Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Ty idziesz do księdza, który ma nie wiem skąd prawo udzielać rozgrzeszenia.
Więc czego znów się czepiasz struktury organizacyjnej?
Jakiego rygoru usunięcia?
Od samego początku decydująć się na bycie Św Jehowy wiesz czym jest grzech i jaka jest za to kara.
Więc każdy ponosi konsekwencje swojego postępowania.
Usuńcie grzesznika wśród was, apel apostoła Pawła do zborów.

No ale w KK można grzeszyć w nieskończoność dostać pokutę i znów grzeszyć, i nie zostać za to usuniętym, więc dziwne dla Cb, że nasza organizacja się oczyszcza z grzeszników.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

owszem wkleiłam te nie opowieści tylko faktyczne wydarzenia bo twoja organizacja uważa tylko innych za siedlisko zła dba o krystaliczny wizerunek tak naprawdę utajniając takie wydarzenia bynajmniej przed swoimi szeregowymi członkami takimi jak ty.

Odnośnik do komentarza

artykuł troche w temacie problemów jakie niesie ze soba przebywanie w hermetycznej sekcie ale zapewne to masz jako GRZECH:

Dr Bergman(psychiatra) wymienia kilkadziesiąt tych ważniejszych, które określa jako "niewidoczny Talmud", i które uważa za główną przyczynę zaburzeń psychicznych wśród wyznawców tego ruchu religijnego. Kiedy rodzice są lojalnymi członkami organizacji, kodeks określonych zachowań jest wpajany dzieciom od najmłodszych lat. Oto lista zakazów i nakazów których wszyscy muszą przestrzegać, oraz czynności których świadkom Jehowy wykonywać nie wolno.
noszenie lub posiadanie symboli - nie tylko religijnych = ( fałszywe bóstwa),

- jakikolwiek związek lub branie udziału w uroczystościach religijnych innych wyznań i czynnościach z tym związanych np. pogrzebach = ( bałwochwalstwo),

- obchodzenie urodzin = ( bałwochwalstwo),

- toasty w czasie wesel i innych uroczystości = ( fałszywe bóstwa),

- udział w wyborach = ( mieszanie się w sprawy świata),

- praca w sektorze zbrojeń = (popieranie wojen),

- obchodzenie jakichkolwiek świąt (= bałwochwalstwo),

- transfuzja krwi i oddawanie krwi = ( świętość krwi),

-spożywanie pokarmów zawierających krew np. kaszanka =(sprzeczność z Biblią )

- czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych = ( zaśmiecanie umysłu),

- przeszczep organów (w międzyczasie zmieniane) = ( grzech, niezgodne z Biblią),

- działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych = (strata czasu),

- jakikolwiek udział w polityce; ubieganie się o stanowiska polityczne nawet na szczeblu gminy = ( pozostawanie nieskażonym przez świat),

- oglądanie filmów = ( grzeszny wpływ; stracony czas, który można poświęcić na głoszenie),

- pełnienie funkcji gospodarza klasy = ( pozostawanie skażonym przez świat),

- przynależność do harcerstwa = ( pozostawanie neutralnym),

-noszenie odzieży żałobnej = ( zwyczaj pogański),

- próby usprawiedliwiania się = (brak pokory),

- branie udziału w działalności związkowej = ( pozostawanie neutralnym),

- wielbienie lub naśladowanie gwiazdorów filmowych lub muzycznych = ( bałwochwalstwo),

- interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią = (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości),

- organizowanie spotkań młodzieżowych = ( pokusa seksualna),

- czerpanie przyjemności z pokazywania się publicznie - modelka = ( szukanie własnej chwały),

- datki na Czerwony Krzyż lub podobne organizacje charytatywne = ( popieranie organizacji religijnych),

- uczestniczenie w świętach zakładowych = ( światowe towarzystwo),

- modlenie się - wyłącznie w towarzystwie ochrzczonych, nienagannych Świadków Jehowy (tylko Świadkowie są prawdziwymi chrześcijanami),

- okazywanie zbyt wielkiej namiętności podczas stosunków płciowych z partnerem małżeńskim = ( niemoralność),

- taniec z kimś innym niż partner małżeński = ( pokusa seksualna),

- udział w zajęciach pozaszkolnych = ( wolny czas wykorzystywać na głoszenie),

- czytanie starej literatury Towarzystwa [Strażnica] = ( strata czasu),

- udział w sądzie jako przysięgły = (neutralność),

- udział w służbie wojskowej i formacjach cywilnych = ( ćwiczenie się do wojny),

- ćwiczenie technik samoobrony = ( pochodzenie militarne),

- opuszczanie wspólnych zebrań i działalności głoszenia = (nieposłuszeństwo względem Boga),

