Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
pat-k
dorciaa25

O to widze,ze nie tylko ja mam dzis taki nastrój.
Patka jesli chodzi o karmienie to po prostu zanim się tego nie doświadczy to wydaje się ono dużo łatwiejsze...niz jest.

ech... Dorcia cala meka porodu i operacji bednie mi w porownaniu z frustracja i poczuciem winy z powodu problemow z karmieniem

pat-k kochanie przecież mleczka masz dużo. Co to za poczucie winy?? Przecież Tosia najada się porządnie. Proszę się uśmiechnąć, głowa do góry, bo córcia z całą pewnością podczas karmienia czuje, że mama zestresowana.

Daffodil ja juz chyba fiksuje po prostu, bo wiem niby, ze jak dziecko spi to znaczy ze nie glodne etc, ale z drugiej strony jesli ja jednak wybudzam, to ciagnie do cyca...
i masz racje, ze mala czuje moj stres, bo tez jest niespokojna przed karmieniem. bledne kolo normalnie

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
witajcie kochane sobotnio,
'ja mam dzisiaj nastroj pod psem. mam wrazenie, ze nawalam z karmieniem malej... nie potrafie stwierdzic, czy ona sie najada. pewnie powinnam ja czesciej przystawiac do piersi, wybudzac na karmienie jesli dlugo spi etc... ale prawde mowiac z ulga przyjmuje jej dlugi sen i karmie zazwyczaj, kiedy sie sama obudzi. nie wiem czy przybiera na wadze, po spiochach tez trudno mi cos stwierdzic. mam schize generalnie. Ile powinien jesc noworodek? tzn jesli odciagam z jednej piersi laktatorem 60ml to to jest ok na jeden raz czy malo?
Boze, o niczym tak nie marzylam jak o karmieniu malej piersia i rozwala mnie to, ze mam takie problemy

pat-k wydaje mi się, że 60 ml to wystarczająca porcja dla takiego malucha.
U mnie też problemy cyckowe. Wczoraj taki nawał, że musiałam się laktatorem ratować, a dzisiaj piersi jakieś miękkie :no1: Kurcze, nie wiem od czego to zależy. Znowu zaczęłam pić herbatkę laktacyjną, mam nadzieję, że się poprawi, bo też się tym stresuję.

czytalam gdzies na naszym forum (w poradach laktacyjnych), ze jak piersi robia sie generalnie miekkie ale daja mleko, to znaczy, ze laktacja juz sie powolutku stabilizuje. Piersi beda produkowaly mleko na biezaca a nie magazynowaly jak dotychczas...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
witam was kochane dziekuje za słow aotuchy , prosze was w telegraficznym skrócie o porady na pełne cyce mleka bo nie mam czasu przegladac forum , najbardziej mi chodzi o to czy odciągac jak mały nie doje bo mi zaraz je rozsadzi i cholernie boli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Własnie Maksio po jedzonku spi a M patrzy w niego jak zahipnotyzowany . :36_15_9:

mama2 juz w domu jestes :) fotka Maksia zaraz po narodzinach niesamowita.

przy nawale odciagaj troche , tylko tyle, zeby poczuc ulge i zeby latwiej bylo przystawic cyca malemu.
chociaz... teorii jest wiele. czytalam tez, zeby odciagac reszte po karmieniu i trzymac w rezerwie, bo to wartosciowe mleko 2 fazy. Ja sama sie w tym gubie szczerze mowiac

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
kochane ja juz jestem załamana nie pomaga gorący prysznic nie pomaga masaz, laktatorem zaledwie 3 krople sciagam ...co robic ? czemu nie moge niczym tych cycków ruszyc?
Daffodil ty od razu po masazu czułas ulge czy to trzeba kilka dni tak zanim te grudy znikna????

mama2, ja tez miewam te guzy. w ruch idzie laktator i w trakcie odciagania jade reka po tych guzach w kierunku brodawki. To pomaga. A jak dlugo pracujesz laktatorem zeby sciagnac te 3 krople? Sprobuj najpierw delikatnie, zeby je pobudzic a potem juz rowno i rytmicznie. U mnie tak dziala

