Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

dorciaa25
mama 2coruń włąśnie sie zastanawiam czego nie skierowała mnie na cesarkę, a z tym puchnięciem to ostatnio miałam zrobić białko całkowite we krwi i wyszło w normie, więc dalej kontrolowac ciśnienie. No i mam takie 137/73. Ona mówi że jeszcze jest ok ale ja juz sama nie wiem:no1:

Bo z tego co pamiętam to Daffodil miała niższe a skierowali ją do szpitala. No a u mnie dochodzi wielowodzie jeszcze.

no wlasnie kochana a moze jeszcze sie skonsultuj z innym ginekologiem.bo mi sie to wcale niepodoba....to puchniecie jest niepokojace plus wielowodzie cisnienie niedaj sie zbyc kochana slowami ze tak moze byc.jak Patka miala podejrzenie wielowodzia to chyba miala miec cesarke i to przed terminem cos mi tak sie wydaje chyba nic niepokrecilam.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Dorciu Ty sie nielam kochana wszystko bedzie dobrze tak jak napisalam jesli czujesz ze cos jest nie tak to idz do innego ginekologa.albo niewiem posciemniaj ze nieczujesz Filipka i pojedz na pogotowie jak Cie zobaczy inny ginek to pewnie Cie zostawi w szpitalu albo pojedz na pogotowie i powiedz ze mialas bardzo wysokie cisnienie i ze sie zaniepokoilas ze zle sie czujesz i wogole to Cie zostawia w szpitalu i moze zrobia cesarke.wkoncu to juz termin.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
mama2
Dorcia tez uwazam ze przy wielowodziu i duzej wadze dzidziusia powinni ci cesarke zrobic, dziwne ...

Jolcia mnie dzien przed porodem NIC nie bolało ani zadnych objawów jeszcze wieczorem bylam na płukaniu zatok z córką i Nic sie na porod nie zanosiło ...Czekaj cierpliwie do terminu bo liczenie ze urodzi sie przed i to czeanie jest wyczerpujące

Kurcze ciekawe co zx Ewcia ja jej strasznie współczuje!!!!!!!!!!!!!!!!!

mama 2 nie wiem co mam zrobić:36_2_14:

jak bedziesz w szpitalu porozmawiaj o tym z lekarzem moze na mijscu zadecyduja o cesarce

Odnośnik do komentarza

mama2
Witam was po super przespanej nocy ..Maks daje mi naprawde pospac , jestem w nim zakochana na amen!!!!!!!!!!!!!
Mama2cor mi tez własnie dopiero teraz zaczyna dokuczac krocze a tak nic nie bolało , dziwne:no1:

a co do ewci to mi brak słow przeciez nie mozna tyle czekac !!!!!!!!!!JEJ JUZ SIE KONCZY 42 TYDZIEN

pIERSI MAM TROCHE MIEKSZE ALE RANY NA SUTKACH ZE HEJ , MAŁY NIE UMIE SZEROKO OBJAC BRODAWKI I RANI MI SUTKI:no1:
Kup sobie oslonki silikonowe do karmienia. Ja mam z Medeli. Juz zreszta chyba pisalam. Maly lepiej ja zlapie no i pozwola zregenerowac sie sutkom.

Odnośnik do komentarza

pat-k
hej hej poniedzialkowo,

Tosia spala dzisiaj w nocy od 22 do 6 rano! bez przerwy. Ja juz sama nie wiem, budzic ja na karmienie czy dac jej spac...
wstalam tylko w nocy i odciagnelam sobie pokarm i tyle. jestem tak wyspana, ze az mi dziwnie. Za to jak Tosia wstala o tej 6 to wytrabila i nocny pokarm z butli i juz 2 razy ssala cyca.
ja nie jestem pewna, czy karmienie: "na żądanie" w jej przypadku jest rozsadne... wychodzi mi, ze karmie ją góra 5-6 razy dzienie a doradcy laktacyjni mowia, zeby karmic minimum 8 razy a najlepiej 12.
jedziemy dzisiaj przypisac malutka do przychodni moze mi ją zważą od razu i bede wiedziala co jest grane
Mnie polozna powiedziala, jak pytalam, ze jak dziecko spi dluzej niz 5 godzin to wybudzac i karmic. A jak mniej to nie.

