Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, ze musze uwazac z jego waga ;) Oni tutaj bardzo sa przeczuleni, jak bylam w ciazy to moja gin mnie upominala za kazda wizyta abym slodkosci nie jadla :)
Na razie poki co dolewam o 10 ml wody wiecej, zobaczymy jaki bedzie efekt no i niesttey musze sie sie trzymac tych cholernych 6butelek dziennie ;) :) a On taki odstawia sajgon, ze ciezko go uspokoic czasem.. wiec bedzie troche ciezko. Wczoraj jak mu pobierali krew takki czerwony sie zrobil, ze podal mu glukoze... .
My mamu szczepienie za niecale 2 tyg. No cos psika mam nadzieje, ze sie nie zarazi ode mnie sprawdzam mu caly czas temp. i uwazam... kurcze, ze musialo ùnie teraz wziasc chorubsko...

Kasiu my tez juz zrezygnowalsmy z 56 i na 3 miesiace ubranek urrosl w sumie 6.5 cm od porodu. Mleko modyfikowane chyba mu tak sluzy ;) no i klocuszek wazy juz teraz 5.5 kg ;) mam nadzieje, ze prze kolejne tygodnie troche przystopuje z ta waga bo dostane opieprz od pediatry tak mysle ;)

Pyciu my chcemy poki co zalatwic mu dowod. Bylsmy ostatnio u fotografa, ale byl spiacy i nie chcial za chiny otworzc oczy... bedziemy moze wkrotce znowu probowac mu zrobic fote. Albo moze sama bym mu zrobila tylko musze zobaczyc i sprawdzic jakie to maja byc wymiary dokladne i etc.

Odnośnik do komentarza

Hej,
ja właśnie piję kawkę, starsza je śniadanie i ogląda Domisie a młodsza jeszcze śpi.
Wczoraj byłam wieczorem u sąsiadki i farbowała mi włosy i kurde wyszły prawie czarne i zła jestem bo jaką farbę nie położę to zaraz ciemne wychodzą. Śmiałam się że może blond położę to wyjdą tak jak chcę:)

Pyciu teraz najłatwiej o ciążę, jak nie chcesz dziecka to uważajcie i to bardzo bo będziesz miała jeden po drugim:) ta koleżanka co wam pisałam że wpadli teraz z 3 to ona zaszła w drugą ciążę jak mały miał 5 miesięcy ale to było planowane. Ciężko jej było bo urodziła córę to syn miał 14 miesięcy i ledwo co zaczął chodzić. Nie raz płakała ale dała radę. Teraz mały ma 5 lat córa 4 chodzą do przedszkola. Są wady i zalety. Ja chciałam mieć 2 lata różnicy wyszło 4 prawie 5. I to jest już za duża różnica no ale wyszło jak wyszło.

Zaczęłam robić już obiad bo muszę się ze wszystkim wyrobić bo po 15 jedziemy do ortopedy a na 17 jadę się zaszczepić, był problem ze szczepionką ale Pani z apteki dała radę załatwić bo w Polsce jest epidemia grypy i brakuje szczepionek:( u nas w przychodni nie ma miejsc i wszyscy z grypą przychodzą. Dobrze że córę zaszczepiłam a nawet mąż mój wczoraj powiedział żebym mu receptę wzięła bo on ma swoją firmę ale też jest nauczycielem w szkole i chce się zaczepić. Coś mu się nagle zmieniło:)

Sąsiadka moja miała grypę to miała prawie 40 stopni gorączki i leżała parę dni w łóżku masakra jakaś. No pogoda robi swoje u nas od dwóch dni wieje jak cholera ciepło bo 8 stopni i deszcz.