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2
kochane ja juz jestem załamana nie pomaga gorący prysznic nie pomaga masaz, laktatorem zaledwie 3 krople sciagam ...co robic ? czemu nie moge niczym tych cycków ruszyc?
Daffodil ty od razu po masazu czułas ulge czy to trzeba kilka dni tak zanim te grudy znikna????

mama2, ja tez miewam te guzy. w ruch idzie laktator i w trakcie odciagania jade reka po tych guzach w kierunku brodawki. To pomaga. A jak dlugo pracujesz laktatorem zeby sciagnac te 3 krople? Sprobuj najpierw delikatnie, zeby je pobudzic a potem juz rowno i rytmicznie. U mnie tak dziala

od razu leca 3 kropelki a potem nic

Odnośnik do komentarza

Patka jak sie czujesz po wyzuceniu smutkow na forum??
mama2 tak samo miala Gunia ze niemogla nic z piersi wycisnac a myslala cytuje ze jej eksploduja.i polozna jej zrobila masaz cytuje ze gwiazdy zobaczyla tak bolalo.pod cieplym prysznicem zrob masaz ale naprawde sila tu musi byc najpierw je rozluznij okreznymi ruchami a potem mocne pociagniecia w strone brodawek.kochana prubuj prubuj bo z tego moze zapalenie wyniknac...a tego nikomu niezycze!!!!liscie kapusty z lodowki rozbij tluczkiem zey puscily sok i tym obloz piersi i Gunia pisala tylko teraz niepamietam dobrze albo maslanka albo serek homogenizowany albo jogurt naturalny hmm napisze eska do Guni i zapytam bo dzis na forum ma jej niebyc.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
lutka
no ok, Jola a Ty gdzie?

Dorcia boli nadal?

Czekam z niecierpliwościa na kolejne bobaski majowe. Zwlaszcza na Ewci bo to juz 10 dni po terminie. Dobrze ze codziennie ją badają.

Ale jeśli chodzi o Ewcie to zastanawiam sie czy lekarz robił jej po terminie ktg??Bo chyba nic nie pisała,ze chodzi na ktg

No właśnie ja wcale nie jestem taka pewna czy ją badają. Jej lekarz ma dziwne podejście, KTG nie trzeba, oksytocyna raz w tygodniu :lup:

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
lutka
no ok, Jola a Ty gdzie?

Dorcia boli nadal?

Czekam z niecierpliwościa na kolejne bobaski majowe. Zwlaszcza na Ewci bo to juz 10 dni po terminie. Dobrze ze codziennie ją badają.

Lutka dzis mam jakiś wyjatkowy dzień i wcale nie boli,tylko psychicznie mam dosć, a jak słysze od znajomych pytanie kiedy rodze to szlag mnie trafia, wspólczuje Ewci tych 10 dni po terminie, szczerze to jak u mnie do tego dojdzie to zwariuje poprostu!!! Chyba dlatego mam doła , bo boje się porodu więc chciałabym jak najszybciej żeby się zaczał i byc juz po, poza tym wyglądam tak ,że nie moge na siebie patrzeć a przez opuchliznę zaczeły mi się ranki miedzy palcami robić:36_2_14:

Dorcia biedulko. Wyobrażam sobie jak się czujesz, bo opuchlizna też była moją zmorą pod koniec ciąży. Czułam się jak balon.
Trzymam kciuki, żeby zaczęło się coś dziać.

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
pat-k

ech... Dorcia cala meka porodu i operacji bednie mi w porownaniu z frustracja i poczuciem winy z powodu problemow z karmieniem

pat-k kochanie przecież mleczka masz dużo. Co to za poczucie winy?? Przecież Tosia najada się porządnie. Proszę się uśmiechnąć, głowa do góry, bo córcia z całą pewnością podczas karmienia czuje, że mama zestresowana.

Daffodil ja juz chyba fiksuje po prostu, bo wiem niby, ze jak dziecko spi to znaczy ze nie glodne etc, ale z drugiej strony jesli ja jednak wybudzam, to ciagnie do cyca...
i masz racje, ze mala czuje moj stres, bo tez jest niespokojna przed karmieniem. bledne kolo normalnie

pat-k bo takie dzieci to małe głodomory, jedzenie to ich główny cel :) Kuba też zawsze jak się budzi, to wali głową z jednej strony na drugą i mieli jęzorkiem w poszukiwaniu cyca :) A przytył pół kg, więc na pewno pokarmu mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

mama2
kochane ja juz jestem załamana nie pomaga gorący prysznic nie pomaga masaz, laktatorem zaledwie 3 krople sciagam ...co robic ? czemu nie moge niczym tych cycków ruszyc?
Daffodil ty od razu po masazu czułas ulge czy to trzeba kilka dni tak zanim te grudy znikna????

