Skocz do zawartości
Forum

Pożegnanie ze smoczkiem


Rekomendowane odpowiedzi

http://parenting.pl/screeny/pozegnanie.jpg

Rozstanie z dotychczasowym przyjacielem - smoczkiem - jest trudnym momentem dla rodzica, ale przede wszystkim dla dziecka. W poprzednim artykule ("") pisałam o tym, że samo dawanie dziecku smoczka, jest tematem do przemyślenia - a nie obowiązkiem. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się, że nasze pociechy będą wychowywały się ze smoczkiem, przychodzi czas, gdy ,,dyduś" musi odejść.

Odnośnik do komentarza

Moja córcia do 5 miesiąca nie chciała smoczka. Podjęłam wszystkie próby i starania aby zechciała zacząć ssać i udało się. Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że smoczek ułatwia wychowanie. Nam służył do samodzielnego zasypiania, nigdy nie spełniał funkcji uciszania. Póki córka nie ssala smoczka musiałam leżeć z nią i moja pierś służyła za usypiacza później musiałam kolysac w wózku i wyglądało to tak, że dopóki kołysalam córka spała. Kiedy miała półtora roku z dnia na dzień podjęłam decyzję zabrania smoczka. Zbiegły się wówczas spotkania z przyjaciółmi gdzie córcia padała ze zmęczenia. Odstawienie smoczka trwało dosłownie 3 dni bez placzu i pytania o smoczek. Smoczek zastąpiła spaniem z mamą i tatą ale my to uwielbiamy :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...