Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

katja79
hej babeczki witam sie czwartkowo ehh czytam wlasnie ze u mama2 nie widac poprawy ale badz dzielna kochana jestesmy z Toba.
Daffodil ten fotel mega kosmiczny oj jak na niego patzrze to az strach sie bac...
Ewciaa kup cos biedakowi bo jeszcze troche i bedzie zazdrosny
a ja posprzatalam mieszkanko i wybieram sie na lumpy moze wyszperam cos fajnego juz dawno nie bylam...
a dzisiaj jakos dziwnie swedza mnie brodawki ciagle sie drapie...nie wiem o co im chodzi...

Daffodil, Katja - No to loze wyglada bardziej jak loze tortur :-)
Katja - swedza, bo moze jakies niedopieszczone :-)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
Daffodil
Właśnie czytam M jak Mama i jest tam jedno kosmiczne urządzenie do porodu. Nazywa się koło porodowe i wygląda trochę jak z filmu science fiction :) Ale na pewno komfort rodzenia i parcia jest zdecydowanie większy niż na zwykłych fotelach czy krzesełkach.
Niestety w Polsce tylko w paru szpitalach mają coś takiego.
Znalazłam parę zdjęć. Niestety dość kiepskiej jakości, ale coś widać.

[ATTACH]3763[/ATTACH] [ATTACH]3764[/ATTACH]

chyba jak będe rodzić to będzie mi obojętne na czym oby tylko szybko urodzić...coraz bardziej się boje

No podejrzewam, że na takim kole rodzi się dużo szybciej niż na zwykłym łóżku. I jest większa szansa na uratowanie krocza.
Podobnie wyglad ten Hoker, na ktorym tutaj w szpitalu sie rodzi w pozycji siedzacej. Tez ma takie wysuwane czesci, ze normalnie mozna lezec a jak przychodzi ostatnia faza porodu i dziecko ma juz wyjsc to wtedy sie odsuwa jedna czesc i mozna wtedy rodzic na siedzaco. Dolna czesc wyglada podobnie. Generalnie ciezko opisac, trzeba zobaczyc.
Ja jak na razie jestem w stanie duzo zrobic, zeby to bidne krocze ocalic. Ale moze w czasie porodu bedzie mi juz wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny załamałam się po moich wynikach po teście obciążenia glukoza 75g napisałam na naszym forum Pani ginekolog wyniki i ona mi napisała tak cytuje:
"A więc...na "granicy". ZAtem proszę zacząć stosować dietę curzycową (to nie zaszkodzi) i powtórzyć test (niestety....mniam) za 2-3 tygodnie. Również jeśli laboratorium mogłoby podać wartości w glukozy w jednostkach mg%, wówczas test byłby czytelniejszy do interpretacji. Norma po 2 godz to poniżej 140mg%, 7,7mmol/l to 138mg%. Dietę curzycową w szczegółach objaśni PAni lekarz, ale generalnie polega na spożywaniu częstych, a małych posiłków, ostatni około 22-iej. Należy jeść produkty chude, mięsa nie wolno smażyć, unikać cukrów prostych i słodkich owoców, a także gotowanej marchewki i buraków oraz białego pieczywa. Ale w sumie...wynik wypadł nie najgorzej :-)":glass:

a już myślałam że jest dobrze i nawet słodkie jadłam
:36_1_4:
KATJA doradz coś, bo nie wiem co robić , zaczne stosowac djete ale nie wiem co wolno co nie możesz mi napisać:36_2_46:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa nie martw się :* troche postosujesz taką diete i będzie dobrze :)

A tak w ogóle to witam moje panie :) ja ostatnio mam mało czasu, większośc spędzam na uczelni, a za chwie dojdzie mi full nauki ;/ w poniedziałki mam zajęcia od 9 do 20, to jest koszmar, no ale nic, musze jakoś dać rade :) jutro na szczęście wolne i wybieram sie z moim Słońcem na basen ciekawe jak mi sie będzie pływać razem z Filipkiem :P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71171.png
http://s1.suwaczek.com/200905081662.png

