Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

pat-k
mama2
pat-k

a kiedy ten gluten podac?? o rany, jaka ja zielona jestem w tym temacie :36_2_21:
Tosia dzisiaj zwrocila banana :/

jak sie karmi cycem to w 5 lub6 miesiacu nie pozniej

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

Odnośnik do komentarza

mama2
mama2corun
katja79
dziewczyny napiszcie co tam Wasze dziabagi juz potrafia bo moja Maja kurcze jakos zbytnio ostatnio postepów nie robi
- do siadania sie nie zbiera bo jak ja próbuje podniesc za raczki to brzuch do góry wypina:lup:
- na boki przekreca sie tylko do cycka wiec pocieszam sie ze jak chce to potrafi tylko nic oprócz cyca jej nie pociąga:D
-z brzucha na plecki ladnie sie przewracala ale niestety zapomniala:lup:
-za stopy sie ciaga na potege ale nic z tego nie wynika
-o pełzaniu jakimkolwiek nie ma mowy
-no ale nauczyla sie pukac w cos czyms np bierze zabawke i wali z calej sily w inna, no i rzuca ladnie
i to by bylo na tyle:D

1.jak posadze Ole to chwilke posiedzi dopuki po cos niesiegnie.
2przekreca sie na boki
3.z brzucha na plecki i z pleckow na brzuch przewraca sie w mgnieniu oka
4.stopki zjada na potege a czasem ssie duzego palca u nogi :)
5.pelza calkiem swiadomie do konkretnego celu po misia po grzechotke etc
6.mame wola jak jej zle a tate jak sie bawi :) ale niejestem pewna czy swiadomie
7.wali zabawkami i wyrzuca z lezaczka
8.od dzis wkladam ja do chodzika i umie sie w nim przemieszczac
to ci dopiero umiejetnosci !!

no to moja Maja jest hen,hen w tyle...

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

jola22
mama2corun
mama2
dziewczyny karmiace cycem mam sposob na twarde kupki maluchow ..ja od kilku dni pije siemie lniane na aszel i maks dzis znow szczelil taka luzna kupe i duzo ze w szoku bylam wogole czytalam ze to zdrowo tak pic siemie jak sie karmi

u mnie niema takiego problemu bo Ola robi zadkie kupki ze czasem wyplyna mi na spodnie "/

Daffo ale ten za 20 euro to taki bardzo ubogi wozek spacerowy niema porownania z moim tylko ze ja mowie ze nawet by bardziej sie oplacalo kupic ten za 20 euro i zeby M naprawil nasz w PL .no ale nic jakos przezyjemy....narazie ze sprzataniem zrobilam pozadek w Oliw pokoju i w jej ciuchach zrobilam pranie i zaczelam w naszych ciuchach sprzatac,
ale humor mam i tak do dupy bo M w drodze zepsul sie samochod 50 km przed Rybnikiem przyjechal po nich znajomy z laweta i mieli przenocowac w mieszkaniu ze tak powiem moim rodzinnym ktore jest teraz mojego brata i tam mieszka mama i siostra i i przyjechal do Pl moj niefajny brat i moj M niemoe tam przenocowac poprostu szlak mnie teraz trafil w tym mieszkaniu sa moje meble ja pomagam siostrze i matce finansowo ile moge a ten brat nigdy nic niepomogl....i dla mojego meza tam niema miejsca :36_2_58:bardzo mi przykro sie zrobilo:36_2_58:

Mama2cor nie dziwie się że ci przykro - bo to nie jest miłe. No i gdzie się podział twój M ???

starsza siostra uratowala hono r rodziny i zawiozla M do hotelu.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

katja79
jola22
katja79
dziewczyny napiszcie co tam Wasze dziabagi juz potrafia bo moja Maja kurcze jakos zbytnio ostatnio postepów nie robi
- do siadania sie nie zbiera bo jak ja próbuje podniesc za raczki to brzuch do góry wypina:lup:
- na boki przekreca sie tylko do cycka wiec pocieszam sie ze jak chce to potrafi tylko nic oprócz cyca jej nie pociąga:D
-z brzucha na plecki ladnie sie przewracala ale niestety zapomniala:lup:
-za stopy sie ciaga na potege ale nic z tego nie wynika
-o pełzaniu jakimkolwiek nie ma mowy
-no ale nauczyla sie pukac w cos czyms np bierze zabawke i wali z calej sily w inna, no i rzuca ladnie
i to by bylo na tyle:D

