Skocz do zawartości
Forum

Jak odstawic dziecko od piersi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja`81

papuszka22
Mam 11 miesięcznego syna próbuje odstawić od piersi. Zaczęłam od stopniowego odstawiania w dzień i się udało tylko czasami się domaga. Najgorzej jest w nocy i z usypianiem na noc, bo bez piersi się nie o będzie.

obedzie sie obedzie:wink:
moje dzieci tez zasypialy przy piersi-podczas picia mleka:P
ale nie znaczy ze zrobily sobie z moich piersi smoczki-bo "smoczek z piersi" to samo ssanie nie jedzenie:P

a wracajac do autorki watku-ja tez pdobnie zaczelam-czyli ograniczenie mleka w ciagu dnia-tylko po jedzeniu
a na noc....
najgorzej sie to zabrac sie za to-szczegolnie jak dziecko zaczyna plakac
ale niestety innej rady nie ma-albo odstawiasz od razu dziecko od "nocnej piersi",albo lepiej nawet nie probowac
nie jest to mile,dla rodzicow,ale przede wszytskim dla dziecka kiedy chcesz nie podac piersi,dziecko placze -a na koncu i tak dostaje piers
po za tym druga sprawa-dziecko moze zorientowac ze placzem wsyztsko moze zdobyc
tak wiec podsumuwujac-nie ma innej metody niz nie dawanie piersi przez noc
nie znaczy ze musisz rezygnowac calkowicie z piersi
ja juz pod koniec zostawilam poranne karmienie:)
powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Może coś mi poradzicie, drogie mamy?
Mój problem wygląda następująco - mam 8. miesięczną córeczkę.
Uważam karmienie za coś najpiękniejszego, za więź, której nie
chciałabym przerwać... Jednakże muszę poddać się operacji. Malutka
nigdy nie jadła z butelki. Smoczka też nie miała. Gdy próbuję jej
podać mleczko (Bebilon pepti, bo ma AZS) to nie potrafi zabrać się za
butelkę. Próbowałam najpierw ściągnąć mój pokarm i tak jej
podawać, ale to też nie przechodzi. Córcia bardzo ładnie pije z
kubeczka, ale wodę, gdy jest to mleko modyfikowane, to mogę po dwóch
łykach zapomnieć o kontynuowaniu jedzenia. W dodatku córcia przy piersi
usypia:( W nocy budzi się co godzinkę, dwie, max. 3.
Proszę o radę jak przeprowadzić ten proces bezboleśnie, czy tak się w
ogóle da? Nie wiem jak się do tego zabrać. Czy nie będzie jej za bardzo
brakowało ssania... Proszę o wszelkie wskazówki
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej.
Ja właśnie jestem na tym samym etapie :) u mnie idzie w miarę łatwo tak jak i przy 1 dziecku. Zaczęłam od odciagalam mleko i podawalam butelka i pił chętnie oczywiście na zmianę z piersią. Teraz w butli jest już pepti bo alergik i pije ładnie a pierś tylko raz dziennie. Wczoraj pierwszy raz dostał butle na noc i pięknie po niej spał bez wstawania na mleko. Dodam iż odstawiam go od ostatniego piątku więc idzie to sprawnie. Po za tym jak daje butle to trzymam młodego tak jak bym mu miała pierś dawać i dziuba ładnie otwiera. Powodzenia wam życzę. A jak dziecko nie umie butli ciągnąć to polecam smoka lovi jest bardzo podobny do piersi.

Odnośnik do komentarza

O widzisz, dziękuję za radę. Kupię jeszcze dzisiaj, bo ten z Aventu ewidentnie jej nie odpowiada:( Gratuluję, że tak dobrze Wam idzie.. Zobaczymy jak się uda z nowym smokiem. A Twój Bartuś jak był tylko na piersi dostawał smoczek? Bo mój skarb nic nie ssał i pewnie stąd te trudności.

Odnośnik do komentarza

Już dawno myślałam od odstawieniu, bo to miała być przyjemność, ale jak Asia dostała ząbków... to raczej przyjemne nie było. Ale na "szczęście" u starszego wykryli lamblie i musieliśmy się całą rodzinka leczyć. A ja nie mogłabym karmić, więc poszłam do pediatry co mam zrobić. No oczywiście, Asia już w dzień jadła kaszkę łyżeczką, bo nie toleruje od początku żadnych smoczków. Najgorsze więc miałam nocki, budziła się 2 razy. Karmiłam i wyłam z bólu.
Pediatra poleciła mi posmarowanie brodawki czymś kwaśnym, dałam mi nawet antybiotyk o kwaśnym smaku, a nie szkodzący dziecku. Ale jak przyszłam do domu, moja mama powiedziała, że przecież można cytryną. Tak więc przekrojona cytryna na talerzyku leżała w pokoju i jak tylko Asia zaczęła płakać w nocy, wycisnęłam trochę soku i posmarowałam brodawkę, Asia od razu zaczęła pluć, mówiłam do niej, że mleczko się zepsuło i szłam z nią do kuchni, gdzie przygotowywałam jej kaszkę i karmiłam łyżeczką. Zasnęła i spała do rana. W dzień szukała, ale jak tylko wyciągałam pierś, uciekała jej głowa. Więc dobrze zapamiętała tą kwasotę:-) Następna noc tak samo. I tak przemęczyłam się tydzień :36_27_5: Teraz kładę ją o 19.00 i śpi do 6.00 bez żadnej pobutki :36_27_5:

