Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Jola30
SZCZERZE PISZA JAK TAK CZYTAM TE WASZE LATANIE PO LEKARZACH TO JA POWINNAM SIEDZIEC NO-STOP NA LAWECZCE W PRZYCHODNI I BADAC NIKUSIA BO CO ZANOSI SIE I TO CZESTO PO KILKA RAZDZY DZIENNIE ,WYJE MI BEZ KONCA ,JADRO MA WIEKSZE W ROZMIARACH DYNOZAUA,PLACZE PO 3 GODZINNY DZIENNIE,A I SZMERY W SERCU MA,NIE JE ZA DUZO ,RZUCA SIE PRZY JEDZENIU NAWET WCISNAC MU TA 60 TO KOSZMAR JEST,NO JAK BY NIE PATRZEC WSZYSTKO NA NIE :solar:

Na pewno jak będziesz w Polsce, to trzeba się przejść do jakiegoś rozsądnego pediatry. Lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza

pat-k
jola22
Kamidianka
Witajcie,

Elwira zdjęcia fantastiko :) Zgadzam się z dziewczynami, Adaś wygląda na duużego mężczyznę :) Dumna z Ciebie mamusia :)

u nas deszcz, nici z wyjścia, może się poprawi pogoda. Oby.

Lenka w łóżeczku, bawi się misiami.
Wczoraj ją ważyłam i nie mogłam uwierzyć, że wyszło 7200!! Wprawdzie na wadze domowej, ale margines może być ok. 20 dkg. No podejrzewałam, że waży swoje, ale nie, że tyle. Na razie nie będę jej zagęszczac mleczka na noc, skoro tak ładnie przybiera.

7200 wow:36_1_11:

jej, ale imponujaca waga! Tosia byla wazona 2 dni temu (jak bylismy z oczkiem u lekarza) i wazy 5700, pediatra twierdzi, ze dobrze i trzyma sie w swoim centylu, ale ja wolalabym, zeby juz miala przynajmniej 6kg. Nozki ma pulchne, buzialka tez i dluga jest, wiec dziwi mnie ze na wadze tak malo.

Najważniejsze, że centylowo nie spada. Wie dziewczyna, że później ciężko nadmiar zrzucić :)

Odnośnik do komentarza

Jola30
SZCZERZE PISZA JAK TAK CZYTAM TE WASZE LATANIE PO LEKARZACH TO JA POWINNAM SIEDZIEC NO-STOP NA LAWECZCE W PRZYCHODNI I BADAC NIKUSIA BO CO ZANOSI SIE I TO CZESTO PO KILKA RAZDZY DZIENNIE ,WYJE MI BEZ KONCA ,JADRO MA WIEKSZE W ROZMIARACH DYNOZAUA,PLACZE PO 3 GODZINNY DZIENNIE,A I SZMERY W SERCU MA,NIE JE ZA DUZO ,RZUCA SIE PRZY JEDZENIU NAWET WCISNAC MU TA 60 TO KOSZMAR JEST,NO JAK BY NIE PATRZEC WSZYSTKO NA NIE :solar:

Jola30 - w Polszy se polatasz. No bo w UK gdzie niby masz chodzic.... :-)
Ja tez nie latam. Na razie bylam 1 raz na kontroli i 1 raz na szczepieniu. No ale u nas w miare ok z jedzeniem - ale zeza przyuwazylam ostatnio i sluz w kupie tez byl i krostki tez mial. Jak maly sie zachowuje tak jak zwykle i nic mu nie dolega to nie chodze. Mam zawsze nadzieje, ze samo sie dziecko ureguluje i czekm na nastepna wizyte. No ale jakby mi przybieral za malo albo jakis byl dzioewny w zachowaniu to bym poszla, bo wiadomo. A ile Niki wazy??? Z tego co pamietam to w normie.
No i apropos wasze dzieci tez czasami zezuja??