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Ja dzis po wizycie kontrolnej , mała waży 5,5 kg :) miala sprawdzane odruchy bioderka, słuch, obwód głowy i wzrost. Wszystko w najlepszym porzadku , no prawie... bo pupa czerwona:/ użylam tam na miejscu chusteczki do tylka i ogien. Zapisala nam ostatnia z mozliwych masci chyba. Ostatnio mała miala napad kolki, az słuchawki mialam w uszach, dopiero krople pomogly. Całkiem inne dziecko. Zaczyna nam przesypiac po 4 a nawet 5 godz w nocy. Gaworzy i ma obledny usmiech :) Tyle zmian od ostatniego posta.
Co do antykoncepcji to zostaje przy kondonach . Karmię piersia i narazie nie chce hormonow. A zapomnialam co do kropli na kolkę to położna odradzala bo nie jest to udowodnione ale moga wplywac na płodność w przyszlosci dziecka. ???
veoh tez nie ograniczam malej ale wiem ze w waszym przypadku to bardziej skomplikowane:/ ale wyobrazam sobie jak masz kiedy maly chce wiecej a ty masz go przetrzymac. Mi dzis lekarka tez poradzila przetrzymanie ze wzgledu na ta pupe czerwona ale jak mala jest glodna to lepiej z nia nie walczyc tylko dac co chce :) cwana sie zrobila :)
Pyciu co z torbiela?? Ja nawet o chrzcie nie myslałam, może to zrobie tu ?? Ale sama jeszcze nie wiem?? Co do paszportu to mnie tez to czeka, ale duzo zachodu bo mósimy leciec az do Oslo zeby go wyrobic. Moze na wiosne to zrobimy, jak bedzie cieplej :)
Milej nocy

Odnośnik do komentarza

My po wizycie u ortopedy wszystko w jak najlepszym porządku. Mamy przyjść na kontrole jak będzie miała 5 miesięcy. Była bardzo grzeczna leżała na jednym boczku później na drugim nawet nie zapłakała:) byłam się zaszczepić na grypę więc plan dzisiejszego dnia wykonany.

Przyszedł nasz nowy wózek, dziewczyny ameryka leciutko się prowadzi właściwie zakręca w miejscu i jedną ręką. Bomba jestem mega zadowolona.

Ja sama, mąż na bilardzie dziewczyny śpią więc chwila dla mnie.

kate - ja nie wierzę w takie opinie o kropelkach na kolki. Jak widzę że mała ich potrzebuje to jej daję chociaż ostatnio nie ma problemu. Po co mam męczyć siebie i dziecko. Jeśli to pomaga to jak najbardziej.

Moja Gabi co chwilę jest głodna bo ten nutrasyf krótko daje jej sytość ale jak chce jeść to niech je. W międzyczasie pije wodę i herbatkę z kopru.

Odnośnik do komentarza

5,5kg no to ładne słoneczko ma wage:)Ciekawe ile Adi teraz ma;)Co do tej płodności to Kochana nie mam pojęcia..musiałabym poczytac o tym...My póki co kolek nie mamy..mały grzeczny jest..zobaczymy co dalej bedzie

A torbiel załatwiam w poniedziałek..położna kazała mi iść do przychodni do mojego lekarza..a musze najpierw się zapisac do niej czyli 2 tyg czekania:36_1_16:

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem nic na temat tych kropli, czy rzeczywiscie dzialaja na plodnosc, ale na pewno moj pediatra nie jest za bardzo przychylny temu i pamietam przepisal wlasnie nam wyciag z koperku. Ciekawa jestem czy rzeczywiscie ma to wplyw na plodnosc, az sie spytam naszego lekarza.

Co do zajscia w ciazy to tak jak pisze Kasia, bardzo latwo wpacs w kolejna ciaze wlasnie po porodzie Pati :)
Ja nie wiem kiedy postaramy sie o 2 babla, ale na pewno nie bdedzimy czekac za dlugo. Zobaczymy czas pokarze... musze najpierw zobaczyc jak rosnie Alek i jak nam sie uklada z jednym bablem, na pewno nie jest latwo byc w ciazy jak maluszek jest jeszcze maly, ale ponownie pwotorze po Kasi, sa pewnie tego plusy i minusy :)) ;)

Nelu, No i fajnie, ze jestes zadowolona z wozka , pstryknij fote nam i tu pochwal jak juz wlozysz Gabi do tego powozu ;) :)

Kate, fajnie, ze z Sandra jest wszystko dobrze, niech rosnie zdrowo coreczka :)

Odnośnik do komentarza

witam my wczoraj tez bylismy na usg bioderek wszystko git mielismy miec równiez szczepienie ale zadzwonili ze na wtorek przełozone bo bardzo duzo chorych, co do kropli i herbatki koperkowej na kolki powiem tak nam pomaga super sabsimplex i jakos nie przejmuje sie opiniami innych gdzie wiekrzosc opini jest dobra bo zawsze tak jest ze ktos cos powie innego np ze na cos tam szkodzi mały moj ma bóle i od razu dostaje kropelki srednio 2 razy dziennie w momencie mu przechodzi i oboje jestesmy szczesliwsi natomiat jesli chodzi o koper to my jak i wiekrzosc gdzie słyszałam i czytalam ma jeszcze wiekrze bóle bo powoduje pierdy ktore dziecko bola i ja tez to wlasnie zauwazylam dlatego odstawilismy i teraz tylko rumianek i jest super. moj mały to chyba ze 6 kg wazy:) ale to sie okaze we wtorek:) je co 2 h przez 24h na dobe na razie zadnej przerwy nie robi:/ z tym ze on je dosc szybko bo ok 5-7 minut i juz:) w nocy moze dluzej bo se dociaga do snu:)

