Skocz do zawartości
Forum

kupa ciazko idzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

u nas też tak było ale ze względu na mieszany pokarm. Oprócz wody zawsze przed jedzeniem to proponuję masowanie brzuszka i delikatne ugniatanie nóżkami. Jeśli tak do 3 dni nie zrobi to oprócz powyższego można albo czopeczek włożyć (mój synek nie ma problemu teraz z kupką mimo iż niektórzy twierdzą że po czopkach dziecko nie będzie umiało samo) lub czubeczek termometru rtęciowego.

Odnośnik do komentarza

Patryk dziecko karmione tylko piersia moze robic kupe nawet raz na tydzien i to tez jest norma. Czopeczek tak dzieciecy glicerynowy, ale termometrem to mozna wiecej krzywdy niz pozytku zrobic jak sie nie wie jak jak. A poza tym to nie moze byc codziennie, bo sie rozleniwiaja jelita i beda coraz czesciej potzrebowac takiego wsparcia.

Najlepeij jak bedziesz na wizycie to zapytaj pediatre czy wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza

asia78
Patryk dziecko karmione tylko piersia moze robic kupe nawet raz na tydzien i to tez jest norma. Czopeczek tak dzieciecy glicerynowy, ale termometrem to mozna wiecej krzywdy niz pozytku zrobic jak sie nie wie jak jak. A poza tym to nie moze byc codziennie, bo sie rozleniwiaja jelita i beda coraz czesciej potzrebowac takiego wsparcia.

Najlepeij jak bedziesz na wizycie to zapytaj pediatre czy wszystko jest ok

no dlatego napisałam że jak 3 dni nie zrobi no chyba że nie marudzi bo wtedy znaczy że kupka nie przeszkadza więc można jeszcze poczekać. A oczywiście lepiej samemu zapytać lekarza bo każde dziecko przecież jest inne i wogóle :) I pewnie że czopek ten malutki glicerynowy nie codziennie ! nawet kawałeczek mówią że można. Ja czekałam co najmniej 3 dni a nawet więcej bo woda na początku nie bardzo pomagała bo mały nie chciał zbytnio pić.

Odnośnik do komentarza

hej. moje dziecko obecnie 4 mieszki czasem też sobie leży i postękuje delikatnie i cierpliwie czekam aż ulepi. Może to być całkowicie naturalne bo nie umie jeszcze jak dorosły się napiąć. Jeżeli problem jest większy można spróbować dać do mleka np Acidolac baby. Ja daję go swojemu 2 latkowi bo ma większe problemy z wypróżnianiem i to pomaga. Czopek sporadycznie powinno się dawać bo dla tekich dzieci nawet glicerynowe powinno się dawać po konsultacji z lekarzem. Ja proponuję n początek dawać po trochu herbatki rumiankowej lub koperkowej a dla mamy herbatkę laktacyjną która podana zostanie w mleku maluchowi. Proponuję też spojrzeć na dietę matki bo może się zdarzyć że je coś co jest "ciężkie" i sama ma problemy z załatwieniem więc i dziecko takowe bedzie miało. A może u was są to po prostu gazy i młode ma kolki i dlatego się tak spina?!

Odnośnik do komentarza

U nas dzidzia się załatwia i to kilka razy dziennie ale niestety za kazdym razem placze, meczy sie a czy to kolki chyba nie , nie ma twardego brzuszka, sprobowalem raz termometr i poszło odrazu ale boje sie mu wkladaczeby wlasnie czegos nie narobic.. herbatke koperkowa pije ale tez za wiele nie daje pozatym nie bardzo chce ja pic.. masaze takze sa stosowane ale z reguly to juz wtedy kiedy on chce zrobic chyba sprobuje jak kolezanka mowila przed karmieniem.. moze jeszcze jakies rady?

Odnośnik do komentarza

patryk
U nas dzidzia się załatwia i to kilka razy dziennie ale niestety za kazdym razem placze, meczy sie a czy to kolki chyba nie , nie ma twardego brzuszka, sprobowalem raz termometr i poszło odrazu ale boje sie mu wkladaczeby wlasnie czegos nie narobic.. herbatke koperkowa pije ale tez za wiele nie daje pozatym nie bardzo chce ja pic.. masaze takze sa stosowane ale z reguly to juz wtedy kiedy on chce zrobic chyba sprobuje jak kolezanka mowila przed karmieniem.. moze jeszcze jakies rady?

ale to chyba nic wielkiego jak już wcześniej było napisane taki maluszek nie potrafi jeszcze napiąć odpowiednich mięśni które dorosły wykorzystuje podczas wypróżniania więc napina się całym ciałkiem co dla młodych rodziców może wyglądać niepokojąco ( mój syn robił się bortdowy i stękał okrutnie), jeśli nie ma zatwardzeń to raczej nie masz się czym martwic a już napewno nie doradziłabym środków mechanicznych bo większa krzywde możesz zrobić maluchowi

Odnośnik do komentarza

ja najadłam sie czekolady i cora też ponad 3 dni nie robiła kupy. podałam czopek płaczu było przy tym jak by ja cos od środka rozsadzało. kupa poszła zielona i zbita. ponoc dziecko karmione tylko piersią nie ma zaparć, ale ja sadze że jeśli ty coś pochłaniasz co szkodzi dziecku (jak u mnie) to sie może zdarzyć. ale jesli dziecko nie płacze przy robieniu tylko strasznie stęka, aż oczy wychodzą to sie nie przejmuj. taki mały bobas sie nie rusza czyli nie pobudza jelit i gorzej mu sie robi

Odnośnik do komentarza

hej

moja zosia ma 5 tyg i ten sam problem. (karmie tylko piersia)
dzis pytalam o to u pediatry, ktory powiedzial ze jest to spowodowane tym ze jelitka jeszcze nie pracuja prawidlowo. nie powinno tak byc zeby dziecko az tak sie meczylo dlatego przepisala mi zawiesine na poprawe prace jelit = DEBRIDAT.dzis podalam pierwszy raz ale slyszalam opinie ze jest naprawde skuteczny (niestety nie tani - 26zl).
dlatego radze skonsultowac to z pediatra a ja jak bede widziala efekty dam znac o skutecznosci;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

u nas wlasnie placze i czasem az przez sen nawet :( to wyglada bardzo zle boje sie ze maly az tak sie meczy ze go boli i przez to sie budzi i nie spi :( cz radzicie ta zawiesine ?? u nas pediatra taki ze szkoda slow wiec sam juz nie wiem co z tym robic :(( piszecie sie nie przejmowac ale nie da sie nie przejmowac patrzac na kochana dzidzie ktora tak sie meczy :((

Odnośnik do komentarza

z przejmowanie to ja ci powiem tak, na swoim przykładzie. jak mała była w podobnym wieku stwierdzilam że ma pleśniawki i jeździłam do koleżanki która ma antybiotyk na tą przypadłość żeby ona jej te pleśniawki smarowała. strasznie sie tymi pleśniawkami przejmowałam, mimo smarowania nalot pozostawał. ostatnio córa naprawde odstała pleśniawek i wtedy zrozumiałam że tamto było tylko moim wymysłem. małe dzieci płaczą czasami nie wiadomo z czego, u mnie najczęsiej bo mama sie czegoś najadła, albo bo miała za dużo wrażeń (z perspektywy czasu tak na to patrze).
dla swojego spokoju możesz pujść do innego pediatry.
Pamietaj że karmisz piersią wiec czym bardziej ty sie przejmujesz przelewasz to z mlekiem na dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...