Skocz do zawartości
Forum

Obfita,bolesna miesiączka po połogu.Jakie macie doświadczenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Dostalam juz druga miesiaczkę od czsu porodu(minely dwa miesiace).Pomimo,ze odciagalam pokarm z piersi,a teraz w sumie mozna powiedziec,ze karmie dziecko piersia(choc w innym watku,ktory zamiescilam,opisalam swa dluga i zmudna walke i starania o karmienie syna,ktory jest wczesniakiem).
Juz w czasie ciąży bolał mnie brzuch w odleglosci ok 7 cm od pachwiny,jak na moj gust w okolicach jajnika,po prawej stronie.Zglaszalam liczne dolegliwosci,przeszlam bad.ultrasonograficzne-zaden lekarz anomalii nie stwierdzil.
W połogu b.czesto bolal mnie brzuch.Rodzilam przez nagle c.c.Przezylam nast.ropiejaca rane,temp.38,5 itd.
Miesiac temu,gdy bylam z synem w szpitalu-dost.pierwsza miesiaczke.Byla lekko obfitsza niz zazwyczaj(b.nieregularne zreszta i raczej rzeklabym,ze skape)brzuch mnie lekko pobolewal,zwlaszca po tej prawej str.ale skonczyla sie po 5 dniach i kiedy po powrocie z synem do domu wyznaczylam sobie poniedzialkowa wizyte u ginekologa-dostalam znowu okres-w sumie w terminie jak na mnie,bo po 25 dniach.
Z tym ze:fatalnie boli mnie brzuch(uczucie bolu jakby gleboko usadowionego)oraz kłucie w tym samym miejscu i tkliwosc jego ,doslownie schodzaca sie w miejscu blizny pooperacyjnej.I bardzo obfita,prawie wciaz czuje,ze krew ze mnie wylatuje,zmieniam podpaski,myje sie i boje sie,gdyz kiedys juz niewienne okresy.dwa razy przemienily sie w krwotoki,niewiadomego pochodzenia.
Wujek ginekolog tel.zalecil branie Azalii(antykoncepcja)powiedzial,ze to dzien-dwa i krwawienie bedzie duzo mniejsze a ja zapytalam o cyklonamine i mam brac 3 xdziennie.
Faktycznie krwawienie jest mniejsze.
Pytanie do WAS-jakie mialyscie doswiadczenia z poczatkami menstruacji?
I czy mialyscie badz wiecie,o czym moze swiadczyc ten cholerny ból brzucha i czy moze on powodowac wiekszy krwawienie?
Bo coz mi da stosowanie cyklonaminy i azalii,jesli jest to zapalenie przydatkow(choc nie mialam takiego dziwnego bolu,a kiedys przechodzilam owe zapalenie i to nawracajace)jesli wymaga to np.brania antybiotyku?
Dzieki z gory za potencjalne informacje.

Odnośnik do komentarza

Czytalm na innym forum o Azalii-to dziewczyny pisaly w wiekszosci,ze poczatkowo bylo wszytsko ok,a po paru miesiacach pojawily sie b.obfite krwawienia.Wiec sie tego obawiam.
Badania?przeczytalam odp.ginekologa ,ze trzeba zrobic usg przezpochwowe i bad beta hcg.Usg w trakcie okresu i to tak obfitego zapewne odpada,a hcg to tak naprawde nie wiem co ma stwierdzic?kolejna ciaze?nie ma takiej mozliwosci.
z tego co wyczytalam w inforamacjach zawartych w internecie-to zazwyczaj u dziewczyn wystepuje raczrj obfitsze krwawienie-oczywiscie nie jest to regula,ale rzeczywiscie bardziej niepokoi mnie ten bol.Moze tez mam przerost endometrium?Dawno temu,przy tych krwotocznych jazdach-istanialo takie podejrzenie.Nie wykluczono,nie przebadano,a ja sprawe zaniechalam kiedy tylko objawy ustapily.
Byc kobieta,byc kobieta.....

Odnośnik do komentarza

Te badanie hcg nie ma stwierdzić ciąży tylko czy przy porodzie zostałaś dobrze wyczyszczona,Ja po pierwszym porodzie miałam silne bóle brzucha a potem dostałam silnego krwawienia i okazało się że łożysko do końca nie zostało wyczyszczone i macica nie miała jak się skurczyć.I w tedy też miałam to badanie robione.
Wesołych Swiąt ci życzę i twojemu synusiowi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...