Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Olimpijka
hmmm to dziwne.....mam nadzieje ze to nic powaznego i ze to "tylko" zeby

witam nowa mame Oli :) i ponownie HAppymame...welcome back !!:36_3_3::36_3_3::36_3_3:

właśnie Olimpia dziwne gorączka znika i pojawia sie a po za tym zdrowa jak rydz byłam z nią dziś nawet u lekarza
jesli moja
to niezmiennie za zdrowie
za Gosie i Kornisia
za nas wszystkie i nasze dzieci
i za dłuższą dobę

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

justyna@
Olimpijka
hmmm to dziwne.....mam nadzieje ze to nic powaznego i ze to "tylko" zeby

witam nowa mame Oli :) i ponownie HAppymame...welcome back !!:36_3_3::36_3_3::36_3_3:

właśnie Olimpia dziwne gorączka znika i pojawia sie a po za tym zdrowa jak rydz byłam z nią dziś nawet u lekarza
jesli moja
to niezmiennie za zdrowie
za Gosie i Kornisia
za nas wszystkie i nasze dzieci
i za dłuższą dobę

noo wlasnie czytalam ze bylas u lekarza wiec dlatego to mnie dziwi ale obstawiam zebole :)

:36_2_9:

Odnośnik do komentarza

Justys oby zab, a jak cos bedzie znow (oby nie) krazylo to zbadalabym mocz. Swietna czytelniczka
Patusia dobrej nocki, śliczne te Twoje panny
Olimpijka wiesz jak sie ciesze ze nie bylo odciecia od netu. Spokojnie sie urzadzajcie a Ty pamietaj o zoltej kartce od zycia, nie kus czerwonej!!
Natalia sliczne te Twoje Skarby

Odnośnik do komentarza

Mam nowy pomysł na nianię.

Bo jak dotąd nie zgłosiła się żadna niania, a te, do których ja się zgłaszałam, mają totalnie inne wymagania finansowe. A ja, ze względu na moją ogromną budżetową pensję;) nie jestem w stanie płacić więcej niż 1300 zł.

Znalazłam ogłoszenie pani, która mieszka 10 minut od nas, ma córkę w wieku Oli, jest na wychowawczym i chce zająć się drugą dziewczynką. Za 1000 zł miesięcznie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne, bo jednak choroby itp, trzeba by wtedy kombinować, musiałabym kupić podwójny wózek. Ale 1000 zł kosztuje prywatny żłobek, w którym jest więcej dzieci. Pani ma dobre warunki mieszkaniowe, dużo placów zabaw naokoło, no i Ola miałaby koleżankę.

Nawet, jeśli znalazłabym nianię za te 1300 zł, to byłaby to bardzo młoda dziewczyna, z nikłym doświadczeniem, albo wcale. A pani ma 27 lat, brzmi bardzo cywilizowanie i kulturalnie, do swojego dziecka mówi po polsku i po angielsku.

Co myślicie?

http://www.suwaczek.pl/cache/668b489fd8.png

http://www.suwaczek.pl/cache/9a61fa7ed8.png

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie mam przekonania do takiego rozwiązania, wydaje mi się że zajęcie się dwójką dzieci w tym samym wieku może być kłopotliwe, pomimo szczerych chęci które życie może zweryfikować. Co właśnie w przypadku infekcji, spacery tylko w wózku? W czyim domu byłyby dzieci?
Nie wiem na ile godzin dziennie potrzebujesz, ale spotykałam nianie (w wieku dojrzałym) które pracowały za taką mniej więcej pensję.

Odnośnik do komentarza

Dobry Wieczór

Za nami leniwie spędzona niedziela z racji uziemienia Mikusia, co i tak nie było łatwe.
Nie będę wymieniać z imion, ale wszystkie fotki i dzieciaczki na zdjęciach cudne :Całus:

Aniu to miałaś szczęście spotykając takie Panie. Ja dwa miesiące temu próbowałam szukać niani...niestety chcą 12 zł za godzinę, gdzie w grę wchodzi opieka nad Mają i przyprowadzanie Mikołajka z przedszkola i pilnowanie dwójki dzieci po jego powrocie...
Koszt wyniósłby mnie ponad 2200 zł, co dla mnie było zupełnie nie opłacalnym przedsięwzięciem...