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Pierwszą córkę odstawiłam od piersi jak miała rok i 10 miesięcy. W dzień w ogóle nie ciągnęła cysia tylko w nocy. To było najgorsze co może być. Ona już była na tyle duża, że w nocy sobie sama odkrywała cycusia i brała. Zajęło nam to 3 noce. Ona chciała ja zakrywałam spałam na brzuchu, żeby miała jak najmniejsze dojście do cysia. Spałam w staniku albo w bodach. W czwartą noc było już spokojniej. Przespała całą noc i rano też nie domagała się cycusia. Tak więc jak mama chce odstawić od piersi i wie, że musi to trzeba się spiąć i to zrobić.
Moja druga córcia za tydzień kończy roczek ale jeszcze nie mam zamiaru jej odstawiać od piersi. Szkoda mi tej bliskości z nią. A ona tak szaleje za cycusiem, że jeszcze na to nie jestem gotowa bo czuję, że jakbym teraz próbowała ją odstawić to uległabym jej bardzo szybko.

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

Odnośnik do komentarza

Odstawiłam na początku grudnia, więc miała niecały roczek.
Jeśli chodzi o MM, to ja nikogo nie słuchałam, tylko kupiłam Bebiko i dziecko je aż miło, miałam kilka próbek, np. NAN, jak rozrabiałam to az mi było niedobrze i dziecko też nie chciało tego pić, tam jej jakaś witamina, co dziwnie pachnie, miałam też Bebilon... też nie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza

niestety tak bywa, mój synek był karmiony tylko 5 miesięcy, bo zaszłam w 2 ciąże i była zagrożona... ale tu miałam mniejszy problem, bo on uznawał smoczki, więc spokojnie na butelkę przeszliśmy, przez kilka miesięcy był na Enfamilu, bo dostałam od koleżanki, dostępne tylko w Aptece i cena chyba z 30 zł, już dokładnie nie pamiętam, i bez problemu przeszliśmy na Bebiko

Odnośnik do komentarza

To może ja kupię i Bebiko dla alergików. Może po prostu ten Bebilon pepti nie smakuje jak powinien. Ech, tak mało czasu zostało. Na razie czekam na butelkę i smoczek Lovi. Następnie pokombinuję z mlekiem. Dam znać jak nam idzie, może uda mi się znaleźć złoty środek. O ile jest taki...
I głupie pytanie jeszcze - skoro mleczko nie do spania, jak to z piersią, to przed kąpielą czy po dajecie;)?

Odnośnik do komentarza

pamiętam wypowiedz lekarza ........ przede wszytskim kiedy matka chce odstawić dziecko od piersi to mleko w butelce czy lyżeczką powinna podac mu osoba "obca" czyli tata, babcia, ciocia ktokolwiek byle w pobliżu nie bylo matki ponieważ dziecko czuje zapach matki i to kojarzy mu się z cycem.

przyznam ze ja neimialam problemów z cycem bo stracilam pokarm i syn karmiony byl sztucznym mlekiem.....ale 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza

to i ja się wtrącę....ja odstawiłam syna jak miał 1,5 roku. Zdecydowałam się, że zrobię to latem. Oczywiście byłam na etapie karmienia tylko nocnego i rannego.
Wyjechaliśmy wszyscy razem na wieś, po tygodniu wróciłam do domu a synka zostawiłam z tatą na kolejny tydzień :) momentalnie zapomniał o cycku - miał ważniejsze rzeczy do robienia :) Wrócili do domu i wszystko było jak należy...noce całe bez problemu przesypiał i w ogóle.
Było to drastyczne ale patrząc z perspektywy czasu chyba w ogóle dla niego nie krzywdzące.

córa 21.08.2010 (4070/58)
http://suwaczki.maluchy.pl/li-49758.png
syn 22.01.2008 (4050/59)
http://suwaczki.maluchy.pl/li-49746.png

Odnośnik do komentarza

Są tu mamy które zabrały antykoncepcję ellaone ja musiałam zabrać tabletkę ale córka tylko jest na piersi pomóżcie mi bo podałam jej pierś po 6 godzinach zabraniu tabletki bo cały blok ja słyszał jak płakałyśmy napiszcie mi proszę 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...