Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Bolesne ząbkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bolesne ząbkowanie daje się we znaki nie tylko maluszkowi, ale również jego rodzicom. Niemowlę ciągle płacze, a ból dziąseł przeszkadza w spokojnym śnie. Dziecko odmawia jedzenia, wkłada wszystko do buzi, jest marudne, płaczliwe i apatyczne. Nierzadko gorączkuje i ma luźne stolce. Jednymi z typowych objawów bolesnego ząbkowania u niemowląt są: niepokój, płacz, nadmierne ślinienie się i zaczerwienienie dziąseł. Pierwszy ząb pojawia się u dziecka zazwyczaj między szóstym a siódmym miesiącem życia. U niektórych maluchów może się wyrżnąć już w czwartym miesiącu, a u innych dopiero po skończeniu roczku. Bywa również i tak, że dziecko przychodzi na świat z pierwszymi ząbkami. Na wczesne bądź późne ząbkowanie wpływają czynniki genetyczne. Czytaj dalej w artykule Bolesne ząbkowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość weturelka

Nasz synek też ma bardzo bolesne ząbkowanie, próbowaliśmy różnych sposób, gryzaczki, maści ale najbardziej chyba pomógł żel na ząbkowanie bobolen, wieczorem smarujemy dziąsła żelem bobolen do tego masaż i synek przesypia spokojnie kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adahinz

A w jakim wieku dziecko, jesli mozna spytać? Od ilu miesięcy można stosować bobolen? Pytam, bo mój pierwszy syn ząbkował mając 6-8 miesięcy, a młodszy ma dopiero 4 i kompletnie nie wiem co u takiego malucha zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tamaraszyk

Kochana, bobolen jest od 4 miesiąca życia. Wiem, bo sama stosuje u córki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...