Odnośnik do komentarza

elwira
Witam mamuśki:)
Właśnie dostałam telefon od tej znajomej z polskiej przychodni no i po takim wstępnym badaniu nie ma bakterii, leukocytów czy krwi ale po rozmowie z polskim ginem dowiedziałam się ze to może być wszystko zaczynając od odklejania się łożyska po nawet wodogłowie dziecka

wiec wystraszona zadzwoniłam do mojej doktor, opisałam co się dzieje i usłyszałam irlandzkim sposobem to normalne ale jak tylko bóle wrócą i będą regularne mam dzwonić na oddział w szpitalu i tam jechać

na razie nic się nie dzieje i mam nadzieje ze już nie zacznie, mój M panikuje jeszcze bardziej niż ja jeszcze chwila i do kibelka nie będę mogla iść ale przynajmniej wiem ze jest przy mnie
Elwira - ale Cie ten doktor nastaraszyl. To jak to by mialo byc wodoglowie to przeciez USG to wykazuje a odklejenie lozyska tez tak samo. Bez sensu. Strasza i nic nie robia. Dobrze, ze masz opieke w domu, meza i dziewczynki. Lez kochana i jak najwiecej odpoczywaj. Caluski dla ciebie i dzidziusia!

Odnośnik do komentarza

jola.grodecka
gunia43
jola.grodecka
Katjaty walczysz z cukrzyca a ja z tarczyca mam niezla skoki maja mi tu podac jakies antidotum jak wynik wyjdzie zle.
A juto rano mam ta glukoze tez sie martwie bo zle sie czuje i nie wiem boje sie zeby mi ni
nie wyszla cukrzyca !!!!
Daffodil porod we wodzie dobra sprawa ale ja nie moge ze wzgledu na ta bakterie musze rodzic normalnie.
No po prostu jak nie urok to sracza.
Ale wierze ze wszystko dobrze sie skonczy tak ze Amelcia nic sie nie martw na pewno bedzie dobrze jak widzisz u mnie przy porodzie tez moga byc cyrki ale licze na to ze wszystko dobrze sie skonczy.

Jola.G - z tego co pamietam to na niedoczynnosc chorujesz. To tak samo jak ja. Do tego mam guzy na tarczycy. Co bierzesz Jola? a biore Thyronajod 50 (hormon plus jod) i dodatkowo w ciazy lekarz zalecil mi dodatkowe 200 miligramow jodu, bo dziecko podobno duzo potrzebuje. Jak na razie czuje sei w miare dobrze. Tylko puchne czasami ,ale nie wiem czy to od tarczycy czy tez od ciazy :-)

Gunia podali mi jakas szczepionke w 15 tc i miala wyrownac ta tarczyce i mialo byc dobrze ale nie jest nie biore zadnych lekarstw i nigdy nie bralam a teraz to nie wiem bo chyba w piatek powinny byc juz wyniki z tej tarczycy i nie wiem co dalej ale z tego co widzialam po minie lekarza to sprawa jest powazna poniewaz sie przejal i kazal jak najszybciej sie z nim z kontaktowac co dalej jak bedzie wynik.
Jola.G - Napisz mi kochana czy ty chodzisz do specjalisty od tarczycy czy do ogolnego. Jak do ogolnego to od razu biegaj do specjalisty. Jak masz niedoczynnosc to bardzio wazny jest jod w diecie. I przyjmowanie hormonu w odpowiedniej dawce codziennie. Ja biore juz od poltora roku i jest poprawa. Trzeba przyjmowac dodatkowo ok. 200 miligramow. Masz niedo czy nadczynnosc. Niedoczynnosc jest bardziej niebezpieczna. A o szczepionce na tarczyce pierwszy raz slysze.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
dorciaa25
ISABELLA MASZ RACJę:)
Czytałam ostatnio porady pani Ewy z pieluszkarni (na naszym portalu)Pani Ewa pisze o ekologicznych pieluchach , i tak sie zastanawiam jakich pileluch używać, tetrowych czy pampersów...