Jeszcze sie tylko pochwale ze moj Skarb byl dzisiaj prez polozna wazony i przytyl ladnie.
Teraz wazy juz 3700!!! Niezly postep od szpitala. Jak go wypisywali to mial 2980, wiec przybral serio niezle.

Odnośnik do komentarza

amelcia8
WITAM WAS KOBITKI OFF NIE MAM CZASU NA NIC KUBA CHCE CIĄGLE CYCA I JUŻ NIE MAM SIŁY DO TEGO CHODZĘ PO LEKARZACH BO MA TĘ ŻÓŁTACZKĘ CIĄGLE CHOĆ OSTATNIO POZIOM BILURBINY SPADA!!!:no1::no1:MA ZAPARCIA BO OCZYWIŚCIE MAMUSIA MUSI ZJEŚĆ COŚ SŁODKIEGO:36_6_5::36_6_5:

GRATULUJ Ę WSZYSTKIM MAMOM KTÓRYCH PORÓD PRZEOCZYŁAM !!! SUPER ŻE MAMY JUZ DZIECIAKI PRZY SOBIE:))))

CZY KTOŚ JESZCZE ZOSTAŁ Z MAJOWYCH MAMUŚ??????
POZDRAWIAM I SPŁYWAM IDE DZIŚ Z WYNIKAMI KUBY DO LEKARZA DO TEGO TA KOMUNIA UFFFF ALE JUŻ PO WSZYSTKIM TYLKO STRACHU SIE NAJADŁAM JAK NIC MAŁGOSIA MOJA STARSZA CÓRKA DOSTAŁA DZIEŃ PRZED KOMUNIĄ BIEGUNKI ALE TO BYŁ WIRUS ROTAWIRUSOWY!!! MÓWIĘ WAN BARDZO SIE BAŁAM O KUBĘ PRZECIEŻ TO JEST STRASZNIE ZARAŹLIWE ALE NA RAZIE NIE MA OBJAWÓW:no1::no1:CHOROBY!!!!

UCIEKAM I WSZYSTKIE CIEPLUTKO POZDRAWIAM :)))
A JAK U WAS Z WAGA ????? JA ZAMIAST CHUDNĄĆ TYJĘ :36_2_14:
Ja schudlam od szpitala 11 kilo przez dwa tygodnie. Teraz od 4 dni waga stanela w miejscu. Zobaczymy jak bedzie dalej...
Niezlego stresa mialas z tym rotawirusem. Ale Kubusia chronia przciwciala mamusi :-) Musi byc dobrze.
Ja tez jem slodnkie i Maks nie ma zaparc. Hmmm. Jak chcesz spatym swojej poloznejw srode co na te zaparcia poradzic.
Tak poza tym to sciskam Ciebie i Kaubulka :-)
Fajny awek!

Odnośnik do komentarza

Wiki20pl
Daffodil
Wiki20pl

Fajnie masz moja Maja nie lubi sie kąpać strasznie sie przy tym złości. Mam nadzieje że jej to przejdzie i polubi kąpiele

Mój Kuba kąpiele uwielbia. Tylko nie może być głodny, więc zawsze przed wsadzeniem do wanienki trochę go podkarmiam i jest w siódmym niebie. Minkę ma wyraźnie zadowoloną :)

Moja obojetnie czy najedzona czy nie to kapać sie nie lubi ::(: choć ostatnio nie płakała tylko sobie postękiwała moze się przyzwyczai i polubi kąpiele...oby
Na pewno tak bedzie jak zastosujesz te wzystkie forumowe rady :-)

Odnośnik do komentarza

gunia43
pat-k
hej hej poniedzialkowo,

Tosia spala dzisiaj w nocy od 22 do 6 rano! bez przerwy. Ja juz sama nie wiem, budzic ja na karmienie czy dac jej spac...
wstalam tylko w nocy i odciagnelam sobie pokarm i tyle. jestem tak wyspana, ze az mi dziwnie. Za to jak Tosia wstala o tej 6 to wytrabila i nocny pokarm z butli i juz 2 razy ssala cyca.
ja nie jestem pewna, czy karmienie: "na żądanie" w jej przypadku jest rozsadne... wychodzi mi, ze karmie ją góra 5-6 razy dzienie a doradcy laktacyjni mowia, zeby karmic minimum 8 razy a najlepiej 12.
jedziemy dzisiaj przypisac malutka do przychodni moze mi ją zważą od razu i bede wiedziala co jest grane
Mnie polozna powiedziala, jak pytalam, ze jak dziecko spi dluzej niz 5 godzin to wybudzac i karmic. A jak mniej to nie.

