Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
Ja już jestem :)
Wszystko dobrze, szyjka zamknięta, macica miękka, Kuba rośnie jak na drożdżach (teraz waży prawie 600 g). Wprawdzie do Maksia Mamy trochę mu brakuje, ale wynik też całkiem niezły :) Pisiorka podglądaliśmy od dołu, więc nie ma wątpliwości, że jednak jest Kubą, a nie Olą :) Tylko się skubany usadowił na tyłku, znudziło mu się chyba stanie na głowie :nie_mam_pojecia: Ale lekarz mówił, że w tym okresie 70% dzieci jest tak ułożonych i do 35. tygodnia ma czas na przekręcanie się, więc jeszcze ma szansę :36_8_3:

To cudownie ze Kubus jest drowym , duzym chłopczykiem!!!:taniec1::taniec1:
Moj tez sie odwrocil i siedzi na pupie tzn. siedział 2 tyg temu. Jutro usg to zobaczymy w jakiej jest pozycji i o zgrozo ile przytył:nie_mam_pojecia:

Odnośnik do komentarza

lutka
hej hej z rana.

Chyba coś mnie zaczyna brać Poranek niespecjalny, bo ledwio z łozka się zwlokłam, i zwróciłam całe śniadanie fuuuuj.
Za to Msiek zaraz po moim zapytał: Wiesz ze jestem z Ciebe bardzo dumny? Za to jak radzisz sobie z pracą i ciążą jednocześnie - bardzo przyjemnie mnie zaskoczył.

a To moje zakupy. Nie tak rewelacyjne jak Wasze, no ale typowo męskie. Rozmiarówka w większości 6-9 miesięcy więc na jesień jak znalazł. Tylko te półspiszki od 0-3 miesięcy. Kurteczka w kratkę ma podbicie polarkowe. No i te ozdoby na ścianę mnie rozczulają. Jakąs lampkę też w klimacie oceanicznym się kupi i na początek wystarczy.

Lutka ubranka śliczna, zwłaszcza ta bluzka w mrocznym klimacie mi się podoba :)
A samopoczucie już lepsze? Coś mi się wydaje, że to przez to lekkie ocieplenie. Powyżej zera jest i od razu się bakterie uaktywniają. Oby to był tylko taki jednorazowy epizod.

Odnośnik do komentarza

u mnie od kilku dni temp ni eschodzi poniżej -3 st. A dzis cudnie sypie. prawdziwie świąteczny klimat się zrobił w połowie stycznia :) Samopoczucie? Bez zmian:/

Co do wagi Kubusia, tydzien w przód jesteście a mój szkrab o 50 g lżejszy czyli wszytsko ok. Już troche sie martwiłam ze Szymek chudziutki :)

Odnośnik do komentarza

jola22
Wiecie, co ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego M jak już się zacznie akcja porodowa.
Nie samego porodu tylko jak jeszcze będziemy w domu - coś czuje, że w padnie w panikę.

Mojej koleżanki mąż jak sie zaczęło to zamiast gnać po auto - to on do kuchni poleciał jej kanapki robić, bo stwierdził, że może jej w szpitalu jeść nie dadzą.

Ale powiem Wam, że to wcale nie jest takie złe z tymi kanapkami :) Moja koleżanka dostała skurcze w nocy, urodziła rano koło 10 i do obiadu musiała czekać. W sklepiku same słodycze mieli, więc się bała. Kanapki to podstawa :)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
jola22
lutka

mnie zkolei żebra bolą. Teraz mam nieduży brzuch a co będzie później, aż boję się myślec :/

A ja mam wrażenie, że mój brzuch jest ogromny.
Już mi ciężko paznokcie u nóg obciąć.
A kręgosłup boli jak ch.........:36_2_18:

Ja zaczynam mieć problemy z depilacją :nie_mam_pojecia:

ja juz musze uzywac lusterka:nie_mam_pojecia:

Odnośnik do komentarza

lutka
u mnie od kilku dni temp ni eschodzi poniżej -3 st. A dzis cudnie sypie. prawdziwie świąteczny klimat się zrobił w połowie stycznia :) Samopoczucie? Bez zmian:/

Co do wagi Kubusia, tydzien w przód jesteście a mój szkrab o 50 g lżejszy czyli wszytsko ok. Już troche sie martwiłam ze Szymek chudziutki :)

Mnie lekarz powiedział, że jak najbardziej w normie. I że teraz aż tak dużej wagi się na to nie zwraca, dopiero w okolicach 28. tygodnia dzieciaki zaczynają naprawdę przybierać :)

Odnośnik do komentarza

wlasnie dostalam reszte wynikow wczorajszych i zmartwilam sie, bo w moczu wyszly mi ciala ketonowe :(
cukrzyca niby wykluczona i nie glodze sie przecież
skąd te ciala ketonowe?
dobrze, ze dzis wizyta u lekarza bo mialabym weeken do d.... a tak moze sie uspokoję

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
Łożeczko będzie stało akurat w takim miejscu (nie ma innej mozliwosci) że lampa sufitowa będzie trochę na lewo od niego ale na jego wysokości. Jaką lapme kupić? Myslałam o takiej papierowej kuli, zeby maxymalnie rozproszyć swiatło. Jakies inne propozycje?