Ja też widziałam, że pieluchy wielorazowego użytku na powrót stają się modne...
Ale ja jestem zdecydowana na jednorazówki. Mój M. ma brata młodszego o 13 lat i jeszcze pamięta jak to wszystko wyglądało. Gotowanie pieluch przynajmniej raz dziennie, później tata M. znikał na pół dnia na strychu, żeby to wszystko porozwieszać, a na koniec mama M. parę godzin prasowała... Ja tam dziękuję za takie atrakcje.
A jakby tak podliczyć wodę i energię zużytą podczas prania w pralce w wysokiej temperaturze, to oszczędność byłaby minimalna, jeśli nie żadna.
Ja mam siostre mlodsza o 12 lat i co do pieluch tetrowych to od razu mam przed oczami zmywanie kupy wklepanej w pieluche przed praniem. Nieeeee! Dziekuje bardzo! Moze to i eko, ale ile smrodu trzeba sie nawachac !!!!!!

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
mama2
Ewciaa
katja gdzie jesteś jestem załamana nie wiem co robic od czego zacząć:alajjj::alajjj::alajjj:.... głupia zaczynam panikować:o_noo:

no ale jesli norma jest do 140 a ty masz 138 wiec ja tu nierozumiem, dalej jestes w normie

mama ja nie wiem już nic chyba pójdę do swojego lekarza

tak bedzie najlepiej abo najlepiej do jakiegos specjalisty od cukrzycy . Wiesz ja tez zadałam kiedys pytanie odnosnie antybiotyku na forum i odpowiedz była jaka była...dobrze ze sie nia nie kierowałam

Odnośnik do komentarza

mama2
Ewciaa
mama2

no ale jesli norma jest do 140 a ty masz 138 wiec ja tu nierozumiem, dalej jestes w normie

mama ja nie wiem już nic chyba pójdę do swojego lekarza

tak bedzie najlepiej abo najlepiej do jakiegos specjalisty od cukrzycy . Wiesz ja tez zadałam kiedys pytanie odnosnie antybiotyku na forum i odpowiedz była jaka była...dobrze ze sie nia nie kierowałam

specjalista od cukrzycy?? a jak sie nazywa taki lekarz bo nie wiem

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

isabela
a ja mam dzis cholernie zly dzien. Nienawidze tych dni depresyjnych, to te cholerne hormony. Mialabym ochote komus zdzielic. Zaczelo sie od tego, ze kilka dni temu przyszedl wyciag z banku, czytam moja firma ubezpieczeniowa refundowala mi jakiej 400 futow, nie dostalam od nich zadnego listu - nic. Zadzwonilam do nich i okazalo sie, ze od 25 stycznia nie mam ubezpieczonego samochodu, kur..a. Od ponad miesiaca jezdze nieubezpieczonym autem. Tlumaczyli sie tym, ze w pazdzierniku sie przeprowadzilam i mialam doplacic 53 funty za zmiane dzielnicy i warunkow garazowania auta, czego wg nich nie uczynilam. Oczywiscie mam dokument, ze kwote uiscilam. Dzis przychodzi czek na te kwote i to wszystko. Dzwonie do nich ponownie, a oni mowia, ze niestety przepraszaja za ten blad, ale niestety nie mam juz ubezpieczenia i musze jeszcze raz wszystko zalatwiac. No tak sie wqrw.. ze telefonem i dokumentami rzucilam o sciane. Jutro mam szpital i badania na 8 rano, nawet nie wiem jak tam dojechac autobusem czy metrem... Cholera by ich wszystkich wziela. Probowalam ubezpieczyc sie przez internet, ale cos zle wypelniam i wyszlo mi do zaplaty ponad 2 tysiace, zrobilam oczy jak spodki i pieprznelam komputerem. Musze sie wyluzowac. Najgorsze, ze moi bracia nie moga mi pomoc bo zajeci jak cholera, a ja nie wiem jak mam to cholerne ubezpieczenie wypelnic, zeby to zrobic trzeba byc cholernym mechanikiem, pytania typu jaki masz immobilajzer (????) a co to k... jest???? Jaki rodzaj alarmu (przykladow ok 30) nie mam pojecia jaki wybrac... Ja tym autem tylko jezdze. I tak mialam problem gdy kazali mi kazdy szczegol modelu - typu wymieniac, a tu takie techniczne sprawy. Mialam im ochote napisac adres mojego mechanika.