U mnie tak 2-3 dni to trwało, ale przyznam, że po masażu było lepiej i udało mi się coś ściągać. Mama właź pod prysznic i masuj do skutku, żebyś gorączki nie dostała :no1:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
Daffodil

pat-k kochanie przecież mleczka masz dużo. Co to za poczucie winy?? Przecież Tosia najada się porządnie. Proszę się uśmiechnąć, głowa do góry, bo córcia z całą pewnością podczas karmienia czuje, że mama zestresowana.

Daffodil ja juz chyba fiksuje po prostu, bo wiem niby, ze jak dziecko spi to znaczy ze nie glodne etc, ale z drugiej strony jesli ja jednak wybudzam, to ciagnie do cyca...
i masz racje, ze mala czuje moj stres, bo tez jest niespokojna przed karmieniem. bledne kolo normalnie

pat-k bo takie dzieci to małe głodomory, jedzenie to ich główny cel :) Kuba też zawsze jak się budzi, to wali głową z jednej strony na drugą i mieli jęzorkiem w poszukiwaniu cyca :) A przytył pół kg, więc na pewno pokarmu mu nie brakuje.

:) Tosia tez tak rzuca glowka z boku na bok i rozdziawia buzie. a jak juz sie dossie do cyca to az piastki zaciska zeby sie lepiej wessac. rekinek maly...
W poniedzialek jedziemy na zdjecie szwow, poprosze, zeby zwazyli mala, powiem, ze mam manie, ze nie dojada...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Patka jak sie czujesz po wyzuceniu smutkow na forum??
mama2 tak samo miala Gunia ze niemogla nic z piersi wycisnac a myslala cytuje ze jej eksploduja.i polozna jej zrobila masaz cytuje ze gwiazdy zobaczyla tak bolalo.pod cieplym prysznicem zrob masaz ale naprawde sila tu musi byc najpierw je rozluznij okreznymi ruchami a potem mocne pociagniecia w strone brodawek.kochana prubuj prubuj bo z tego moze zapalenie wyniknac...a tego nikomu niezycze!!!!liscie kapusty z lodowki rozbij tluczkiem zey puscily sok i tym obloz piersi i Gunia pisala tylko teraz niepamietam dobrze albo maslanka albo serek homogenizowany albo jogurt naturalny hmm napisze eska do Guni i zapytam bo dzis na forum ma jej niebyc.

mama2corun jest mi duzo lepiej. ja juz sie po prostu nie chce powtarzac, ze bez Was to juz sobie zycia nie wyobrazam :) Dziekuje Wam kochane za wsparcie. Poczucie winy mnie zzeralo i stres malej sie udzielal.
Teraz odciagam z tego bardziej poranionego cyca 30-40ml a do drugiego przystawiam Tosie. Ssie ile potrzebuje (czyli z przerwami na drzemki okolo 20 min) i potem dokarmiam ja z butli tym sciagnietym pokarmem. Mysle, ze wtedy wychodzi okolo 60-70ml na jedno karmienie.
Myslicie, ze tak jest ok? nic lepszego nie wymyslilam na razie

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2corun
mama2
[attach]6885[/attach]

[attach]6886[/attach]

ehh ale slicznie!!a na tym drugim zdjeciu wyglada jakby Maksiu rozmawial z mamusia:36_15_9:

a Miato taki cukiereczek i jaka ona ma karnacje no cudna!!

mamus, dzieki kochana, ale to zoltaczkowa karnacja. Mnie tez sie podoba, ale szybko zejdzie :)

Nasze ksiezniczki sa piekne, ot co :):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
lutka
no ok, Jola a Ty gdzie?

Dorcia boli nadal?

Czekam z niecierpliwościa na kolejne bobaski majowe. Zwlaszcza na Ewci bo to juz 10 dni po terminie. Dobrze ze codziennie ją badają.