Odnośnik do komentarza

pat-k
witam sie porannie :)

poszlam wczoraj wczesniej spac i obudzilam sie dzisiaj przed Tosia. az mi dziwnie bylo, bo zazwyczaj wybudzam sie przy akompaniamencie stekania i pokrzykiwania. zdarzylam zjesc sniadanie, wziasc prysznic i troche ogarnac kuchnie. Tosia zjadla cyca i spi dalej. hmmm...
Podziwiam!!!!! Mnie sie jeszcze od urodzin Maksia nie zdarzylo wstac pierwszej. Wrecz pzeciwnie -czesto ignoruje stekania na papu jak najdluzej sie da, bo taka spiaca jestem. Zreszta on jest nie lepszy bo steka i szuka a oczu otworzyc tez mu sie nie chce ;-) Jakbym go nie przewijala przed jedzeniem to by jadl na spiaco. Wstal o 7.30,zjadl, troche sie pobawil i znow spi.

W ogole to doszlam do wniosku, ze mam ksiazkowe dziecko ktore dziala wg planu z Jezyka niemowlat. I choc wczesniej sie zastanawialam co ta baba wypisuje to teraz musze stwierdzic, ze moje dziecko funkcjonuje ostatnimi czasy dosc przewidywalnie a wyglada to tak:
jedzenie, zabawa, ziewanie i spanie i tak caly dzien w kolko z dluzszymi i krotszymi drzemkami. Caly cykl najczesciej trwa trzy godziny. A jak pominiemy drzemke to szkoda gadac - wytrzymac sie z dzieckiem nie da - taki marud mu sie wlacza.

Odnośnik do komentarza

e2e2
pat-k
katja79
hej babeczki witam srodowo ja dzisiaj malej podalam pierwszy raz soczek z marchewki tesciowa przywiozla z pewnego zródla no i mala poprostu wciagnela go w sekunde co prawda smoka nie bardzo ssala ale gryząc tez jej lecialo wiec dala rade mam nadzieje ze chociaz na soczkach zalapie ta butle skoro jej smakuja

babeczki od jakich ilosci zaczynalyscie podawac soczki bo ja dalam 10ml mysle ze jak na pierwszy raz to wystarczy tylko sie zastanawiam kiedy jej podac nastepny raz jutro czy lepiej za pare dni...??? jak Wy robilyscie no i kiedy ewentualnie podac z jabłka?pewnie za pare dni nie?

co do hemoroidów to jakos mi kamien z serca spadl ze nie jestem sama bo serio mnie to paskudztwo przeraza musze sobie cos kupic i smarowac:lup::lup: liczac ze somo przejdzie bo do lekarza nie wyobrazam sobie sie z tym wybrac:lup:

Zuch Majeczka!
ech, ja tez bym juz chetnie podala jakis soczek, ale boje sie. nadal zdarzaja jej sie kupy ze sluzem, juz nie wiem od czego bo upalow nie ma. I strasznie sie meczy nad wieczorna kupa, czasami z placzem nawet :/ I zaden czopek ani mydelko w pupe nie pomaga

Biedna Tosieńka,dlaczego nasze dzieciaczki muszą sie tak namęczyć żeby zrobić głupią kupę!Ja miałam a sobotę przejście że moje dziecko wyło i stękało i nawet czopka nie mogłam mu wsadzić bo był taki napięty że nie dało rady.I co?Ile można patrzeć na swoje dziecko jak się męczy a pani doktorowa powiedziała że to normalne!!!Myślałam że mnie krew zaleje!!!Od niedzieli robi piękne kupy 2-3 razy dziennie!!!Z tym że p.doktor kazała podawać dużo płynów bo samo mleko jest za ciężkie na układ pokarmowy.Jak na razie działa aż się boje pisać że jest ok.bo zawsze mam tak że jak wychwalę swoje dziecko to potem jest coś ie tak!!!
Patka, e2e2 - Wspolczuje. MOj maluch kiedys jak byly upaly w Hagen (to juz historia he, he) tez przez trzy dni kupy nie umial zrobic i tak sie meczyl z szok, choc kupa po trzech dniach byla miekka !!!???
W kazdym razie wspolczuje bo tak sie malenstwa wtedy naprezaja i nawyginaja i pewnie brzuszki je bola. Dobrze ze soczki pomagaja. Patka - a Ty rumianku labo soczkow probowalas?