isabela - Bez sensu! Mnie tez takie rzeczy wkurzaja do granic. Ale ja wtedy nie rzucam telefonem - mam w domu meza, wiec od jest pod reka jakby co ;-)
Mam nadzieje, ze uda Ci sei wszystko szybko zalatwic. Zycze cierpliwosci !

Odnośnik do komentarza

mama2
isabela
mama2 zawsze kupuje mocne telefony bo jak sie wkurzam to nimi rzucam, zdarza sie to srednio raz do roku ;) Jestem bardzo spokojna i grzeczna "dziewczynka" :Oczko:

ja tez czasem czyms rzuce , kiedys rozwaliłam swoj ukochany tel komórkowy :leeee: i od tamtej pory staram sie powstrzymywac :lizak:
Ja w bylego faceta rzucilam pare razy czyms ! 0-: !!!! Ostatni raz chyba kubkiem do kawy. Rozwalil sei o sciane i dzirsko niezle zrobil. Tynk chyba odpadl, juz nie pamietam. I to byl ostatni raz kiedy czyms rzucilam. Pomyslalam wtedy, ze nie warto, bo pojde jeszcze siedziec, jak trafie a baran i tak nic niezrozumie. Teraz nie rzucam juz niczym w nic i w nikogo :-)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
dziewczyny załamałam się po moich wynikach po teście obciążenia glukoza 75g napisałam na naszym forum Pani ginekolog wyniki i ona mi napisała tak cytuje:
"A więc...na "granicy". ZAtem proszę zacząć stosować dietę curzycową (to nie zaszkodzi) i powtórzyć test (niestety....mniam) za 2-3 tygodnie. Również jeśli laboratorium mogłoby podać wartości w glukozy w jednostkach mg%, wówczas test byłby czytelniejszy do interpretacji. Norma po 2 godz to poniżej 140mg%, 7,7mmol/l to 138mg%. Dietę curzycową w szczegółach objaśni PAni lekarz, ale generalnie polega na spożywaniu częstych, a małych posiłków, ostatni około 22-iej. Należy jeść produkty chude, mięsa nie wolno smażyć, unikać cukrów prostych i słodkich owoców, a także gotowanej marchewki i buraków oraz białego pieczywa. Ale w sumie...wynik wypadł nie najgorzej :-)":glass:

a już myślałam że jest dobrze i nawet słodkie jadłam
:36_1_4:
KATJA doradz coś, bo nie wiem co robić , zaczne stosowac djete ale nie wiem co wolno co nie możesz mi napisać:36_2_46:

Ech... mnie się zawsze wydawało, że norma to norma i jak się w niej mieścisz, to znaczy, że jest dobrze... Dla mnie to trochę dziwne podejście.

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
dziewczyny załamałam się po moich wynikach po teście obciążenia glukoza 75g napisałam na naszym forum Pani ginekolog wyniki i ona mi napisała tak cytuje:
"A więc...na "granicy". ZAtem proszę zacząć stosować dietę curzycową (to nie zaszkodzi) i powtórzyć test (niestety....mniam) za 2-3 tygodnie. Również jeśli laboratorium mogłoby podać wartości w glukozy w jednostkach mg%, wówczas test byłby czytelniejszy do interpretacji. Norma po 2 godz to poniżej 140mg%, 7,7mmol/l to 138mg%. Dietę curzycową w szczegółach objaśni PAni lekarz, ale generalnie polega na spożywaniu częstych, a małych posiłków, ostatni około 22-iej. Należy jeść produkty chude, mięsa nie wolno smażyć, unikać cukrów prostych i słodkich owoców, a także gotowanej marchewki i buraków oraz białego pieczywa. Ale w sumie...wynik wypadł nie najgorzej :-)":glass:

a już myślałam że jest dobrze i nawet słodkie jadłam
:36_1_4:
KATJA doradz coś, bo nie wiem co robić , zaczne stosowac djete ale nie wiem co wolno co nie możesz mi napisać:36_2_46:
Ewciaa - ta Pani ginekolog nie lekko zastanawia. Nie jakas przwrazliwona zbatnio? Idz normalnie do lakarza z wynikami i sie poradz - do diabetologa albo swojego ginekologa najlepiej. To dla mnie nie ma sensu. Jesli norma jest 140 a ty masz 138 wiec po co jest ta norma?! Albo jestes w granicach albo nie. Ewciaa ja bym sie zapisala na wizyte do gina i jego spytala albo telefonicznie bym skonsultowala.

Odnośnik do komentarza

mama2
Ewciaa
mama2

no ale jesli norma jest do 140 a ty masz 138 wiec ja tu nierozumiem, dalej jestes w normie

mama ja nie wiem już nic chyba pójdę do swojego lekarza

tak bedzie najlepiej abo najlepiej do jakiegos specjalisty od cukrzycy . Wiesz ja tez zadałam kiedys pytanie odnosnie antybiotyku na forum i odpowiedz była jaka była...dobrze ze sie nia nie kierowałam

Ja też już parę razy natknęłam się na odpowiedź, która większego sensu nie miała, więc na pewno trzeba skonsultować z jakimś innym lekarzem.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Ewciaa
dziewczyny załamałam się po moich wynikach po teście obciążenia glukoza 75g napisałam na naszym forum Pani ginekolog wyniki i ona mi napisała tak cytuje:
"A więc...na "granicy". ZAtem proszę zacząć stosować dietę curzycową (to nie zaszkodzi) i powtórzyć test (niestety....mniam) za 2-3 tygodnie. Również jeśli laboratorium mogłoby podać wartości w glukozy w jednostkach mg%, wówczas test byłby czytelniejszy do interpretacji. Norma po 2 godz to poniżej 140mg%, 7,7mmol/l to 138mg%. Dietę curzycową w szczegółach objaśni PAni lekarz, ale generalnie polega na spożywaniu częstych, a małych posiłków, ostatni około 22-iej. Należy jeść produkty chude, mięsa nie wolno smażyć, unikać cukrów prostych i słodkich owoców, a także gotowanej marchewki i buraków oraz białego pieczywa. Ale w sumie...wynik wypadł nie najgorzej :-)":glass:

a już myślałam że jest dobrze i nawet słodkie jadłam
:36_1_4:
KATJA doradz coś, bo nie wiem co robić , zaczne stosowac djete ale nie wiem co wolno co nie możesz mi napisać:36_2_46:
Ewciaa - ta Pani ginekolog nie lekko zastanawia. Nie jakas przwrazliwona zbatnio? Idz normalnie do lakarza z wynikami i sie poradz - do diabetologa albo swojego ginekologa najlepiej. To dla mnie nie ma sensu. Jesli norma jest 140 a ty masz 138 wiec po co jest ta norma?! Albo jestes w granicach albo nie. Ewciaa ja bym sie zapisala na wizyte do gina i jego spytala albo telefonicznie bym skonsultowala.

gunia tylko mój lekarz ginekolog nie wie o tym teście zrobiłam go na własną rękę i co ja teraz mu powiem?? pójde do diabetologa
mój lekarz z drugiej strony to taki luzak test 50g wyszedł za wysoki i nie kazał robić na 75g