Katja Julcia najmłodsza w tym towarzystwie, ale i ja się wypowiem.
*kiedy ją ciągnę za palce to ładnie się podciąga, i nawet się puszcza co kończy się przewrotem w tył
*na boki przewraca się bez żadnych problemów
*z pleców na brzuch przewraca się bez problemów, ale zaczęła to robić dopiero niedawno (kiedyś tak jak Maja - przewracała się i zapomniała, ale jak widać przypomniało jej się)
*stopy zaczęły ją troszeńkę interesować
*pełaza - a raczej wygląda to tak że jak leży na brzuchu to dupa w górę, a nos w podłogę
*jeśli chodzi o pukanie to muszę ją poobserwować, bo jakoś nie zanotowałam tego.

no prosze to Julcia najmlodsza a juz tyle potrafi a moj leniuszek nie :( M mnie pociesza ze Maja tez napewno juz to wszystko umie tylko jej sie nie chece:lup:

Filip w ciągu dwóch tygodni bardzo się rozwinął aż sama jestem w szoku!Więc jak Majeczka przejdzie skok to też będziesz się dziwiła jak Maja zacznie brykać.

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2
pat-k

a kiedy ten gluten podac?? o rany, jaka ja zielona jestem w tym temacie :36_2_21:
Tosia dzisiaj zwrocila banana :/

jak sie karmi cycem to w 5 lub6 miesiacu nie pozniej

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

codziennie przez 2 miesiace male dawki 2, 3 gramy to tak zwany okres ekspozycji dopiero potem glutenu ile dusza zapragnie mozesz dawac

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
mama2

jak sie karmi cycem to w 5 lub6 miesiacu nie pozniej

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

tylko kasze manne trzeba gotowac a na mleku chyba nie bardzo bo straci wszystkie witaminy..a osobno na wodzie i do mleka tez bez sensu nie?

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
mama2

jak sie karmi cycem to w 5 lub6 miesiacu nie pozniej

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

Daffodil czyli Ty jeszcze Kubie nie podawalas glutenu?
ja juz zaczynam panikowac, ze musze przyspieszyc z rozszerzaniem diety. Kuba wcina jedzenie z grudkami, Adacho pyzy z miesem....

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
dziewczyny, czy wasze dzieci nadal ulewaja po posilku? przy odbijaniu albo przy wysilku?

Wczoraj powiedziałam M., że Kuba chyba przestał ulewać, bo od paru dni nic się nie działo no i dzisiaj dziecko pokazało co potrafi. Po dwóch godzinach od jedzenia wzięłam go na ręce, beknął jak po trzech piwach i po paru sekundach chlusnął tak, że czyściłam dywan i musiałam sobie stopy między palcami umyć :)
Więc odpowiedź brzmi: tak, ulewają :)

Odnośnik do komentarza

katja79
jola22
katja79
dziewczyny napiszcie co tam Wasze dziabagi juz potrafia bo moja Maja kurcze jakos zbytnio ostatnio postepów nie robi
- do siadania sie nie zbiera bo jak ja próbuje podniesc za raczki to brzuch do góry wypina:lup:
- na boki przekreca sie tylko do cycka wiec pocieszam sie ze jak chce to potrafi tylko nic oprócz cyca jej nie pociąga:D
-z brzucha na plecki ladnie sie przewracala ale niestety zapomniala:lup:
-za stopy sie ciaga na potege ale nic z tego nie wynika
-o pełzaniu jakimkolwiek nie ma mowy
-no ale nauczyla sie pukac w cos czyms np bierze zabawke i wali z calej sily w inna, no i rzuca ladnie
i to by bylo na tyle:D

Katja Julcia najmłodsza w tym towarzystwie, ale i ja się wypowiem.
*kiedy ją ciągnę za palce to ładnie się podciąga, i nawet się puszcza co kończy się przewrotem w tył
*na boki przewraca się bez żadnych problemów
*z pleców na brzuch przewraca się bez problemów, ale zaczęła to robić dopiero niedawno (kiedyś tak jak Maja - przewracała się i zapomniała, ale jak widać przypomniało jej się)
*stopy zaczęły ją troszeńkę interesować
*pełaza - a raczej wygląda to tak że jak leży na brzuchu to dupa w górę, a nos w podłogę
*jeśli chodzi o pukanie to muszę ją poobserwować, bo jakoś nie zanotowałam tego.

