>
1935- od tego czasu ŚJ nie akceptują krzyża - chociaż wcześniej nawet ich siedzibę zdobił krzyż a sam rutherford ostrzegał, ze pojawią się tacy co będą chcieli opluć krzyż ...
1942- umiera w san diego stwierdzając, że nadejście końca świata to kwestia miesięcy. Następcą Knorr
1947- sprzedaje siedzibe w san diego
1950- wydaje własną biblie przekład nowego świata i podaje nowe wymagania dla chcacych pójść do nieba.
1953- żeni sie i pozwala na swobodne zawierania małżeństw
1961- wydaje cała "Biblie nowego swiata " wersja angielska
1966- proroctwo o armagedonie w 1975
1977- nowym prezesem F.Franz kolejne armagedony
1980- jego bratanek R.Franz odchodzi z ciała kierowniczego wydaje "kryzys sumienia" demaskuacą działalnośc przywódców- powstaje wiele organizacji dla byłych członków po licznych odejściach.

tak dla przypomnienia

Odnośnik do komentarza

IWA23
curry
IWA23

A ja stanę w obronie Yvone,może i nie jesteś chmsaka jak Insana ale też natarczywa w delikatny sposób,Insana prubuje chamsko natrczywie przedstawić ci jaka twoja wiara jest be,że jest sektą itp a ty swoimi delikatnie acz natarczywie prubujesz swymi cytatami pokazać że wasze tłumaczenie PŚ jest prawdziwe,prawdziwsze od KK.
I tak samo jak Yvone nie wiem czemu się bulwersujecie jak Insana pisze a jak Jbio to nie i tylko dla tego bo ona pisze delikatniej.
Jakoś gorące wierzące KK się Insany wypowiedziami nie bulwersują a Insana nie czepia się innych bo np Jadzik nie zdradził jej jakiej jest wiary więc nie ma co pisać,ale wcześniej była i dyskusja z Helena,agusią,curry.

I żeby nie było Jbio mi nie przeszkadza że odpowiadasz i przedstawiasz cytatami z bibli.

Hmmm dla mnie to jest tak. Jbio nie jest natarczywa, odpowiada po prostu na ataki. A jak ma to robić? Przedstawia kontrargumenty. Dla mnie nie są ani trochę natarczywe. Wypowiedzi Insany bulwersują bo są personalne, wypowiedzi jbio nie. Trudno żeby wierzące KK bulwersowały się wypowiedziami Insany jeśli Insana z nimi nie dyskutuje bezpośrednio podważając ich poglądy.

Ale ja nie piszę tylko o wypowiedziach Jbio do Insany ale ogulnie z całej dyskusji,jak jest jakaś dyskusja na temat PŚ to Jbio tak długo będzie wklejała cytaty że jest tak jak ona pisze tak jak by chciała aby jej wkońcy przyznać rację czy to nie jest w pewien sposób
natarczywe?
ja np tych cytatow nie odebralam jako natarczywe-moim zdaniem wyjasnia jak to jest w jej wyznaniu

Insana
no dobrze ale wy tu pisząc na KK również jakby naokoło krytykujecie nas katolików

naokolo? "wy"?
nie przesadzaj

Odnośnik do komentarza

Insana
z resztą nie nazwałam curry trollem tylko napisałam ze trolle tak robią że wytykają błędy językowe

nie no uśmiałam się w sumie z tego

a wracając do wielkiego wybuchu : ale co było wcześniej skąd ta materia i antymateria?

Nazwałaś mnie trollem, tylko w aluzji, a nie wprost, gdyż taki masz styl, jak sama napisałaś.

Co do fizyki. Możemy prowadzić setki takich dyskusji, jaką próbujesz zacząć. Próbujesz dojść do momentu, w którym nauka nie ma odpowiedzi. Bo jest dużo rzeczy, które nauka wie i zna oraz takich, których jeszcze nie zna. To nie wstyd. Np. w jakim momencie wyewoluowała świadomość u rodzaju homo. Napiszę więc to jeszcze raz choć już tłumaczyłam wielokrotnie.