Odnośnik do komentarza

pat-k
jola22
Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D

Julci same potówki zniknęły jak zrobiło się chłodniej.......kąpaliśmy ją też w krochmalu i Oliatum.
Paznokcie tez brudzi - i sama nie wiem gdzie.

ja tez polecam Oilatum, rewelacyjne jest.
a co do paznokci: tez lapie brudki i potem kurcze trze oczka. w taki sposob tydzien temu wyskoczyl jej jeczmien! pediatra z przychodni przepisala dwa antybiotyki i krople przeciwswiadowe. 1 dzien zakropilam krople i wstrzymalam sie z antybiotykiem i zeszlo bez problemu. co Ci lekarze maja z tymi antybiotykami? Do komara strzelaja z armaty
Dobrze, ze nie dalas. Niektorzy lubia przepisywac. MOze maja podpisane kontrakty z farmaceutami, he, he!

Odnośnik do komentarza

pat-k
jola22
Kamidianka
Witajcie,

Elwira zdjęcia fantastiko :) Zgadzam się z dziewczynami, Adaś wygląda na duużego mężczyznę :) Dumna z Ciebie mamusia :)

u nas deszcz, nici z wyjścia, może się poprawi pogoda. Oby.

Lenka w łóżeczku, bawi się misiami.
Wczoraj ją ważyłam i nie mogłam uwierzyć, że wyszło 7200!! Wprawdzie na wadze domowej, ale margines może być ok. 20 dkg. No podejrzewałam, że waży swoje, ale nie, że tyle. Na razie nie będę jej zagęszczac mleczka na noc, skoro tak ładnie przybiera.

7200 wow:36_1_11:

jej, ale imponujaca waga! Tosia byla wazona 2 dni temu (jak bylismy z oczkiem u lekarza) i wazy 5700, pediatra twierdzi, ze dobrze i trzyma sie w swoim centylu, ale ja wolalabym, zeby juz miala przynajmniej 6kg. Nozki ma pulchne, buzialka tez i dluga jest, wiec dziwi mnie ze na wadze tak malo.
Patka - jak sie trzyma w swoim centylu to jest ok. Bedzie szczuplejsza jak bedzie panna. Pozy tym dziewczynki mniej waza. MOj tez byl na mniejszym centylu wczesniej. A odkad podaje mieszanke oprocz swojego mleka strasznie skoczyl na wadze az sie przestraszylam, ze przekarmiam biedaka. Ale na szczescie sie unormowalo i teraz mysle ze jest ok. Nie wiem ile moje dziecko wazy dokaldnie, na wadze jest ok. 7000. Ale moja waga jest jakas lewa wiec i tutaj moze byc pol kilo mniej :-) lub wiecej :-) Okaze sie 21 bo wtedy mamy kontrole u pediatry.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Jola30
SZCZERZE PISZA JAK TAK CZYTAM TE WASZE LATANIE PO LEKARZACH TO JA POWINNAM SIEDZIEC NO-STOP NA LAWECZCE W PRZYCHODNI I BADAC NIKUSIA BO CO ZANOSI SIE I TO CZESTO PO KILKA RAZDZY DZIENNIE ,WYJE MI BEZ KONCA ,JADRO MA WIEKSZE W ROZMIARACH DYNOZAUA,PLACZE PO 3 GODZINNY DZIENNIE,A I SZMERY W SERCU MA,NIE JE ZA DUZO ,RZUCA SIE PRZY JEDZENIU NAWET WCISNAC MU TA 60 TO KOSZMAR JEST,NO JAK BY NIE PATRZEC WSZYSTKO NA NIE :solar:

Jola30 - w Polszy se polatasz. No bo w UK gdzie niby masz chodzic.... :-)
Ja tez nie latam. Na razie bylam 1 raz na kontroli i 1 raz na szczepieniu. No ale u nas w miare ok z jedzeniem - ale zeza przyuwazylam ostatnio i sluz w kupie tez byl i krostki tez mial. Jak maly sie zachowuje tak jak zwykle i nic mu nie dolega to nie chodze. Mam zawsze nadzieje, ze samo sie dziecko ureguluje i czekm na nastepna wizyte. No ale jakby mi przybieral za malo albo jakis byl dzioewny w zachowaniu to bym poszla, bo wiadomo. A ile Niki wazy??? Z tego co pamietam to w normie.
No i apropos wasze dzieci tez czasami zezuja??

