Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

kaska co do tego ze Filipek jest bardziej marudny - moze byc bo to dla niego duza zmiana.. nie wiem czy dajesz mu jeszcze piers czy tylko sztuczne - jesli tylko sztuczne to pamietaj o piciu.. raz czy dwa razy dziennie - herbatka dla niemowlat (moze byc plantex) ewentualnie woda lub woda z glukoza.. a i podawaj dalej kropelki na kolki - zmiana pokarmu nie jest rowna braku kolek ..

Odnośnik do komentarza

madalenka
Pedzicie jak szalone normalnie!!!
Kurcze, no nie nadrobię.
Kajtek spał od 22.00 do 1.00, a potem jadł o 5.30 i 8.30...a miał skubaniec spać całą noc :Wściekły:
Dzisiaj będzie mega walka i jedzenie...wrrr

zazdroszcze :D my co 1,5 godziny od 1 w nocy... :duren:

Odnośnik do komentarza

Starletka Filip je po kąpaniu :Histeria: No to już klapa...ja nie wiem co robić :Histeria:
Daję tylko sztuczne, daję też herbatkę. Na początku pluł ale teraz już ok :)
Co do termosu - 2 h to nie tak źle jak na taki zwykły - ja słyszałam że ta aventowska torba właśnie tyle trzyma a kosztuje u nas 10 funtów, czyli różnica kolosalna.
Mada - przeczytaj co na poprzedniej stronce do Ciebie napisałam.

Kasia
http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdj44jnokqoctj.png

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nzbmhthgffw6s.png

Odnośnik do komentarza

kaska to dobrze ze je po kapieli... moze potrzebuje wiecej czasu na uregulowanie sobie dnia i nocy.. ja uwazam ze nie kazde dziecko od razu musi funkcjonowac jak zegarek :)

daj sobie i jemu troche czasu... przestawilas go nagle z piersi na butle wiec ma prawo marudzic zoladeczek musi sie przyzwyczaic do nowego pokarmu :)

Odnośnik do komentarza

ja wrócę jeszcze do kup: Zuzka od początku na sztucznym mleku i robi teraz kupki 1x dziennie.Zdarzają jej się dni bez kupki i takie z dwoma ale to sporadycznie. Jak nie robiła to lekarz powiedział żeby zacząć interweniować jak nie robi przez trzy dni, wtedy warto pomóc czopkiem glicerynowym. Do trzech dni to ic groźnego.
Madalenka, Zuzka mimo tego , że na sztucznym mleku to też nie przesypia nocy i budzi sie na jedzenie, chyba musisz dać trochę czasu swojemu Kajowi żeby sie przestawił. Wiem, że nie jest łatwo ale nie da sie tak tych naszych marudków zaprogramować, zeby działały tak jak my chcemy... a szkoda :)

http://www.suwaczek.pl/cache/62866aa74e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/726b9ca3f8.png

Odnośnik do komentarza

aaa no i jeszcze jedno kobietki ;)

dzieci ktore malo przybieraja powinny byc budzone w nocy do jedzenia..
te ktore przybieraja dobrze a spia w nocy nie musza jesc

po za tym sporo dzieci dosc dlugo jest glodne w nocy wiec nie wymagajmy od nich zbyt wiele :)
kiedys beda spaly cale noce :D

NAtalka jak zaczela zabkowac (od 4 miesiaca) przestala spac cale noce do - ukonczenia 20 miesiecy.. :D

Odnośnik do komentarza

tylko poszlam pare rzeczy zrobic w domu i tu juz tyle!!!
maluch zasnal, poranna drzemka:)

co do jedzenia wg ego co na pudelku, no nie do konca tak robie, powiedzmy ze troche na wyczucie i w zaleznosci od tego jak maly je, czy widac ze jest glodny, ile razy na dobe wcina flache itp.
tak na chlopski rozum ja robilam tak, ze bralam ich teoretyczna ilosc, ktora dziecko powinno zjesc i dzielilam to na ilosc posilkow, ktore bral Noah, jak jadl 5 razy to butle wychodzily wieksze niz jakby bral ich szesc. i wg tego robilam a nie wg pudelka
jak Noah mial niecaly miesiac to jadl 5 razy na dobe bo zawsze byl moment w ciagu dnia ( a nie w nocy!!!) ze spal ciagiem z 5/6godz, wiec to sprawialo ze przeskakiwal pore na jedzenie. a ja jestem za tym zeby dziecka na jedzenie nie budzic, juz tym bardziej waszych jak zle i malo spia...
no i jak mial wlasnie ten miesiac to ja mu zwiekszylam dawke na 120ml bo skoro jadl rzadziej to logicznie powinien wiecej. pediatra sie ze mna nie zgadzala ale i tak robilam po swojemu bo widzialam ze ma za malo jesli tylko 90ml. bo wczesnie wlasnie sie przestawil na piec porcji na dobe.
widzisz, teraz Noah ma prawie 3 miechy i je 4x dziennie ( je 4x odkad skonczyl 2 miesiace), 9/13/17/21i , nocke przesypia. jesli maly je czesciej to mysle ze mozesz ewentualnie dodac 15ml, albo dopajac herbatka lub woda (ja nie dopajam)
nie boj sie ze sie dziecko przeje, juz w ostatecznosci, jesli widzisz ze jest naprawde glodny, mozesz zwiekszyc butle ale nie wszystkie tylko ta co widzisz ze po niej bedzie glodny, albo na noc... tak mysle ale to wychodzi w praniu. trzeba tylko uwazac zeby sie nie przeliczyc i nie pojsc na latwizne dajac wiecej do jedzenia kiedy to nie o to chodzi. no ale wierze ze sie zorientujesz o co dziecku chodzi.
piastki do buzi przed jedzeniem to moze faktycznie glod, a powiedz, on zawsze konczy butle czy zostawia troche?? bo jak sie zasysa to glodny ale jak zostawia to nie... tak "na odlegosc" bym powiedziala....
a tak w ogole to co 4 godz to bedzie jadl dlugo bo przeciez potem bedzie przesypial nocki i w ciagu dnia zostanie w sam raz czasu zeby jesc co 4 godz ale tylko 4 razy:)

