Skocz do zawartości
Forum

Krzywienie się ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mamy z żoną problem z 3 miesięczną córeczką. Od urodzenia zauważyliśmy, że Kingusia krzywi całe ciało (jak leży na plecach głowę ma na wprost to linia głowy z stopami tworzy łuk " ( ".
Lekarz na pierwszym spotkaniu jak miała 1 miesiąc to powiedział, że jest to jeszcze ułożenie płodowe i będzie powoli zanikało. Córka ma 3 miesiące i dalej krzywi ciało i jeszcze zauważyliśmy, że cały czas przekręca głowę w prawo jak chcemy żeby się patrzyła na lewą stronę to patrzy tylko chwilę i zaraz przekręca głowę w prawą stronę. Nie wiemy co robić, żeby skorzystać z porady eksperta na tym forum trzeba mieć minimum 50 postów ja niestety tyle nie posiadam więc ślę pytanie tutaj do was prosząc o poradę co robić w tej kwestii?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kręcz szyjny,lewostronny lub prowostronny.Tak gdzie dzieciątko obraca główkę tam dziecko ma chorą stronę,krótsze mięśnie(ja zawsze bylam przekonana ze odwrotnie).Poszę stymulowac dziecko żeby patrzylo w druga stronę.Podkładać wałek najlepiej pod ubranko na ramie.MOje dziecko też tak miało,ciotka rehabilitantka masowała go miesiac czasu(bez masazy tez da rady).Dala mi jakies kserówki na czym to polega i jak zrobic aby to zankło.Prócz tego co pisałam prosze nosić dziecko tak aby mialo główkę w 2 stronę,ja też tak robiłam.Teraz juz zanikło wszystko:).a co do wygninania moja pediatra powiedziała mi ze zabardzo się wygina i dała do neurologa.Przy kręczu zazwyczaj wystepuje napięcie mieśniowe.Ciotka polecila mi kupić piłkę taka jak sie kiedys na niej skakało z cyckami i kłasć go i hustac na tej piłce.Tez pomoglo.Może Pani jeszcze tak z miesiac go dzieciątko stymulowac ,jak to nic nie da skierowanie na rehabilitacje.Trzeba to rozciagnac bo to się pogłębia,po roku tylko operacja.To nic strasznego nie jest.

Może Pani dziecko masować góra dół góra dół tak 5 miut.Potem połozyć dziecko na stole tak zeby miało ramiona na końca stołu a głowa w powietrzu i krecic głowa w lewo w prawo.jedna osoba trzyma ramiona druga glówkę .Dziecko strasznie placze przy tym ,ale nie dlatego ze go boli tylko mu nie wygodnie bo ma jedną strone krótsza.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3e6yd5sexzyv2.png

Odnośnik do komentarza

nie zalecałabym wykonywania masażu szyjnego przez niedoświadczoną osobę , z doświadczenia wiem to po sobie że można tylko zaszkodzić. Najlepiej żeby zgłosić się z tym do neurologa, ortopedy. Nasz synek też się tak wyginał , skierowano go na rehabilitację . Wyginanie może mieć też inne podłoże neurologiczne. Obniżone napięcie jednej części ciała bądź też wzmożone - u nas tak było.

Odnośnik do komentarza

krzys81
Witam wszystkich. Mamy z żoną problem z 3 miesięczną córeczką. Od urodzenia zauważyliśmy, że Kingusia krzywi całe ciało (jak leży na plecach głowę ma na wprost to linia głowy z stopami tworzy łuk " ( ".
Lekarz na pierwszym spotkaniu jak miała 1 miesiąc to powiedział, że jest to jeszcze ułożenie płodowe i będzie powoli zanikało. Córka ma 3 miesiące i dalej krzywi ciało i jeszcze zauważyliśmy, że cały czas przekręca głowę w prawo jak chcemy żeby się patrzyła na lewą stronę to patrzy tylko chwilę i zaraz przekręca głowę w prawą stronę. Nie wiemy co robić, żeby skorzystać z porady eksperta na tym forum trzeba mieć minimum 50 postów ja niestety tyle nie posiadam więc ślę pytanie tutaj do was prosząc o poradę co robić w tej kwestii?
Pozdrawiam

POJDZCIE Z CORECZKA DO PORADNI I WSZYSTKO SIE DOWIECIE CO I JAK POSTEPOWAC Z DZIECKIEM. pEWNIE WYSTARCZY CWICZENIE Z DZIECKIEM W DOMKU.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...