Kuba już nie zezuje. W sumie to nawet nie zauważyłam kiedy przestał. Ale chyba jakiś miesiąc temu, mniej więcej.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Cześć dziewuszki, witam się czwartkowo.
Wymięta jestem maksymalnie, bo obudziłam się z zabójczym bólem głowy, na który kiedyś pomagał mi tylko ketonal. Paracetamol w takich przypadkach, to tylko o dupę rozbić, nawet nie ma sensu zażywać.
A tu mnie jeszcze pakowanie czeka, bo dzisiaj do rodziców jedziemy. Wracamy we wtorek, więc na szczęście dużo rzeczy nie muszę zabierać.

Wspolczuje. Mam nadziej, ze to nie migrena i przejdzie.
Jak ja nie lubie pakowania, brrrr! Tez mnie chyba czeka bo jednak lot do Polszy rozwazamy dosc powaznie.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
katja79
hej babeczki witam srodowo ja dzisiaj malej podalam pierwszy raz soczek z marchewki tesciowa przywiozla z pewnego zródla no i mala poprostu wciagnela go w sekunde co prawda smoka nie bardzo ssala ale gryząc tez jej lecialo wiec dala rade mam nadzieje ze chociaz na soczkach zalapie ta butle skoro jej smakuja

babeczki od jakich ilosci zaczynalyscie podawac soczki bo ja dalam 10ml mysle ze jak na pierwszy raz to wystarczy tylko sie zastanawiam kiedy jej podac nastepny raz jutro czy lepiej za pare dni...??? jak Wy robilyscie no i kiedy ewentualnie podac z jabłka?pewnie za pare dni nie?

co do hemoroidów to jakos mi kamien z serca spadl ze nie jestem sama bo serio mnie to paskudztwo przeraza musze sobie cos kupic i smarowac:lup::lup: liczac ze somo przejdzie bo do lekarza nie wyobrazam sobie sie z tym wybrac:lup:

Zuch Majeczka!
ech, ja tez bym juz chetnie podala jakis soczek, ale boje sie. nadal zdarzaja jej sie kupy ze sluzem, juz nie wiem od czego bo upalow nie ma. I strasznie sie meczy nad wieczorna kupa, czasami z placzem nawet :/ I zaden czopek ani mydelko w pupe nie pomaga

Może właśnie soczek z jabłka by był dla niej dobrym rozwiązaniem? Na pewno by trochę ułatwił :)
A czy ten śluz jest od razu w pieluszce widoczny, tak na pierwszy rzut oka? Bo nigdy nie zauważyłam, ale może nie umiem patrzeć?
Daffodil - "nie umiem patrzec" ;-) Zaraz w dupsko dostaniesz. Jak nie zauwazylas to nie ma!!!!!

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
A to olilatum to co to jest i kiedy jest polecane???
Moze kupie jak bede w Polsce.

Ja mam takie, które wlewa się do wanienki z wodą i w tym kąpie. Nie stosuje się już żadnego mydełka i oliwek po kąpieli. Ale są też kremy. Poleca się to przy wszelkich problemach skórnych, wysypkach itp.
Dzieki. To moze sie zaopatrze, bo jak jest cieplo to ja Maksika nie smaruje oliwka bo wtedy mi sie wydaje ze az sie od niej klei a tak by mu skorke delikatnie natluscilo. Ile to cudo kosztuje?

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
gunia43
A to olilatum to co to jest i kiedy jest polecane???
Moze kupie jak bede w Polsce.

Ja mam takie, które wlewa się do wanienki z wodą i w tym kąpie. Nie stosuje się już żadnego mydełka i oliwek po kąpieli. Ale są też kremy. Poleca się to przy wszelkich problemach skórnych, wysypkach itp.
Dzieki. To moze sie zaopatrze, bo jak jest cieplo to ja Maksika nie smaruje oliwka bo wtedy mi sie wydaje ze az sie od niej klei a tak by mu skorke delikatnie natluscilo. Ile to cudo kosztuje?

Nie chcę skłamać, bo już dawno kupowałam, ale coś mi się kojarzy, że koło 60 zł takie opakowanie 500 ml. Nam na długo wystarcza, bo nie kąpiemy w tym codziennie, tylko jak się potówki pojawią i jak na przykład Kuba zaczyna kwękać z głodu przed kąpielą :) Wtedy raz dwa i jest po kąpieli, bo nie traci się czasu na spłukiwanie mydełka i smarowanie oliwką.

Odnośnik do komentarza

Witam Was Kochane !!!

