Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:)

veoh - zasypało nas jak nie wiem. Ale teraz ulice są odśnieżone więc nie ma jakieś tragedii. Mąż normalnie po 7 jechał do pracy nie stał w korkach.

Ano u nas jest nacisk straszny na karmienie piersią chociaż powiem Ci że też zależy od szpitala. Ja rodziłam w takim gdzie ma jakieś nagrody różne i u nich karmienie piersią i rooming-in jest najważniejszy. Chociaż miałam starcie z panią neantolog i jak jej powiedziałam że jedno dziecko już mam 5 letnie i wiem jak się zajmować to odpuściła i mówi że to moje dziecko i będę robić jak zechce. Ale te laski co rodzą pierwszy raz są wystraszone i tak naprawdę nie wiedzą jak się dziećmi zajmować dopiero się uczą to biorą strasznie wszystko do siebie. Ja się śmieje że przy drugim człowiek już mądrzejszy jest i nie daje sobie w kaszę dmuchać.

zebra - no właśnie muszę poszukać gdzie indziej suwaczka na jakimś innym portalu.

Ja właśnie muszę jakiegoś Redsa sobie jabłkowego kupić i wypić:)

Czekam na położną chyba dzisiaj przyjdzie. Jutro muszę męża wysłać po zaświadczenie do mojej lekarki do becikowego. Akt urodzenia już jest.

Odnośnik do komentarza

No tu w Angli to samo z tym karmieniem..ja tego nie rozumiem i wkurza mnie to też...kazda matka chce dobrze dla swojego dziecka i nikt nie powinien sie wtrącac..tutaj mamy dwa polskie sklepy i jak mój K na poczatku chodził na zakupy..kupywał mi tam szynki..chleb ciemny itd to juz komenatrze..a czemu ona je czarny chleb przeciez może biały... kuzwa lubie czarny chleb to taki jem... kurde juz wtedy zaczeło mnie to wkurzać..pózniej ja poszłam do sklepu już z małym i zaczał popłakiwac troszkę no to pobujalam go w wózku a babka do mnie..oj mama a czemu bujasz wózek???Ja tak sie patrze na nia i niewiem o co jej chodzi..a ona nie ucz,bo będziesz musiała potem ciągle tak bujac no kurw" mac...któregoś razu mój K poszedł kupic mleko..to gadka,, juz mleko modyfikowane a czemu nie piers...,, wkurzył sie i powiedział to chyba nie jest Pani sprawa jakie mleko je moje dziecko..napewno nie chce dla niego zle..i się zamknęła..cholera jasna żeby nie można było nawet wejść do sklepu czegoś kupić,bo zaraz komentarze..matek Polek grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Kasiu niewiem co robic,bo robie okłady z tej kapusty wczoraj z 5 szałwi wypiłam..zimne okładytak samo..ale piersi(jedną) dalej nabrzmiała mam..i niewiem czy dobrze robie,ale odciagam malutko,żeby ulge poczuć...masz jakąś radę na to?

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Pyciu - ja nie odciągałam żeby laktacji nie pobudzać. A takie nabrzmiałe miałam ze 3 dni. I te 3 dni piłam szałwie i woda zimna na piersi. Spokojnie zejdzie wszystko tylko nie odciągaj. Wiem że bolą ale gwarantuje że zaraz będziesz miała flaki:) (ja już po dwójce dzieci nie mam co liczyć na jędrność) :)

Bo to tak jest najwięcej mają do powiedzenia inni a najwięcej ci co nie mają dzieci. Zlej na to i tyle. Trzeba było powiedzieć że jesz czarny chleb bo cierpisz na zaparcie a ten ci pomaga bo ma dużo błonnika ciekawe co by powiedziała hehehhe.