Jeszcze sie tylko pochwale ze moj Skarb byl dzisiaj prez polozna wazony i przytyl ladnie.
Teraz wazy juz 3700!!! Niezly postep od szpitala. Jak go wypisywali to mial 2980, wiec przybral serio niezle.

Super, Maksiu przybrał bardzo ładnie:)

http://s2.pierwszezabki.pl/020/020364980.png?7448
http://s4.suwaczek.com/200905221562.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
hej halo :D
kochane my juz zaliczylysmy spacerek i moje dzieciatko spi teraz slodko wlasnie wydoila cyca i spi kochana moja :D ale za to rano niespala od 8.30 do 11.20 do wyjscia na spacerek niespala :) ale grzecznie rozmawiala z tatkiem :D lezala sobie.
a teraz cudnie spi:D
smoczka nadal niechce chyba zrezygnuje z prob ma poprostu odruch wymiotny...ehh niemosi no trudno

Jola22 spokojnie Gunia tez miala zero objawow a Maksiu terminowy :)
Dorcia melduj sie kochana!!
Dokladnie. Jedyny objaw to dwa dni przed poczulam sie super dobrze jak na 9 miesiac.
Wczesniej czulam wilczy apetyt i coraz czesciej mialam to klucie szyjki.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Dzisiaj ostatni dzień mojego M. w domku, strasznie mi smutno. Opieką nad Kubą już się nie martwię, bo czuję, że dam radę, ale już się zdążyłam przyzwyczaić, że cały czas jesteśmy we trójkę :16_10_9:
Zdążyliśmy już porządnie wysprzątać całe mieszkanko, Kuba pozwolił, bo śpi już ponad 3 godziny. Trzeba było porządki zrobić, bo syf już był straszny, a w środę przyjeżdża moja rodzinka, więc jakoś trzeba się było ogarnąć :) Moja mama zostanie na parę dni, postanowiła nam trochę pogotować, a poza tym wnusia widziała tylko w szpitalu i już maksymalnie się stęskniła :)

Daffdil - fajnie ze mamy przyjedzie do wnusia i Wam pogotuje. Oj jak mi terza brakuje mojej mamy :-( Ale bardziej tak psychicznie. Czesto i niej mysle, ze bylaby taka szczesliwa...
Ech, zycie!

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
Już wróciłam z ktg, tętno Filipka unormowało sie na szczeście ,tzn wynosi ponad 120 i czasem sięga 180 nawet. Za dwa dni mam znów przyjść na usg i ktg. Jejku najdłam sie strachu.

Jolu 22 pisałaś ze przy wodowodzoiu kierują na cesarkę, ale zawsze??? Bo mnie nie skierowała, no a doo tego dzidzius jest duży bo 4 kg, może w szpitalu podejmą taką decyzję??
Dorciaa - Moze idz jeszcze do innego gina to skonsultowac. Bedziesz spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Guniukurcze ja niemam pojecia ale niewyglada to zbyt ladnie mam strasznie czerwona rane...kurcze musze isc do ginka ale obawiam sie ze mi nic niezrobia z tym...ze powiedza ze to normalne bo u nich wszystko jest normalne bo natura ble ble ble kurcze mam nadzieje ze jutro przywioza mi to tantum rosa i ze pomoze,a dzis narazie zrobilam sobie oklad z rumianku i zamiast podpasek nosze waciki kosmetyczne ale takie wieksze sa delikatniejsze i tak mnie nieocieraja.