Ja to zupełnie o tym nie pomyślałam. A powinnam, bo mamy lampę dającą po oczach. Myślę, że taka kula będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza

Ciała ketonowe - grupa organicznych związków chemicznych, będących pośrednimi metabolitami przemian tłuszczów.
Ciała ketonowe są alternatywnym produktem utleniania wolnych kwasów tłuszczowych w wątrobie, a proces ich powstawania określa się terminem ketogeneza.
przypadki kiedy dochodzi do zwiększonego produkowania ciał ketonowych to:

* głodzenie
* dieta niskowęglowodanowa
* nadużywanie alkoholu
* w ciąży przy ograniczeniu spożycia węglowodanów
* w czasie znacznego wysiłku fizycznego u cukrzyków

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

gunia43
Dzien dobry dziewczyny!
Zglaszam sie porannie. Wstalam przed godzina, zalaczam kompa a tu .... tyle czytania, ze hej. Wlasnie sie zabieram.
A oto moj spiworek, ktory dostalam od siostry.
[ATTACH]2320[/ATTACH]

własnie na temat takiego spiworka wczoraj rozmawiałysmy, ze swietna rzecz

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
wlasnie dostalam reszte wynikow wczorajszych i zmartwilam sie, bo w moczu wyszly mi ciala ketonowe :(
cukrzyca niby wykluczona i nie glodze sie przecież
skąd te ciala ketonowe?
dobrze, ze dzis wizyta u lekarza bo mialabym weeken do d.... a tak moze sie uspokoję

Znalazłam coś takiego:

Ciała ketonowe są wykorzystywane przez każdego człowieka, jako źródło energii. Przykład: rano gdy wstajemy a podczas snu nie jemy i nie dostarczamy glukozy do organizmu, zaczynamy spalać ciała ketonowe. Poziom glukozy we krwi jest wtedy niski, a ciał ketonowych - lekko podwyższony.

Z tego co wyczytałam jeszcze na innej stronie, to duża ilość może być objawem cukrzycy, ale w małej ilości mogą pojawiać się, jeśli nie jadłaś przez dłuższy czas np. właśnie po nocy.
Dopytaj dzisiaj lekarza, ale z tego co wyczytałam, nie masz się czym martwić, jeśli glukozę masz dobrą.

Odnośnik do komentarza

lutka
no tak, przyznaj się co tam popijasz po kryjomu ? :P
a tak serio moze wystarczy zwiększyć spożycie węglowodanów. Lekarz wszystko powie, więc spokojnie :*

:) jaaasne, bez 2 piwek nie zasnę ;)

racja, nie bedę panikować na razie

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
jola22
Ewciaa
a mój dziś że za drogo te ciuchy (135zł) że po co mi tyle a mi sie wszystko podoba i chce kupić wszytsko bo jescze nie zapłaciłam

Ewcia najlepiej to mu wcale nie mów ile za te ciuch, albo zaniż trochę kwotę.
On nie będzie marudził, że drogo, a Ty będziesz szczęśliwa, że wszystko kupiłaś.

ja włąśnie tak zrobiłam, tylko że dla niego cena nawet 100zł (bo tyle powiedziałam) jest za droga
Ewciaa - To nie wracajcie juz wiecej do tematu tylko zabierz go na zakupy do dziecinnego sklepu i wtedy zobaczy jakie sa ceny na takie ciuszki. Niech sobie przeliczy i bedzie mial odpowiedz czy warto czy nie. A odpowiedz jest jasna!

Odnośnik do komentarza

Pat-k ja tez tak mysle z te ciała ketonowe to dlatego ze na głodnego poszłas na badania ja tez je mialam na poczatku ciazy

Spiworek sliczny zaczynam sie zastanawiac nad takim spiworkiem

czy wasze maluchy tez wam nie daja spac w nocy. ?:nie_mam_pojecia:
mnie tak maly bombarduje ze trudno usnac:nie_mam_pojecia:
oczywiscie wole tak nizby mial nie kopac ale te kopniecia sa tak mocne i gwałtowne czasem ze nie pozwalaja na wypoczynek...
stałam wczoraj u kolezanki na przedpokoju i jak mnie boksnął to az musiałam usiac bo słabo mi sie zrobiło hehe łobuz:pool:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...