- używanie sformułowań takich jak: O Boże!, O Panie!, itp. = (zwracanie się do fałszywych bóstw),

- wizyta u psychiatry lub psychologa = ( może wprowadzić w błąd?),

- studia wyższe; niektóre kierunki kategoryczne zabronione = (światowe
towarzystwo, strata czasu),

- udział w reformach socjalnych i grupach samopomocy = ( strata czasu),

- wątpliwości skierowane przeciw Organizacji = ( wymierzone przeciw Bogu),

- gra w szachy, warcaby, karty itp. = ( charakter militarny),

- wypracowywanie nadgodzin = ( czas potrzebny na głoszenie),

- przyjaźnienie się z osobami spoza Organizacji = (światowe towarzystwo),

- noszenie przez kobiety spodni podczas zebrań = ( nieodpowiednie ubranie, upodobnianie się do mężczyzn)"

Odnośnik do komentarza

jbio
Ty idziesz do księdza, który ma nie wiem skąd prawo udzielać rozgrzeszenia.
Więc czego znów się czepiasz struktury organizacyjnej?
Jakiego rygoru usunięcia?
Od samego początku decydująć się na bycie Św Jehowy wiesz czym jest grzech i jaka jest za to kara.
Więc każdy ponosi konsekwencje swojego postępowania.
Usuńcie grzesznika wśród was, apel apostoła Pawła do zborów.

No ale w KK można grzeszyć w nieskończoność dostać pokutę i znów grzeszyć, i nie zostać za to usuniętym, więc dziwne dla Cb, że nasza organizacja się oczyszcza z grzeszników.

to jak ty nie wiesz skąd ksiądz ma prawo rozgrzeszania to słabo znasz biblię- co im zatrzymacie bęxdzie im zatrzymane co im odpuscicie bedzie im odpuszczone

sa grzechy np aborcja przez które zostaje sie wykluczonym ekskomunika więc nie ma tak że sobie masz grzeszyc i wracać- masz sie nawrócic przez sakrament pokuty czyli nie grzeszyc więcej od tego jest postanowienie poprawy aby postanowić sobie nie grzeszyć ale jak to sie stanie i zgrzeszysz, upadniesz masz możliwośc wyspowiadania sie to nie jest tak że możesz sobie grzeszyć i grzeszyć bynajmniej nie taki jest zamysł :p

Odnośnik do komentarza

jbio
Przytaczaj dalej gazety, bo tam zawsze ściśle wszystko z prawdą jest...
Mam poszukać o księżach zboczeńcach, homoseksualistach i różnym wykorzystywaniu przez jakże zacnych członków KK...?
Nie ma po co wszyscy wiedzą jak różowo jest w KK.

no ale my to wiemy i się z tym nie kryjemy a s.jehowy żyją jakby zło ich nie dotyczyło i aby nikt sie o ich uczynkach nie dowiedział kreuja się na kryształowych a tak nie jest . to takie troche fałszywe z waszej strony bo drzazge w oku KK widzicie a belki we własnym już nie widzicie

Odnośnik do komentarza

Insana
jbio
Przytaczaj dalej gazety, bo tam zawsze ściśle wszystko z prawdą jest...
Mam poszukać o księżach zboczeńcach, homoseksualistach i różnym wykorzystywaniu przez jakże zacnych członków KK...?
Nie ma po co wszyscy wiedzą jak różowo jest w KK.

no ale my to wiemy i się z tym nie kryjemy a s.jehowy żyją jakby zło ich nie dotyczyło i aby nikt sie o ich uczynkach nie dowiedział kreuja się na kryształowych a tak nie jest . to takie troche fałszywe z waszej strony bo drzazge w oku KK widzicie a belki we własnym już nie widzicie

Jeśli przez pryzmat jednostek będziesz osądzać całą Organizację, to masz rację najgorsza Organizacja na świecie.
Za to KK najwspanialsza na świecie.
Tylko dlaczego ludzie od KK odchodzą a do Św się dołączają, czy do innych religii?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Towarzystwo Strażnica zwinnie lawiruje między zapewnieniami o swej omylności - z jednej strony, a zapewnieniami na temat swej wiarygodności z drugiej. W książce pt.: "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi", na str. 195 w par. 14, świadkowie opisali teokratyczny sposób funkcjonowania Ciała kierowniczego, twierdząc, że przy podejmowaniu decyzji nie polegają na mądrości ludzkiej a jedynie na Słowie Bożym i podejmują je pod kierownictwem Ducha Świętego (por. Strażnica, rok XCIII, nr. 15, str. 10, par. 12 i Strażnica 15. XII. 1989 r., str. 6, 7, "Czy współpraca międzywyznaniowa...", str. 18).

