Skocz do zawartości
Forum

Mamy rocznik 83, 84, 85 i 86


Ardhara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patusia23

Pójdę jak wyjda jej wszystkie zęby My nie mamy jeszcze 3 trójek i 3 piątek (Zuza późno zęby dostała)Natalka Moja chodzi do dentysty sprawdzać zęby (tej dopiero nie dawno zaczęły mleczaki wypadać a jest w 4 klasie)Zęby mają zdrowe

Odnośnik do komentarza

Yo :)

Kasica, ja robię czasem w tesco 24h - naprawdę wygoda :) Pusto, nie ma kolejek, o korkach na mieście nie wspomnę... A że ja lubię sobie pojeździć w nocy to mam dodatkową frajdę :36_1_21:

Dziewczyny, ja właśnie się zastanawiam jak będzie wyglądać pierwsza wizyta Zo u dentysty. Bo chcemy z nią się niebawem wybrać, ma już prawie wszystkei ząbki jak na jej wiek, tzn. brakuje nam dolnych 3 no i 5, ale te podobno późno wychodzą, a ze moja córa wcina słodycze, to wolę uważać... Także Kwiatuszke napisz jak było.
Patusia, dziewczynkom te ząbki faktycznie późno ida, ale chyba są zdrowe? Czytałam gdzieś, że im później zęby wyjdą tym są lepiej zmineralizowane.

My właśnie przyszłyśmy ze spaceru, ale było zimno jak diabli, więc tylko godzinka. Wzięłam dziś dla małej kredę i sobie popisała trochę na dworze, mówię wam, jaka frajda :) Teraz pójdę położyć Zosię spać, ja się wezmę za ogarnięcie mieszkania (bo wczoraj wieczorkiem sprzątnęłam, ale Kuba dziś drukował projekty i znów syf...) i poprasuję. No i gotuję dzisiaj ryż z jabłkami :36_1_21: Tak za mną od wczoraj chodzi, a dziś jeszcze kupiłam szarą renetę, więc nie ma co - będzie obiadek na słodko :36_1_21:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

marciołka nie tylko słodycze psują zęby ważne też jest jak się odżywiamy jakiej pasty używamy rozmawiał kiedyś z dentystką na ten temat.Mój T ma 31 lat i od roku dopiero pierwszą plombę w zębie.A zęby dziewczynki mają zdrowe.

Odnośnik do komentarza

O kurde, ja zazdroszczę takim ludziom... Mój Kuba też ma zdrowe zęby, raz miał z 1 zębem jakiś klopot typu ubytek, no i raz złamał zęba (jako młody chłopak, wiadomo jakie im pomysły przychodzą do głowy, więc nie ma co się dziwić :36_1_21:). Ale powiem ci, że nie są te jego żeby śnieżnobiałe, a lekarz właśnie powiedział, że to właśnie z tego powodu, że są mocno zmieneralizowane, więc bieluśkie nie będą, ale będą mozne i zdowe. Moja kumpela z kolei ma naturalnie bialutkie zęby, ale sama mówi, że ma duże problemy z nimi - co rusz coś się psuje...
Ja się panicznie boję stomatologa (jak mam wizytę to jadę na uspokajaczach na receptę i na końskiej dawce znieczulenia, jak narkoman jakiś :36_1_21:), dlatego chcę Zosię zabrać zanim pojawią się jakiekolwiek kłopoty.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

No my już po , chodz siedziałyśmy godzinę na poczekalni , troszkę się wkurzyłam ale wszystko ok .
Marciołka moja ma już wszytkie ząbki tzn. nie ma jednej 5 ale już idzie . A też jej późno wychodziły zęby. Wizyta wyglądała tak że Pani najpierw pokazała Gabi jakie ma przyżądy jak hałasują jak sie włączy niektóre . I pokazała jak fotel się podnosi ale Gabi się to akurat nie podobało. Sprawdziła zęby i ok , kazała myć i mówiła jak . Jeszcze dodała żeby dziecku nie słodzić herbatek bo jak nie nauczysz i ty sama nie będziesz słodzić mu to bedzie pić niesłodzoną , bo przeciesz wszedzie mamy cukier. Jeszcze dodała że w tych herbatkach dla dzieci jest duża zawartość węglowodanów .

A co do zakupów masz rację lepiej jechać później wieczorem jak nikogo nie ma luzy jak nie wiem co my tez tak lubimy

Odnośnik do komentarza

My używamy pasty colgate takiej dla maluszków do 2 r.ż. Też nie ejst owocowa, powiem wam, że moja mała ma u dziadków bobini owocową, jakoś jej niespecjalnie podchodzi, chyba woli troszkę miętki ;)

Ja właśnie się wywlokłam z łóżka, idę jakieś śniadanie zjeść, a potem niestety ale trzeba będzie na dwór wyjść... A u nas jakiś syf na zewnątrz, nawet przez chwile jakiś śnieg był... Dziś po poudniu idziemy z Zo do koleżanki, już się nie mogę doczekać, zwłaszcza po wczorajszym dniu (pod hasłem ajajajajajajajajaj..., no jeden wielki marud był z mojej misi).