Lutka dzis mam jakiś wyjatkowy dzień i wcale nie boli,tylko psychicznie mam dosć, a jak słysze od znajomych pytanie kiedy rodze to szlag mnie trafia, wspólczuje Ewci tych 10 dni po terminie, szczerze to jak u mnie do tego dojdzie to zwariuje poprostu!!! Chyba dlatego mam doła , bo boje się porodu więc chciałabym jak najszybciej żeby się zaczał i byc juz po, poza tym wyglądam tak ,że nie moge na siebie patrzeć a przez opuchliznę zaczeły mi się ranki miedzy palcami robić:36_2_14:

ojjjj Dorciu, wspolczuje kochana. Jeszcze chwila i maluszek bedzie z Toba.
Ja tez juz szalu dostawalam pod koniec.
Trzymam kciuki o szybka akcje i bezbolesny w miare porod kochana :Kiss of love::36_1_67:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

jola22
isabela
Jolu , za Ciebie tez kciukasy trzymam :) Juz niedlugo :36_2_15:

Dziękuje za kciuki Isabello:kucharz::kucharz: - jestem cierpliwa i daje mojej Julci jeszcze parę dni..........a potem ją czeka długa rozmowa z rodzicami:36_15_9:

oj bedziesz ja calowac w kolko, Mia ma czasami dosc moich caluskow, ale tak slodko sie usmiecha jak ja cmokam. Najfajniejsza jest dupcia i stopki ;) hehee

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

oj jak tak czytam o Waszych problemach z karmieniem to modle sie by sama tego nei miec. Oczywiscie bola mnie sutki jak cholera, smaruje mascia i sciagam strupki, ale zaciskam nogi i karmie bo mam mleko. Jedno wiem, nosze ZAWSZE stanik i wkladki laktacyjne, ale wkladki glownie by trzymac cieplo. Cycuchy moje sa zawsze w cieple. Zawijam sie w bluzy i mecze spiac w staniku. No ale Mia ma dopiero 6 dni wiec wszystko przede mna (oby nie)
Zmykam, mala sie obudzila

:36_1_67:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2corun
Patka jak sie czujesz po wyzuceniu smutkow na forum??
mama2 tak samo miala Gunia ze niemogla nic z piersi wycisnac a myslala cytuje ze jej eksploduja.i polozna jej zrobila masaz cytuje ze gwiazdy zobaczyla tak bolalo.pod cieplym prysznicem zrob masaz ale naprawde sila tu musi byc najpierw je rozluznij okreznymi ruchami a potem mocne pociagniecia w strone brodawek.kochana prubuj prubuj bo z tego moze zapalenie wyniknac...a tego nikomu niezycze!!!!liscie kapusty z lodowki rozbij tluczkiem zey puscily sok i tym obloz piersi i Gunia pisala tylko teraz niepamietam dobrze albo maslanka albo serek homogenizowany albo jogurt naturalny hmm napisze eska do Guni i zapytam bo dzis na forum ma jej niebyc.

mama2corun jest mi duzo lepiej. ja juz sie po prostu nie chce powtarzac, ze bez Was to juz sobie zycia nie wyobrazam :) Dziekuje Wam kochane za wsparcie. Poczucie winy mnie zzeralo i stres malej sie udzielal.
Teraz odciagam z tego bardziej poranionego cyca 30-40ml a do drugiego przystawiam Tosie. Ssie ile potrzebuje (czyli z przerwami na drzemki okolo 20 min) i potem dokarmiam ja z butli tym sciagnietym pokarmem. Mysle, ze wtedy wychodzi okolo 60-70ml na jedno karmienie.
Myslicie, ze tak jest ok? nic lepszego nie wymyslilam na razie

pat-k pomysł super, Tosia jest na pewno najedzona i zadowolona :)

Odnośnik do komentarza

isabela
oj jak tak czytam o Waszych problemach z karmieniem to modle sie by sama tego nei miec. Oczywiscie bola mnie sutki jak cholera, smaruje mascia i sciagam strupki, ale zaciskam nogi i karmie bo mam mleko. Jedno wiem, nosze ZAWSZE stanik i wkladki laktacyjne, ale wkladki glownie by trzymac cieplo. Cycuchy moje sa zawsze w cieple. Zawijam sie w bluzy i mecze spiac w staniku. No ale Mia ma dopiero 6 dni wiec wszystko przede mna (oby nie)
Zmykam, mala sie obudzila

:36_1_67:

Ja też śpię w staniku. Inaczej sobie tego nie wyobrażam, bo i tak często zamoczę wszystko wokół. Bez wkładek laktacyjnych byłby już zupełny dramat.