A moze masz zle podpaski. Ja nosilam takie miekkie cale bawelniane bardzo dlugo. Dopiero od 3 dni uzywam normalnych. A szalwia tez super goi, moze masz. Sprobuj zrobic nasaiadowke tak okolo 5 minut.
Ja to bym jednak pokazala komus. Lepiej pokazac niz potm zalowac.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
hej halo :D
kochane my juz zaliczylysmy spacerek i moje dzieciatko spi teraz slodko wlasnie wydoila cyca i spi kochana moja :D ale za to rano niespala od 8.30 do 11.20 do wyjscia na spacerek niespala :) ale grzecznie rozmawiala z tatkiem :D lezala sobie.
a teraz cudnie spi:D
smoczka nadal niechce chyba zrezygnuje z prob ma poprostu odruch wymiotny...ehh niemosi no trudno

Jola22 spokojnie Gunia tez miala zero objawow a Maksiu terminowy :)
Dorcia melduj sie kochana!!

My też zaliczyliśmy porządny spacer, idealnie wróciliśmy, bo właśnie się burza zerwała. Dziecko nakarmione, leży w łóżeczku i coś do siebie pokrzykuje :)

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
jola22
Witam poniedziałkowo.

Jakoś nie mam dziś nastroju. :no1::no1:
Noc w miarę przespana, nie licząc bólu w dłoniach, stopach, bólu bioder itp.
Nadal zero skurczy czy innych dolegliwości więc pewnie jeszcze trochę poczekam na moją Juleńke.:no1::no1:

A gdzie Dorcia - jeszcze się nie odmeldowała ???

Jestem , jestem Witam :)

Byłam dziś na usg i ktg z rana no i okazało się,ze ktg nie wyszło najlepiej, dzis o 15 mam powtórne i jak znów wyjdzie cos nie tak mam jechac do szpitala. A Filipek wazy juz 4 kg , i mam powiedziec przy przyjeciu do szpitala,ze dzidzius bedzie prawdopodobnie spory...(auć)
no i wielowodzie mam konkretne...

Ale co to znaczy, że nie wyszło najlepiej? Coś z tętnem nie tak?

Odnośnik do komentarza

daffodil
dorciaa25
jola22
witam poniedziałkowo.

Jakoś nie mam dziś nastroju. :no1::no1:
Noc w miarę przespana, nie licząc bólu w dłoniach, stopach, bólu bioder itp.
Nadal zero skurczy czy innych dolegliwości więc pewnie jeszcze trochę poczekam na moją juleńke.:no1::no1:

A gdzie dorcia - jeszcze się nie odmeldowała ???

jestem , jestem witam :)

byłam dziś na usg i ktg z rana no i okazało się,ze ktg nie wyszło najlepiej, dzis o 15 mam powtórne i jak znów wyjdzie cos nie tak mam jechac do szpitala. A filipek wazy juz 4 kg , i mam powiedziec przy przyjeciu do szpitala,ze dzidzius bedzie prawdopodobnie spory...(auć)
no i wielowodzie mam konkretne...

ale co to znaczy, że nie wyszło najlepiej? Coś z tętnem nie tak?

tak , był dziwny spadek :(

http://s2.pierwszezabki.pl/020/020364980.png?7448
http://s4.suwaczek.com/200905221562.png

Odnośnik do komentarza

gunia43
jola22
Mamuśki czy dajecie swoim pociechą smoczki ????

Ja mojemu malemu wpacham na sile bo inaczej czesto chce cycka. Ale dopeiero od 2 tygodnia zycia. Wczesniej nie dawalam.

ja dzis rano przy przebieraniu dalam mu smoka, inaczej z głodu darłby się w nieboglosy.
Wiem ze jeszcze lugo nie będzie potrafil swiadomie sie usmiechac, ale jak widze tę uradowaną mordkę po napełnieniu brzuszka to wszystko inne przestaje się liczyć.

Dorcia i ja jestem zdania ze powinnaś skonsultować się z iinym specjalistą.

Ewcia napisała, ze dostala dzis kolejna kroplowkę al enadal nic, i raczej jutro bedzie miala cesarke.

A to moja baletnica :P

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
Już wróciłam z ktg, tętno Filipka unormowało sie na szczeście ,tzn wynosi ponad 120 i czasem sięga 180 nawet. Za dwa dni mam znów przyjść na usg i ktg. Jejku najdłam sie strachu.

Jolu 22 pisałaś ze przy wodowodzoiu kierują na cesarkę, ale zawsze??? Bo mnie nie skierowała, no a doo tego dzidzius jest duży bo 4 kg, może w szpitalu podejmą taką decyzję??

Dorcia dobrze, że u Filipka wszystko w porządku. Cieszę się bardzo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...