Wczoraj już nic nie pisałam bo byliśmy w Łodzi w castroramie się rozejrzec i kupilismy potrzebne rzeczy żeby podłaczyc wode do nowego mieszkania :smile_move:
Jak wrócilismy to musiałam umyć, nakrmić Majke, a potem jeszcze przyjechała na chwile teściowe no i się zrobiła późna godzina to już do Was nie wchodziłam

Dzisiaj pogoda sie bardzo popsuła ::(: pochmurno i chyba zaraz zacznie padać :ehhhhhh:

http://maja2009.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/29414a2d3e.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kyvu8eal1.png

Odnośnik do komentarza

pat-k
e2e2
Wypiłam dzisiaj na próbę Karmi o smaku malinowym,jak dla mnie za słodkie!!!Piwo się skończyło,dziecko śpi,mąż czeka spaaaaaadam.DOBRANOC ŚPIJCIE DOBRZE!

malinowe jest strasznie slodkie. Kawowe the best! :)
a klasyczne ma dla mnie metaliczny posmak, dziwny jakis

Witam czwartkowo!U nas leje od rana,okropna pogoda.Muszę jechać na zakupy bo pusta lodówka aż się bardzo jasno zrobiło w niej,A strasznie mi się nie chce!!!Filip leży w wózku i mnie zaczepia co chwilkę robi ahryyyyy,guuuu i patrzy czy się na niego spojrze a jak tak to się śmieje.Radosne dzisiaj mam dziecko wyjątkowo!Co do Karni to też mi najlepiej smakuje kawowe,mniam ,mniam:kawa-woman:

Odnośnik do komentarza

Jola30
gunia43
mama2

to moj zjada grubo poad 120 ml i wytrzymuje gora 2 godziny
MOj zjada od 150 do 180 i wytrzymuje od 3 do 4 godzin. Nie ma reguly. Czasem ledwo co zje jednego cycka i to nawet nie do konca i spi po 8 (12 sie tez raz zdarzylo!!!!) godzin.

Kuzwa no to cos jest nie tak u mnie Nikus je od 60 do 90 ml i wytrzymuje nawet 5 godzin w dzien, w nocy jest teraz gorzej bo po 3 godziny ok 60ml ja mam dziecko niejadka w takim razie.a niespal wiecej niz 6 godzin i zawsze to sie zdarza w jednej porze jak zasnie o 19 to budzi sie o 24 a pozniej juz co 3 godziny czasem co 2 :glass:

JOlcia nie przejmuj sie ja też mam dziecko niejadka..moja mama mówi że zuza ma to po mnie...ja daje małej na spiąco może spróbuj tak i z butlą podchodze ze 3 razy bo są jakieś wydziwiania,miny, odpycha mi butlę a w koncu załapie i zjada wszytsko

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Jola30
SZCZERZE PISZA JAK TAK CZYTAM TE WASZE LATANIE PO LEKARZACH TO JA POWINNAM SIEDZIEC NO-STOP NA LAWECZCE W PRZYCHODNI I BADAC NIKUSIA BO CO ZANOSI SIE I TO CZESTO PO KILKA RAZDZY DZIENNIE ,WYJE MI BEZ KONCA ,JADRO MA WIEKSZE W ROZMIARACH DYNOZAUA,PLACZE PO 3 GODZINNY DZIENNIE,A I SZMERY W SERCU MA,NIE JE ZA DUZO ,RZUCA SIE PRZY JEDZENIU NAWET WCISNAC MU TA 60 TO KOSZMAR JEST,NO JAK BY NIE PATRZEC WSZYSTKO NA NIE :solar:

jolcia co ty przeżywasz z małym....jak będziesz w Pl to idz do lekarza może coś mu jest

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

gunia43
Witam sie czwartkowow :-)
Na dzien dobry kilk zdjec Maksika:
na drugim Maksio z pelnym brzuszkiem " NO to chyba przegialem" a na ostatnim chwalimy sie jak Maksik ladnie juz chwyta zabawki:-)
[ATTACH]11729[/ATTACH][ATTACH]11730[/ATTACH][ATTACH]11731[/ATTACH][ATTACH]11733[/ATTACH]

jak śliczny królewicz widac że pojedzony brzusio juz sporych rozmiarów, jakie ma śliczne pajacyki :36_3_8:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...