Odnośnik do komentarza

pat-k
witajcie kochane sobotnio,
'ja mam dzisiaj nastroj pod psem. mam wrazenie, ze nawalam z karmieniem malej... nie potrafie stwierdzic, czy ona sie najada. pewnie powinnam ja czesciej przystawiac do piersi, wybudzac na karmienie jesli dlugo spi etc... ale prawde mowiac z ulga przyjmuje jej dlugi sen i karmie zazwyczaj, kiedy sie sama obudzi. nie wiem czy przybiera na wadze, po spiochach tez trudno mi cos stwierdzic. mam schize generalnie. Ile powinien jesc noworodek? tzn jesli odciagam z jednej piersi laktatorem 60ml to to jest ok na jeden raz czy malo?
Boze, o niczym tak nie marzylam jak o karmieniu malej piersia i rozwala mnie to, ze mam takie problemy

Ja nie mam pojecia czy Maly sie najada ale jak na moj gust to nie jest zle bo jak na moje i innych oko to troche urosl. Terza ma 2 tygodnie i widze te roznice. Laktatora jak na razie nie uzywalam wiec nie wiem ile on je i ile pokarmu mam ale wydae mi sie ze duzo po tym jak minie ponad trzy godziny to mam bardzo mokre wkladki laktycyjne.
Co do budzenia w nocy to ja mu pozwalam tyle spac ile wlezie. Najdluzej spal 5 godzin a ja bylam zadowolona ze sie wyspalam.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2
witam was kochane dziekuje za słow aotuchy , prosze was w telegraficznym skrócie o porady na pełne cyce mleka bo nie mam czasu przegladac forum , najbardziej mi chodzi o to czy odciągac jak mały nie doje bo mi zaraz je rozsadzi i cholernie boli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Własnie Maksio po jedzonku spi a M patrzy w niego jak zahipnotyzowany . :36_15_9:

Mama witamy!! Maksiu cudny.

Odciągaj, ale nie do końca, tylko tak żeby były w miarę miękkie. Po odciągnięciu okładaj liśćmi kapusty wyjętymi z lodówki i lekko zbitymi, żeby sok puściły. A jeśli robią Ci się guzki, to masuj mocno (tak żeby bolało) w kierunku brodawki pod ciepłym prysznicem i od razu później trochę odciągnij.
Mama2 - Potwierdzam. Przy czym sa rozne szkoly. Ja osobiscie nie odciagalam bo polozna powiedziala ze jesli mam duzo mleka to nie poleca bo to wzmaga laktacje. Po trzech dniach sie samo wyregulowalo, ale bylo warto.
Szalwie i miete mozna pic bo lekko hamuja nadmierna laktacje - tez rada poloznej. Ja pilam szalwie przez jeden dzien.
Poza kapusta pomaga zimny twarozek homogenizowany na obolale cyce.

Powodzenia i caluski dla Ciebie i Maksika!!!! :-)

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Patka jak sie czujesz po wyzuceniu smutkow na forum??
mama2 tak samo miala Gunia ze niemogla nic z piersi wycisnac a myslala cytuje ze jej eksploduja.i polozna jej zrobila masaz cytuje ze gwiazdy zobaczyla tak bolalo.pod cieplym prysznicem zrob masaz ale naprawde sila tu musi byc najpierw je rozluznij okreznymi ruchami a potem mocne pociagniecia w strone brodawek.kochana prubuj prubuj bo z tego moze zapalenie wyniknac...a tego nikomu niezycze!!!!liscie kapusty z lodowki rozbij tluczkiem zey puscily sok i tym obloz piersi i Gunia pisala tylko teraz niepamietam dobrze albo maslanka albo serek homogenizowany albo jogurt naturalny hmm napisze eska do Guni i zapytam bo dzis na forum ma jej niebyc.

Juz napisalam. Mialam chwilke zeby zajrzec i nie umialam sie oprzec. Spacer zaliczony, zakupy zrobione, goscie wyszli a Malutki przysnal. Zyc nie umierac :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...