Ale przy innej okazji Ciało kierownicze zaprzecza jednak temu, że przy podejmowaniu decyzji nie polega na mądrości ludzkiej i winą za swoje pomyłki doktrynalne obarcza ułomny umysł ludzki. W jednym z wyjaśnień podają, że "Niewolnik nie jest natchniony przez Boga" i dlatego "Na skutek ludzkiej ułomności nieraz może zdarzyć się, że zrozumie coś nieściśle, a w rezultacie potrzebne jest skorygowanie" (Strażnica, rok CII, nr. 4, str. 27, por. Przebudźcie się! 8. VII. 1995 r., str. 9, też Strażnica, rok XCVI, nr. 21, str. 17, par. 12).

Widzimy wyraźnie ten kontrast: z jednej strony ludzkie nauki, a z drugiej "kanał" Jehowy.

więc jak jest na prawdę ?????????????????????????????

czekam na odpowiedź od jbio jak to w sumie jest bo wersje są 2 zależnie od sytuacji

Odnośnik do komentarza

curry
Dziewczyny wybaczcie, że ostatnio się nie udzielam ale mam grypę i gorączkę straszną i się nie nadaję żeby myśleć :(


Zdrowka zyczze:usmiech:

jbio

Swoją drogą przytaczasz tylko te fakty , które Tobie pasują.

czasem odnosze takie samo wrazenie:wink:

Insana
jbio
Ach jaką wspaniałą opowieść wkleiłaś.
I co mam teraz płakać, bo ktoś gdzieś coś.
Pisałam nie raz , że wszędzie są i dobrzy i źli...
Ponadto, prawie masz rację co do wykluczania.
Jeśli grzesznik nie okazuje skruchy i nadal trwa w swoim grzesznym postępowaniu, zostaje wykluczany.
Jednak ma prawo głosu, obrony, wytłumaczenia...
Jak widzisz mało wiesz.
Ja mimo, ze miałam taki sąd jak to nazwałas nie zostałam wykluczona, chociaż wiele osób wiedziało o tym co się stało, a po 7 m-cach i tak by się wydało.
Lecz ja sama wiedziałam , że zgrzeszyłam , wyznałam to, i zostałam napomniana.

no a czy to normalne że ludzie sie bawia w sędziów innych ich czynów? jak chcesz wyznac swoje grzechy idziesz do księdza robisz to w odosobnieniu i w atmosferze dobrowolności a nie że ktoś pod rygorem usunięcia i zabrania ci mozliwośc zbawienia osądza twoje uczynki. i to trochę tak ze wiesz inni sledza innych aby ich podkablować - czy taka atmosfera jest normalna wg ciebie we wspólnoście Bożej?

dla mnie bez roznicy czy ksiadz czy jakis ktos z sj(nie wiem jak to sie u SJ nazywa) bedzie "bawil sie" w rozgrzeszanie lub sedziowanie mojej osoby
nie podoba mi sie taka forma-obca osoba ma osadzac

no chyba,ze to jest staly spowiednik-no ale nie bylo mi dane takiej osoby spotkac:wink:

Odnośnik do komentarza

jbio
Insana
jbio
Przytaczaj dalej gazety, bo tam zawsze ściśle wszystko z prawdą jest...
Mam poszukać o księżach zboczeńcach, homoseksualistach i różnym wykorzystywaniu przez jakże zacnych członków KK...?
Nie ma po co wszyscy wiedzą jak różowo jest w KK.

no ale my to wiemy i się z tym nie kryjemy a s.jehowy żyją jakby zło ich nie dotyczyło i aby nikt sie o ich uczynkach nie dowiedział kreuja się na kryształowych a tak nie jest . to takie troche fałszywe z waszej strony bo drzazge w oku KK widzicie a belki we własnym już nie widzicie

Jeśli przez pryzmat jednostek będziesz osądzać całą Organizację, to masz rację najgorsza Organizacja na świecie.
Za to KK najwspanialsza na świecie.
Tylko dlaczego ludzie od KK odchodzą a do Św się dołączają, czy do innych religii?

bądź poważna bo ja z toba poważnie rozmawiam..