Odnośnik do komentarza

Pyciu, No to rzeczywiscie masz przeboje.
Ja tez nie odciagalalam, a mleko mi lecialo jak cholera, zapomnialam wziasc przez jeden dzien tabletki, ale po jakos 3/4 dniach wlasnie przeszlo :)

Ja bardzo lubie ciemny chleb bo one przewaznie maja wlasie nasiona, i duzo blonnika w nich jest. Moj ulubiony H. kupuje to z morelami suszonymi rewelacja , od czasu do czasu zjem jakas bagietke z drzemem, ale generalnie jestem za ciemnym chlebem, bo pzede wszytskim jest zdrowszy. A na je komentarze ziewaj jak pisze Nela, jednym uchem wleci drugim wyleci, to najlepsza metoda na takie madralinske ;)

Alek jak zwykle sie wierci, wierciolek maly jestem niewyspana, ale jak H. wroci zdrzemne sie, chyba ze zasnie moze wkrotce to wtedy sie troche to polze sie na sofie i przynajmniej na chwile oko zamkne.

Odnośnik do komentarza

Ja dzis po kontroli, Sandra rosnie jak burza. Wazy 4470 gram:) karmie piersia, położna mowiłą ze to przez to ze mam tłuste mleko. Nawet proponuja zebym mroziła mleko :) bo to marnotrastwo wylewac do zlewu,łatwo nie jest uczę się kazdego dnia. Postaram się karmić jak najdłużej, to dla mojej córci teraz jest najwazniejsze:) Nie ukrywam ze lubie kiedy lezy kolo mnie, a piers zawsze ja uspokaja :) co do smoczka to nie chciała ssac na poczatku ale ma bardzo duza potrzebe. Dlatego kupilam Mam 0-2 miesiaca i przyjeła go fantastycznie. w dzien spi jak aniołek a wieczorami potrafi nieźle dac w kość:) i wtedy dydek daje radę :) Wczoraj byliśmy na zakupach, troszke nowych i wiekszych ubranek musieliśmy kupić.
No i swiateczne prwzenty :) Dziewczyny nie przejmujcie sie gadaniem innych, to tylko wasza sprawa. Tez nie lubie jak ktos mi wciska ze powinnam jesc to a nie tego a i ze juz marchwianki i glukoze powinnam dawac:/ ale robie po swojemu i tyle :) ok lece pewnie pielucha pełna :)

Odnośnik do komentarza

Nasze urodzone maluszki:

Lidiaro .....................31.08.2012.........1250g....... .......40cm...........cc......synek Piotruś
23diabełek23...........13.10.2012..........3300g.. ...........55cm...........sn......synek Wojtuś
wicia255.................30.10.2012..........2800g..............51cm..........cc......córeczka Kornelia
qmpeela..................03.11.2012..........3510g..............54cm...........cc......córeczka Blanka
Ola X.......................12.11.2012..........3460g..................................sn......córeczka
veoh........................14.11.2012...........3650g..............51cm...........sn......synek Alexis
Babycheck..............18.11.2012...........3195g..............58cm...........sn.......synek Karolek
kate300.................18.11.2012...........3580g.............52cm............sn......córeczka Sandra
asiula0727...............21.11.2012...........3800g.............55cm...........sn......synek Szymonek
kasica......................21.11.2012...........4150g.............58cm...........sn......synek Adrianek
Pycia1612...............24.11.2012...........3900g..................................sn......synek Adrianek
Betty........................24.11.2012...........3100g.............51cm.....................córeczka Laura
VingaTarg................28.11.2012...........3650g.............54cm..........cc......synek Szymonek
Nela.......................30.11.2012...........3450g...........54cm............sn.....córeczka Gabrysia
zebra79.................01.12.2012...........4070g.............55cm............sn......synek Mateuszek

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki mam pytanko... znacie jakieś sposoby na kolke??? bo już nie moge patrzeć jak wojtuś placze... próbowaliśmy chyba wszystkiego... masowanie brzuszka, suszarke, prasowanie pieluszek itp i tylko na chwile pomaga... i co sadzicie o herbatce hipp ułatwiającej trawienie??? pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/gannrjjgfwqgdmwx.png

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko..a ja Twoja mama... :)