To, że jest jakaś luka w nauce. Miejsce, której jest nie odkryte nie oznacza jeszcze, że to jest luka, którą wypełnia Bóg. Tak samo jak było z piorunami, to, że waliły pioruny starożytni Grecy uznali, za oszczep Zeusa, bo nie wiedzieli, co to jest wyładowanie elektryczne. Dziś też jesteśmy w pewnej niewiedzy. Ale to, że czegoś nie wiemy, że nauka na razie nie ma odpowiedzi nie oznacza jeszcze, że sprawcą jest Bóg. Oznacza to tylko tyle, że jeszcze dużo odkryć przed nami.

Odnośnik do komentarza

Insana
nie pisałam że ty jesteś dziecinna tylko jbio tak w ogóle.. nie zrozumiełas mojej wypowiedzi kolejny raz.

Pisałam posta ale mi wcięło- owszem wyjaśniłam co mam na myśli pisząc o ograniczeniu nie że jesteś głupia czy niewykształcona tylko ograniczasz wszystko do tego co pozna, udowodni nauka - bynajmniej to co pisałaś na temat teorii ewolucji skłania mnie do takich wniosków.
Pisałaś , że naukowcy potrafią przeprowadzić wielki wybuch w laborator no ale przecież tym który jest autorem tezy o wielkim wybuchu jest ksiądz jezuita i to że potrafimy poznać jaki był jego przebieg minuta po minucie nie daje nam wiedzy co było wcześniej i co go zapoczątkowało na to nauka nie umie odpowiedzieć i nie twierdze że jest to potwierdzeniem istnienia boga ale też nie można tego jednoznacznie odrzucić. Wg mnie twoje poglądy to klasyczny racjonalizm naukowy i nie wiem czemu się tego wypierasz.

Żeby nie było nie obstaję za żadną z was bo staram się być neutralna i łapać was za słówka.
I wracając do tematu to Insana napisałaś o Curry że jest ograniczona bo (patrz wytłuszczone) to o tobie też to można powiedzieć że ty jesteś ograniczona bo ty nie wierzysz w naukę a przy najmniej wierzysz w to co ci pasuje co można połączyć z Bogiem,wiarą.
Ty ograniczasz wszystko do swej wiary to co mogło by podważyć odrzucasz.

Odnośnik do komentarza

Insana
curry oni nie myślą źle tylko są manipulowani, a nawet jak wyrażą swoje watpliwości sa odrazu sprowadzani do parteru grożąc że się ich wydalki ze wspólnoty a wiesz co się dzieje z człowiekiem wydalonym ze zboru? własna matka i własny ojciec już się do takiej osoby nie odezwa do końca zycia- bo w piśmie jest napisane nie będziesz kochał dzieci ponad Boga i taka maja interpretacje.. i czy to jest normalne taki terror psychiczny? takie trzymanie na uwięzi człowieka? To sa w większości dobrzy ludzie tylko nie mają nawet dostępu do informacji jakie ja tu przedsatwiam bo całe ich zycie to słuzba- mają bardzo mału czasu dla siebie, generalnie nie oglądają nawet tv bo to strata czasu i zgorszenie, nie studiują sa mało wykształceni- studiowanie to grzech, narażanie się na zgorszenie i kontakt z innowiercami.. jakie taki człowiek ma prawa? tu są łamane podstawowe prawa człowieka i jego godnośc- jedni drugich śledza jak Cie przyłapia na paleniu papierosa dostajesz wezwanie przed sąd zboru- czy to nie jest upokażające? nie musicie odpowiadac :D

tylko nie pisz nic do Jbio zboru,ze pisze na forum...i to z innowiercami:D

Odnośnik do komentarza

O niebie miałam napisać - troche w innym kierunku dyskusja poszła, ale piszę;)

Jana 14, 2-3: „W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli"

I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą" Ap. Jana 22, 3

Kto chciałby Mi słuzyć, niech idzie za mną, a gdzie ja jestem, tam bedzie i moj sluga. A jesli ktos Mi słuzy, uczci go moj Ojciec" Jana 12, 26

Albo w Kazaniu na Górze - po osmiu błogosławienstwach - cieszcie sie i radujcie , albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie"

w sumie to nie wiem gdzie to niebo:) Się po smierci dowiem:Oczko:

