Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

lutka
e2e2
Jeszcze się dowiedziałam że dzieciom które są karmione piersią można już od 3-go miesiąca podawać soczek z marchewki.Zetrzeć marchew na tarce wycisnąć sok i dodać łyżeczkę wody gotowanej i dać dziecku ze dwie łyżeczki i tak przez tydzień,jak dziecko to zaakceptuje to można wprowadzić w drugim tygodniu jabłuszko,surowe zeskrobać na łyżeczkę i po troszku podawać i co jakiś czas zwiększać dawki.SMACZNEGO ŻYCZĘ WSZYSTKIM GŁODOMORKOM!

chętnie bym podała taka marcheweczkę ale nie mam dostępu do pewnego jej źródła :/

no własnie a taka na bazarze to cholercia wie ile swinst ma w sobie.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

katja79
lutka
Katja a póbowałyscie innych pozycji chustowych?

tak ale te pozostale sa w pozycji lezacej i koja mala ich nie toleruje za malo widzi a wlasciwie nic nie widzi wiec lezec nie chce a w pionie jest ok wiec nawet nie próbuje jak bedzie miala sztywna główke to spróbuje innych wiazan bo jak narazie ciagle jej sie chwieje, a Ty jak próbowałas?

ja jeszcze NIE KUPIŁAM :lup:

Odnośnik do komentarza

Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D

Kamidianka moja jak miala potówki to przecierałam jej mąką kartoflana i woda z oilatum i pare dni i bylo po nich.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

lutka
katja79
lutka
Katja a póbowałyscie innych pozycji chustowych?

tak ale te pozostale sa w pozycji lezacej i koja mala ich nie toleruje za malo widzi a wlasciwie nic nie widzi wiec lezec nie chce a w pionie jest ok wiec nawet nie próbuje jak bedzie miala sztywna główke to spróbuje innych wiazan bo jak narazie ciagle jej sie chwieje, a Ty jak próbowałas?

ja jeszcze NIE KUPIŁAM :lup:

aaaa ja tez sie długo zbierałam z zakupem....:)

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

lutka
juz mi norlamnie wstyd z ta chustą :/, ale jeszcze zapytam: skoro już macie swoje, to na co zwracac szczególną uwage przy kupnie? Coś w Waszych Wam nie pasuje? A może wręcz odwrotnie, wszystko jest super.

kółkowa bo szybko malego wsadze i nie musze sie uczyc zadnych wiazan..bo to skomplikowane dla mnie jest ,,tkana ( sa tez lniane bawełniane) lniana tez mam , tkana lepsza)bo podoba mi sie ze jest gruba i ciepła na jesien firma Maya Wrap (ma dobre opinie)

Odnośnik do komentarza

e2e2
Daffodil
e2e2
W sobotę miałam iść na koko jumbo ale nici z imprezki.Mój Filip od samego popołudnia strasznie pierdział,stękał i wiedziałam że coś będzie nie tak!przed wieczorem zaczął się koncert życzeń,płakał strasznie i do tego stękał tak bardzo że nie wiedziałam co robić,ewidentny problem z kupą.Pojechałam po czopki glicerynowe do apteki i nawet ona nie zadziałały bo tak strasznie był napięty że nie mogłam mu czopka wsadzić!!!Po niedługim czasie strzelił 4 nieduże kupy,ale co się namęczył przy tym.Tak więc nie mogłam go zostawić na noc samego!Na szczęście w nocy spał dobrze a w niedziele przeszło zupełnie.pomimo tego i tak pojechałam w poniedziałek do lekarza.

Biedny Filip, namęczył się strasznie, ale najważniejsze, że przeszło.
Trochę szkoda imprezki, ale co się odwlecze, to nie uciecze :) W ten weekend sobie zaplanuj jakiś wypad :)

Masz racje jeszcze będzie okazja żeby wyjść się zabawić.Co do wizyty u lekarza to p.doktor powiedziała że to normalne że dzieci w okresie 3 -4 go miesiąca życia mają problemy z kupą bo jak są karmione mlekiem matki to mleko robi się za ciężkie dla ich układu pokarmowego i trzeba dziecko dopajać herbatkami!!! najlepiej rumiankową,ziołową koperkową najrzadziej bo w dużych ilościach szkodzi!!!Można podawać do picia łyżeczkę cukru na 100ml wody i to gotować 3-5 min.bo na glukozę jest już za duży.Filip warzy 5500 i na jego wagę powinnam mu dawać dziennie ok.200-250ml rożnych herbatek.

O to dużo, myślałam, że trochę mniej się daje. Kuba wypija dziennie koło 90 ml na spacerze.

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
katja79
Ewciaa

katja ja bym ją przetrzymała i dała butle, wydaje mi się że jak będzie głoda to zje

no tez mi sie tak wydaje poczytalam troche w necie i jakis pediatra pisal ze jak dziecko porzadnie zglodnieje to zacznie ssac bo góre wezmie instynkt ale jakos nie moge sie odwazyc bo mala strasznie placze i wymiekam....:what:
wiem że to trudne, ale chyba 3 godz. wytrzymuje bez jedzenia? a może spróbuj butelki aventu może ona poprostu tego smoczka nie toleruje

Avent akurat nie jest najlepszy dla cycusiowych dzieci. Smoczek ma kształt niezbyt zbliżony do piersi. Jak Kubę parę razy dokarmiałam po wyjedzeniu wszystkiego z piersi, to miał problem z przestawieniem się na Avent, Chicco łapał od razu.
Teraz z Aventu daję mu tylko herbatki, bo co dziwne jak dostaje tylko butelkę, to umie z niej jeść, natomiast po cycu jakoś ciężko mu się dostosować.

Odnośnik do komentarza

Kamidianka
Dziewczyny, co pomaga na potówki?

A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci też tak brudzą paznokcie? To znaczy, czy mają brud za paznokciami? Bo moja nie wiem, gdzie tego brudu nałapie, jakby w ziemi grzebała :D

Oilatum się u nas rewelacyjnie sprawdza, tylko drogi. Ale po nocy po potówkach śladu nie ma.
Tańszy odpowiednik, to krochmal. Też działa.

Mój Kuba też doły paznokciami kopie. Obcinam krótko, a brudek jest. Musiałabym mu czymś pod pazurkami dłubać, a tego to się boję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...