Skocz do zawartości
Forum

Szczepienie na pneumokoki


Rekomendowane odpowiedzi

Szczepienie na pneumokoki jest szczególnie ważne dla małych dzieci i osób starszych. Szczepić szczepionką skoniugowaną można już od 6. tygodnia życia dziecka. Taka szczepionka trwale (przez około 10-15 lat) chroni przez infekcją spowodowaną przez dwoinki zapalenia płuc, czyli właśnie pneumokoki. Czytaj więcej w artykule Szczepienie na pneumokoki.

Odnośnik do komentarza

Witam od jakiegoś czasu mam dylemat dot.szczepienia przeciwko pneumokokom.Moja córka ma 6 lat i czeste ostre zapalenia zatok przynosowych.W grudniu brała 3 antybiotyki:summamed,taromentin,zinnat .Wcześniej we wrześniu też była na antybiotyku.Do tej pory nie była szczepiona na żadną szczepionkę na pneumo-czy meningokoki.Teraz pediatra zaleciła szczepienie prevenarem13 potem pneumo23 i ribomunyl-podobno taka opcja byłaby dla nas najkorzystniejsza i zdecydowanie zmniejszyłaby zachorowalność na zapalenie zatok.Ja jednak się waham,nie chodzi o cenę ale o skuteczność ww. szczepionek.Poza tym sądziłam że szczepienia dot. przeważnie dzieci do 5-tego roku życia,więc nie wiem czy teraz jest jeszcze sens.Proszę napiszcie co tym myślicie,czy ktoś ma doświadczenia z takim zestawem szczepionek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...