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
ja właśnie ogarnęłam wszystko i idę prasować. Może później na dwór się wybierzemy bo w miarę jest dzisiaj.

Ja wychodzę z założenia że nic nie moglibyśmy jeść bo wszystko wpływa na niepłodność tak jak np kurczaki faszerowane sterydami my to kupujemy i jemy a to też może wpłynąć w przyszłości na nasze dzieci. W dzisiejszych czasach niestety nic nie jest pewne.

Kasica - ja wychodzę z takiego samego założenia jak pomagają to dać dziecko nie umrze a wręcz pomoże i dziecku i matce. Więc po co się oboje mają męczyć.

Przyszedł dywan dla córki dziś m ma go położyć zobaczymy jak będzie wyglądał pokój.

Odnośnik do komentarza

Tez mam krople z pol tesciowa przyslala espunisan , 7 godzin walczylam nim mnie tchnelo ze to kolka, dobrze miec to magiczne lekarstwo:) tu po prostu naturalnie podchodza do wszystkiego, co najlepsze na wczorajszej wizycie slyszalam dwie sprzeczne porady, położna a pediatra maja inne wizje :? badz tu madrym dlatego robie po swojemu i patrze czy to ma jakis skutek, wazne ze mala rosnie nie ma goraczki i jest zadowolona :) dzis dostalam krem na pupe inotyol ostatnia nadzieja dla nas,
Nela tu cala zywnosc jest chemiczna wszystko sprowadzane bo nor nie ma nic swojego prucz ropy, :/ co zdobic

Najgorsze ze niewiadomo kogo sluchac z tymi poradami, cala odpowiedzialnosc i tak na nas spada.
kasica moja tez tak cyca ciagnie :) a jaki ma usmich przy tym :) super ze tak ładnie ci rośnie bobasek :) :dzidzia_mis: ale z herbatka nie probowalam jeszcze moze i nam pomoze :)

Odnośnik do komentarza

witam wieczorkiem chwila wytchnienia mały w koncu zasnąl, straszniee marudny dzis był jakis taki nie swój zasypial godzine a caly dzien tylko male drzemki co to on lubi pospac ale sie dzis dowiedziałam o tych skokach rozwojowych szwagierka mnie uswiadomiła bo nie wiedziałam ze jest cos takiego i to własnie moze byc to... mam nadzieje ze szybko minie:)
miłego wieczoru

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny niewiem co robić..bo pisałam tutaj an forum do lekarza jak to jest z ta antykoncepcja po porodzie i moge wrocić do moich tabletek tylko,że musze skonsultować się z lekarzem..a ja niewiem co robic,bo tutaj antykoncepcja jest za darmo i idzie sie do takiej Pani i ona zadaje troszkę pytań i jak coś to robia Ci testy na hormony.ale przeważnie odrazu w ten sam dzień dostajesz tabletki,bez badan jakichkolwiek...a nie pasuje mi isc prywatnie do Polskiej kliniki,bo muszę szykowac conajmniej ze 100 funtów ZA SAMO WEJSCIE TAM I ZAGLADNIECIE DO ŚRODKA..A GDZIE JESZCZE TESTY HORMONALNE.... i niewiem czy pobrac te tabletki do kwietnia..a w kwietniu jak będe w Polsce dokąłdnie sie przebadać i zrobić te testy na hormony w Polsce czy jednak iść tu;/

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Pyciu hmmm jeśli będziesz w Polsce w kwietniu to myślę że spoko bierz do kwietnia te tabletki a jak będziesz u nas to idź do ginekologa na kontrole usg i zrób sobie hormony. Myślę że te 2 miesiące wytrzymasz:) ale jak masz nadmiar kasy (chodzi mi o te 100 funtów) to idź już tam ale moim zdaniem te 2 miesiące nie zrobią Ci różnicy. No ale co z torbielą?

