Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze urodzone maluszki:

Lidiaro ..................31.08.2012.........1250g....... .......40cm...........cc......synek Piotruś
23diabełek23.........13.10.2012..........3300g.. ...........55cm...........sn......synek Wojtuś
wicia255................30.10.2012..........2800g..............51cm...........cc......córeczka Kornelia
qmpeela................03.11.2012..........3510g..............54cm...........cc......córeczka Blanka
Ola X.....................12.11.2012..........3460g..................................sn......córeczka
veoh......................14.11.2012...........3650g..............51cm...........sn......synek Alexis
Babycheck........................................3195g..............58cm.....................synek Karolek
kate300.................18.11.2012...........3580g.............52cm............sn......córeczka Sandra
asiula0727.............21.11.2012...........3800g.............55cm...........sn......synek Szymonek
kasica....................21.11.2012...........4150g.............58cm...........sn......synek Adrianek
Pycia1612..............24.11.2012...........3900g..................................sn......synek Adrianek
Betty......................24.11.2012...........3100g.............51cm.....................córeczka Laura
VingaTarg..............28.11.2012...........3650g.............54cm...........cc......synek Szymonek
Nela.....................30.11.2012...........3450g.............54cm............sn.....córeczka Gabrysia
zebra79................01.12.2012...........4070g.............55cm............sn......synek Mateuszek

Odnośnik do komentarza

Dzieki kochana za wyjansienie, teraz mam jeszcze wiekszy metlik bo nie wiem co mam kupic, czy ta herbatke, czy te spray dezynfekujacy co psika sie bezposrednio na pieluche..proszek, czy moze wszystko ;) znalazlam fajny proszek dezynfekuajcy do wielorazowek, i tanszy od NP bo u nas 500g, to koszt 60zl, wiec jakby tak podliczyc co jeszcze dokupic to wlos sie jezy na glowie ;) a powiedz mi czy te jednorazowe podklady kupowalas? co do otulaczy to jaka firme polecasz ? mio jest okay jak pisalas wczesniej, a moze masz jakiegos faworyta :).?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie z otulaczy mega są petits dessous i flip bumgenius :) Bambino mio też fajne :) A najbardziej kocham wełniane otulacze np gatki storchenkinder, ale z nimi wiecej zabawy bo trzeba lanolinowac. Papierków do pieluch nie używam jeszcze, do płynnych kupek się raczej nie nadają. Spłukuję z grubsza jedynie i tak przed praniem włączam płukanie w pralce, żeby wypłukać resztki kupy i siuśki.

Fotki z wiaderkowej kąpieli wrzuciłam na prywatny :)
http://parenting.pl/listopadowki-2012/21882-pogaduchy-listopadowek.html

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
u nas dziś nocka ciężka była mała płakała do 1 w nocy. Brzuszek na bank ją bolał. Dlatego z mężem podjęliśmy decyzję że przechodzimy ze zwykłego Bebilonu na Bebilon Comfort o obniżonej laktozie dla dzieci z kolkami. Dodatkowo podaję jej Bobotic siostra ma jeszcze Sab Simplex więc też podrzuci. Tylko do tego Bebilonu Comfort smoczek 1 jest za mały nie leci mąż pojechał kupić smoczek 2 bo przez ten podobno leci już mleko. Szukałam po forach i dziewczyny piszą że przy butelkach Dr. Browns przez dwójkę już leci.

Dziś odpadł rano Gabi kikucik więc pępuszek robi się pierwsza klasa. Ale jeszcze ze 2-3 dni będę przecierać żeby dobrze się zasuszyło. Mała przy kąpieli już nie płacze. Wczoraj leżała w wanience grzecznie i się rozglądała:)

Dziś do nas rodzice przyjeżdżają z prezentem dla córy na Mikołaja. Starsza znowu ma zielony katar była 4 dni w przedszkolu. Dostaje Bactrim. Rozmawiałam wczoraj z mężem i chyba na jakiś czas zabierzemy ją z przedszkola. Bo siedzi miesiąc w domu idzie na 3-4 dni i znów chora. Fakt że przyprowadzają dzieci z gilami zielonymi po pas i duszącymi się bo mamusia nie może iść na zwolnienie i kółko się zamyka. Moja idzie zdrowa i zaraz znów ma katar. Od października chyba z 600zł na leki wydaliśmy a nie wspomnę o tym ile moje dziecko chemii zjadło. Masakra.