Odnośnik do komentarza

kurcze edytowałam posta wyzej i mi częśc wcięlo trudno a pisałam jbio że wszyscy ludzie sa tak samo grzewszni tak samo katolicy jak i swiadkowie i muzulmanie bo taka natura czlowieka i nie mozna siebie wywyzszac, nie widziec wad a innych krytykowac

Odnośnik do komentarza

kto się odłącza- ktoś kto jest powiedzmy letni, ma problemny w zyciu, nie ma oparcia w rodzinie (np rozbite rodziny, problemy alkoholowe itp) wtedy swiadowie się nim opiekuja bombarduja miłością i uprzejmościa, ktoś kto nie zna pisma nie wie że świadkowie maja inne spreparowane specjalnie na swoje potrzeby z dopisanym 280 razy slowem jehowa pomimo ze w oryginale tego nie ma, z usunietymim7 niewygodnymi ksiegami starego testamentu
pozatym obecnie niestety więcej odchodzi niz jest "chrzczonych"
itp itd

i czemu np dziecko które nie wie czy w przyszłości będzie świadkiem ma umrzec bo nie dostanie transfuzji ? a przeciez chrzest małych dzieci w KK jest bardzo przez was krytykowany a tu tak samo takie dziecko nie wie to czemu ma umierac za cos w czym moze nie zechce byc kiedys?

i jbio naucz się przyjmować informacje będące nie po twojej myśli przecież świadkowie są do tego świetnie wyszkoleni to nie wiem czemu się od razu wycofujesz??? (że niby ja szkaluję twoją religie? no to miej chęć poznać plusy i minusy swojej organizacji )

Odnośnik do komentarza

Insana
kto się odłącza- ktoś kto jest powiedzmy letni, ma problemny w zyciu, nie ma oparcia w rodzinie (np rozbite rodziny, problemy alkoholowe itp) wtedy swiadowie się nim opiekuja bombarduja miłością i uprzejmościa, ktoś kto nie zna pisma nie wie że świadkowie maja inne spreparowane specjalnie na swoje potrzeby z dopisanym 280 razy slowem jehowa pomimo ze w oryginale tego nie ma, z usunietymim7 niewygodnymi ksiegami starego testamentu
pozatym obecnie niestety więcej odchodzi niz jest "chrzczonych"
itp itd

i czemu np dziecko które nie wie czy w przyszłości będzie świadkiem ma umrzec bo nie dostanie transfuzji ? a przeciez chrzest małych dzieci w KK jest bardzo przez was krytykowany a tu tak samo takie dziecko nie wie to czemu ma umierac za cos w czym moze nie zechce byc kiedys?

Do

może narażę sie
ale dlaczego ma urodzić się dziecko upośledzone,które nie będzie katolikiem,a życie będzie dla niego torturą ...też decydują za niego rodzice

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana
kto się odłącza- ktoś kto jest powiedzmy letni, ma problemny w zyciu, nie ma oparcia w rodzinie (np rozbite rodziny, problemy alkoholowe itp) wtedy swiadowie się nim opiekuja bombarduja miłością i uprzejmościa, ktoś kto nie zna pisma nie wie że świadkowie maja inne spreparowane specjalnie na swoje potrzeby z dopisanym 280 razy slowem jehowa pomimo ze w oryginale tego nie ma, z usunietymim7 niewygodnymi ksiegami starego testamentu
pozatym obecnie niestety więcej odchodzi niz jest "chrzczonych"
itp itd

i czemu np dziecko które nie wie czy w przyszłości będzie świadkiem ma umrzec bo nie dostanie transfuzji ? a przeciez chrzest małych dzieci w KK jest bardzo przez was krytykowany a tu tak samo takie dziecko nie wie to czemu ma umierac za cos w czym moze nie zechce byc kiedys?

Do

czyli ci co odeszli od koscioła to sami alkoholicy,rozwodnicy i co tam jeszcze
odchodzą tez osoby żyjące właściwie,nie czyniące zła

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Insana kurcze nie ma innych istotnych spraw???
czasem odnoszę wrażenie ,że Twoja misja to zniechęć jbio do religi
piszesz tak jakbyś chciała wszystkich przekonać -nie wiem do zakazania wiary Jehowych....
czemy tak się uwzięłaś

jest wiele innych wyznań nie katolickich i jakoś ich nie nawracasz

mozna mieć takie wrażenie ale nie było mnie od wczoraj a temat był poruszane więc i ja się udzielam chyba mogę?