Odnośnik do komentarza

witam Was popludniowo.

Alek bo tycg herbtakach hippa ma zatwradzenie, i prezy sie bardzo. Poza tym tam tez jest glukoza a ostatnio dosc sporo przytyl, wiec mam 4 puszki do zbycia jakby ktoras potzrebowala to wysle,;) bo nie bede raczej juz robic mu herbatki, tym bardzoj, ze profesor po osatniej wizycie tez nam powiedzial aby odtsawic.
Pogoda u nas paskudna, w koncu dochodze do siebie choroba juz mija, bylam tak slaba przez te ostatnie 3 dni ciesze sie bardzo, ze juz wracam do siebie i mam wiecej sily no i ze Alek nie zlapal chorubska ode mnie! ufffff

Odnośnik do komentarza

Helol... rany co sie u nas porobilo.... najpierw zmogla nas wirusowka, ja przeszlam okropnie bo i lekow przykarmieniu nie moge wszystkich,... 40stopni goraczki i omamy.... teraz ninka z angina, ja mam zapalenie oskrzeli a maz jakas grypine... ledwie ogarniam. Sama nie wiem w co rece wlozyc. Szczescie ze Blanka ma tylko katarek k sporadycznie sobie kaszlnie.
Przez te choroby w lekka depreche wpadlam...

Pyciu mysle ze do kwietnie spokojnie mozesz wziac jakies tabletki. Ja tez musze sie do gina wybrac tylko wczesniej sie doleczyc z jednego.

Powiem wammszczerze ze trojka dzieci to jednak okrutne obciazenie... i co ciekaee jakmdla mnie bardzjej psychiczne niz fizyczne bo ogolnie dajemy rade, ale np. Choroby i zamartwianie za trojke jest mega meczace...

Karina jesli nikt chetny sie nie zglosi to ja za koszyy przesylki (o ile nie beda kosmiczne) moglabym wziac. Blanka pije rumiankowa caly czas i zatwardzen nie miewa w sumie zawsze wydawalo mi sie ze wlasni3 herbatki zapobiegaja zatwardseniom przy modyfikowanym np.

Odnośnik do komentarza

spytam sie na poczcie i dam Ci znac Ewelina. No nie wiem o co za bardzo chodzi,ale zauwazylam, ze bardzo sie prezy po tych herbatkach i na pawde ma problem z kupa az doszlo do tego, ze musialam kupic wode z duza iloscie magnezu i szykowalam mu jedna taka butelke od kad przestalam mu dawac te herbatk przestal sie przeyc i robi kupke... wiec nie wiem.Po za tym profesor mowi nie , no to nie ;)

Domyslam sie, ze nie jest latwo, ale dziewczyny Ci to wynagrodza dasz rade Ewelina. Ja bym chciala juz drugiego dzieciaczka, ale narzie chce odczekac pare miesiecy i zobaczyc.. Alek widze ze ma temperament ;) wiec nie chcce sie zakopac ;)

Odnośnik do komentarza

Ewelina ja w ogole Was podziwiam,że na 3 się zdecydowaliście:love_pack::love_pack::love_pack: Mam nadzieję,że depresja z czasem Ci minie i jakby to napisac,żeby dobrze napisac ...tak już cała 3 ogarniesz..że wejdzie Ci to w krew.. wiadomo o dziecko całe życie bedziesz się martwić!!!!

A 14 stycznia mam wizytę w przychodni i dadza mi skierowanie do spzitala..przyjdzie mi karta ze szpitala kiedy mam się wstawic na rozmowe i wtedy juz będzie wiadomo

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Co dziecko to inna historia widac :) u mnie najgorzej z psychika ostatnio. Krotki dzien, denna pogoda, nie wiadomo w co rece wlozyc, chkroby dziewczyn od 2 miesiecy i to ze jestem ze wszystkim sama mnie dobija. Jak zaszlam w ciaze maz byl w domu prawie caly czas i od zawsze pracowal w systemie 12h wiec mial okolo 9 dniowek i 6 nocek. Bardzo duzo pomagal, teraz wychodzi z domu o 6rano, wraca o 19tej jeden tydzien, drugi wraca o 16tej, do tego ma jedna lub dwie sobotnie doby na dyspozytorni. W sumie dom to dla niego prawie jak hotel, ale pracuje w swoim zawodxie i lubi te prace. Msrudze ale jakos tsk wszystko mi ostatnio sie komplikuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...