Wczoraj mąż zarejestrował małą w urzędzie. Muszę wypełnić świstek o becikowe. Zostało jeszcze zgłoszenie do ubezpieczenia grupowego moje i męża to też pieniążki dostaniemy. Nastraszył mnie że dał na drugie inaczej niż ustaliliśmy:) oczywiście żartował.

Uporałam się z mega wielką stertą prasowania. Dumna z siebie jestem, mała cały dzień śpi. Budzi się na mleko, zmianę pieluchy i dalej kima:) zobaczymy jak będzie w nocy.

Odnośnik do komentarza

Zebra przesliczny jest:):):):):)Klocuszek Kochany:*

No my tez ciezka noc...maly co godzine sie budzil...ale chyba za bardzo w domu nagrzalismy i goraco mu bylo...wstal o 9 i do wpoldo 1 nie spal...poszlismy na zakupy usnal w wozku i spi dalej...ja postanowilam ze jeszcze z tydzien wytrzymam i odstawi cycka..nie mam sily w nocy jak on mi wstaje co godzine robic mu butle z mm zje..zanim mu sie odbije..pieluszke mu zmienie i potem jeszcze musze odciagac mleko..zanim sie poloze przysne on juz sie wierci:/ a pozatym coraz mniej mleka mam:(:(pije herbatki na laktacje,ale taka prawda nie karmisz bezposrednio cycem..pokarm zanika:(

Ogolnie znowu lekki dol mnie lapie...ale to moze przez to,ze tyle zmartwien na glowie ...ale musze dac rade ....dla tego malego szkraba musze

Kasia strasznie mi Twojej corci szkoda..biedna choruje tyle i tak jak piszesz tyle chemi musiala jesc!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Ja w szpitalu musiałam podpisać specjalny dokument że przechodzę na MM. Dali mi od razu instrukcję jak spalić pokarm w piersiach:) chociaż wiedziałam to z poprzedniej ciąży:) więc że nawał dopadł mnie w 3 dobie piłam mega duże ilości szałwii (sami też to zalecali) robiłam okłady z zimnej wody i stałam pod prysznicem z zimną wodą. Teraz mam już flaczki jak przed ciążą:) obyło się bez zapalenia żadnego.

Mąż kupił smoczki 2 i mała wypiła Comfort jak złoto. Właśnie piekę sobie pizzę.

Zebra - śliczny. Ja też dodam zdjęcie ale nie wiem kiedy:)

Odnośnik do komentarza

Tak Pyciu ja piłam przez 2 dni szałwię chyba z 6 szklanek dziennie. Okłady z zimnej wody bo ciepła powoduje produkcję mleka a zimna zmniejsza opuchliznę i stopuje laktację. Ja jestem 8 dni po porodzie a moje piersi są mięciutkie i takie jakie przed ciążą czyli "lekki zwis" :) i rozmiar standardowy:) i co najważniejsze MOGĘ SPAĆ NA BRZUCHU!

Odnośnik do komentarza

Nelu, my tez mamy wlasnie premium comfort ale z blediny, - fr. firmy i dziala poki co bardzo dobrze, fakt faktem to mleko jest gescijsze, ale smoczka nie wymienialsmy bo Alek ciagnie jak smok i teraz to mleko oproznia w mniej niz 10 minut :)

Co do sposobow jak zatrzymac laktacje, to ja dostalam leki juz w szpitalu nazywaja sie vasobral. I poza faktem z wlasnej winy tak na prwade bo zapomnialam raz wziasc tabletetki w ciagu dnia, to wszytsko dobrze sie skonczylo, mialam twarde piersi i mleko lecialo ale po 3/4 dniach uspokoilo sie na szczescie, jeszce te tabletki mi zostaly. Powinno sie je brac przez 20 dni,ale ja wczesniej przetsalam, bo juz nic nie cieklo i cycki worcily do normalnego rozmiaru jak z przed ciazy.

A co do zlobka i chorubsk Twojej malej to szcerze wspolczuje, uwazam ze matki nie powinny wysylac chorych dziec do przedszkola, bo takim cudem Twoja mala lapie ciagle cos a ty ponosisz koszta nie mowiac o jej zdrowu. Moja siostra miala podobna sytuacje i miala rozmowe z dysrektorka paimetam, zeby cos zrobic w tym kierunku bo byla w podobnej sytuacji i wiem, ze pozniej jakies zmiany wprowadzili i byl zakaz wysylania chorych dzieciakow!!