Odnośnik do komentarza

23diabelek23
hej dziewczynki mam pytanko... znacie jakieś sposoby na kolke??? bo już nie moge patrzeć jak wojtuś placze... próbowaliśmy chyba wszystkiego... masowanie brzuszka, suszarke, prasowanie pieluszek itp i tylko na chwile pomaga... i co sadzicie o herbatce hipp ułatwiającej trawienie??? pozdrawiam

Przepraszam, że sie wtryniam.
Próbowałaś może dawać mu jakieś kropelki na kolkę.
Polecam ESPUTICON.
Jest od 1 m-ca, i dajesz po 1-2 kropelki na palec i do buzi czy na smoczka, jak wolisz.
Sprawdzone na prawie 4-letniej Maji :)
A nie z lekó innego sposobu niż wymieniłas nie znam.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

23diabelek23
z leków to espumisan i sab simplex ale mam wrazenie że juz sie do nich przyzwyczaił i nie pomagają tak jak na początku

No to chciałam pomóc, ale więcej pomysłów nie mam.
Przykro mi, szkoda maleństwa.

Praktycznie espumisan i esputicon mają podobne działania.
Tu w UK polecają jeszcze INFACOL...czy jest w PL nie wiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

diabełku - ja daje Bobotic moje małej. Daje jej do mleka po 8 kropel tak jak jest tam napisane. Moja piła zwykły Bebilon ale też jej nie służy więc dajemy Bebilon Comfort jest o obniżonej laktozie i jest to mleko dla dzieci z tendencjami do kolek i zaparć. Od tego czasu mała oddaje normalnie gazy i się załatwia. Kładź często na brzuszku wtedy maluch sam sobie masuje jelita jak podnosi główkę.

U starszej córki pomagała suszarka i masaż brzuszka. I dostawała Sab Simplex do każdej butli bo Infacol nie działał, Espumisan też nie, Bobotic też nie, woda koperkowa też nie. Jak zaczęłam jej dawać Sab Simplex do każdego mleka przeszło. Jak karmisz piersią to z łyżeczki dawaj.

Odnośnik do komentarza

Esputicon to (dimethiconum) a espumisan, bobotic, sab simplex, to (simeticonum) ich działanie jest takie same bo to tak naprawde jest poli(dimetylosiloksan) czyli... olej sylikonowy z którego wykonywane są np. implanty biustu.
Magia sab simplexu wynika z ilości podowania bo raz, że jest silniejszy od boboticu i reszty (wiecej simeticonu w mililitrze) to daje się go również więcej bo aż 15 kropki do KAŻDEJ butelki z mlekiem a karmionym piersia daje sie przed karmieniem...

ja podaje bobotic jak widze ze brzuszek pobolewa, wole podac jak juz widze ze ma wzdecia ale nie na stałe. u nas na kolki najlepiej i tak sprawdza sie noszenie w chuscie spanie w dzien brzuszek do brzuszka u mnie i kapiele w wiaderku mała wtedy dużo "bąbelków" puszcza ;)

Odnośnik do komentarza

Jezu jaka u nas znów śnieżyca tragedia:(

Ja kończę obiadek gotować, Gabi smacznie śpi od 10 w łóżeczku a starsza córa siedzi i ogląda Ojca Mateusza bo uwielbia go oglądać:)

Właśnie Sab Simplex też dawałam do każdej butli i 15 kropel. Teraz daje Bobotic ale nie cały czas raz na jakiś czas. U nas pomogła zmiana mleka na Comfort. Mała teraz nie ma problemów z gazami bez problemu pierdziocha i robi kupy.

Położna przychodzi jutro do południa a po południu jedziemy do lekarki z Gabi na wizytę.

Odnośnik do komentarza

Ewelina Ty to jestes taka ,,Mama najlepsza rada dl nas,, dobrze jest miec kogos tak obeznanego w te sprawy:) W zyciu bym nie powiedziała..że w kroplach na kolki jest olej który z którego też się implanty robi do biustu:36_2_39::36_2_39::36_2_39::36_2_39:

Ja 3 razy dziennie daje do butli małemu Infacol (6 kropli)..w UK ponoc najlepsze na kolki...póki co mały mi nie płacze.ale daje zapobiegawczo...pręży sie tylko jak kupke robi..gazy puszcza mi w sumie po kazdym karmieniu...