Odnośnik do komentarza

Insana
tak Helenka możesz tak uważać ale jezus utworzył swój Kościół i dał kapłanom moc odpuszczania grzechów więc jak ktos go nie uznaje i nie zunaje jego Kościoła to jaką ma moc odpuszczania grzechów?

wiem,ze ktoras z Dziewczyn pisala ze ma stalego spowiednika-to jest super
(moze jakbym ja takiego spotkala zanim zbladzilam...kto wie,kto wie:D)

no ale taka "masowa" spowiedz np przed swietami-to dla mnie byl zawsze koszmar

Jbio:

Tylko dlaczego ludzie od KK odchodzą a do Św się dołączają, czy do innych religii?

ja myslalam zeby zostac protestantem
powiedzialam mojemu m-a on powiedzial,co to za roznica jaka wiara-skoro i tak Boga nie ma
on juz od dawna dawna nie wierzacy
ale wciaz nie wypisany z kk

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Insana
kto się odłącza- ktoś kto jest powiedzmy letni, ma problemny w zyciu, nie ma oparcia w rodzinie (np rozbite rodziny, problemy alkoholowe itp) wtedy swiadowie się nim opiekuja bombarduja miłością i uprzejmościa, ktoś kto nie zna pisma nie wie że świadkowie maja inne spreparowane specjalnie na swoje potrzeby z dopisanym 280 razy slowem jehowa pomimo ze w oryginale tego nie ma, z usunietymim7 niewygodnymi ksiegami starego testamentu
pozatym obecnie niestety więcej odchodzi niz jest "chrzczonych"
itp itd

i czemu np dziecko które nie wie czy w przyszłości będzie świadkiem ma umrzec bo nie dostanie transfuzji ? a przeciez chrzest małych dzieci w KK jest bardzo przez was krytykowany a tu tak samo takie dziecko nie wie to czemu ma umierac za cos w czym moze nie zechce byc kiedys?

Do

czyli ci co odeszli od koscioła to sami alkoholicy,rozwodnicy i co tam jeszcze
odchodzą tez osoby żyjące właściwie,nie czyniące zła

nie tylko ale sa bardziej podatne dlatego szukaja akceptacji iwsparcia i znajduja je w sektach to mam na myśli

Odnośnik do komentarza

Miałam po odpisywać, ale mi ciężko, bo z wieloma rzeczami się niestety z Wami nie zgadzam,a le nie chcę wchodzić w jakieś dziwne dyskusje... Dodam tylko, ze u nas w wspólnocie większość mężczyzn (kobiety też, ale najczęściej mężczyźni:Oczko:) studiuje różne opracowania religijne, nie tylko pismo św... Jesteśmy małą społecznością i nie wydajemy własnych opracować, opieramy się na rożnych punktach widzenia. Są to osoby o różnym wykształceniu, mamy historyka również, więc on ma pojęcie jakie PŚ ma odniesienie do historii... Wszystko jest omawiane na cotygodniowych spotkaniach, ale też takich w tygodniu, w zależności od potrzeb. Widzę jaka jest ich wiedza, a jest duża, pismo jest interpretowane nie tylko na bazie pisma samego w sobie, ale w oparciu o inne wydania i o samo życie. Opieranie jedynie na opracowaniach teologów, bez konfrontowania tego z Pismem jest dla mnie zbyt dużym zaufaniem...

Insana- czytając pismo nie kłaniam się mu, nie modlę się do niego... Ale myśl jak chcesz, mnie rozpraszały te wszystkie obrazy i figury, no i mi nie pasował ten cały przepych w kościołach po prostu, pooglądać na wycieczce mogę, ale nic poza tym... ::):

Agusia- właśnie tak teraz trzeba odczytywać w dzisiejszych czasach prawa jakie dał nam Bóg, wiadomo że kiedyś nie było kompa, internetu i sklepów, teraz są i trzeba sobie zadać pytanie, co nas odwodzi od Boga ::): Pisałaś o pracy w dzień święty, nie zawsze można z niej zrezygnować,a le można się starać... Tzn nie sprzątać w niedzielę, bo to także praca :D Np lekarze i inne tego typu zawody są wg naszego zgromadzenia nie uznawane za grzech, jeśli pracują w dzień święty (Jezus uzdrawiał w szabat, co wytknęli mu faryzeusze), bo leczą ludzi a to jest ważniejsze, wiadomo ze szpitala się nie zamknie, ale jak ma się sklep to już można... Dobra straci się zysk z tego dnia, ale jak ktoś wierzy i poświęci ten dzień Bogu, to zostanie mu to wynagrodzone ::):