no prosze to Julcia najmlodsza a juz tyle potrafi a moj leniuszek nie :( M mnie pociesza ze Maja tez napewno juz to wszystko umie tylko jej sie nie chece:lup:

Katja pamiętaj że nie wolno porównywać dzieci - myślę że twój M ma rację - jeszcze ci wyjdą oczy jak zobaczysz Maje brykająca z boku na bok i trzymająca stópki w buzi.

http://s3.suwaczek.com/200905294980.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a0.png?7187
http://s5.suwaczek.com/201202255180.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a1.png?829

Odnośnik do komentarza

katja79
Daffodil
pat-k

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

tylko kasze manne trzeba gotowac a na mleku chyba nie bardzo bo straci wszystkie witaminy..a osobno na wodzie i do mleka tez bez sensu nie?

Chyba najlepiej ugotować na wodzie i dodać do zupki.

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
pat-k

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

Daffodil czyli Ty jeszcze Kubie nie podawalas glutenu?
ja juz zaczynam panikowac, ze musze przyspieszyc z rozszerzaniem diety. Kuba wcina jedzenie z grudkami, Adacho pyzy z miesem....

prosze cie bez paniki bo my tez w lesie maksio cyca i zupke jedna jedyna z jablkowym puree z bobovity i to jeszcze ile ja musze sie nawydurniac zeby szanownie buzie otworzyl a i tak nie otwiera tylko czekam az zrobi mala szparke i mu wlewam

Odnośnik do komentarza

Daffodil
katja79
Daffodil

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

tylko kasze manne trzeba gotowac a na mleku chyba nie bardzo bo straci wszystkie witaminy..a osobno na wodzie i do mleka tez bez sensu nie?

Chyba najlepiej ugotować na wodzie i dodać do zupki.

no wlasnie tez mi sie tak wydaje :) ale wiecie co skoro na poczatku sie dodaje tak malo to jak zamierzacie gotowac troche wiecej na pare dni czy jak? no bo nie da sie ugotowac łyzeczki kaszy manny zeby codziennie bylo swieze :):lup:

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
dziewczyny, czy wasze dzieci nadal ulewaja po posilku? przy odbijaniu albo przy wysilku?

Wczoraj powiedziałam M., że Kuba chyba przestał ulewać, bo od paru dni nic się nie działo no i dzisiaj dziecko pokazało co potrafi. Po dwóch godzinach od jedzenia wzięłam go na ręce, beknął jak po trzech piwach i po paru sekundach chlusnął tak, że czyściłam dywan i musiałam sobie stopy między palcami umyć :)
Więc odpowiedź brzmi: tak, ulewają :)

haha twoje posty zwalaja czasem z nog:sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

katja79
e2e2
katja79

i jak smakowal mu buraczek?
oblizywał się ale trudno określić przy takiej małej ilości

Jeszcze ćwiczy obroty na wersalce,ma zawzięcie !

o matko ale długo bryka ja jak mi mala tez tak pózno chodzila bylam maksymalnie przemeczona jakos bardzo brakowalo mi tych wolnych wieczorów tylko dla siebie.

Mój M miał uspać małego i co właśnie razem wjechali do kuchni bo tata głodny a Filip rozbawiony że hej a już ta godzina!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

katja79
Daffodil
katja79

tylko kasze manne trzeba gotowac a na mleku chyba nie bardzo bo straci wszystkie witaminy..a osobno na wodzie i do mleka tez bez sensu nie?

Chyba najlepiej ugotować na wodzie i dodać do zupki.

no wlasnie tez mi sie tak wydaje :) ale wiecie co skoro na poczatku sie dodaje tak malo to jak zamierzacie gotowac troche wiecej na pare dni czy jak? no bo nie da sie ugotowac łyzeczki kaszy manny zeby codziennie bylo swieze :):lup:

ja tez nie mam pojecia jak sie do tego zabrac z klaudia takich cyrkow nie robilam nawet nie wiedzialam ze glutenem trzeba uwazac

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
pat-k

no to musze sie pospieszyc, dodac po prostu kaszki manny do mleka? jeden raz, czy przez kilka dni?

