Skocz do zawartości
Forum

MM 2005 :) zapraszam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Lola super zdjecia
Dziubala slodziaki z tych Twoich chlopakow:Uśmiech:
Alfik super z praca, gratuluje
Renia pupa :sofunny::sofunny:

Wczoraj PIotrek kilka razy wylaczyl komputer, ten nie zniosl stresu i zresetowal swoje ustawienia w biosie :Szok: D. wrocil wczoraj z pracy o 22:00 i nie mogl nic juz z tym zrobic bo nie mamy "zwykej"klawiatury dzisiaj wiec dzialam na jego lapku, na ktorym nie ma polskich liter. Do tego do sobotniego popoudnia jestem sama bo malzonek jedzie prosto z pracy do Lodzi . Za to po tygodniu bez Taty chcemy zorganizowac PIotrkowi jakis wypad w niedziele , moze jakas sala zabaw albo plac zabaw przy dobrej pogodzie.

Kasia,Piotruś i Małgosia

http://lbyf.lilypie.com/CI4op2.png
http://lb3f.lilypie.com/Ymrfp1.png

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

U nas znów kiepska noc, znowu bolące kolanko Adasia :Smutny:. Pediatra mówiła żeby środek przeciwbólowy dawać mu przed spaniem, a nie nocy. Tak wczoraj zrobiłam i troszkę pomogło, bo zamiast budzić się z 40 razy, to obudził się „tylko” z 20 razy. Jeśli to bóle wzrostowe, to za kilka dni powinny minąć. Jeśli dalej będzie płakał to w poniedziałek do pediatry, już po skierowanie do specjalisty, bo może się kolankiem coś dziać.
U pediatry to byłam wczoraj z Maciusiem, celem wizyty oprócz kolanka Adasia był rtg klatki piersiowej i jego opis. Na marginesie tylko powiem, że Maciuś waży 10,3 kg. A najbardziej zaskakująca wiadomość – Maciek ma zapalenie płuc :Szok:. To takie ukryte zapalenie (ma je wiele dzieci i dorosłych nie wiedząc o tym), gdyby nie rtg to nikt by nie wiedział, że ono jest. Nie wiadomo jak długo jest i jak długo by było, bo Maciek nie ma ani nie miał żadnych oznak choroby. Został dokładnie zbadany, no i osłuchowo jest czysty z każdej strony, po prostu jest zdrowy, ale dostał antybiotyk, bo trzeba to wyleczyć. Ale numer, no nie :Szok:

Renia – pupa :Śmiech:

Lola – witamy po długiej nieobecności :)
Oczy Bartusia robią wrażenie :)

Ann – co takiego szykujesz, że Cię tak mało, zdradź rąbek tajemnicy ;)

Alfik – motorniczą?! Wow, no to mocno trzymam kciuki żeby się udało :)

Freya - może Piotruś poczuł zew informatyczny ;)
Jesteś sama z dziećmi? Dzielna jesteś, dobrze, że sobota już jutro.

Odnośnik do komentarza

Dziubala z zapaleniem płuc nie fajnie. Ja mająć 10 lat spędziłam ponad 2 miesiące w szpitalu z tego powodu. do domu pamiętam puszczali mnie na przepustki było Boże Narodzenie, sylwester. nie było fajnie Objawowo było tylko to ,że przy głebszych oddechach kręciło mi się w głowie i szybko się męczyłam , wylądowałam w szpitalu z przypuszczeniem choroby serducha a okazało się ze to własnie bezobjawowe zapalenie płuc

Szymonek http://www.suwaczek.pl/cache/8eab0ec0af.png
Miłoszek http://www.suwaczek.pl/cache/5994c3f2c9.png

Odnośnik do komentarza

Ania1980
Dziewczyny pomocy na kwietnia mam zamowiona szczepionke prevenar na pneumokoki i dzisiaj uslyszalam od kumpeli ze ona chyba swojego dziecka nie szczepi bo ta szczepionka nie jest do konca przebadana i ze moze szkodzic!!!!

A na jakie żródła koleżanka się powoływała?
Szczepionki na pewno są przebadane, bo inaczej nie dopuściliby ich do sprzedaży. A co do szkodliwości, to niestety tak czasem bywa, że dopiero po kilka latach to wychodzi na jaw i dany lek jest wycofywany z rynku.
Poszukaj opinii w interencie na temat tej szczepionki.