Milena, fajny foto wyglada jakby maly sie uspiechal przez sen :))

Odnośnik do komentarza

Karinko u nas też lekarze dają np. Bromergon na zatrzymanie laktacji ale to jest walka bo u nas raczej lekarze są za karmieniem piersią i próby zdobycia recepty jest trudny. Poza tym wiem że po tym Bromergonie dziewczyny strasznie się źle czują a trzeba się dzieckiem zajmować. Ja miałam nawał ale nic mi nie leciało a ja nie odciągałam żeby nie pobudzić laktacji. No u nas mała dostała już 3 porcje tego Comfort i jak na razie jest ok nie pręży się, śpi. Patrzyłam na zwykły Bebilon laktozy jest 56 a w Comfort tylko 19 więc różnica znaczna.

Ja o 19 kąpałam starszą bo musiałam głowę jej umyć, później akcja z Gabi wszyscy ją kąpią hehehe cała rodzina bierze udział. Obydwie śpią u góry starsza nie kaszle odpukać puk puk leki działają. Byli rodzice dostała matę do tańczenia podłączaną do telewizora. Trochę poskakała.

Tata porobił nam zdjęcia to jak przyśle mi na maila to wstawię żeby pokazać mojego małego chińczyka:) bo u mnie aparat jest ale żeby baterie znaleźć uuuu to już wyższa szkoła jazdy ostatnio były u córki w mikrofonie:) mam pełno zdjęć na komórkach ale nie wiem gdzie mam do nich kable po remoncie i nie mam jak do laptopa podłączyć:)

Odnośnik do komentarza

Nela
Byli rodzice dostała matę do tańczenia podłączaną do telewizora. Trochę poskakała.

chcialam zapytac jaka ta mata? mała zadowolona? bo ja sie zastanawialam nad czyms takim dla mojej córy ale jest tego troche i nie mam pojecia ktora by byla fajna :)?

pyciu wspólczuje wiem co to za ból :/
u nas w porzadku mały grzeczny duzo spi nie mam na co narzekac :)
probuje go tylko smoczka nauczyc bo mnie gnebi co godzine do cyca a wcale głodny nie jest tylko tak se pomemlac chce:)
a no i nie lubi gosci mielismy nalot z niemiec ojca mojego i jego zony to cala wizyte byl niespokojny i plakal poszli to po kapieli zasnal na 4 godziny:) a kapac uwielbia sie od urodzenia:) i tez wszyscy troje go kapiemy:)

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

Na prywatny wątek wrzuciłam zdjęcia.

Pyciu współczuje. Bierz coś na gorączkę paracetamol raczej można więc zbijaj dziadostwo.
kasica - wiesz co tego jest multum. Rodzice kupowali od 3+ żeby nie była za trudna. Ma różne piosenki mała daje radę. Jest jeszcze gra w pintball i coś jeszcze. Na razie wypróbowane tylko do tańczenia. My kupowaliśmy w Selgrosie teraz widziałam że są jeszcze inne. Właściwie od wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza

Witam.
U nas zima na całego. -13 stopni.
A ja niestety kupiłam smoczka małemu chociaż nie mogę się przekonać do smoczka pierwszy syn jakoś nie miał smoczka i było dobrze a Piotruś nie wiem strasznie jest nie spokojny jak się pytałam czy to są kolki to pani doktor powiedziała, że nie a ja nie wiem co jest małemu. Ciężko jest jak jestem sama z Piotrkiem w domu i ze starszym chorym w domu Piotrek je a starszy chce żeby mu nosa wytrzeć. O 20 podam na twarz...