no i starletka ma racje, ze butla nie rowna sie braku kolek, ale powinno byc lepiej niz na cycu? u nas kolki byly na poczatku, nawet w sumie nie wiem czy to byly kolki, ale przeszlo i nie ma z tym problemu od poltora miesiaca.
kaska, no co do tego termosu, on na pewno trzymal dwie godziny, przy czym dodam ze dziecko sie Wam nie pochoruje jesli zje butle z chlodnym mlekiem!!! daje sobie glowe uciac!

cos jeszcze mialam napisac ale zapomnialam... ;)

Odnośnik do komentarza

tak to jest zostawic Was na chwilke:):)

Cogito - zazdroszcze tego jednego nocnego karmienia!!:):)
Kasia-łapki w buzi to normlane-pytałam w piatek lekarki-teraz tak dziecko zaczyna poznawac świat-a za chwile nie tylko łapki bedą w buzi a wszystko co w nich: sie znajdzie):)
Gosia-ja tez niedawno mialam kryzys-i to pierwszy raz od porodu(po 2 miesiącach)-to chyba normalne wiec głowa do góry-jutro bedzie lepiej!!!!
Reszte mamusiek pozdrawiam
Zmykam bo zaraz rodzice maja nas zabrac a ja jeszcze w szlafroku:):)
Miłego dnia!!

Justyna,Maja i Milenka

http://ticker.7910.org/an1cA7_0alX0010ODAwNjhqfDQwODcwMzQybGF8TWFqZWN6a2EgaXM.gif
http://ticker.7910.org/an1cEQb-Wnm0010MDQyODI0ZHwwOTg3NzhwYXxNaWxlbmthIGlzIA.gif

Odnośnik do komentarza

Z tym spaniem to u nas męcząca jest wyłącznie częstotliwość, bo zasypianie po karmieniu to żaden problem. Jak sobie początki przypomnę to normalnie az mnie nieprzyjemna ciara przechodzi. Wszystko zmieniło sie od kiedy poddaliśmy się w kwestii smoczka...zadziałał cuda. :smieszne:

Ja też zaraz pójdę się wykąpać i wyprowadzę Młodego na świeże - śnieg nie pada, więc mnie żadna zaspa nie dorwie.

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

o smoczku mowa??
ja zawsze myslalam ze mi sie uda dziecko bez wychowac, a tu drugi ze smokiem :)

ale sie nie martwie bo to nie jest az takie trudne zeby dziecko oduczyc, no moze nie zawsze ale jakos sie udaje.
a juz najlepiej jak sie przed kims trzeba popisac. Natanek sam do kosza wrzucil smoka jak mial niecale 2 latka, bo kolezanka co do niego przyszla miala smoka i wlasnie wyrzucila to on tez. i po sprawie. sam do tego dojrzal a ja sie zamartwialam jak zrobie zeby go odstawil.... :) moze z Noasiem nie bedzie tak samo latwo ale sie tym nie martwie, poki co upraszcza nam to wiele rzeczy wiec...

Odnośnik do komentarza

cogito!! biedaku, napisz do ann albo na technicznym, to dla Ciebie specjalnie wprowadza rodzaj meski!! a swoja droga, to tak sie platam po tym forum i chyba wszedzie juz zajrzalam i jestes pierwszym facetem-tatusiem co sie na forum udziela!!
no poza Marcinem, nasza pomoca techniczna, ale on raczej tylko w kwestiach informatycznych ingeruje.....

Odnośnik do komentarza

madalenka
W górnym prawym rogu masz punkty, maile i właśnie nastroje -klikasz i zmieniasz. Przepraszam, że się nie przywitałam z Tobą - czynię to teraz HELLO!!! :Oczko: - ale walczę z sześciokilowym potworem, ale dobre, że chociaż mamy jakieś postępy :yipi:

A co byś powiedziała gdybyś miała dwa takie potworki ? jeden ma 3 miesiące i waży 7 kg a drugi 23 miesiące i 13 kg. Z 2 jest chyba łatwiej niż z jednym.... tylko starszy jest troszke zazdrosny i złośliwy - ale to mu przejdzie.

pozdro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...