Odnośnik do komentarza

GRoszko
Dziubala z zapaleniem płuc nie fajnie. Ja mająć 10 lat spędziłam ponad 2 miesiące w szpitalu z tego powodu. do domu pamiętam puszczali mnie na przepustki było Boże Narodzenie, sylwester. nie było fajnie Objawowo było tylko to ,że przy głebszych oddechach kręciło mi się w głowie i szybko się męczyłam , wylądowałam w szpitalu z przypuszczeniem choroby serducha a okazało się ze to własnie bezobjawowe zapalenie płuc

:Smutny: Mam nadzieję, że u Maciusia jednak skończy się tylko na 10 dniach antybiotyku.

Odnośnik do komentarza

Freya sił na samotny czas. Fajny plan na niedzielę.
Dziubala oby ból kolanka u Adasia szybko minął. Słyszałam o tym bezobjawowym zapaleniu płuc. Dobrze, że zrobiłaś rtg i wyszło.
Ania szczepionka jak każde lekarstwo jakies skutki uboczne może mieć. Nie sądzę, by nie przebadany lek był na naszym i nie tylko naszym rynku.

Renia z Marysi

Odnośnik do komentarza

Ania nie spotkałam się z takimi opiniami. O szczepionce MMR mówiło się, że może wywołać autyzm. Czytałam, że objawy autyzmu pojawiają się po pierwszych urodzinach i wtedy podawa jest ta szczepionka i z nią niesłusznie wiązano autyzm. Zresztą tyle złego mówi się nadal o tej szczepionce na odrę/świnkę/różyczkę, a osobiście nie spotkałam się z żadnym przypadkiem powikłań. Podobnie może być z tą szczepionką. Nie interesowałam się nią jeszcze dogłębnie.

Renia z Marysi

Odnośnik do komentarza

Witamy :Uśmiech:

Renia – z dwojga złego lepszy jest ból pupy a nie głowy :Oczko:

Ann – z ciekawości zapytam jakie "gabaryty" ma Twój Szymi; Bartuś z tych raczej drobnych choć może tego nie widać (niecałe 9 kilo, a długości nie wiem ile)

Alfik – z taką motorniczą to z przyjemnością by się pojeździło - trzymam kciuki

Freya - Przemek to też niezły informatyk, jak Piotrek wraca z pracy to muszą sie dogadywać kto kiedy siedzi przy kompie, niestety często Piotrek przegrywa w tej walce :Oczko:

Ania - nasz lekarz zawsze powtarza że wszystkie teraźniejsze szczepionki powstały bo "jest na nie moda", tak naprawdę nie mają dokładnych badań czy działają tak jak trzeba czy nie, a ludzie i tak je kupują bo są mocno nagłośnione. My nie szczepimy żadnymi dodatkowymi (nasz lekarz też ma dzieci i on nie szczepi)

Dziubala - szok z tym zapaleniem płuc - muszę przyznać że pierwsze słyszę o czymś takim

http://suwaczki.maluchy.pl/li-5791.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-5793.png

Odnośnik do komentarza

K dziś odbierze Adasia, powinnam wziąć się za sprzątanie żeby przed jutrzejszą imprezą urodzinową Adasia mieć czas na inne rzeczy, ale najzwyczajniej w świecie mi się nie chce :Nieśmiały:
Ale idę coś porobić żeby mieć czyste sumienie ;)

Lola – ja o tym kilka razy słyszałam i zawsze mnie to dziwiło, że to możliwe. I sama się o tym naocznie przekonałam. Ponieważ Maciuś czuje się świetnie, nie ma żadnych objawów, to mnie to w ogóle nie stresuje, jak na razie.

Ann – w końcu Kat_ya do Was dotarła ;)

Miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

Freya sił samotna Mamo
Dziubala niech te bóle Adasia mijają, Maciusiu zdrowiej!!!
Co do pytania, to nic takiego wielkiego, bieżączek dużo :Oczko: a jednocześnie różne pomysły które staram się sprawdzać czy może nie będą tylko marzeniami
Ania1980 co do szczepionki to juz dziewczyny napisaly, dla mnie zrodlo typu kolezanka to w takim wypadku średnie zrodlo jesli nie poparte jakims osobistym doswiadczeniem
GRoszko Jaś choruje ale z tego co pamiętam była poprawa, dzis angina ropna pokonała Siulę :Smutny:

Odnośnik do komentarza

Dziubala dobrze ze zdiagnozowaliście! A teraz pozostaje trzymać kciuki i bedzie ok! Ja w tym tygodniu opetana jestem porzadkami w kazdym kącie:) Przez kuchnie przeszedł huragan i wymiótł mase dzindzibołów niepotrzebnych oczywiście na te chwile:Śmiech:A dziś na pierwszy ogień poszedł pokój gagatka i razem pożegnaliśmy zabawki już mało uzywane i ustawiliśmy regał na ksiązki, który gagatkowi bardzo sie spodobał:)
Ann fajnie ze prace posuwają sie do przodu i jest czas na gości:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-5647.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...