Odnośnik do komentarza

witam kochane

A usypia ALe wiec cisza nastapila jak dla mnie

Patusia- nie watpilam kto wygra, a dziewczyny super!!!

Natalka- piekne masz dzieciaczki!!!

Olimpia- smsy doszly, przepraszam ze nie odpisalam ale caly czas cos sie dzialao w domu, teraz dopiero chwilka, bardzo sie ciesze ze przeprowadzka i aklimatyzacja przebiegla bez zadnych problemow i ze juz masz kontakt ze swiatem, oszczedzaj sie!!!!

Odnośnik do komentarza

Anulka przy moim wymiarze pracy (gdybym wróciła na mój etat) to bym przekroczyła kwotę podaną przez Ciebie, licząc opiekę tylko dla Szyma nawet (moj nienormowany czas pracy czyli min 10-11 godzin dziennie poza domem).
Panie z ktorymi spotykalam sie w parku (zajmowaly sie jednym dzieckiem) mialy 1200-1500 zl (pensja - nie za godziny) i pracowaly po 7-8 godzin dziennie

Odnośnik do komentarza

Ann
Ja osobiście nie mam przekonania do takiego rozwiązania, wydaje mi się że zajęcie się dwójką dzieci w tym samym wieku może być kłopotliwe, pomimo szczerych chęci które życie może zweryfikować. Co właśnie w przypadku infekcji, spacery tylko w wózku? W czyim domu byłyby dzieci?
Nie wiem na ile godzin dziennie potrzebujesz, ale spotykałam nianie (w wieku dojrzałym) które pracowały za taką mniej więcej pensję.

Dzieci byłyby u Pani, jako, że ma lepsze warunki mieszkaniowe, niż ja. Pewnie w przypadku choroby byłoby tak, jak ze żłobkiem itp. Ale nie wiem, o co chodzi, że spacery tylko w wózku? Ja takie preferuję:D a tak poważnie rzecz biorąc, mam dwójkę dzieci z niewielką różnicą wieku i bywa, że huśtam oboje na placu zabaw itp, więc myślę, że pani też by sobie poradziła. Spacery to chyba najbardziej lajtowa część dnia, większy problem widzę ze spaniem, z faworyzowaniem własnego dziecka. Zresztą umówię się z Panią i zobaczę, jak jest zorganizwana, jak sobie radzi z własnym dzieckiem, bo myślę, że dwoje w tym samym wieku to łatwiejsza sprawa niż dwoje w wieku 1 i 3 - przynajmniej nie ma ryzyka utraty życia przez młodsze:)

Zobaczymy, bo pani ma jeszcze jedną chętną mamę, jutro się spotykają, więc może się okazać, że tak czy siak moje rozważania są bezprzedmiotowe.

Jutro będę dzwonić po nianiach, tych dojrzalszych wiekowo, może trafi się jakaś ciepła, miła emerytka bez wygórowanych wymagań finansowych...

http://www.suwaczek.pl/cache/668b489fd8.png

http://www.suwaczek.pl/cache/9a61fa7ed8.png

Odnośnik do komentarza

Natalia każda z nas preferuje inny model i inne spacery, dlatego inaczej to postrzegamy. Ja wyraziłam swoją opinię w oparciu o moje przemyślenia i postrzeganie moich dzieci, które np. większość czasu spędzają poza wózkiem (tzn. Ula już nie jeździ od dwóch lat ::): Z mojego punktu widzenia łatwiej z dwójką w różnym wieku jeśli mówimy o roczniaku (jesli to nie jest oczywiście rodzeństwo).
A Tobie życzę powodzenia i oby Pani spełniła Twoje oczekiwania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...