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

Witajcie

Co do pasty my używamy elmex.

Ja byłam kupić papużce jedzenie co by się nie przekręciła z głodu.Kończy mi się umowa telefonu więc przy okazji sprawdziłam ofertę i dość fajną mi zaoferowali i zgodziłam się plus nowy telefon.

marciołka udanej wizyty u koleżanki

Odnośnik do komentarza

ku..., ku.... ku.....!!!! Byłam z Zosią na dworze, poszłysmy dość daleko i głupie kółko mi się odłamało od wózka!!! Na dodatek nikogo z autem w domu i u teściów, zadzwoniłam do kumpeli tej co do niej idziemy dzisiaj, bo ona ma auto, ale akurat była w centrum... Na szczęście zaproponowała, żebym do niej do klatki wsadziła wózek (mieszka obok tego miejsca, gdzie byłam). No ależ się wkurzyłam.
I nie wiem teraz co robić- bo to już drugi raz nam się kółko odłamało do tego wózka, a wózio nowy... Bo co będzie jak nam taka przygoda wypadnie na lotnisku albo w Portugalii?? A kaski trochę szkoda na kolejny wózek... Nie wiem, czy tego nie sprzedać i nie kupić innego. Zaraz wlezę na allegro.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Witam ja tylko na chwilkę bo cos się nie ciekawie czuję i jeszcze ząb mnie boli :( A dziś go robiłam ale było mówione ze może boleć .

Marciołka tu ci napiszę na temat past . My mamy elmex z myszką
Pasta do zębów dla dziecka bardzo małego, czyli od pierwszego zęba ma spełniać dwa podstawowe zadania:
1) zmniejsza napięcie powierzchniowe i umożliwia dokładne mycie
2)uwalnia fluor do środowiska jamy ustnej, a ten wbudowuje się w szkliwo wzmacniając je.Nie ma znaczenia smak, zapach, kolor.
Proszę ją dobrać do indywidualnych potrzeb dziecka.Wyciągi ziołowe zawarte w niektórych pastach mają działanie łagodzące i przeciwzapalne na dziąsła.Fluor zawarty w paście dla dzieci nie może mieć za dużej dawki.Zwykle producenci w pastach 0-3 nie dodają fluoru, ale to zależy od firmy.Odrobina fluoru nie zaszkodzi nawet jeśli dziecko jest małe i połknie pastę. Swoim pacjentom zalecam 2mm pasty z fluorem od pierwszego zęba do każdego szczotkowania(min.3 razy dziennie).Najlepiej jest wybrać pastę z
organicznym związkiem fluoru(tzw.aminofluorek).Łatwiej wbudowuje się w szkliwo.Na polskim rynku w tej chwili są dwie takie pasty: elmex i evadent.Obie dostępne w aptece.Moje zalecenia:0-3 pasta z myszką 2mm, 3-4 pasta z myszką 5mm, w momencie opanowania wypluwania pasta dla dorosłych lub elmex junior 5mm. Pastę nakładamy na suchą szczotkę i nie moczymy jej, żeby nie rozcieńczać substancji czynnych. Szczotkowanie powinno trwać min.2 minuty.Potem wypluwamy nadmiar piany i nie płuczemy jamy ustnej.Minimum 30 min nie jemy i nie pijemy.Od 3 roku życia zalecam dodatkowe środki i przyrządy.Mam na myśli nić dentystyczną i płyn do płukania jamy ustnej (bez alkoholu!!!). Dopiero wprowadzenie tych trzech elementów: pasta ze szczotką,
nić i płyn daje pełną higienizację i profilaktyczne działanie.
To napisała nasza pani stomatolog i też własnie gdzies o tym czytałam

Dobra dziewczyny jutro napisze więcej . Jeszcze moje dziecko nie spi bo została z dziadkami i pozowlili jej długo spać :(

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Witam my po spacerku nawet przyjemnie , teraz Gabi spi ale tylko godz bo wczoraj to poszła po 22 spać .

Patuś dziś moze lepeij ale mam takiego lenia ze szkoda gadać .

Marciołka może warto kupić inny wózek ?

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Patus co tam kupiłaś co??
U nas niestety snieg padał rano i nie poszłyśmy na pobranie krwi . Ja jakoś wziełam się za sprzątanie coś mi odbiło ale za to jutro już mniej będzie :))

A gdzie inne dziewczyny co ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...