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Pyciu jesli nadal nie bedzie problemów to ja bym odstawiła ifacol to tez jes simeticon. Jesli maluch prezy sie tylko przy robieniu kupki to naprawde dawanie cały czas raczej nie ma sensu :)
Ja karmie piersia wiec pokarm jest zróżnicowany zdarza mi sie zjesc cos wzdymajacego i zwykle zapobiegawczo wtedy daje. A przy mleczku z butli jak dobrze toleruje to chyba nie ma takiej koniecznosci.

moa srednia ma zapalenie oskrzeli... padam na pysk juz z tymi chorobami...

Odnośnik do komentarza

My dawalismy na poczatku ten wyciag z koperka i dal rade, ale odstwailam i poki co tylko samo mleko to bardziej zageszcone comfort i wszytsko jest dobrze :)
My po wizycie u pediatry, Alek urosl 3cm w ciagu miesiaca, wazy juz 4200, jestem szczesliwa, ze tak ladnie przybiera i rosnie moj babelek kochany :))) za miesiac szczepienia.
Zajadam sie wlasnie pizza i szukam nosidelka dla mojego H. bo nazeka, ze mialam kupic i jeszcze nie kupilam ;)

Odnośnik do komentarza

Lidiaro
Witam.
Ja nie moge zwalczyć kataru starszemu a na dodatek sama się zaprawiłam więc witam w klubie tych co chorują. Dzisiaj pojechałam do lekarza a lekarz przyjmuje po południu a nie jest łatwo wybrać z dwójką dzieci do lekarza.

Znam ten ból :) Ja wybierałam się ostatnio z trójką ;)

veoh
My dawalismy na poczatku ten wyciag z koperka i dal rade, ale odstwailam i poki co tylko samo mleko to bardziej zageszcone comfort i wszytsko jest dobrze :)
My po wizycie u pediatry, Alek urosl 3cm w ciagu miesiaca, wazy juz 4200, jestem szczesliwa, ze tak ladnie przybiera i rosnie moj babelek kochany :))) za miesiac szczepienia.
Zajadam sie wlasnie pizza i szukam nosidelka dla mojego H. bo nazeka, ze mialam kupic i jeszcze nie kupilam ;)

Ślicznie Alek rośnie :)
Super :)
I jak kupiłaś coś konkretnego?? Ja myślę nad bondolino lub manducą dla G. :)

Odnośnik do komentarza

Hej hej,
u nas dziś piękna pogoda świeci słońce -3 stopnie pięknie pięknie:)

Była u nas dziś położna przyjdzie za tydzień też. Fajna kobitka ponad godzinę była pogadałyśmy, oglądnęła małą. Wypełniłam wszystkie papiery trochę tego było w piątek idziemy do lekarza mieliśmy dzisiaj ale m mojemu dziś nie pasuje bo ma zebranie z rodzicami w szkole i na wariata musiałby wracać.

Ja właśnie gotuje ziemniaczki do obiadku i zaraz biorę się za prasowanie żeby sterty nie uzbierać za dużej:)

Mała noc pięknie przespała po kąpieli o 19 zjadła butlę obudziła się o 23 zjadła znów pobudka o 3 a później dopiero około 7 więc nie mogę narzekać wyspałam się:)

Odnośnik do komentarza

Ewelina, jescze nie kupilam ;) a bondolino nie znam co to za firma? :)

A moj Alek tradycyjnie od rana nie spal. Zamotalam go w chuste, bo nic nie dzialalo i sobie przysypia poki co ;) To moje dziecko ma tyle energi, ze az niemoziliwe. Wykonczy mnie wkrotce ;)

U nas tez sloneczko swieci. Czekam na dostawe chinskich kieszonek. Wzoraj wyslali przesylke,ale pewnie potrwa nim dotrze paczka. Musze jeszcze dokupic pare otulaczy i bedzie spokoj :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...