Odnośnik do komentarza

helenka hmm no a czemu akurat protestanci? ja myślę że ta niechęc do kościoła jest poniekąd bo nikt nie chce sie dostosować niestety do rygorystycznych wymagań ( zaleceń) kościoła brak rozwodów itp, antykoncepcja i wiele inncy. Łatwo jest zyc bez Boga z nim trudno i jeszcze cie wszyscy dokoła wyśmiewają no ale cóż.

Ja miałam osobiście sytuację, że gdybym nie była wierząca rozwiodłabym się z mężem bo poznałam innego faceta i planowałam z nim przyszłość ale to że wierzę i że mój mąż mi wybaczył nie odtrącił i jesteśmy dalej razem- i co ja z takimi poglądami a tez miałam swój czas próby wiary tak to odbieram.. no i spadam obowiązki wzywają.

Odnośnik do komentarza

Insana
kto się odłącza- ktoś kto jest powiedzmy letni, ma problemny w zyciu, nie ma oparcia w rodzinie (np rozbite rodziny, problemy alkoholowe itp) w

zgodzic sie moge jedynie z ta letnoscia:lol:

a co do dalszej czesci wypowiedzi, mnie akurat by swiadkowie nie przekonali do swojej wiary -poczytac biblie bym mogla z nimi,jakby sie okazali tacy mili jak Jbio:wink:
ale nie zrobili by ze mniie swiadka:D

a wogole to calkiem nie dawno sie dowiedzialam,ze moja kuzynka od jakiegos czasu jest swiadkiem jehowy:D
ja sie z nia nie widzialam,mama mi mowila;)

Odnośnik do komentarza

jadzik
Miałam po odpisywać, ale mi ciężko, bo z wieloma rzeczami się niestety z Wami nie zgadzam,a le nie chcę wchodzić w jakieś dziwne dyskusje... Dodam tylko, ze u nas w wspólnocie większość mężczyzn (kobiety też, ale najczęściej mężczyźni:Oczko:) studiuje różne opracowania religijne, nie tylko pismo św... Jesteśmy małą społecznością i nie wydajemy własnych opracować, opieramy się na rożnych punktach widzenia. Są to osoby o różnym wykształceniu, mamy historyka również, więc on ma pojęcie jakie PŚ ma odniesienie do historii... Wszystko jest omawiane na cotygodniowych spotkaniach, ale też takich w tygodniu, w zależności od potrzeb. Widzę jaka jest ich wiedza, a jest duża, pismo jest interpretowane nie tylko na bazie pisma samego w sobie, ale w oparciu o inne wydania i o samo życie. Opieranie jedynie na opracowaniach teologów, bez konfrontowania tego z Pismem jest dla mnie zbyt dużym zaufaniem...

Insana- czytając pismo nie kłaniam się mu, nie modlę się do niego... Ale myśl jak chcesz, mnie rozpraszały te wszystkie obrazy i figury, no i mi nie pasował ten cały przepych w kościołach po prostu, pooglądać na wycieczce mogę, ale nic poza tym... ::):

Agusia- właśnie tak teraz trzeba odczytywać w dzisiejszych czasach prawa jakie dał nam Bóg, wiadomo zę kiedyś nie było kompa, internetu i sklepów, teraz są i trzeba sobie zadać pytanie, co nas odwodzi od Boga ::): Pisałaś o pracy w dzień święty, nie zawsze można z niej zrezygnować,a le można się starać... Tzn nie sprzątać w neidzielę, bo to także praca :D Np lekarze i inne tego typu zawody są wg naszego zgromadzenia nie uznawane za grzech (Jezus uzdrawiał w szabat, co wytknęli mu faryzeusze), bo leczą ludzi a to jest ważniejsze, wiadomo ze szpitala się nie zamknie, ale jak ma się sklep to już można... Dobra straci się zysk z tego dnia, ale jak ktoś wierzy i poświęci ten dzień Bogu, to zostanie mu to wynagrodzone ::):

to tak samo jak my nie modlimy się do drewna czy tam materiału tylko do Boga więc myślimy podobnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...