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli31w756vp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanliuqec5pb4.png

Odnośnik do komentarza

Lidiaro mój znowu nie chce smoczka jak go wezmie..to tez Świeto..ogólnie jak nie spi bardzo nerwowy jest...lezy sobie spokojnie..ale za chwile juz płacz jest.... i martwi mnie jedna rzecz..spi i lezy tylko na lewej stornie każde połozenie na prawa konczy sie płaczem lub przewraca sie znowu na tek bok..chwilami to juz mi sie wydaje,że ja nie umiem sie nim opiekowac:(

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Pycia1612
Lidiaro mój znowu nie chce smoczka jak go wezmie..to tez Świeto..ogólnie jak nie spi bardzo nerwowy jest...lezy sobie spokojnie..ale za chwile juz płacz jest.... i martwi mnie jedna rzecz..spi i lezy tylko na lewej stornie każde połozenie na prawa konczy sie płaczem lub przewraca sie znowu na tek bok..chwilami to juz mi sie wydaje,że ja nie umiem sie nim opiekowac:(

sprobuj zmieniac mu te pozycje boczkow :) raz lewy raz prawy..moj Liamo tez taki cwaniak byl to ja mu podkladalam zlozony recznik co by sie nie przeturlal :) i tak jednej nocy na jednej stronie nastepnej na drugiej :)
polozna mi mowila ze dzieci do miesiaca chyba pamietaja swoja pozycje z brzucha mamy i wlasnie tak lubia sobie spac :) ilee w tym prawdy nie wiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

Pyciu - ja też zmieniam małej boki raz ją kładę na jeden raz na drugi. Ja ją jeszcze w rożek zawijam więc nie ma szans na obrót:) i nie gadaj takich głupot że nie umiesz się opiekować. Bzdury gadasz i tyle. Umiesz umiesz i nie wmawiaj sobie nic innego.

U mnie dzieci już śpią. W końcu cisza:)

Moja smoczek "cucka" jaj to mówi moja starsza. W szpitalu już ją nauczyłam żeby mi buzią nie latała na wszystkie strony, chociaż jak zje butlę to za chiny nie wsadzisz jej smoczka. Ale czasami po godzinie na śpiku szuka to dam jej smoczka i śpi jeszcze ze 2-3 godziny. Starsza musiała mieć od początku bo miała bardzo silny odruch ssania i bez smoczka bym nie dała rady. Ja nie wierzę że smoczki szkodzą na zgryz starsza używała oczywiście tylko do spania w nocy i ma ładny zgryz, zaczęła mówić mając 1,5 roku i nie sepleni wymawia wszystko dokładnie więc ja nie mam oporów przed smoczkiem. Oczywiście znów trzeba będzie ściemnić z ptaszkiem żeby oduczyć ale mam nadzieję że pójdzie tak samo gładko jak ze starszą.

U nas -3 ale śniegu tyle:) mąż był odśnieżyć sobie podjazd do garażu na rano ale chyba niepotrzebnie poszedł bo rano pewnie będzie cały zasypany. Dobrze że do pracy nie muszę chodzić ani starszej do przedszkola wieść. Dziś byłam na zakupach po południu to się załamałam jak kierowcy jeżdżą tragedia.

Lidaro moja starsza też chora więc witam w klubie:(

Odnośnik do komentarza

Alek bierze smoczka, ale tez bardzo sporaydcznie czasem jak chce go uluac aby zasnal, albo po butelce. Konkretnie daje do zrozumienia jak nie chce bo zaraz wypluwa ;) :).

Nelu no szkoda, szkoda, ze jest takie parcie z tym naturalnym karmlieniem. Nie lubie takiego podejscia i nacisku, przeciez to Twoje dziecko a Ty jestes jego matka. I twoj wybor. Mozliwosc powinna byc dowolona a nie jakies nie wypisywanie recepty bo ktos uwaza, ze take jest lepiej a nie inaczej... no ale coz moze kiedys to sie zmieni.

U nas plus 4 stopnie. Wrzucilam kurczaka do piekarnika i zaraz przyszykuje sobie jakas "kolacje".
Co do boczkow to Alus rowniez ma swoja ulubiona pozycje i za cholere ciezko go przekrecic daje koc ale i tak widze stara sie obracac ta swoja kochana glowke. Moze sprobuj tak jak Kasia pisze wydaje mi sie ze moze byc to skuteczne :)

Kasia, widze, ze was tam chyba zasypalo konkretnie co :)??? ogladam tvn 24 i pokayzywali Szczescin, lod na drodze sniegu jak na stoku narciarskim ;)

A propo odstawienia mleka Pati, to Ja wypilam dwa dni temu piwko, i smakowalo bosko ;) fajnie moc w koncu jesc i pic to co wczesniej bylo zakazane, prawda :)? zaraz wezme sie za krewetki :D mniam, mniam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...