Jak już zaczniesz, to codziennie. Najpierw po jednej łyżeczce, a potem można ilość zwiększyć. Ja w przyszły piątek zapytam o to lekarkę przy szczepieniu, bo sama się boję, zwłaszcza, że u nas w rodzinie parę przypadków nietolerancji było.

Daffodil czyli Ty jeszcze Kubie nie podawalas glutenu?
ja juz zaczynam panikowac, ze musze przyspieszyc z rozszerzaniem diety. Kuba wcina jedzenie z grudkami, Adacho pyzy z miesem....

Jeszcze nie, ale z tym akurat nie panikuję. Trochę o tym poczytałam i w Polsce gluten wprowadza się dużo wcześniej niż w większości państw europejskich. Tam najczęściej są to okolice 10 miesiąca. Zapytam lekarkę co o tym myśli i zastosuję się do jej rad.

A co do rozszerzania diety, to rzeczywiście trzeba Tosieńkę trochę rozruszać, bo w siódmym miesiącu na przykład pół żółtka co drugi dzień wchodzi. I to jest dość ważne, bo ponoć teraz dość znacznie żelazo u takich maluchów spada.

Odnośnik do komentarza

e2e2
katja79
e2e2

oblizywał się ale trudno określić przy takiej małej ilości

Jeszcze ćwiczy obroty na wersalce,ma zawzięcie !

o matko ale długo bryka ja jak mi mala tez tak pózno chodzila bylam maksymalnie przemeczona jakos bardzo brakowalo mi tych wolnych wieczorów tylko dla siebie.

Mój M miał uspać małego i co właśnie razem wjechali do kuchni bo tata głodny a Filip rozbawiony że hej a już ta godzina!!!!!!!!

o losie :) ale mój M jak ma Maje uspic to zazwyczaj konczy sie tak samo dziecko bardziej rozbawione niz po nocnym snie:lup:

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

katja79
Daffodil
katja79

tylko kasze manne trzeba gotowac a na mleku chyba nie bardzo bo straci wszystkie witaminy..a osobno na wodzie i do mleka tez bez sensu nie?

Chyba najlepiej ugotować na wodzie i dodać do zupki.

no wlasnie tez mi sie tak wydaje :) ale wiecie co skoro na poczatku sie dodaje tak malo to jak zamierzacie gotowac troche wiecej na pare dni czy jak? no bo nie da sie ugotowac łyzeczki kaszy manny zeby codziennie bylo swieze :):lup:

Nie wiem, ja chyba rzeczywiście będę po łyżeczce gotować :)

Odnośnik do komentarza

mama2
mama2corun
katja79
dziewczyny napiszcie co tam Wasze dziabagi juz potrafia bo moja Maja kurcze jakos zbytnio ostatnio postepów nie robi
- do siadania sie nie zbiera bo jak ja próbuje podniesc za raczki to brzuch do góry wypina:lup:
- na boki przekreca sie tylko do cycka wiec pocieszam sie ze jak chce to potrafi tylko nic oprócz cyca jej nie pociąga:D
-z brzucha na plecki ladnie sie przewracala ale niestety zapomniala:lup:
-za stopy sie ciaga na potege ale nic z tego nie wynika
-o pełzaniu jakimkolwiek nie ma mowy
-no ale nauczyla sie pukac w cos czyms np bierze zabawke i wali z calej sily w inna, no i rzuca ladnie
i to by bylo na tyle:D

1.jak posadze Ole to chwilke posiedzi dopuki po cos niesiegnie.
2przekreca sie na boki
3.z brzucha na plecki i z pleckow na brzuch przewraca sie w mgnieniu oka
4.stopki zjada na potege a czasem ssie duzego palca u nogi :)
5.pelza calkiem swiadomie do konkretnego celu po misia po grzechotke etc
6.mame wola jak jej zle a tate jak sie bawi :) ale niejestem pewna czy swiadomie
7.wali zabawkami i wyrzuca z lezaczka
8.od dzis wkladam ja do chodzika i umie sie w nim przemieszczac
to ci dopiero umiejetnosci !!

hehe masz na mysli ssanie duzego palca u nogi :D
Elwira fotelik super !!!
moj M niejest obrazony ani nic wrecz przeciwnie mowi domnie kochanie nieprzejmuj sie zjadl pozadne jedzenie w restauracji przy hotelu i zadowolony jest :)


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...