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
curry oni nie myślą źle tylko są manipulowani, a nawet jak wyrażą swoje watpliwości sa odrazu sprowadzani do parteru grożąc że się ich wydalki ze wspólnoty a wiesz co się dzieje z człowiekiem wydalonym ze zboru? własna matka i własny ojciec już się do takiej osoby nie odezwa do końca zycia- bo w piśmie jest napisane nie będziesz kochał dzieci ponad Boga i taka maja interpretacje.. i czy to jest normalne taki terror psychiczny? takie trzymanie na uwięzi człowieka? To sa w większości dobrzy ludzie tylko nie mają nawet dostępu do informacji jakie ja tu przedsatwiam bo całe ich zycie to słuzba- mają bardzo mału czasu dla siebie, generalnie nie oglądają nawet tv bo to strata czasu i zgorszenie, nie studiują sa mało wykształceni- studiowanie to grzech, narażanie się na zgorszenie i kontakt z innowiercami.. jakie taki człowiek ma prawa? tu są łamane podstawowe prawa człowieka i jego godnośc- jedni drugich śledza jak Cie przyłapia na paleniu papierosa dostajesz wezwanie przed sąd zboru- czy to nie jest upokażające? nie musicie odpowiadac :D

tylko nie pisz nic do Jbio zboru,ze pisze na forum...i to z innowiercami:D

I ze mną na czele, koniec świata :hahaha:

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA23
curry

Hmmm dla mnie to jest tak. Jbio nie jest natarczywa, odpowiada po prostu na ataki. A jak ma to robić? Przedstawia kontrargumenty. Dla mnie nie są ani trochę natarczywe. Wypowiedzi Insany bulwersują bo są personalne, wypowiedzi jbio nie. Trudno żeby wierzące KK bulwersowały się wypowiedziami Insany jeśli Insana z nimi nie dyskutuje bezpośrednio podważając ich poglądy.

Ale ja nie piszę tylko o wypowiedziach Jbio do Insany ale ogulnie z całej dyskusji,jak jest jakaś dyskusja na temat PŚ to Jbio tak długo będzie wklejała cytaty że jest tak jak ona pisze tak jak by chciała aby jej wkońcy przyznać rację czy to nie jest w pewien sposób
natarczywe?
ja np tych cytatow nie odebralam jako natarczywe-moim zdaniem wyjasnia jak to jest w jej wyznaniu

Insana
no dobrze ale wy tu pisząc na KK również jakby naokoło krytykujecie nas katolików

naokolo? "wy"?
nie przesadzaj

Nie chodzi mi o całą dyskusję,jutro jak będę miała chwilę to się cofnę i przytoczę wam w których momentach dla mnie Jbio była trochę natarczywa.

Odnośnik do komentarza

curry
Helena
Insana
curry oni nie myślą źle tylko są manipulowani, a nawet jak wyrażą swoje watpliwości sa odrazu sprowadzani do parteru grożąc że się ich wydalki ze wspólnoty a wiesz co się dzieje z człowiekiem wydalonym ze zboru? własna matka i własny ojciec już się do takiej osoby nie odezwa do końca zycia- bo w piśmie jest napisane nie będziesz kochał dzieci ponad Boga i taka maja interpretacje.. i czy to jest normalne taki terror psychiczny? takie trzymanie na uwięzi człowieka? To sa w większości dobrzy ludzie tylko nie mają nawet dostępu do informacji jakie ja tu przedsatwiam bo całe ich zycie to słuzba- mają bardzo mału czasu dla siebie, generalnie nie oglądają nawet tv bo to strata czasu i zgorszenie, nie studiują sa mało wykształceni- studiowanie to grzech, narażanie się na zgorszenie i kontakt z innowiercami.. jakie taki człowiek ma prawa? tu są łamane podstawowe prawa człowieka i jego godnośc- jedni drugich śledza jak Cie przyłapia na paleniu papierosa dostajesz wezwanie przed sąd zboru- czy to nie jest upokażające? nie musicie odpowiadac :D

tylko nie pisz nic do Jbio zboru,ze pisze na forum...i to z innowiercami:D

I ze mną na czele, koniec świata :hahaha:
21 grudnia coraz blizej:lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...