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Ewciaa
mama2

no ale jesli norma jest do 140 a ty masz 138 wiec ja tu nierozumiem, dalej jestes w normie

mama ja nie wiem już nic chyba pójdę do swojego lekarza

tak bedzie najlepiej abo najlepiej do jakiegos specjalisty od cukrzycy . Wiesz ja tez zadałam kiedys pytanie odnosnie antybiotyku na forum i odpowiedz była jaka była...dobrze ze sie nia nie kierowałam
To tak jak ja. Jaks nawidzona ta pani doktor. Mnie kazala sobie kupic i glukoze i glukometr i samej zrobic badanie - jak zrozumielam, chociaz nie do konca. Dla mnie to nie ma sensu.
Moze od razu prowadzmy cala ciaze same w domu i stosujmy wsyzstkie diety na wszelki wypadek !!! Dla mnie to co napisala to sorki, ale idiotyzm raczej. #
To tak jakbym miala robione badanie krwi i miala wynik (przy normie hemoglobiny 12-16) np. 12,3 a ona by mi powiedziala, ze mam anemie bo wynik na granicy! Bzdura jakas !

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
gunia43
Ewciaa
dziewczyny załamałam się po moich wynikach po teście obciążenia glukoza 75g napisałam na naszym forum Pani ginekolog wyniki i ona mi napisała tak cytuje:
"A więc...na "granicy". ZAtem proszę zacząć stosować dietę curzycową (to nie zaszkodzi) i powtórzyć test (niestety....mniam) za 2-3 tygodnie. Również jeśli laboratorium mogłoby podać wartości w glukozy w jednostkach mg%, wówczas test byłby czytelniejszy do interpretacji. Norma po 2 godz to poniżej 140mg%, 7,7mmol/l to 138mg%. Dietę curzycową w szczegółach objaśni PAni lekarz, ale generalnie polega na spożywaniu częstych, a małych posiłków, ostatni około 22-iej. Należy jeść produkty chude, mięsa nie wolno smażyć, unikać cukrów prostych i słodkich owoców, a także gotowanej marchewki i buraków oraz białego pieczywa. Ale w sumie...wynik wypadł nie najgorzej :-)":glass:

a już myślałam że jest dobrze i nawet słodkie jadłam
:36_1_4:
KATJA doradz coś, bo nie wiem co robić , zaczne stosowac djete ale nie wiem co wolno co nie możesz mi napisać:36_2_46:
Ewciaa - ta Pani ginekolog nie lekko zastanawia. Nie jakas przwrazliwona zbatnio? Idz normalnie do lakarza z wynikami i sie poradz - do diabetologa albo swojego ginekologa najlepiej. To dla mnie nie ma sensu. Jesli norma jest 140 a ty masz 138 wiec po co jest ta norma?! Albo jestes w granicach albo nie. Ewciaa ja bym sie zapisala na wizyte do gina i jego spytala albo telefonicznie bym skonsultowala.

gunia tylko mój lekarz ginekolog nie wie o tym teście zrobiłam go na własną rękę i co ja teraz mu powiem?? pójde do diabetologa
mój lekarz z drugiej strony to taki luzak test 50g wyszedł za wysoki i nie kazał robić na 75g
Ewciaa - Ja bym powiedziala, ze zrobilam, bo sie martwilam i tyle. W koncu Ty za to zaplacilas nie on. Lekarze sa dla nas a nie my dla nich.
A do diabetologa idz, jak tylko dostaniesz termin. Nie weim jak to wyglada.
Dla mnie to pani doktor, to chyba cos nie za bardzo Ci doradzila. Moze sie nie wyspala i po nocy na spiaco odpowiedala Ci na pytanie. Rozumiem jakbys mila 141 a nie ponizej normy czyli 138. To logiczne przeciez. Jak masz mniej cukuru niz norma dopuszcza czyli dobrze, jak a moj laicki umysl. Chyba zapytam kolezanki. Ona jest lekarzem ogolnym, ale powinna wiedziec.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...